Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tévét érdemes venni? fórum

Milyen tévét érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 18. 07:35
A hagyományos tévék mennyivel fogyasztanak kevesebbet? Fontos tényező, sajnos... Egy LG Flatronra esett a választásom, mert vennem kell egy tévét, de csak használtra telik, ezzel a típussal van valakinek tapasztalata?
27. kefekötőke (válaszként erre: 26. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 24. 08:35

Végre egy szerény ember aki nem szégyelli,hogy guglit olvas ,ha kell.))


A múltkor egy másik, pattanásazonosító fórumon ,valami kérdés volt.

Egy valószínű túlképzett fórumozó kb egy óra múlva egész oldalas orvosi értekezést írt le latin,angol és mindenféle idegenszavak használatával.

A pontosság kedvéért az illető nem orvos egészen biztos a gugliból másolta.

2010. júl. 23. 21:09

köszi az infot!

Én is csak gugliztam amit ide írtam, mert GIYF---

:-)

25. Ancsii
2010. júl. 23. 18:43

kivéve téged kricat, látom te konyitassz hozzá! FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!

Ha bemész egy üzletbe, mond az eladonak hogy dugja rá a kábel tv-t, mert ott egy demo dvd fog menni, az meg minden tvn szép képet ad! És ha már választottál akkor keresd ki webáruházba, én igy 50ezret sporoltam a M.M árához képest!

24. Ancsii
2010. júl. 23. 18:36

Sziasztok! Hát nem sokat konyitotoka tv-hez! Hihi

Én plazmát vettem sok utána olvasás után! Az biztos h a plazma többet fogyaszt ez kb ezer ft-al emelte a villanyszámlámat! Ennyi belefér... A plazmának sokkal szebb a képe szerintem, ezért döntöttem melette, sokkal szebbek voltak a szinek rajta, mint egy lcd, ugyanugy rá lehet kötni a szgépet, ahogy bármelyik másikra is, de nem ez a fontos.

Régen a pixelbeégés miatt nem szerették a plazmát, de ez ma már nincs mivel 3 féle beégésvédelemmel vannak eláttva már az elmult pár évben.

Azt javaslom ird be a google-ba h plazma vagy lcd, ott sok fotumot találsz, igy hosszu lenne leirni mi a különbség. a led tv viszont még nagyon drágák sajna, az lenne a legjobb választás szerintem, én a 'két' betűs márkát választottam, 7 honapja van meg, semmi baja. Sok sikert! Pusza

23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 21. - Jpatti)
2010. júl. 23. 18:30

lcd led tvt? miért?

a plazmának mindig olyan fényes a felülete?

a normál tv mennyit fogyaszt?

2010. júl. 23. 18:29
Az állandó háttérvilágítás alkalmazása miatt az LCD-tévék egyik legnagyobb gyengéjének az számít, hogy a sötétebb jeleneteket nem képesek tökéletesen megjeleníteni, így a filmek éjszakai képkockái inkább sötétszürkén festenek a képernyőn - a folyadékkristályok között ugyanis valamennyire még ilyenkor is átszivárog a háttérvilágítás fénye. Ezzel szemben a plazmatévén - ahol a képpontokat nem kell hátulról megvilágítani, mert saját fénnyel bírnak - akár a Pánikszoba, akár a Batman sötét jelenetei tökéletes kontraszttal, fekete színekkel jelennek meg, hiszen itt a tévé nem aktivizálja azokat a képpontokat, ahol erre nincs szükség. Egyes drágább LCD-ken ugyan különböző alternatív megoldásokkal - például a háttérfény szabályzásával - próbálkoznak a jobb fekete szín elérésével, de a plazma ezen a téren még mindig sokkal jobban teljesít eltérő működési elvének köszönhetően.
21. jpatti
2010. júl. 23. 18:28

HD a felbontásra vontakozik.

Ha nagyon egyszerűen kell leírni a különbséget az lcd és a plazma között, akkor az a legszembetűnőbb, hogy az lcd, olyan, mint a monitor,(ha megnyomod látszik a helye) pixelek adják a képet. A plazma előtt van "üveg" ha süt a nap tükröződik benne a felület. :-) Ezek a nagyon szőke nős különbségek. Ha tudományosan kell, akkor leírom azt is.

A fogyasztásban is van különbség. De pl. plazma jobb ps3 játékra, mert jobb a válaszideje.


Ha én ma vennék tv-t akkor csak is LED Tv-t vennék. És jó nagyot! :-D

2010. júl. 23. 18:28
Dióhéjban a lényeg: az LCD-tévék esetében a képet egy hátsó fényforrás világítja meg. Azt, hogy mely képpontban és milyen intenzitással jusson át a fény, átlátszó lapra helyezett folyadékkristályokkal szabályozzák, a különböző színek előállítását a pontokban lévő színszűrőkkel oldják meg. Ezzel szemben a plazmatévék esetében nincs szükség külön háttérvilágításra, mivel itt maguk a nemesgázzal feltöltött képpontok (színkamrák) világítanak elektromos impulzus hatására. A plazmákból a gyártás gazdaságossága miatt leginkább 37 colos vagy nagyobb típusokat gyártanak, míg az LCD-ből jóval kisebb méretűekkel is találkozni a boltokban.
2010. júl. 23. 18:23

info



HD=High-definition Display

1920x1080-as felbontás

2010. júl. 23. 18:21

köszi.

azt senki nem tudja mi a különbség az lcd és a plazma jelző között?

2010. júl. 23. 18:19

Sziasztok!

Vigyázz az LCD és a plazma tv-vel.Sokat fogyaszta-

nak.A plazma 6-700 watt,LCD ennek fele.Lehet kapni

LCD Led tv-t.A fogyasztása lényegesen kisebb.

Érezhetően megnövekszik a villanyszámla,ha azokat

választod.

2010. júl. 23. 18:09
köszi, nézem.
15. kefekötőke (válaszként erre: 8. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 23. 18:08
Érdemes lenne a gugliban nézelődni, mert ott részletesen le van írva,pl. a technet.hu oldalon minden kérdésedre van jó válasz,még a HD -re is.
14. nicolekeg (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 23. 18:07
nem, az rendesen olyan színnel világít, amilyen színü "dolgok" vannak a TV képernyőjén. Egy ETERNET kábellel üsszekötöd a TV-t a modemeddel, és rendesen megy rajta you tube, minden amit beírsz a keresőbe
2010. júl. 23. 18:07
Passzoltam,én igy sem megyek el a sorok között
2010. júl. 23. 18:04
a ledsor csak dísz?
2010. júl. 23. 18:02

Olyat, ami nekünk van... Baromi jó, az oldalában van egy- egy ledsor, és olyan színen világít, amilyen a kép... plusz, ha összekötöd a nettel, a TV-n magán tudsz netezni...


[link]

2010. júl. 23. 18:02
pill elő keresem a könyvet
2010. júl. 23. 18:01
Hogy mit jelentenek ezek én sem tudom,de egy üzletben szívesen felvilágositanak,főleg ha egy tv-ért ott hagysz 200eft-ot:-)
2010. júl. 23. 18:01
sejtem csak, hogy a hd arra utal, hogy van benne merevlemez, ami rögzítésre, visszatekerésre stb. alkalmas? de mitől full? és van nem full is?
2010. júl. 23. 18:00
mi a külnbség az lcd és a plazma között? és mit jelent a full hd?
2010. júl. 23. 18:00
Nekünk LCD van ami full HD és szuper,márkát nem irok,mert az reklám.
2010. júl. 23. 17:59

Ez jó téma,remélem lesz néhány igazi szakszerű válasz!

Sokkal kevesebb tipikus válasz, pl.olyant kell venni aminek a színe megy a blúzomhoz.))

2010. júl. 23. 17:55
:-)))))
2010. júl. 23. 17:49
Nah,ha barátom itt lenne .. megmondaná neked a pontos választ a kérdésedre.:-))
2010. júl. 23. 17:48
Kicsit lemaradtam a technika fejlődésétől. Érdekene, milyen tévéa jó. Digitális, full HD, plazma vagy LCD? Egyáltalán, ezek mit jelentenek?
2010. júl. 23. 17:47
Milyen tévét érdemes venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook