Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
45354. marlaa (válaszként erre: 45353. - Bellabi)
2022. febr. 12. 16:55
LilyMed egy meddosegi klinika, az osszes, meddoseggel foglalkozo orvos-fele dolgozik naluk, ezert komplex kivizsgalast es tamogatast adnak. Martin Virag doktorno pedig igazi kincs. Miert ne irnanak frl normativra gyogyszert, ha mar ugyis naluk vagy ultrahangon? De ha mar a pacinsuk vagy akkor csal egy email es mar teszik is fel felhobe amit kersz (3000ft a dija) Vannak Brnoban partner klinikai, a Reprofit nem az de ettol fuggetlenul is lehet hozzajuk menni. Keress rajuk. Egyebkent a Reprosys bezarasa utan alapitottak az ott dolgozo orvosok.
45353. bellabi (válaszként erre: 45352. - Marlaa)
2022. febr. 12. 16:15

Szia,


dehogy veszem, kötekedésnek, inkább köszönöm az infókat! :)


Nyilván az én számításomban a legnagyobb tétel az injekciók költsége volt, ha ez tényleg kiküszöbölhető, mert valaki fel tudja írni őket TB-re, valóban sokkkal csökken a költség. Mi ez a Lilymed? Mi motiválja őket, hogy TB-re injekciókat írnajank fel? Esetleg Brno partnercége?


Köszi!

45352. marlaa (válaszként erre: 45351. - Bellabi)
2022. febr. 12. 08:04

Nem kotekedes keppen, de amiket itt felsoroltal, az kb 1.4 maximum:

Nem kell ketnaponta kimenni, a leszivasra es a beultetesre mesz ki: 40e ft a benzin a ket utra sajat autoval, autopalyamatricakkal. Ott se igazan kell aludni, Budapestrol ez 3 ora ut, sokan nem alszanak kint, de ha muszaj akkor szamolj 27 000ft-ot a Penzion Integrityre.

Itthon ketszer kell tuszot meretni, a Lilymedben 15e alkalmankent, tehat 30e. Ok feltudnak irni normativra gyogyszert, ezek nekem sose voltak 200 000 felett.

Tehat 1.38m osszesen. De te tudod. En a 8 itthoni lombik korombol azt tanultam meg, hogy magyarorszagi kezelesek meg se kozelitik a Reprofitban levo minoseget es tudast.

45351. bellabi (válaszként erre: 45349. - Marlaa)
2022. febr. 12. 02:31

Szia,


először is köszönöm, hogy válaszoltál.


Az a gond, hogy amit Te mondasz, az maga az IVF, illetve IVF+PGS ár. Ebben nincs benne az, hogy ha az ember nem TB-re megy, akkor minden vizsgálatot, gyógyszert, injekciót magának fizet, nincs benne a 2 naponként kiutazás, szállás / az az orvos, aki 2 naponta itthon vizsgál. Ha ezeket, főleg a vizsgálatok és szurik árát hozzáadjuk, valszeg közelebb lesz a végösszeg a 2 millióhoz, de a 1,5 milliót szinte biztos, hogy meghaladja.


Kár, mert az 1,1 m Ft, bár eredetileg másra lett szánva, de még pont megoldhtaó lett volna. 1,5-2 viszont már nem sajnos. :(

2022. febr. 10. 18:06

Sziasztok!


Múlt évi magyarországi stimuláció után van egy 5 napos fagyibabánk, és most indítunk egy újabb duál stimulációt, amiből - reméljük - lesz még több fagyibaba.


Azt tervezzük - és hátha valaki csinált hasonlót - hogy a fagyibabákat kivinnénk PGS-re Brno-ba, úgy, hogy a genetikai vizsgálat után rögtön, ha van alkalmas/egészséges az embriók között, akkor beültetnék.


Az a kérdésem, hogy vállalnak-e Brno-ban csak PGS-t és beültetést (stimuláció nékül) így, hozott embrióval?

45349. marlaa (válaszként erre: 45348. - Bellabi)
2022. febr. 10. 10:03

Szia, a brnoi Reprofitban nem 2 millio a sajat sejtes, hanem 930e.

Mivel te kimaxoltad az itthoni tudast, ezert en a PGS-re mennek ra Brnoban. 350 euro darabja plusz 100euro a fagyasztas, de igy se lenne tobb, mint 1.1 millio ft.

A Reprofit mellett szol meg, hogy fantasztikus andrologusaik teszik ossze az embriokat, nalunk hihetetlen eredmenyt ertek el.

45348. bellabi
2022. febr. 10. 00:14

Sziasztok,


régi motoros vagyok, sok kudarc után, így a 42 felé közeledve, úgy döntöttem, adok magamnak még egy esélyt.


A terv az lenne, hogy késő tavasszal, nyáron lenne az új stimuláció, aztán kiderül, hogy utána lesz-e beültetés, én az én koromban már jobbnak látnám, ha fagyasztatnának, és nem azonnal ültetnék vissza az embrió(ka)t.


Ami fontos rólam:

- jól stimulálható vagyok (voltam még fél évvel ezelőtt is, nyilván ez ronmlik, de ezzel nem szokott gond lenni),

- viszont nincs megtapadás, aminek rengeteg vizsgálat sem derítette fel az okát,

- nem jöhet szóba a Kaali, a Róbert és a SOTE II, ezeket már megjártam, sikertelenül,

- vannak fagyibabák még, de jelenleg nem akarok értük visszamenni, az augusztusi stimum után, amikor fagyasztottunk, mert túlérett a nyálkahártya, kb 2 héttel több szinten omlott össze az életem, nem vagyok azóta jól, sem lelkileg, sem testileg, nem akarnám így eljátszani az esélyt,

- amúgy is jobb stratégiának tartanám stimulálni, amíg van esély jó minőségű petesejtre, beültetésre utána is ráérünk, annál már nem számít tudtommal a korom.


A kérdésim.

-Lehetséges, amit elképzelek? Ha elmegyek egy másik intézménybe, csinálnak új stimut? Ha elfogynak a TB-s lehetőségeim, visszamehetek saját költségen FET-re a saját emrióimért?

- Melyik intézményt savasoljátok utolsó esélyre? (Tudom, Győr, de oda képtelenség bejutni, meg Brno, de arra most éppen nincs 2 millió. Ezeken kívül?)


Köszi szépen!

45347. Effie (válaszként erre: 45346. - Juli3939)
2022. febr. 8. 20:31

Szia Juli!

Prolaktint saját tapasztalatból tudom, hogy nem kell tőle megijedni, sajnos nagyon sok dolog befolyásolja. Magas lehet, ha vérétel ébredés után nem sokkal volt, (mert éjjel magasabb), testedzés hatására is megemelkedik, mellbimbók ingerlésére, és még egy sor dologra. Elvileg úgy kell venni a vért, hogy ébredés után legalább 1-1,5 órával, és vérvétel előtt fél órát nyugalomban pihengetni. Volt két 600-700 körüli prolaktin értékem, mire sikerült az előírásnak megfelelően levenni, és az már 200 körüli volt.

45346. juli3939 (válaszként erre: 45345. - Marlaa)
2022. febr. 8. 11:08
Rendben, köszönöm a segítségedet!
45345. marlaa (válaszként erre: 45344. - Juli3939)
2022. febr. 8. 11:07

Prolaktinban endokrinologus tud segiteni, azt konnyen le lehet vinni Bromocriptinnel, elotte Sella (agyi) CT kell majd.

Az FSH mar nehezebb dio, az alacsony AMH-val egyutt petefeszek kimerulesre utal, azt sajnos nem nagyon lehet orvosolni, de ezt az orvosra kell bizni, nem szabad tavdiagnozis neten felallitani :)


Szerintem ennek ellenere probalj meg egy sajat sejtes lombik ciklust, utana viszont gondolkodjatok a petesejtdonacioban.

45344. juli3939 (válaszként erre: 45343. - Marlaa)
2022. febr. 8. 10:53
Ez 3. napi eredmény volt. Múlt hónapban a progreszteron 40 volt a 21. napon, azt újra nézik majd. Szoktak ilyenkor felírni valami gyógyszert a magas FSH-ra? Ez tényleg túl magas? Prolaktint mivel lehet levinni? Köszönöm a részletes válaszodat!
45343. marlaa (válaszként erre: 45342. - Juli3939)
2022. febr. 8. 10:47

Szia, ugye tudod, hogy 3. es 21. ciklusnapon is kell hormon panel, csak az egyik ertelmezhetetlen.

21. napra progeszteront is tegyel melle. TSH-t t3-al es t4-el egyutt kell nezni, elsonek egy anti TPO is kell melle, igy teljesebb a pajzsmirigy panel.

FSH tul magas, ez azt jelenti, hogy kevesbbe vagy stimulalhato.

LH-t, Osztradiolt nem tudni, mert nem irtad, hogy melyik ciklusnapon volt a vervetel.

Prolaktin lehetne alacsonyabb, 200 az idealis, de nekem 900-al is sikerult.

AMH tenyleg alacsony, csak minimalisan lehet javitani rajta MACA, Q10, D vitamin es AVIVA torna segitsegevel.


En egy teljesen kezdo teszttel igy indulnek:

"Ciklus 3. napi alaphormon:

FSH, LH, Ösztradiol, Prolaktin, Tesztoszteron, TSH, szabad T3, T4, anti TPO"

AMH

"Ciklus 21. napi alaphormon:

Prolaktin, Progeszteron, Ösztradiol, LH, FSH"

Vercsoport ellenanyag szures

HIV, HepaB,C, Treponema

3 pontos terheleses cukor

Haemoglobin A1c

D Vitamin

Trombofilia panel (Leiden, MTHFR, Prothrombin)

Emlo ultrahang

Kenetvetel: STD7, rakszures

HYCOSY


Es persze a ferfi oldal is.

45342. juli3939
2022. febr. 8. 10:32

Sziasztok! Ért valaki ehez a véreredményhez? A dokim majd 10 nap múlva fogad. Nagyon aggódom hogy nem jók ezek az eredmények. 40 éves elmúltam, de még nem akartuk feladni a reményt hogy gyerekünk legyen. Az jött ki hogy az Amh alacsony, FSH magas. Az ellen mit tudok tenni? A prolaktin és a free tyroxyn nem lehetne jobb? 😢 Nem jön a baba, és a hajam fele eltűnt. Ezért kértem a vizsgálatot. Valaki esett teherbe ilyen eredménnyel? A menstruációm pontos, 28 napos.

FSH: 13.3 iu/L

LH : 9.3 iu/L

Ösztradiol: 117 pmol/L

Tesztoszteron: 1.24 nmol/L

Free Androgén index: 1.66

Prolaktin: 456 mu/L

Tsh: 1.8 mu/L

Free Tyroxin: 20.4 pmol/L

SHBG: 74.7 nmol/L

AMH: 0.45 ng/l ( ha jól számolom. Mert úgy volt megadva hogy 2.93 Pmol/L)

45341. Csilluskam (válaszként erre: 45340. - Tutu79)
2022. jan. 31. 18:49
Első körben egy immunológust keress meg, illetve utána gondolkodtam, hogy hematológus lehet megkérheti az összeset.
45340. tutu79 (válaszként erre: 45339. - Csilluskam)
2022. jan. 31. 14:44

Okszi köszi, de melyiket melyik? :D :D :D

Csak azért mert a papíron mind a immunológia alatt áll. De lehet ez csak az egészségügyben nem jártas emberek megtévesztésére van :)

45339. Csilluskam (válaszként erre: 45338. - Tutu79)
2022. jan. 31. 12:32

Ehy részét endokrinologus és más részét immunologus.

Egy féle szakorvos nem fogja tudni megkérni az összes vizsgálatot.

45338. tutu79
2022. jan. 31. 11:14

Sziasztok,

Esetleg valaki tud abban segíteni, hogy az alábbi vérvizsgálatokat melyik szak orvos tudja kiírni, mármint ha állami rendszerben :)

Kardiolipin ell AT,

Tireoidea perox AAT,

Tiregl AAT,

Colakia (ranszgl),

Antinuklearis antitestek


Köszi előre is aki tudja :)

Nem akarok egy vagyont fizetni :D

45337. Zafi (válaszként erre: 45331. - Hamil)
2022. jan. 26. 22:33

Szia. Nekem Győrben volt 3 sikertelen lombikom. Soha nem volt korábban terhességem, illetve nem volt megtapadás sem.

Aztán spontán megfogant a kislányom, aki 2 éves múlt.

Csodák léteznek :)

45336. RosaGina (válaszként erre: 45331. - Hamil)
2022. jan. 26. 17:30
Ha akkora mázlista vagy, hogy bejutottál Győrbe, akkor adj hálát, és boldogan élj ezzel a csodálatos lehetőséggel
45335. danoni (válaszként erre: 45331. - Hamil)
2022. jan. 26. 17:05
Szia, nekem a 8.
45334. tutu79 (válaszként erre: 45333. - Szylva10)
2022. jan. 26. 16:36

Szia, köszi hogy megosztottad velünk a véleményedet. Esetleg leírnád hogy mi az a minden amit néznek? Illetve hogy lehetett PGD bevizsgált, kb mennyibe kerül?

Köszönöm szépen :)

45333. Szylva10 (válaszként erre: 45331. - Hamil)
2022. jan. 26. 14:41
43 éves vagyok, Szegeden kezdtünk majd budai Kaáliban folytattuk, most pedig Győrben készülünk beültetésre (nyáron volt a stimu, a kis embrióink PGD vizsgáltak). Sajnálom, hogy 5 éve nem itt kezdtünk. Nagyon profik, a kezelés a párról szól, mindent néznek, ellenőriznek. Szívből ajánlom Győrt, még úgyis, hogy még csak készülünk az embriók beültetésére. Használjátok ki a lehetőséget! ❤️
45332. bellabi (válaszként erre: 45331. - Hamil)
2022. jan. 26. 13:01
Biztos van. Györt ne hagyd ki, állítólag az (egyik) legjobbak az országban.
45331. Hamil
2022. jan. 26. 10:06

Sziasztok!

3 sikertelen lombik után(BP-en, Dr Szmatona).Le is tettunk a tovabbi lombikokrol.

Aztan jött egy lehetőség a Győri Kaáliba.

44 vagyok, szóval kb az utolsó, mégis bizonytalanok vagyunk, mert sajnos egyik sem indult el.

Vam olyan akinek 4.vagy 5. sikerult?

Többen ajánlották Brnot, nekik nagyon köszönöm, de az ebben az évben nem fog menni.

45330. Mirtus
2022. jan. 26. 09:42
Sziasztok! Nálunk február legvégén lesz FET, az utolsó lefagyasztottakat. Nagyon remélem, hogy sikerül, mert korábban voltak olyan stimuk, hogy max 2 tüsző lett, vagy egy sem osztódott utána. Nagyon érdekes, hogy ebből az utolsó tavalyi szettből, a friss beülteésből eddig mindig elindult valami, sajnos először a 6. hétig jutottam csak, aztán a FET biokémiai lett. Ami nagyon meglepő, hogy 4 és fél év alatt először a múlt hónapban természetes módon lett pozitív tesztem, bár az is csak 3 napig :( Lényeg a lényeg drukkolok mindenkinek meg magunknak is. Nem tudom lenne-e energiám újrakezdeni a stimulálást ha ez nem sikerülne, tudva, hogy kb lutri hogy sikerül.
45329. Milhet88
2022. jan. 25. 12:35

Sziasztok!

Hogy vagytok?

Nekem sajnos 1 hónap halasztás van egy ciszta miatt....

45328. Barack (válaszként erre: 45325. - Dagi4)
2022. jan. 20. 14:31
Szia, szívből sajnálom:-(. Nekem a 8. héten történt műszeres befejezést követő 26. napon jött meg a menstruációm, tehát viszonylag hamar. Egyébként azt mondta az orvos, hogy 6 hét is simán belefér. Kitartást kívánok!
45327. Milhet88 (válaszként erre: 45325. - Dagi4)
2022. jan. 20. 14:19

Szia, nagyon sajnálom, ami veled történt.

Nekem októberben ment el a baba 11 hetesen .

Műszeres befejezés is volt.

Nekem azután 6 hétre jött meg....

45326. Dorneo (válaszként erre: 45325. - Dagi4)
2022. jan. 20. 14:02
Jajj nagyon sajnálom és együttérzek... Okosat nem tudok mondani,nekünk kétszer spontán mentek el a babák műtét nélkül és rendben megjött utána. De úgy tudom, ha műtéttel fejeződik be akkor kicsit más a helyzet és hosszabb kimaradás is belefér. Sok lelkierőt kívánok!
45325. dagi4
2022. jan. 20. 13:43
Sziasztok! 10. héten a terhességem el halt műtéti beavatkozással ért véget. Ma 5 hete a menstruációm még mindig nem jött meg. Aki hasonló helyzetben volt annak mikor jött meg az első menstruációoja?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook