Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek hogy ne hízzak szoptatás alatt? fórum

Mit tegyek hogy ne hízzak szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


23. xti_ (válaszként erre: 22. - Nikcsike)
2010. júl. 28. 22:58
nekem már akkor kevés volt a tejem, mikor a kicsi 3 hetes lett. hat hétig tápszert kapott kiegészítésként, de borzasztóan fájt tőle a gyomra, úgyhogy mindenféle praktikát kipróbáltam, hogy újra legyen elég tejem. végül a mi használt: görögszéna mag és benedekfű kétharmad/egyharmad arányban keverve a görögszéna javára. első nap 1 teáskanál keveréket kell leforrázni 3 dl vízzel, és 20 perc állás után elkortyolgatni. a második nap 2 ilyen adagot kell meginni, a harmadikon hármat. aztán folytatni a napi három adagot, amíg szükséges. a harmadik napon már annyi tejem volt, hogy egyáltalán nem kellett a tápszer, és azóta is csak anyatejet kap a babám. most 4 és fél hónapos. a teát még mindig iszom, mert ha abbahagyom, rögtön kevesebb lesz a tej is.
2010. júl. 28. 22:31

hát vigasztal engem is hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de azért remélem hamar leolvadnak valahogyan rólam ezek a kilók. Most 26 vagyok és 30. szülinapomra egy szép tetkót kértem, ami az oldalamra lesz tetoválva, szóval addig le kell adnom. Bár addig van idő.

Bár most a legnagyobb gondom az hogy elapadófélben van a tejem. Szóval remélem kitart még legalább addig mig a kicsi fél éves nem lesz. Most még csak két hónapos. Továbbra is várom az ötleteket.

Pusz Nektek!

21. anka2007 (válaszként erre: 19. - Xti_)
2010. júl. 27. 18:28

Sziasztok...

Én úgyanez voltam,68 kilóval lettem terhes majd felszedtem 10 kilót és mentem szülni de utánna,ami a szüléssel lement az is visszajött. A szoptatás 11 hónapos ideje után 103 kilót mutatott a mérleg:(((

Semmi nem jött rám és nem csináltam semmi különöset,főleg nem tömtem magam...

Azt mondta a Dokim,hogy hormonháztartás felborult a szoptatás alatt és ez fújt fel,mint egy lufit..

Ilyen is van,beleestem ebbe a "csoportba":(

Ja,mikor abba hagytam a szoptatást a következő pár hónapban közel 10 kiló le is ugrott rólam és szépen adogatom lefelé,most vagyok 80 kiló körül de még nem elégedett de szépen és türelmesen haladok a szülés előtti súlyom felé...

Ja 3 éves a gyerekem Ő az első babám ,nem kapkodok csak fokozatosan és minden egyes minusz kilónak örülök és nem kesergek az alakom miatt,rájöttem,ha nem foglalkozok vele,jobban megy a súlycsökkenés:))

20. nyau82
2010. júl. 24. 23:07
szoptatás alatt nem nagyon lehet diétázni,változatosan kell enni,hogy meglegyen minden vitamin a kicsinek, DE a kajamennyiséget lehet drasztikusan is csökkenteni.a lényeg a sok folyadék:ásványvíz,gyümilé,tej,nekem bevált
19. xti_ (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. júl. 24. 22:37

nem, én még csak az első babánál tartok.

kicsit megkönnyebbültem, hogy más is ismeri ezt a problémát. olyan idegesítő volt mindenkitől csak azt hallani, hogy ő FOGYOTT a szoptatás alatt. bosszantó az is, hogy míg mások ilyenkor adják le a terhesség alatt felszedett kilókat, én (pedig rajtam nem is volt terhesség alatt felszedett kiló!) csak hízok, mint a viziló.

18. Kocska (válaszként erre: 17. - Nikcsike)
2010. júl. 24. 22:37
nem semmi vékony voltál
17. nikcsike (válaszként erre: 4. - Baloghany)
2010. júl. 24. 15:57

MEgosztanád velem hogy mégis milyen kajákra gondolsz???

Egyébként terhesség előtt nem voltam egyáltalán hízékony. _Azt sem tudtam mi az a diéta. 179 cm-el voltam 60-62 kg. Ehhez képest most 82 vagyok. KÉt kicsi mellett nem egyszerü sportolni. Örülök hogy élek néha. De várok minden javaslatot.

Amúgy köszi a hozzászólásokat!

16. nikcsike (válaszként erre: 7. - Xti_)
2010. júl. 24. 15:54
Végre nem csak én vagyok így egyedül! Már azt hittem csak én vagyok ilyen fajta
15. baloghany (válaszként erre: 12. - Xti_)
2010. júl. 24. 10:23
Esetleg pajzsmirigy alulműködés ? Ha nagyon hízol és nem érted miért keress fel egy orvost. Nézesd meg a tsh-d.
14. xti_
2010. júl. 24. 07:31

esküszöm, hogy csak uborkát!

talán az a gond, hogy gyakorlatilag sosem alszom, ezért biztosan kétszer annyit eszem, mint egyébként.

2010. júl. 24. 02:16
És amit egy kézzel tudsz szádba rakni , azt milyen gyakran rakod?:) Azt babával a kézben is lehet lapátolni:)És ilyenkor eszegetsz valamit? Éjszaka a gépnél:)
12. xti_
2010. júl. 24. 02:02

már szétválasztottam az ételeket: olyanokra, amiket egy kézzel is a számba tudok tenni, és azokra, amiket nem : )


tényleg nem értem. a mozgás is megvan, mert szinte álló nap cipelem a babát, ami olyan, mintha egy hatos csomag 1,5 literes átványvízzel sétálgatnék. és 2-3 órát babakocsizunk, ami nem laza sétálgatás, mert mindig sietünk valahova. mégis úgy nézek ki, mint aki egész nap a kanapén heverészve bonbonnal tömi magát.

11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Xti_)
2010. júl. 24. 01:59
ja te vagy nikcsike?
2010. júl. 24. 01:46
Ezektől nem híznál, az tuti. Szénhidrát zsírral, azaz a magvakkal már hizlalnak.Attól, hogy valaki vegeta, még nem biztos, hogy egészségesen táplálkozik. Ha valaki hízékony, akkor sajnos figyelnie kell, hogy mikor mit, és mivel eszik. A szétválasztásnál nincs jobb módszer, hogy ne hízzon az ember, és ha még fogyni is akar, akkor a mennyiségen is csökkenteni kell. A BE nem vitt kalóriától nem hízik az ember.
9. xti_ (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2010. júl. 24. 01:20
vegetáriánus vagyok, gyümölcsön, zöldségen és hidegen sajtolt olajokon, magvakon kivül mást szinte nem is eszem. ezelőtt működött. most nem.
2010. júl. 24. 00:39
szerintem a kulcsszó a változatosság. égettél már oda fokhagymán pirított brokkolit/karfiolt? próbáltál már csak a gyerek miatt áttérni más étrendre, beépíteni a zöldségeket a napirendbe? ha nem, akkor az baj. mert oda kell tudni tenni egy kanál vajat, egy kanál olívaolajat a serpenyőbe, azon megpirítani a hagymát és a zöldséget, utána maximum joghurttal, tejszínnel hígitani - utána megkérdezted magadtól: eddig hogy főztem?
7. xti_ (válaszként erre: 6. - Imo)
2010. júl. 24. 00:15

tudom, mi az az odafigyelés. 8 kg-ot híztam a terhességem alatt, és mind lement, mire hazajöttünk a kórházból.

azt hittem, hogy ezzel megvolnánk.

csakhogy jött a szoptatás - 4 hónapos a kisfiam, és már többet híztam, mint a terhesség 9 hónapja alatt. és ez mind én vagyok, sajnos, míg az többnyire a baba volt.

én is várom az ötleteket, mert fogalmam sincs, mit tehetnék. azt hittem, mindent jól csinálok, és tessék...

6. Imo
2010. júl. 24. 00:03

én 25 kilót fogytam szoptatás alatt és még mindig szoptatok


kis odafigyelés és az ember nem szed fel kilókat sőt:)))

2010. júl. 23. 23:52

Jelentem én heti 2-3 aerobikkal és kicsi odafigyeléssel,h. mit mikor eszek, 20kg-t fogytam szoptatás alatt.

Szóval lehet mozogni,csak mikor elkezded megcsappan a tej, de be kell vetni mindent,h.vissza jöjjön az adag, ez 2-3nap, nem sok, meg persze ember függő. Meg én pl. felhagytam ez esti és éjszakai evéssekkel, mint ahogy terhesen tettem :)

Amúgy én is csak 8hónapos korától tudtam tornázni.

Na meg sajnos,ha olyan alkat vagy,akkor nem sok esély, de a torna mindenképpen,anélkül nekem semmi nem megy le

4. baloghany (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2010. júl. 23. 23:17

Figyelj oda az étkezésedre. Napi 5x tápérékben gazdag kajàkat egyél.

Én pl. 16 kg fogytam diétával szoptatás mellett. Még most uis

szopozik a 15 hós fiam.

2010. júl. 23. 23:12
normálisan étkezz!
2010. júl. 23. 23:11
Gondolom diéta nem jöhet szóba. Tornázni nincs nagyon időm egyenlőre,sem energiám két kisgyerek mellett. Az egyik 3 éves lesz a másik két hónapos. Szóval ugyan az van mint az első babánál, hogy szoptatás alatt elkezdtem hízni. Pedig a szülés után a terhesség előtti sulyom nyertem vissza. Szóval nem akarok megint úgy járni mint először, de nem tudom mit tehetnék. Segitsetek!
2010. júl. 23. 23:09
Mit tegyek hogy ne hízzak szoptatás alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook