Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen papír szükséges 2 éves gyereknek Horvátországba? fórum

Milyen papír szükséges 2 éves gyereknek Horvátországba? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 22. 15:12
Koszonom az elismerest. :P
2010. júl. 22. 15:11
És Zsóka 89 is ... :)
2010. júl. 22. 15:08

En pl nem dolgozom se kulugyminiszteriumban, sem okmanyirodaban. Csupan csak tajekozott vagyok.

Igazabol csak a tema cimeben valo elirasra kaptam fel a fejem. Nem tudtam, hogy sirjak-e vagy nevessek. De szerencsre gyorsan ki lett javitva.

2010. júl. 22. 15:03

Rájöttem, azért emlékeztem úgy, hogy EU tag, mert személyigazolvánnyal beutazható. Természetesen nem vitatkozom, és nem a bizonyítványomat magyarázom, én tévedtem az Unio-val kapcsolatban.


De a külügyminisztérium, és az okmányirodai dolgozó csak jól tudja...

2010. júl. 22. 15:02

Figyeljetek!

Ha nem a saját szüleivel utazik a 18 éven aluli gyerek, hanem pl. rokonával, a gyámhatóságnál tanácsos csináltatni hozzájáruló nyilatkozatot. Különösen a román határnál kérhetik.

24. db8a6d08b8 (válaszként erre: 19. - Szilvamama)
2010. júl. 22. 14:58

azért emeltem ki hogy fényképes,mert különben nem tudod igazolni,hogy a gyermeknek te vagy a szülője ! mi tavaly voltunk és útlevelet kellett csináltatni a .mivel a 3 éves kislányomnak nem fényképes igazolványa van!!!

amúgy Horváto. nem uniós

2010. júl. 22. 14:56

A magyar állampolgárok valamennyi forgalomban lévő magyar személyi igazolvánnyal - ideértve a régi típusú, füzet alakú igazolványt, valamint az ideiglenes személyi igazolványt is -, beutazhatnak Horvátországba. A személyi igazolvánnyal való beutazás Horvátország területére nincs korhatárhoz kötve.


2000. június 29-én hatályba lépett a Magyar Köztársaság Kormánya és a Horvát Köztársaság Kormánya között a vízumkötelezettség kölcsönös megszüntetéséről szóló, 2000. május 23-án aláírt Megállapodás, azt követően, hogy annak jóváhagyásáról a felek kölcsönösen értesítették egymást.


A Megállapodás szerint a két ország érvényes útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal rendelkező állampolgárai az utas- és áruforgalom számára kijelölt határátkelőhelyeken vízum nélkül léphetnek be a másik állam területére, és ott legfeljebb 90 napig tartózkodhatnak a belépéstől számított hat hónapos időtartam alatt. 90 napnál hosszabb időre, valamint munkavállalási, jövedelemszerzési vagy bevándorlási célból továbbra is csak vízum birtokában lehet beutazni. A horvát határőrség -függetlenül az úti-okmány érvényességi határidejének lejártától - nem gátolja meg a belépést, amennyiben a tartózkodás nem haladja meg az útlevél érvényességi határidejének lejártát.

2010. júl. 22. 14:54

Horvátország - útlevél.

Okmányiroda - mindkét szülő, az érvényes személyi igazolványuk. A gyerek lakcímkártyája, születési anyakönyvi kivonata és ha már volt útlevele az is.

Tegnap csináltattuk a 3 éves kisfimaét. 2 hét alatt jön meg simán, gyorsított eljárással 5 nap.

2010. júl. 22. 14:54
Befejeztem, jogos a két pont, mindenkitől elnézést, tévedtem ...
2010. júl. 22. 14:53
okmányirodában dolgozom. Jó a személyi igazolvány. Az ingyenes, az útlevél alapilletéke 2.500 Ft. Sürgősséggel dupla összeg. Ha akarsz még valamit tudni, kérdezz nyugodtan. (most szabin vagyok, azért tudok gépezni.)
19. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 22. 14:52
A személyi is fényképes, és jó. Csatoltam a jogszabályt.
18. 89096b1531 (válaszként erre: 14. - Szilvamama)
2010. júl. 22. 14:52
Horvatorszag miota tagja az EU-nak? Ugyanmar ... De ettol fuggetlenul lehet szemelyivel kozlekedni.
2010. júl. 22. 14:51

Az Európai Unióhoz történő csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonosító igazolvánnyal történő utazást; a schengeni övezeten belül pedig megszűnt a belső határellenőrzés is. (Ez utóbbi kedvezmény a magyar állampolgárok számára 2007. december 21-étől élvezhető.) Az Európai Gazdasági Térség tagállamai (az EU-tagállamok + Izland, Liechtenstein és Norvégia), illetve Svájc területére a beutazás, illetve ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában, útlevél nélkül is lehetséges.


A személyazonosító igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyazonosító igazolvány típussal, azaz:


az 1991. április 1-je előtt kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel);

az 1991. április 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel);

a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve

a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható.

A tagállamok polgárainak unión belüli utazásaihoz természetesen változatlanul használható az érvényes útlevél is.


A Magyar Köztársaság az Európai Uniónak valamennyi személyazonosító igazolványformát bejelentette, érvényességi időkorlátozás nélkül. Ezeket az EU Tanácsának PRADO (eredeti személyazonosító és úti okmányok online nyilvántartása) adatbázisa alapján minden tagállam hatóságának el kell fogadnia.

2010. júl. 22. 14:51
a gyermekednek mindenképpen fényképes igazolvány,útlevél kell! nem fognak átengedni ha nincs .
2010. júl. 22. 14:49
Eleg csak a szemelyi igazolvany a uj torveny alapjan. En szemelyivel leptem be az orszagba, semmi gond nem volt. Bar nem vagyok 2 eves gyermek, csak 21.
14. Szilvamama (válaszként erre: 13. - SzeszakAdri)
2010. júl. 22. 14:49
Miért nem jó a személyi? EU-n belül tökéletes. Most jöttek haza a húgomék a 2 éves kisfiukkal, személyivel.
2010. júl. 22. 14:45

Szia!

Személyi nem jó. Csak útlevél. Okmányirodában sürgősséggel pár nap, de egyébként is kész van kevesebb, mint 1 hónap alatt. Csak 2 évre adják, mert még kicsi, a miénk tavaly 1500 Ft-ba került nem sürgősséggel. Ha sürgős, a duplája szokott lenni. Sorszámosztáskor adnak egy csekket, azon kell befizetni, mire a sorszámmal mentek. Mindkét szülő jelenléte szükséges, anélkül nem csinálják meg, mindenhol az apa ír alá.

2010. júl. 22. 14:44

Mi tavaly előtt voltunk, az akkor 19 hós kisfiunkkal.

Útlevelet kell csináltatni neki, csak úgy mehet.

2010. júl. 22. 14:40
Jol kikerekedtek a szemeim eme rendkivul helyesen leirt szo lattan. De latom, nem csak nekem szurt szemet. :) Ijeszto.
2010. júl. 22. 14:39
a moderátorok gyorsak voltak: látom már át is írták...
2010. júl. 22. 14:37
Felettem 2 Horváth is uralkodik, így nálunk van :)
2010. júl. 22. 14:35
"Horváth ország" az hol van? :DDDDDDDDDD
2010. júl. 22. 14:35
Hogy hova???? HorvatH orszagba? Jesszusom ... serted a gyokereimet ...
2010. júl. 22. 14:35
Okmányiroda, kell hozzá a születési anyakönyvi kivonat + egy szülő/gondviselő. Ca. másfél - két hét mire elkészül!
2010. júl. 22. 14:31

De gyorsak vagytok! :))) Köszi!


Kerestem itt de nem találtam!

2010. júl. 22. 14:30

Sziasztok!


Az érdekelne milyen papír kell és hol kell megcsinátatni és kb mennyi idő alatt készül el?


Előre is köszönöm!

3. szemmelver (válaszként erre: 1. - 2f52d2d19c)
2010. júl. 22. 14:30
személyigazolvány, vagy útlevél
2010. júl. 22. 14:30
Személyi igazolvány vagy útlevél ... Van néhány fórum ebben a témában itt a Hoxán is!
2010. júl. 22. 14:29
Milyen papír szükséges 2 éves gyereknek Horváth országba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook