Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok ajánlani olyan könyvet ami segítséget nyújt gyereknevelésben? fórum

Tudtok ajánlani olyan könyvet ami segítséget nyújt gyereknevelésben? (tudásbázis kérdés)


25. VTünde (válaszként erre: 22. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 22. 13:03
Köszi!
24. VTünde (válaszként erre: 23. - Gyöngyi)
2010. júl. 22. 12:59
Ez megy a Viasaton is, nézem:)
2010. júl. 22. 11:51
Van egy jó tv-músor a Life Network-ön szuperdada a címe. Nagyon jó példák és ötletek vannak benne!
22. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - VTünde)
2010. júl. 22. 11:48

Jó tanácsok vannak benne, sőt, képregényszerűen le is van elég sok rajzolva :)

Szóval igazán jópofa és olvasmányos könyv :)


Büntetés viszont nincs benne, mivel szerencsére eszerint a könyv szerint (ami alapból egyezik az elveimmel, és a tapasztalatommal) nincs szükség a büntetésre. Ha a gyerek büntetést kap, abból nem azt vonja le következtetésként, hogy legközelebb nem csinálja azt, amiért a büntetést kapta, hanem:

1. Úgy kell csinálni, hogy a szülő ne vegye észre.

2. Frusztrált lesz a gyerek.


Ehelyett a helytelen magatartása okozta következményekkel kell szembesíteni, hogy rájöjjön, hogy Neki is jobb lesz úgy, ha együttműködőbb.


Ha valamit nem úgy csinál, ahogy elvárnánk, akkor figyelmeztetni kell néhányszor az elvárt viselkedésre, és, ha nem veszi figyelembe a kérésünket, akkor meg kell mondani, hogy ha továbbra is ezt teszi, akkor ennek a viselkedésnek ez és ez lesz a következménye (pl. ha nem akar lefeküdni aludni, akkor annak az lehet a következménye, hogy Anya elfárad a vitatkozásba, és nem lesz kedve mesét olvasni), és, ha ez "nem hatja meg", akkor aszerint kell eljárni, ahogy mondtuk. Tehát nem szabad mesét olvasni, arra való hivatkozással, hogy Anya fáradt.

Amúgy pedig érdemes lereagálni a tiltakozását, hogy lássa, hogy megértjük Őt (pl. mondani lehet, hogy: "Látom, hogy nagyon nincs kedved lefeküdni aludni"), de biztosítani kell az elvárásainkról (tehát pl. folytatni a mondatot így: "Viszont már nyolc óra van, és ilyenkor már aludni megyünk, hogy jól ki tudjuk magunkat pihenni, és holnap is legyen energiád sokat játszani"), végül pedig tartani kell magunkat az elvárásainkhoz (azaz jelen esetben fogni és elvinni az ágyába, puszi, jó éjt, és kész, nincs mese, mert Anya már elfáradt a vitában - azaz Anya nagyon szívesen mesél majd holnap, ha holnap nem lesz vita a lefekvéskor, és Anya nem lesz fáradt emiatt - és biztosítani kell a bizalmunkról, azazhogy bízunk benne, hogy holnap jobban sikerül majd a lefekvés, és olvashatunk mesét is - mert Anya is nagyon szeret mesét olvasni, amikor nem fáradt)


Szóval ilyesmi... de ezt nálam jobban leírják a könyvben :)


Egyébként még ez is jó könyv:


Gerlinde Ortner: Gyógyító mesék


Ebben pl. pont az elalvásról is van egy mese :)

21. 303a4bd52a (válaszként erre: 14. - VTünde)
2010. júl. 21. 19:48
Az én kisfiam 29 hós :-)
20. homern (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 18:41
Ezek is megvannak,tényleg nagyon jók. Mind a ketten nagyszerű szakemberek.
19. VTünde (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 18:17
Köszi, ezeket is megnézem!
2010. júl. 21. 17:43

egy fórumon olvastam,egy anyuka írta:

"Ajánlom Ranschburg Jenő: Szülők könyvét és Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak c. könyvét. Sokkal inkább, mint a Suttogó bármely részét."

17. VTünde (válaszként erre: 15. - Homern)
2010. júl. 21. 17:41
Ja, félre értettem, Te a könyv címét írtad! Utána nézek, köszi!
16. VTünde (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 17:40

Az 1. Nekem is megvan, még pici volt a lányom, amikor elolvastam, már nem is emlékszem...úgy tűnik, nem jutott eszembe sokkal később is beleolvasni:(


A 2 nincs meg...

15. homern (válaszként erre: 12. - VTünde)
2010. júl. 21. 17:40

Szerző: Margot Sunderland

Nem dadák írták,kutatók

14. VTünde (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 17:39
2,5 éves
13. homern (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. júl. 21. 17:38

Én is így voltam :)

Még csak terveztük a babát,amikor megvettem a suttogó könyveket.Többször elolvastam.Amikor megszületett a babám,megint elolvastam.Lehet a gyerekkel kellett volna elolvastatni,mert nem egészen az történt,aminek kellett volna.

Remélem másnak beválik :)Sokan mondták már,hogy segített nekik.

12. VTünde (válaszként erre: 8. - Homern)
2010. júl. 21. 17:36
Mármint a Szuperdada? :)
11. pethoevi (válaszként erre: 10. - Fbab8271ce)
2010. júl. 21. 17:36

igenigen,ez az ,amit én is írtam,csak szerző nélkül!köszi a kiegészítést!így érthetőbb!

bár nehéz beszerezni,talán az első részt már nem is lehet...:-((

2010. júl. 21. 17:34

TRacy Hogg -Melinda Blau

A suttoggó titkai(csecsemőkről, a második része kisgyerekekről szól

9. pethoevi (válaszként erre: 6. - VTünde)
2010. júl. 21. 17:30

én még csak tv-ben láttam,de szerintem meg fogom venni,ha lesz babám!

bár előbb a suttogó titkait és a Suttogó mindent megold-ot!Ezek újszülöttől pici korig a szoktatásról,stb.A szuperdada szerintem nagyobbakhoz való.

Mekkora a gyereked?:-)

2010. júl. 21. 17:24

Okosan nevelni tudni kell ...

Én mindig mindennek a logikus,tudományos hátterét keresem,így nekem tetszett. :)

7. VTünde (válaszként erre: 5. - 303a4bd52a)
2010. júl. 21. 17:17
Ez is szimpatikus, köszönöm!
2010. júl. 21. 17:13
Mi a véleményetek a Szuperdadáról?
2010. júl. 21. 17:13

3 gyermekem van, nekem az egyedüli igazán nagy segítség a


Selma H. Fraiberg:Varázsos évek


című könyv volt, csodálatosan ad választ minden nehézségre, sokszor megkönnyeztem, olvasd el!!!


A kisgyermek életének első esztendői varázsos évek: a gyermek pszichológiai értelemben varázsló ebben a korszakában, a világról szerzett fogalmai mágikusak: azt képzeli, hogy cselekedetei, sőt gondolatai is események közvetlen okozói lehetnek. Később egyre több objektív ismeretet szerez a világról, és meg tudja szabadítani megfigyeléseit és következtetéseit korábbi gondolatvilága torzításaitól. Az amerikai gyermekpszichológus könyve az első öt életév személyiségfejlődéséről szól, leírja, és gyakorlati szemszögből megmagyarázza a különböző fejlődési fokokkal összefüggő tipikus problémákat. Mindenható recepteket, használati utasítást persze nem adhat, hiszen a nehéz pillanatokban gyöngéd, szerető, gyakran ösztönös szülői megérzésünk adja kezünkbe a helyes megoldást. Mégis, nagyobb biztonsággal reagál a szülő a kisgyermek fejlődése során felvetődő gondokra, ha tisztában van azokkal a felismerésekkel, amelyeket a tudomány az elmúlt évtizedekben a gyermekpszichológia és a gyermeknevelés terén tett.

4. VTünde (válaszként erre: 3. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 21. 17:11
Ezt láttam ma neten, jó tanácsok vannak benne, pl. büntetés...meg amiket leírtam?
2010. júl. 21. 17:10

Nekem ez a könyv vált be eddig a legjobban:


Adele Faber - Elaine Mazlish: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

2010. júl. 21. 17:09
Gondolok olyanra, hogy hogyan legyünk következetesek, hogyan kezeljük a szófogadatlanságot...elalvási problémák és hasonlók.
2010. júl. 21. 17:08
Tudtok ajánlani olyan könyvet ami segítséget nyújt gyereknevelésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook