Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet leszoktatni, egy 19 hónapos babát a cicizésről? fórum

Hogy lehet leszoktatni, egy 19 hónapos babát a cicizésről? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 27. 12:02
Én is ebben a cipőben jártam. Én bekentem a mellem mustárral a szeme előtt és azt mondtam most kaka van rajta és fúj de undorító. nálunk ez bevált a cicizombi egy -két nap sírás után leszokott simán. De erősnek kell lenned neked is!!!
14. Betsabé (válaszként erre: 13. - Peppelínó)
2010. júl. 23. 12:57

Igen, magától elapad. Én semmit nem csináltam a leválasztás utáni napokban, csak figyeltem, hogy nem kemény-e a mellem. Ha helyenként kemény volt, kicsit kimasszíroztam a zuhany alatt, hogy pangó tejtől ne gyulladjon be. Pár nap alatt teljesen elapadt.

Ha már nincs szopizás, akkor nincs megfelelő inger a tejtermelődéshez. Ne aggódj, el fog apadni.

2010. júl. 23. 11:10
Ha nem cicizik magától elapad a tej, vagy vegyek valami tejapasztót? Nincs már sok tejem, de még van.
12. aa35c27f5c (válaszként erre: 3. - Erika84)
2010. júl. 23. 06:44
Teával semmiképp nem helyettesíteném a cicit. Az sem jó, ha megszokja, hogy éjjel ivászat van. Munkatársamnak nem rég múlt 2 éves a kislánya, és ők egész éjjel kakaóztatják a kisasszonyt, egész éjjel nem alszik, ahogy felkel a nap,elalszik, és egyhuzamban lehúz 7 órát...Na ez sem normális, és mindez azért, mert megszokta, hogy nyikkra kakaót kap...
2010. júl. 22. 17:39
azt mondod határozottan, hogy nem és ki is állsz e mellett
2010. júl. 22. 17:21

Mindenképp lesz hiszti, sírás, könyörgés. Ez a te agyadban dől el. Ha úgyis megesik rajta a szíved, akkor ne szoktasd le.

Ha pedig tényleg le akarod választani, akkor erősnek kell lenned abban a pár napban, és ki kell fejezned a szeretetedet, törődésedet más-más módokon, ami megnyugtatja, biztonságot ad neki.

Sok sikert!

9. Peppelínó (válaszként erre: 6. - Erika84)
2010. júl. 22. 17:07
Ha szomjas éjjel, vizet kér. Különben én is sokáig aludtam anyuval kb. 7-8 éves koromig. De a fiam, ha leszokott a cicizésről, beszoktatom az ágyába.
2010. júl. 22. 16:56
Amúgy amikor úgy látom, hogy csak cicizni akar már, tehát csak azért akarja a szájában tartani, hogy cumizzon, kicserélem a cumira. Akkor már alszik, mondjuk jobban tudatában van egy 19 hónapos baba, mint egy 4.
2010. júl. 22. 16:54

Mondjuk nem akarok itt okoskodni, mert ezzel kapcsolatban semmi tapasztalatom.

A kislányom alszik éjjel, (egyenlőre,mert ez még felborulhat, tudom és külön alszik).

Azt tudom hogy Anyukám engem 9!!!!éves koromig nem tudott leszoktatni arról, hogy ne menjek át éjjel hozzá aludni :( Ezért voltak elveim, de elvek, ide, oda nem mindig sikerül. Eddig szerencsém van, azt mondom.

6. erika84 (válaszként erre: 5. - Erika84)
2010. júl. 22. 16:52
Bocsi mármint éjjel..
5. erika84 (válaszként erre: 4. - Peppelínó)
2010. júl. 22. 16:51
Nem lehet azért akar cicizni mert szomjas?
4. Peppelínó (válaszként erre: 3. - Erika84)
2010. júl. 22. 16:48
Nem, gondoltam majd akkor ha nem cicizik. Nem fogadja el se a játszócumit, se az etetőcumit. Csak vizet iszik, nagyon ritka, hogy megigya az ízesített italokat pl. tea, gyümölcslé. Különben sok vizet iszik nappal, de éjjel is szokta kérni az itatópoharából a vizet.
2010. júl. 22. 16:30
Nem próbáltad még átszoktatni a saját ágyába? Szerintem pár éjszakát próbálj ki, hogy adsz neki teát éjjel cumisüvegből, vagy cumit teszel a szájába. De passz.. Nem akarok okoskodni.
2010. júl. 22. 16:24

Próbáld meg szépen csökkenteni az adagját, először éjjel. Az én fiam is ugyan ez volt, csak pár hónappal idősebb. Én terhes lettem és már nem bírtam, nagyon fájt és a tejem is elapadt. Az éjjelit hagyta el először. Volt sírás-rívás, hiszti, de muszáj volt. Türelem és kitartás, csak pár nap kellett az éjjeli leszoktatáshoz. Aztán onnantól jobban is aludt éjjel és igényelte a saját ágyát.

Napközben mikor mondta, hogy szopizni akar, megkínáltam vízzel és ez is elég hamar lezajlott.

2010. júl. 22. 16:19
Nem fogad el már semmilyen játszó és etető cumit sem. Éjjel-nappal cicizik. Még mellettem alszik, és mikor éjjel felébred, mindig cicivel altatom vissza. Ha nappal nem adom oda neki az altatásnál, nem is alszik el, viszont akkor egész estig kába az álmosságtól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook