Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


39834. Espresso77 (válaszként erre: 39832. - Arcencil)
2020. máj. 3. 20:20
Rendben, köszönöm szépen!
39833. hantosska (válaszként erre: 39831. - Turodudi)
2020. máj. 3. 14:50
Persze :)
39832. arcencil (válaszként erre: 39829. - Espresso77)
2020. máj. 3. 12:29
Szia, én még várom a doktornőm válaszát, szerintem holnap fog írni, és ebben benne lesz, hogy mikortól és hogyan működnek. Megüzenem majd!
39831. turodudi (válaszként erre: 39830. - Hantosska)
2020. máj. 3. 08:52
Szia, megírod, ha sikerült utolérni? :) Meg ha nem, azt is, nekem 5 perc kocsival, max. odagurulok.
39830. hantosska
2020. máj. 3. 08:27
Én holnap tervezem felhívni a Bp-i Kaalit,ez volt az ajánlás amikor Húsvét után beszéltem a dokival.Nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak.Van egy olyan érzésem hogy nem lesz egyszerű elérni őket telefonon.
39829. Espresso77
2020. máj. 3. 00:04
Sziasztok.Van valakinek infoja esetleg szegedi nyitasrol?
39828. Panna07 (válaszként erre: 39827. - Zizike79)
2020. máj. 2. 16:43
Szia! Én a pécsi intézetbe járok, a héten lehetőség nyílt arra, hogy elküldjem e-mailben a leleteinket. Amint a doki átnézte, elvileg online konzultálunk (elvileg minden lehetünk megvan egy inszem-hez). Ha fogadnak beavatkozásra, mi megyünk. Ha a pécsi intézet mégsem nyitna ki, akkor megyünk Pestre.
39827. Zizike79
2020. máj. 2. 16:32
Sziasztok, ki hogy tervez, ha nyitnak az intézetek?
39826. Kiscica19 (válaszként erre: 39813. - Solinca)
2020. máj. 1. 13:57

Szerintem ez nagyon korrekt hozzáállás. Nekem szimpatikus és pozitív, ami nagyon fontos.

És igen, nem vagyunk egyformák hiába azonos az életkorunk, kb.

Ahány szervezet annyiféle működés...

Nekem tetszik ez a kommunikáció és segítőkészség is! 👍🏻

39825. Solinca (válaszként erre: 39824. - Hablaty86)
2020. máj. 1. 13:01
Egen. :) Van magánrendelője Zuglóban.
39824. Hablaty86 (válaszként erre: 39813. - Solinca)
2020. máj. 1. 12:31
Urbancsek Árpád volt? Bocsi merre rendel? Bajcsyban?
39823. Dorneo (válaszként erre: 39821. - Mancs75)
2020. máj. 1. 12:16
Spontánra is, meg inszemre, lombikra is. A biztatás lényege az volt,hogy ne adjuk fel, hogy legyen babánk :-)
39822. Mancs75
2020. máj. 1. 12:00
Nem könnyű a dolog. Mert valóban, a csoda (bármilyen, nem csak babára gondolok) megtörténhet bárkivel, de mégsem történik meg mindenkivel, aki hisz benne. Az máa kérdés, hogy szerintem nem is mindenki hisz benne, csak kétségbeesve próbál reménykedni, de a remény meg a hit nem ugyanaz. Pláne ha valaki állítja, hogy hisz, miközben belül azt gondolja, hogy neki ez úgysem sikerülhet, szóval totál rácáfol önmagára. Én abszolút elfogadom a pozitív gondolkodást, pozitív beszédet, próbálok eszerint élni, de azért látom, hogy mégsem ezen múlik minden, mert nem vagyunk mindenhatók, még ha bizonyos dolgokra van is ráhatásunk.
39821. Mancs75 (válaszként erre: 39814. - Dorneo)
2020. máj. 1. 11:52
A bátran próbálkozás alatt mit értett az orvos? Gondolom, a spontánra gondolt.:)
39820. 44a64b262f (válaszként erre: 39818. - Dorneo)
2020. máj. 1. 10:52

Biztosan lehet egy bizonyos életkorig, vagy inkább állapotig.

Amit én is megtettem, megettem, nem ettem azzal sem értem el semmit.

39819. 44a64b262f (válaszként erre: 39817. - Solinca)
2020. máj. 1. 10:51
Úgy értem, hogy már akkor mondta, hogy megpróbálhatom a saját sejtest, de nagyon kicsi az esély. Mivel már voltam terhes és szültem, a szervezetem képes volt kihordani egy terhességet, erre emlékszik, így donorral nagyobb az esély.
39818. Dorneo (válaszként erre: 39816. - 44a64b262f)
2020. máj. 1. 10:17
Nagyon nehéz ezt eldönteni... Bár én azért hiszek abban, hogy lehet némileg befolyásolni a sejt minőségét. Szerintem a petesejt hasonló a többi sejtünkhöz. És ha pl. ha negyven felett valaki egészségesen él, akkor az biztos, hogy szebbek a bőrsejtjei, frissebbek az agysejtjei, egészségesebbek a májsejtjei. Talán a petesejtekre is igaz ez.
39817. Solinca (válaszként erre: 39816. - 44a64b262f)
2020. máj. 1. 10:03

Igen, sazért írtam Mancsnak válaszként, én is ugyanazon az állásponton vagyok, mint ti. Nekem sajnos ezt látszik visszaigazolni a sok kudarc. Persze örülök a pozitív pszichológiának, de szerintem a realitás abban van, amit a meddőségis szakik mondanak. Tisztában vagyok vele, hogy donorossal is van vetélés, de az esélyek azért mások. Annál is inkább, mert nekünk eddig mindig 2 naposan visszaültették, és lehet, hogy 5. napig kb. egyik sem jutott volna el. Fagyasztható tehát egyik körből sem maradt.

Hogy érted, ha akkor hallgatsz a dokira?

39816. 44a64b262f (válaszként erre: 39813. - Solinca)
2020. máj. 1. 09:49

Ez egészen érdekes!

Persze amíg van peteérés addig mindig van esély, de meddig lehet ezt lelkileg bírni. Nekem is minden hónapban van peteérésem, natívon érett is volt mindkét alkalommal a petesejt, de nem mentem vele semmire. Természetesen mindannyian a saját babáért küzdöttünk, és küzdünk, de ahogy már más is írta mindenkinek van egy határ hogy meddig. Örülök hogy vannak támogató orvosok is, de sajnos bármennyire nem hittem a statisztikában rá kellett jönnöm, hogy ha akkor(2017) hallgatok a dokira, már lehetne 2 éves is a gyermekem, így meg még terhes sem vagyok, és idén már 48-at töltöm.

Persze vannak csodák de nagyon kicsi az esély hogy velem megtörténjen.

39815. turodudi (válaszként erre: 39813. - Solinca)
2020. máj. 1. 09:42
Szerintem is jó hallani, amit mondott :) aki a sajátért küzd, annak ez jol esik. Ebből a kevés infobol logikusnak tűnik, amit mondott, hogy a megtapadásnál kell keresni a problémát.
39814. Dorneo (válaszként erre: 39813. - Solinca)
2020. máj. 1. 09:23

Ez mondjuk azért biztató szerintem, hogy nem minden orvos jelenti ki azonnal, hogy az életkor miatt nullaegész akárhány százalék csak az esély.

Múlt héten engem is nagyon biztatott a nőgyógyász, hogy hát addig üssük a vasat amíg forró, és bátran próbálkozzunk.

39813. Solinca (válaszként erre: 39808. - Mancs75)
2020. máj. 1. 09:05

Ehhez kapcsolódó sztori, ami történt velem.

Elmentem sima rákszűrésre a nőgyógyászomhoz (Urbancsek, a SOTE-s Urbi prof testvére). Kérdezgetett, hogy a tavalyi két terhesség és vetélés után folytatjuk spontán és IVF-fel is. Elmondtam neki nagy naivan, hogy donorosra mennénk így ennyi kudarc és a korom végett. Kérdezte, hogy de hát mi az oka, kimerültek a petefészkek, nincs petesejtem? Mondom de van, csak nem szeretnénk kockáztatni, hogy krmoszómahibás legyen legközelebb az embrió. Erre olyan szentbeszédet mondott és úgy lehordott, hogy csak lestem. Hogy teljesen felesleges, ugyanannyi az esély a sima IVF-es és a Brno-i donoros petesejtessel az esély (szerinte 30%), és nekem csak megtartási problémáim vannak, ezen ez nem segít, nem lesz tőle több esélyem. Vagy rossz helyre ágyazódik be az embrió, vagy a hormonszintem nem elég magas (progeszteron). Hiába mondtam neki, hogy 45 leszek októberben, és hogy 3 vetélés, és a petesejtek elöregednek, a lelkemre kötötte, hogy legalább előtte beszéljek a testvérével, ő mit mond, de tuti nem ezt fogja mondani. Sőt, mondta, hogy délután felhívja a testvérét és beszél vele erről telefonon, de menjek már el hétfőn hozzá. Megvizsgált még és mutogatta, hogy magának van petesejtje, és van peteérése is. Egy papírt is adott, amire ezeket felírta, hogy ezt vigyem a tesójához (akihez egy évig jártunk, szóval ismerős lehetek). Csak szédültem, amikor kijöttem, a faszi egy teljesen nyugis, joviális alkat, és ezt a lebaszást nem értettem. Szóval van, aki teljesen máshogy látja a helyzetet orvos létére. Olyan, mintha abszolút mellékes lett volna neki a korom, szerinte az esélyeim ugyanolyanok.

39812. Mancs75
2020. ápr. 30. 18:33
Arcencil őszinte szeretettel kívánom, hogy testileg-lelkileg felépüljél. Nagyon erős nő lehetsz, mert kemény megpróbáltatásokon mentél keresztül, és mégis itt vagy és folytatod. :) Dorneo, neked is nagyon szurkolok, sok erőt és kitartást kívánok. Mindenkinek. :)
39811. Zizike79 (válaszként erre: 39809. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 16:42
Remélem, jó lesz! Én hozzá jártam jógára az utóbbi időben, amíg nem kezdődött a karantén. Örülök, hogy akkor túl vagy ezen a tortúrán! Majd számolj be, hogyan tovább!
39810. SSSzilvi (válaszként erre: 39808. - Mancs75)
2020. ápr. 30. 16:39

Szia Mancs!


Biztos hogy nem bantottal meg senkit. Ezek a gondolatok mindannyiunk fejeben megfordulnak, mindannyian agonizalunk es keressuk a valaszt a kerdesekre, a valaszt, ami megnyugtat.

Hogy kinel mikor jon el ez a pont...

En szeretnek ugy tovabblepni majd valamikor (lehet nem is sokara), hogy ugy erezzem mindent megtettem...

39809. arcencil (válaszként erre: 39807. - Zizike79)
2020. ápr. 30. 16:16

Köszi a tippet! Megyek nézem! :)

Most nem volt bHCG szint ellenőrzés, de láttam az eeszt-ben a patológiai eredményt és megvan amit kerestek :) Sikeres volt a műtét! Egyébként érzem is, mert szerencsére eltűntek a terhestünetek és a vérzés is elállt.

39808. Mancs75 (válaszként erre: 39801. - SSSzilvi)
2020. ápr. 30. 15:40
Persze biztosan van egészséges sejt is, hiszen különben nem tudnának 45-46-47 éves nők is egészséges babát szülni és most nem a celebekről beszélek, akik vélhetően azért inkább donor sejttel szülnek 50 körül. Viszont kérdés, hogy mi az ára annak a keresésnek, amíg lesz egy egészséges sejt (ha lesz, mert ez sem garantált). Hány stimuláció, vetélés, műszeres befejezés, vagy megtapadt, de mondjuk beteg embrió jön létre, akinek a sorsáról dönteni kell, hány hónap vagy akár év megy el úgy, hogy az ember ezt hajszolja, a saját egészségét kockára teszi, reménykedik, aztán csalódik, újra meg újra próbálkozik, az idő meg csak megy, pedig lehet más út is. Nem azt mondom, hogy fel kell adni, mert persze próbálkozni kell, de érzésem szerint van egy határ amikor érdemes elgondolkodni, jó-e ez így. Bármennyire pozitívan is gondolkodunk, szedjük az étrendkiegészítőket stb., jelenleg alá vagyunk vetve biológiai törvényszerűségeknek, és van, amikor el kell fogadni, hogy ez vagy az már nem a mi utunk. Remélem nem bántottam meg senkit, mert eszemben sem volt, nem is szól senkinek amit írtam, inkább magamban monologizáltam, mert én is sokat gondolkodom a hogyan tovább kérdéskörén.
39807. Zizike79 (válaszként erre: 39793. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 14:14
Arcencil, elhiszem, hogy megviselt ez az egész testileg-lelkileg is! :( Megnézték műtét után újra a hcg-t? Ha van kedved női jógázni, ha youtube-on rákeresel a babafészkelőre, ott van fent néhány kifejezetten "babavárós" jóga!
39806. Pompom (válaszként erre: 39804. - Bargab)
2020. ápr. 30. 14:13

Nagyon jó, hogy olyan sok okos (értsd: tudományosan is alátámasztott, maximum orovosok között még nem elterjedt) dolgot leírsz. Sokaknak hasznára válhat!


És mivel ma ilyen hasonlatos kedvemben vagyok:

-van a kocsikban a benzin, ami valamennyi kilóméterre elég, ez megfeleltethető a sejtek energiájának és a fejlődési képességüknek (időben, morfológiában),

-meg van a kocsik váza/szerkezete, ami megfeleltethető a genetikának, s minél idősebb egy kocsi, annál több hiba van rajta (pl. karcolás), s van olyan kocsi, ami gyári/minőségi hibás (pl. sok gyenge alkatrésze van, ami hamar elromlik/elkopik)

39805. Solinca (válaszként erre: 39803. - SSSzilvi)
2020. ápr. 30. 13:17
Minden elismerésem, 11. lombikot végigcsinálni nagyon kemény küzdelem lehet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook