Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
45384. Pompom (válaszként erre: 45382. - Emmaa1)
2022. febr. 27. 16:57

Nyilván nem kell mindenkinek minden, de van jó pár dolog, amit érdemes az első lombik vagy az első természetes fogantatási próbálkozás előtt elvégeztetni.

Valójában csak Neked fontos, hogy legyen gyereked. Mindenki másnak Te csak a munkája alanya vagy. Törekszenek sokan a sikerre így is, de mint minden munkában ebben is vannak hanyag, kiégett, rosszul kereső, magánéleti gondokkal küzdő, stb. dolgozók, amik miatt a munka nem lesz tökéletes. Plusz a rendszer sem tökéletes és nem teljes kivizsgálással kezdik a lombikokat, meg családtervezési felkészülés sincs az első babák előtt.

A nagy számok törvénye alapján így is működik a dolog, hisz vagyunk van 8 milliárdnyian, de ez nem boldogítja azt, akinek meg nem sikerül.

45383. Krisztina09 (válaszként erre: 45364. - Tutu79)
2022. febr. 24. 17:19
Nekem Szegeden állami intézményben volt a vizsgálat és kb.2-3 hónap eltelt mire megjött az eredmény. Szólt is a doki, hogy sokára lesz eredmény.
45382. Emmaa1 (válaszként erre: 45381. - Pompom)
2022. febr. 23. 17:23

Nagyon köszönöm💗

😳😳😳

Te jóég!

Ennyi vizsgàlat?!?

Mennyi,de mennyi vizsgàlat hiányzik.


Egyszerűen nem értem!

Ha állami lett a beültetés,akkor mièrt kell még mindég fizetni embriòragasztóèrt meg olyan vizsgàlatokèrt ami igenis benne kellene lenni a tbs szolgáltatàsban.


A legtöbb ember aki meddőségibe jár valami nem stimmel egészségileg vagy a kora miatt kicsit kifutott.


Az sem lenne baj,de annyira szeretnék az embereket,hogy csalàddá váljanak akkor akkor minden kivizsgàlàs,labor ingyen kellene hogy legyen.


Amikor magánban kezdtem akkor az idō sürgetett.


Na...de ez van! 🤷🏻‍♀️

45381. Pompom (válaszként erre: 45376. - Emmaa1)
2022. febr. 23. 14:00

Figyelmedbe ajánlom ezeket az itt a fórumon sorstársak alapján összegyűjtött listákat:

[link]


[link]


Vitaminok tekintetében: [link]


Ajánlott hazai gyártású/fejlesztésű vitaminok: GAL, YIYA, WTN, illetve Freyagena termékek


Amit nem ír ki az állami lombik intézet, azt magánban tudod megcsináltani, általában ehhez nem kell előzetes szakorvosi vizsgálat, csak sok pénz. Bejelentkezel és fizetsz.


Táplálkozási kérdések esetén Táplálkozás Beállítás

Endokrinológia esetén Dr. Szakács Krisztina

Kb. minden vizsálat elvégeztethető a Synlabnál, illetve az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban.

Nőgyógyászt nem tudok ajánlani.

Ha végül donor sejtes, embriós vagy PGS-es beavatkozás jön szóba, akkor a csehek, szlovákok, spanyolok, ciprusiak jöhetnek szóba.

45380. Emmaa1 (válaszként erre: 45379. - Panna07)
2022. febr. 23. 12:35

Köszönöm.

Akkor hívom az orvosom

45379. Panna07 (válaszként erre: 45378. - Emmaa1)
2022. febr. 22. 21:07
Az első kettőre a meddőségi intézet tud beutalót adni, kérd ki tőlük. A tükrözést pedig egy nagyobb kórházban csináltasd, ahol van rendes nőgyógyászati osztály. Ha abban a városban laksz, ahol a meddőségi intézeted van, a legegyszerűbb ha ők szervezik le neked.
45378. Emmaa1 (válaszként erre: 45377. - Panna07)
2022. febr. 22. 16:16

Köszönöm


A 3 pontos IR is megvolt és jó annak is az eredménye

A kariotipizálást,meddőségi immunológiai vérvételt és a méhtükrözést hol kérjem meg?

45377. Panna07 (válaszként erre: 45376. - Emmaa1)
2022. febr. 22. 15:42

Szia! Sajnálom h eddig nem sikerült. Jó pár dolgot meg lehet még nézetni, szörnyű h nem alapos a kivizsgálás. Ezek kellenének:

-3 pontos cukor és inzulin terhelés

- kariotipizálás mindkét félnél

- meddőségi immunológiai vérvétel

- méhtükrözés

- párodnak baktérium tenyésztés után DNS fragmentáció és ROS teszt.

45376. Emmaa1
2022. febr. 22. 14:06

Sziasztok!

Sajnos túl vagyok egy pár lombikon magánban kezdtem ami átment államiban.Minden laborom majdnem ok.

Alacsonyabb D vitamin ès

Kérlek leìrnátok,hogy milyen labotok,vizsgálatokat kérnek az orvosok?

Gondolom ahány orvos,intézmémy annyi kérés.

Háááááátha valami vizsgàlat,labor kellene.

Ezek voltak:

FSH

LH

Össztradiol

Prolaktin

TSH

AMH

Hiv,Hep-B,Hep-C,lues syphilis

4STD-clamidia,urea plasma,mycoplasma,gonnorhea

APC rezistencia-homocisztein,Leiden mutáciò,MTHFR C677T polimorfizmus


Nézetnétek progeszteron szintet beültetés előtt is?Sem magànban sem már az államiban nem néztek.

Nekem 2x1 400mg progit kellett adni

Kevés vagy elèg?


Mindenkinek szívből a legjobbakat kìvánom,egészséges kisbabákat❤

45375. Panna07 (válaszként erre: 45374. - Tutu79)
2022. febr. 22. 13:34

Drukkolok h a konzultáció előtt megkapd a leletet!


Marha jó h a Synlab elírta a TAJ számodat! Nagyon jó h országszerte sok laborjuk van, általuk jó pénzért persze, meg lehet nézetni egy csomó mindent, amire heteket vagy hónapokat kellene várni, mire bejutna az ember egy tb-s szakrendelésre és kapna beutalót vérvételre. De nagyon sok a hiba náluk. Én egyszer inszem után hozzájuk mentem vérvételre, mert a pécsi intézetben inszemnél nincs hivatalos vérvétel, csak otthon kell tesztelni. A HCG leletnek aznap estére meg kellett volna jönnie, nem így lett, másnap reggel már tiszta ideg voltam, h mi van, így hívtam az ügyfélszolgálatot. Nem túlzok, tényleg 45 perc várakozás után kapcsoltak egy ügyfélszolgálatost, aki közölte, h 1 órán belül küldik a leletet. Nem így lett, újból telefon, közölték h de, mindjárt jön a lelet. Még mindig semmi, ekkor már nagyon ideges voltam, és mivel pampogtam, megadták a labor telefonszámát, ott egy nő totál közömbösen bemondta a 0 HCG-s eredményemet, majd egy óra múlva e-mailben is megérkezett a lelet. Nem lehúzni akarom a Synlabot, csak ha valaki így jár esetleg, akkor addig telefonálgasson nekik, amíg meg nem kapja a leletet. Ne várjon rájuk.

45374. tutu79 (válaszként erre: 45373. - Panna07)
2022. febr. 22. 12:26

Szia, nem semmi köszi hogy megosztottad. Nekem múltkor a synlab elírta a taj számomat ezért nem töltötték fel az eeszt re az eredményt, ami a beültetéshez kellett (progeszteron).

Hát mivel nagy az ismerettségi köröm kerestem valakit aki tud infót adni a mostani eredménnyel kapcsolatban, és sz volt a válasz hogy nincs kész és várjak türelemmel, mert sokan vannak előttem.... Hát ez van, márc 7 megyek orvoshoz. Remélem addigra meg lesz. Ezt kapja az ember 20 évnyi tb fizetés után.....

45373. Panna07 (válaszként erre: 45366. - Tutu79)
2022. febr. 21. 16:05
Sajnos nem tudok segíteni mert nekem az Istenhegyiben volt ez a vérvétel. Akik amúgy a vizsgálat genetikai részét csinálták csak, a többit kiszervezték a Synlabnak. Fokozatosan jöttek a leletek, és még jó h összehasonlítottam a leleten szereplő kiírásokat a vizsgálati csomaggal, mert sok minden hiányzott még. Lényeg a lényeg, h ha nem bogarászom át és nem telefonálok, akkor a kutya se vette volna észre, h nem készült el minden vizsgálat. Nyilván az Istenhegyit hívtam először h náluk volt a vérvétel, de ők mosták kezüket, h a Synlab végzi.. Lényeg a lényeg, a Synlab elismerte h elmulasztották az analízist, jöttek azzal h nincs gond mert 2 hónapig tárolják a fagyasztott vérmintákat, és végül késedelmesen megkaptam az összes eredményt. 56ezer fortintért nem ilyen szolgáltatást vártam. Csak azért írtam le, h ha pénzért ilyen szolgáltatást végeznek, akkor államiban kitudja h hogyan kezelik ezeket a speciális vérvizsgálatokat, én a helyedben addig telefonálnék, amíg nem kapcsolnak az illetékeshez. Próbáld a klinika hematológia tanszékét kérni, elvileg ez oda tartozik.
45372. DorkaH88
2022. febr. 21. 14:55
Nekem 1 kolleganőm és egy barátnőm is volt hasonló helyzetben, 40 fölöttiek, megkérdezem őket és írok.
45371. EgészségS (válaszként erre: 45370. - Pompom)
2022. febr. 21. 11:58

Nekünk azt mondta az orvosunk, hogy ránk nézve nem veszélyesek az eltérések, de ez tovább ronthatja az egészséges embrió esélyeit, de nem feltétlenül örökli az embrió a problémákat.


Egyelőre Magyarországon szeretnénk/tudunk lombikozni, de ha lehetséges, szeretnénk PGS-t. Ez jelenleg utaztatással oldható meg, ami, ahogy itt is többen írták, és ahogy utánanéztem én is, szintén rizikós, így átgondoljuk, mi a kisebb kockázat és majd az alapján döntünk a kérdésben.


Igen, ez nem túl jó ebben az egészben sajnos, hogy a szakemberek is sokszor ellentétesen nyilatkoznak ugyanarról, de szerintem is az a megoldás, hogy megbízol valakiben és rá hallgatsz. Aztán ha nem volt célravezető, változtathatsz később.


Köszönöm, hogy megosztjátok a tapasztalatotokat, segít ez is a döntésben, hogy kinek milyen nehézségei vannak/voltak, kinek mit mondtak hasonló esetekben.

45370. Pompom (válaszként erre: 45369. - Marlaa)
2022. febr. 21. 11:35

Nekünk mikrodeléciónk van, ici-pici, Istenhegyin, illetve Honkongban diagnosztizáltak teljes genom szekvenálással, mégis végül emiatt döntöttünk a lombik mellett. Azóta készült egy második is a cseheknél (na nem azért mert változott volna a genetikánk, hanem mert olyan csomagra fiezttünk elő, amiben volt szülői genetikai szűrés, s ott kb. megerőstették az eltérést és a lehetséges eltéréseket, amiket okozhat az utódokban). :( Egyelőre tovább próbálkozunk PGS-el.

Nekünk is volt aki azt mondta, hogy ne foglalkozzunk vele, de jelenleg nem rá hallgatunk.

45369. marlaa (válaszként erre: 45367. - EgészségS)
2022. febr. 21. 09:30
Szia, es ahol csinaltattatok a genetikai vizsgalatot azt mondta, hogy komoly az elteres? Azert kerdezem, mert nalunk is van a paromnal egy, de az Istenhegyi gendiagnosztika azt mondta, hogy nem is kell vele foglalkozni, mert semmilyen hatassal nincsen sem a paromra se a babara, ha esetleg orokli.
45368. Pompom (válaszként erre: 45367. - EgészségS)
2022. febr. 21. 09:23
Megkérdezhetem,hogy akkor miért próbálkoztatok egyátalán Magyarországon? Mármint ebben az esetben,hogy van genetikai eltérésetek.
45367. EgészségS (válaszként erre: 45363. - Pompom)
2022. febr. 19. 23:26
Volt teljes genetikai vizsgálatunk, és van több eltérés, ezért is szeretnénk a PGS-t.
45366. tutu79 (válaszként erre: 45365. - Panna07)
2022. febr. 19. 22:01

A körzeti nőgyógyász írta a beutalót és állami intézménybe küldték a vérmintát, az egyetemi laborba.

A Medicovernél láttam 20 munkanapot, a Synlabánál 15-17 munkanap, de már ezek is mind leteltek.

Igazából nincs is kit felhívnom, mert max a tudakozóból tudnám az egyetemi labor telefonszámát megnézni, de látom túl sok értelmét egy hívogatni egy központi számot. Csak gondoltam hátha van valaki másnak is tapasztalata állami intézményekkel ;)

45365. Panna07 (válaszként erre: 45364. - Tutu79)
2022. febr. 19. 18:45
Szia! Hol csináltattad?
45364. tutu79
2022. febr. 19. 18:13

Sziasztok,

A trombofília panel eredménye kb hány napra töltik fel az eeszt-be? Nekem 01.19-én vették le a vért, az eseménykatalógusban látom is, hogy "Laboratóriumi diagnosztikai vizsgálat megkezdése". De már eltelt egy hónap és semmi hír. Köszi előre is ha valaki tudja.

45363. Pompom (válaszként erre: 45361. - EgészségS)
2022. febr. 16. 13:14
Nem vagyok képben az előéleteddel, de PGS-re akkor van inkább szükség, ha van öröklődő betegség. Ha nem volt teljes genom szekvenálás a szülőséget tervező párnál, akkor javasolt ezt pótolni. Ha az negatív, akkor pedig a NIFTY vagy más prenatális teszt javasolt az újonnan kialakuló elváltozások korai (10-11. heti) kimutatására.
45362. bargab (válaszként erre: 45360. - Juli3939)
2022. febr. 15. 22:27
Kedves Juli! Nálam sem volt konkrét jele, csak nőgyógyászati vizsgálaton derült ki (pedig korábban volt már egyértelmű jelekkel). Visszavettem a gyors felszívódású szénhidrátokból (meg mindenből 🤪) illetve amit kaptam a doktornőtől beszedtem plusz két szert szedtem még később ParaProtex (Calivita) és mellé AC-Zymes Plus. Persze látatlanban ne diagnosztizáljunk, ha mész valamikor nőgyógyászati vizsgálatra, esetleg kérdezz rá. (Ja és tudom, hogy ez nagy biznisz és mindenki ír mindent, szóval csak egy ötlet volt. Ha nem releváns ne foglalkozz vele.) ❤️
45361. EgészségS (válaszként erre: 45358. - Pompom)
2022. febr. 15. 16:44

Köszönöm a választ; azt gondoltam, hogy ha a vizsgálat után egyből beültetnèk, akkor nem kellene visszafagyasztani, de közben megtudtam, hogy a vizsgálat több hét, így ez mindenképp szüksèges.

Átgondoljuk, mi legyen, attól is függ mennyi embrió lesz.

45360. juli3939 (válaszként erre: 45357. - Bargab)
2022. febr. 15. 11:31
Köszönöm a választ! Igazából arra utaló jeleket nem fedeztem fel magamon. Mivel tudtad kikezelni, mi olyankor a hatásos módszer vagy készítmény?
45359. Pompom (válaszként erre: 45348. - Bellabi)
2022. febr. 14. 13:34
Szia! Nem írtál a meglévő kivizsgálásaidról. Ha adnál erről infót, akkor lehet, hogy több és jobb javaslatot kapnál. Régi motorosként biztos sok mindened megvan.
45358. Pompom (válaszként erre: 45350. - EgészségS)
2022. febr. 14. 13:31

Kérdezd meg őket. Van magyar koordinátor. Honlapon fenn van az elérhetőségük.

Amúgy szinte mindent csinálnak, ha van rá pénzed. Ehhez általában a kintik partner klinika intézi a szállítást, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ennek van egy díja, amit a klinika mondd meg.

DE fagyasztott embrió kiolvasztása, minavétel, újrafagyasztás, majd a jók újra kiolvasztása és belültetése elég necces, kevesen élik túl és NEM minden klinika vállalja. Repromeda (ez is Brno) elvileg igen.

45357. bargab (válaszként erre: 45355. - Juli3939)
2022. febr. 12. 22:39

Kedves Juli! Kérlek ne vedd tolakodásnak, csak egy saját tapasztalat, hogy Candida-diéta mellett/után teljesen megszűnt a PMS-em és jóval nyugodtabb vagyok, nincs semmi hangulatingadozásom és “kirohanásos feszkó” pedig nem sokat alszom a legédesebb kislányom mellett és korábban mindig tudtam, hogy na pár nap és megjön. Sajnos hajhullást, migrént stb.is okozhat a Candida elszaporodása a szervezetben. A gyógyszerek is erősítik a túlszaporodást és sok esetben meddőséget is okozhat.


Csak hangosan -azaz írásban- gondolkodtam segítő szándékkal.

❤️

45356. RosaGina (válaszként erre: 45351. - Bellabi)
2022. febr. 12. 19:06

Szia!

Én 2018 ban GéniumMedbe, tavaly pedig a Hattyú Medicina ba jártam.

Mind a két helyen azonnal írták a szurikat gyógyszereket kúpokat.

Hattyú Medicinában ha már a páciensük vagy elég egy email, és küldik a normatív receptet a felhőbe, még díja sincs.

45355. juli3939 (válaszként erre: 45347. - Effie)
2022. febr. 12. 17:26
Köszönöm a választ, ez megnyugtató. Megnézetem újra. De igazság szerint elég sok tünet igazolná is a magas prolaktin szintemet. Brutál erős pms tüneteim vannak, mielőtt megjön kb a világ is összeomlik bennem, és nagyon ideges vagyok olyankor. A másik dolog hogy kb a hajam fele eltűnt, és eddig semmilyen más okot nem találtak rá a dokik. 450 körüli volt most a prolaktinom.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook