Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék gyereket, de a párom még nem!! fórum

Szeretnék gyereket, de a párom még nem!! (beszélgetős fórum)

1 2 3
85. Betsabé (válaszként erre: 83. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 24. 10:05

Nem voltál zagyva.

Nálunk is előbb jöttek a gyerekek, és csak utána a saját "fedél".

Kinek így, kinek úgy jön össze.

84. Betsabé (válaszként erre: 82. - Mandulacska2)
2010. júl. 24. 10:01

Bocsi, lehet, hogy félreérthető voltam, nem akartalak megbántani. Egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ezt csak a nő dönti el. A babavállalás közös döntés. Én csak azt írtam le, hogy én hogyan éltem meg az én oldalamat.


Amikor az első babánkat bevállaltuk, akkor egy 27nm-es garzon albérletben éltünk, nem volt munkahelyem, sem jövedelmem. Egy fizuból(100ezer) éltünk, és 10ezer forintnál nem tudtunk többet félretenni. (viszont a nászajándék pénzünket félretettük lakásra, és egészen addig nem is nyúltunk hozzá)

Hadd ne mondjam, hogy hányan lehülyéztek, hogy milyen felelőtlen vagyok.

A szülés előtt 1 hónappal 2 szobás albiba költöztünk, és nem tudom hogy, mert sokkal több kiadásunk volt, mint előtte, de mindig ki tudtunk fizetni mindent. Ott született meg a 2. babánk is, és csak ezután tudtunk családi házat venni hitelre, szoc.polra. Senkinek nem egyszerű.

Persze, ha nem lenne pénzünk kajára, vagy csekkre, én is bölcsibe adnám a gyerekem, de azért nem fogom, hogy márkás ruhákat adhassak rá.

Viszont azért írtam erről, mert sok ismerős pár van, akik tényleg nem vállalnak babát, vagy második babát, pedig megtehetnék.

De ezt mindenki maga dönti el.

Még egyszer bocsi, nem akartam senki lelkébe taposni!

83. aa35c27f5c (válaszként erre: 82. - Mandulacska2)
2010. júl. 24. 07:22
Tökéletesen megértem a helyzeted, személy szerint úgy értettem az anyagi biztonságot, hogy pl. sokan vannak, akik csak akkor hajlandóak gyereket vállalni, ha megvan a saját lakás (lehetőleg ne hitelből), amiben mindenkinek saját szoba jut, stbstbstb. Az természetesen teljesen más, amikor az embernek a fizetéséből saját magára sem marad. Mert tudnék erre példát mondani, hogy ez kiket nem érdekel, bár azoknak jórészt fizetésük sincs...Mi most rázódunk helyre, előbb jöttek a gyerekek, mint a saját ház, és (lekopogom) a hitelt párom fizujából fizetjük, kb. a felét viszi el, a rezsit a sajátomból, és marad is. És ha sikerül egyszercsak összehozni hármaskát, sajnos ettől függetlenül bölcsibe kell majd, hogy menjen. Épp azért kerültünk a normál életből elég rossz helyzetbe az előző év végén, idei év első felében, mert nem vették fel kisfiam a bölcsibe, így párom itthon kényszerült maradni vele. Tudom, miről beszélsz. Akkor valóban egy fizetésből éltünk úgy, hogy még a hitelbe is kellett fizetni, mert a munkanélküli nem fedezte. Szóval azért csak ésszel, de emberi keretek közt ;) Jó zagyva lettem...
82. mandulacska2 (válaszként erre: 81. - Betsabé)
2010. júl. 23. 16:07
Ne haragudj, de úgy beszélsz, mintha itt a nők döntenének erről. Nem feltétlenül nem azért nem vállal valaki gyereket, mert nem tud új babakocsit venni, stb, stb. Én se újat vennék neki, hanem a vateráról vagy hasonló helyről. A másik meg az , hogy sok anya nem azért adja be a bölcsibe a gyerekét, mert inkább a karriert választja, vagy mert a pénzt előtérbe helyezi, hanem mert egy keresetből nem tudják még a legalapvetőbbeket előteremteni se. Az én esetemben én szeretnék babát. Nálunk viszont a párom fizetésének szinte a 80%-a rámegy a hitelekre, mivel az egész lakás hitelre van. Máshogy nem ment. A maradékot kellene a rezsire, kajára beosztani, mivel az én fizum igen csak csapnivaló, jelenleg nyáron nincs is. Ebben az esetben mit csináljak? Én már most nekiállnék ennek ellenére próbálkozni, de a párommal nem tudok mit kezdeni. Bizonyos szempontból megértem, hogy fél, hogy a lakást elárverezik, de várni se akarok tovább. Nyilván én is babaturiból venném a ruhákat, és megfőzném a kaját a gyereknek, nem babatápot vagy mit adnék neki. Úgyhogy ez sajnos csak általánosítás részedről, bár tényleg van sok ilyen.
2010. júl. 23. 15:23

Amikor még albérletben laktunk, a szomszédaink annyira nehezen éltek, hogy az anya már lemondott arról is, hogy megigyon 1 pohár tejet. Ezt panaszkodta nekem. Ugyanakkor az 1 éves gyerekén csak új ruha volt, a gyereknek külön tévéje volt külön előfizetéssel, stb. Szerintem túlzottan lemondott a saját szükségeiről, mert mindent meg akart adni a babájának.


Ez döntés kérdése. Az hogy a gyerek "nélkülözik", és az, hogy "mindene megvan" között van egy járható út. Szelektálni kell.

Lehet egészséges babát felnevelni drága bébiőrző, mellszívó, hinta-pihentető, sterilizáló készülék, szagelzáró kuka, kész bébiételek stb. nélkül is. (tapasztalat) Manapság divat megvenni ilyen cuccokat, és ha jó szülőnek akarsz tűnni, meg is veszed, de sajnos nem ettől függ, hogy jó szülő-e valaki.


Két gyerekem van, és nagyon szeretem őket. Igyekszünk boldoggá tenni őket, minden szükségest megadni, és rájöttünk, hogy ez NEM PÉNZ KÉRDÉSE. A gyerek attól boldog, ha szeretet veszi körül. Ha naponta leülök vele játszani, mesélni. Ha elviszem a játszira, ha elkészítem a kedvenc ételét, meghallgatom, mosolygok rá, 50-szer türelmesen felépítem ugyanazt a fatornyot, hogy ő 50-szer lerombolhassa, stb.


Én nem görcsölök azon, hogy használt (de szép) babakocsink van. Sokáig szoptattam. Főztem a bébiételeket, és sok pénzt lehet spórolni ezeken. De mindez áldozat, munka. Jól kell szervezni, hogy időben megfőzd, hogy etetési időre pont jó legyen, stb.


Ha valaki babát akar, akkor le tud mondani a baba érdekében mindenről. Ha valaki nem tud lemondani, akkor még nem érett eléggé ilyen felelősségvállalásra, és kár erőltetni, mert azt szegény baba sínylené meg.

Kisarkítva 1 példa: "Addig nem lesz gyerekem, amíg nem tudok neki megvenni egy új babakocsit."

A mai szülők 20%-a teheti ezt meg." Lehet, hogy babavállalás előtt feltornázod magad a 20%-ba, de mi van, ha nem bírod tartani ezt az anyagi biztonságot?

Igen! Ilyenkor a pici bölcsibe megy, hogy te dolgozhass, és meg tudd venni neki a trendi cuccokat. Az a pici gyerek pedig csupán 1 dologra vágyik: az Anyukája közelségére, mosolyára, szeretetére, gondoskodására, de csak pár órára kaphatja meg.

A gyerekeket nem boldogítja a pénz.


Aki anyagiaktól teszi függővé a gyerekvállalást, az ne vállaljon!

Sok baba szeretne megszületni, de meg sem születhet, mert nem megfelelőek a körülmények. Amikor mi vagy a mi szüleink születtek meg, akkor milyen körülmények voltak?

Sokszor az élet döntés elé állít: Vagy - vagy. Szeretném mindkettőt, de nem lehet. Én örülök, hogy a gyerekeim mellett döntöttem!


Hosszú lettem, nem akartam senkit megbántani, csupán megosztani pár gondolatomat, tapasztalatomat.

80. aa35c27f5c (válaszként erre: 77. - Fbbe706551)
2010. júl. 23. 13:56
Senki sem szeretné, de alapozni a "majdcsak"-ra nem lehet. Ilyen alapon már rég kihalt volna az ország.
2010. júl. 23. 13:34

Mai világban arra várni, hogy minden tökéletes legyen...hááát...nagyon kiválasztottnak kell lenni hozzá és vagy keresni havi 400-at, vagy nem tudom...

De szerintem sem lehet erre várni.

Persze, van valamennyi alapvető dolog, ami meg kell, hogy legyen, de ha a tökéletes állapotra vársz, ...

Valami mindig adódik éppen, ami miatt nem tökély.

2010. júl. 23. 08:47
ha az anyagiakon múlt volna, soha nem szültem volna. így meg van két fiam. a világ legnagyobb butasága az anyagiakra fogni, ha az ember nem akar gyereket. nem vagyok milliomos és sose leszek és eddig még egyszer se kerestem a tizenx év alatt havi 170ezret.kicsit lejjeb kell adni az igényeket, össze kell húzni a nadrágszíjat és kész
2010. júl. 23. 08:11
Igen eléggé kiábrándító viszont sajnos pénzhez is kell kötni.Gondolom senki nem akarja hogy nélkülözzön a gyereke.
76. aa35c27f5c (válaszként erre: 75. - Mandulacska2)
2010. júl. 23. 06:19
Szerintem azzal, hogy folyton az anyagi biztonsághoz köti valaki a baba érkezését, az egész elveszíti a varázsát. Nem azt mondom, hogy orrba-szájba szüljön mindenki gyereket, anyagiaktól függetlenül, de hogy csak ez legyen a feltétele...hát kiábrándító.
75. mandulacska2 (válaszként erre: 74. - Fbbe706551)
2010. júl. 22. 12:45
Én attól félek nagyon, hogy a párom csak mondja, hogy majd szeretne, de csak mondja. Mert mindig arra vár, hogy majd ha lesz pénzünk. De az soha nem lesz annyi, amennyi kellene. Én meg türelmesen , ölbe tett kézzel nem tudok várni, mert már remeg a gyomrom, hogy vajon lehet e, mikor, és nem lesz e baj.
2010. júl. 22. 12:20

Sziasztok!

Elkezdtem olvasni előröl a dolgokat és látom megoszlanak a vélemények!!

Nem tudom lehet lemondásokkal jár de most csak dolgozunk és dolgozunk csak telnek a napok!Tudom mindenkivel így van de egy baba kiteljesítene.Várunk és remélem a párom 29évesen eldönti mikor szeretne

73. aa35c27f5c (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 11:37
Nem olvastam az előzményt, de én pontosan így lettem terhes a kislányommal. Helyesbítve, egyszer szeretkeztem védekezés nélkül... :D
72. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 70. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 22. 09:40
Javítás:-megfoganjon-
71. bettiletti (válaszként erre: 70. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 22. 09:36
Nem tudom, mit gondolt, de ezt írtam, olvass vissza, meg sok sértő dolgot pl rám nézve. De igazán mindegy!
2010. júl. 22. 09:26

Szerintem Május nem így gondolta:"hogy 1x szeretkezik egyet és terhes is lesz rögtön :)"

Írt egy cikket,ha elolvasnátok..nem bántanátok..nna bár tudom,nem ez volt a kiírt téma..

Egyébként,van olyan,ha tervezi valaki a babát egyből összejön..

Mi 2008 őszén szerettük volna,hogy megfogadjon a babánk..első alkalomra sikerült..évek óta figyeltem a peteéréseimet.tudtam,mikor kell próbálkozni..

bár tudom,nem ez a gyakori..de ilyen is van..:)

2010. júl. 22. 09:16
vagy akkor sem....
2010. júl. 22. 08:55
:)))))))))))
67. db8a6d08b8 (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 08:51
csak akkor van orgazmusa amikor peteérése van:):)
2010. júl. 22. 08:44
én bírom az ilyen embereket mint május01. tipikus struccpolitika amikor azt hiszik, hogy 1x szeretkezik egyet és terhes is lesz rögtön :)
65. bettiletti (válaszként erre: 62. - Betsabé)
2010. júl. 21. 21:26

Persze, de akinek van fix állása, fizuja, megoldja, ismerősnek 3 pár milliós hitele van, és szépen fizetik, mindketten dolgoznak, és erős középosztálybeliek, mindenük megvan, és a gyerekeknek is, tehát nem ilyeneken múlik.

Ja, és nem csúcsvezetők 300ezres fizuval.

64. bettiletti (válaszként erre: 61. - Punku1)
2010. júl. 21. 21:25
hihetetlen...de most végre talán elment...
63. punku1 (válaszként erre: 62. - Betsabé)
2010. júl. 21. 21:24
Hát erről van szó!
2010. júl. 21. 21:23

Nekünk van lakáshitelünk, de ha nem lennének gyerekeink, akkor is lenne, mert a nulláról indultunk, és amink van, azért nekünk kellett megdolgoznunk. Nem kaptunk senkitől semmit. A mai világban ritka az a pár, aki szülő segítség nélkül hitelmentes.


De mi nem lakástól tettük függővé a babavállalást, és most már van lakásunk is.

61. punku1 (válaszként erre: 52. - C75565e593)
2010. júl. 21. 21:18

Huhhha..

Már megint egy érdekes mondat .

Már miért ne lenne büszke 24 éves vagy akár 20 éves korában bárki is aki édesanya?

Vagy nálad ez is korfüggő?

Én baromi büszke voltam és vagyok is a fiamra. ;)

2010. júl. 21. 21:16
jaja....mert van aki okosabb....tudod:D
2010. júl. 21. 21:14

A fórum nyitó egyszer sem szólt hozzá :-)

De amúgy jót beszélgettünk :-)

58. bettiletti (válaszként erre: 54. - Db8a6d08b8)
2010. júl. 21. 21:10
hmm, milyen igaz :D neki van mire...:D
57. bettiletti (válaszként erre: 52. - C75565e593)
2010. júl. 21. 21:10

Te tényleg nem vagy ......


Igen, büszke vagyok rá, mindenünk megvan, ami kell, nincs hitelünk, és 25 évesen gyereket fogk szülni a férfinak, akivel szeretjük egymást évek óta....hm...............vagy szégyelljem magam???

Lehet, hogy igazad van.....ajjjaj... Most mi lesz??


NEM, NEM ÍGY MEGY, hogy neked azonnal lesz gyereked, mert azt akarod, sajnos nem, sok fiatalabb sokkal jobb statisztikai és genetikai esélyekkel várt hónapokat, EGÉSZSÉGESEN!


De minek jössz ide borzolni az idegeket, ha ennyire mást gondolsz, mint mindenki más itt?


Inkább menj, és legyél boldog a szeptemberben csinálunk1 gyereket felfogással.

56. punku1 (válaszként erre: 39. - C75565e593)
2010. júl. 21. 21:04

Lehet ,hogy csak én vagyok ma értetlen ,de nekem valahogy nem áll össze a kép . Azt írtad Te már szeretnéd a babát--- most azt írod ,hogy nem akarjátok elhamarkodni. Most akkor miről is szól ez a topik?


Én 22 voltam mikor szültem . Volt lakás,kocsi , anyagiak rendben --és akkor azt hittem az apa is le van betonozva mellém és ez így is marad . Hát tévedtem és pár év elteltével se apa ,se a lakás ,se semmi nem maradt ....

Viszont most 41 éves vagyok, és van egy szuper már felnött fiam .Ha most valaki azt kérdezné ,hogy mit csinálnék másként? SEMMIT.Akkor per pillanat minden szép és jó volt .

Sajnos van olyan ismim ( férfi az illető) aki sokáig nem akart anyagi és hasonló oknál fogva babát. Sajnos a felnöttkori mumpsz miatt neki már nem kell gondolkoznia a babaprojekten :(

Persze egy szerencsétlen hasonlat ,de nézz körül a topikokban ,hogy mennyien vágynak babára. Sokan " egészségesek és nem értik miért nem jön a " gólya":(

A mai világban arra várni,hogy majd csak adottak lesznek a feltételek ... Hát nem is tudom . Bátornak kell lenni . emberek komoly egzisztenciával rendelkeznek , eddig építgették a karriert és nem szültek . Most nem szülnek mert ugyan van diplomájuk stb . csak elképzelhető ,hogy holnap már nem lessz munkájuk sem :(

Tudom nem könnyü téma ez ,és természetes ,hogy 2 ember kell a baba fogadásához,de inkább a belső hang adja meg a választ mint észérvek .

21 éve lehet nem ezt írtam volna . Akkor még nem is ismertem senkit akinek hitele volt és én komolyan mondom ,hogy nem volt téma az sem ,hogy nem jön a baba. Persze akkoriban is volt 1-1 eset ,de nagyon sajnálom ,hogy mára ez megsokszorozódott .

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook