Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tejszínes lúdláb tortához milyen tejszínt használjak? fórum

Tejszínes lúdláb tortához milyen tejszínt használjak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 6. 19:41

Párizsi krém:

- 1,7 deci tejszín,

- 25deka kr.cukor,

- 10 deka átszitált kakaópor,

- 25 deka vaj, vagy krémmargarin.


Az elkészítés menete:


A tejszínt a cukorral állandó keverés mellett felfőzzük. Tűzről levéve hozzáadjuk a kakaót, kihűtjük, és a margarinnal kihabosítjuk.

Hullalával is lehet, de lehet főzőtejszín is, de a főzőtejszín esetén növelni kell a cukor mennyiségét, mert a főzőtejszín nem édes.


(A Párizsi krém az alábbi süteményekbe való:

Lúdláb, Párizsi csúcs, Bambi-csemege, és Rokokó torta.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Vajkrémek: Alap vajkrém összetétele és készítési módja szerint 4 féle lehet:


1. fondanttal 50-50%, vagyis (50 deka vaj, 50 deka fondant massza.)

2. cukorszörp,

3. (hőkezelt) tojáshabbal,

4. porcukorral.


Cukorszörp:


- 1 kiló kr.cukor,

- 3,5 deci víz, (cukorfőzet, amit 113-114 Celsius fokra besűrítjük, gyenge fondant erősség.)


A margarint, vagy a vajat kihabosítjuk, és a hideg cukorszörpöt állandó keverés mellett hozzácsurgatjuk.

A cukorból készült, és 114 fokra besűrített cukorszörpöt állandó lassú keverés mellett melegen belecsorgatjuk a tojásfehérjéből készült habhoz. Ezt melegen kell hozzáadni, hőkezelés szempontjából.

Utána a kihabosított margarinhoz hozzákeverjük lassú keverés mellett.


Vigyázni kell, nehogy összefusson, és ikrás legyen

40. 36a26f5226 (válaszként erre: 21. - Tinendo)
2010. szept. 6. 19:28

A levet eresztő süteményekhez, hogy ne áztassa el a tésztát, lékötőt szükséges használni... (por alapú, de ha nincs, lehet édes morzsa is, vagy esetleg kevés dara).

Lékötőt használunk pl., ha citromhéjas, cukros túrótölteléket csinálunk, hogy a túróból kiolvadó cukor ne folyjon szét...

39. tinendo (válaszként erre: 38. - Salabakter)
2010. júl. 30. 12:17
Tényleg isteni. :)
38. salabakter (válaszként erre: 39. - Tinendo)
2010. júl. 29. 11:43
Nagyon finom lehet,de árban nem semmi!!
37. tinendo (válaszként erre: 36. - 4c07880d46)
2010. júl. 29. 05:48

Szívesen.

Sok sikert!



Jövő hónapban én is újból megsütöm a szülinapjainkra.

Nagy sikere volt. :)

36. 4c07880d46 (válaszként erre: 39. - Tinendo)
2010. júl. 28. 22:06
Nagyon köszönöm:))Mindenképpen kipróbálom 2 hét múlva!!! Szülinapi tortát sütök a páromnak:-)
2010. júl. 22. 20:05
Én szoktam tejszínes csokitortát csinálni, Hulalával. A csokit gőz felett felolvasztom, összemelegítem a tejszínnel(főzni nem szoktam), lehűtöm és beteszem a hűtőbe. Másnap gyönyörűen felverhető, és szerintünk nagyon finom. Bár az ízlések különbözőek, van, akit tényleg zavar hogy nem igazi,hanem növényi.Pl. a bolti piskótát én se szeretem.
34. lola81 (válaszként erre: 33. - Salabakter)
2010. júl. 22. 14:42

Én szeretem a minőségi és eredeti dolgokat. A sütinél sem teszek kivételt. Aki ismeri az igazi tejszínből (még ha tartósított is) készült és a hidrogénezett növényi zsírból, (+emulgeálószer + stabilizátorok stb.)készült torta közti különbséget az tudja miről beszélek.

De végül is valaki megveszi az előre gyártott piskóta lapokat is...

33. salabakter (válaszként erre: 27. - Lola81)
2010. júl. 22. 06:01
Ezek pedig sokkal rosszabb mellékízűek,mint a bianca,tartósító ízük van.
32. salabakter (válaszként erre: 27. - Lola81)
2010. júl. 22. 05:58
Ez a biancával nem fordulhat elő:)Vagy a hulalával
31. salabakter (válaszként erre: 25. - Lola81)
2010. júl. 22. 05:57
Igen,de az igazi sokkal hamarabb megsavanyodik,rizikós,hogy felverődik-e,bár ha úgyis felfőzöd...De én csinálom a legjobb tejszint magamnak,tejből,vajból:)
2010. júl. 21. 14:47
Én már többfélét próbáltam és ilyen melegben a zacskós sajnos nem mindig jó. A Hulalanak meg nekem kis mellékíze volt, olyan napraforgós. Legjobban a Parmalatos vált be. De már azzal is megesett, hogy túróvá vált. Ezért ahogy felverni kezdem, megy bele porcukor és utána a habfixáló. Ha nem habként használod a tejszínt, mert benne olvasztod fel a csokit, akkor se használj Hulalat, mert előfordulhat, hogy elfolyósodik. Bár ilyen módon még nem próbáltam, csak gondolom.
29. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Lola81)
2010. júl. 21. 14:46

Egy "szegényplázában" vettünk zacskós tejszint,mégis ha csinálunk valamit legyen igazi a tejszin.

Feleségem mielőtt kiöntötte volna a habverőtálba belekóstolt és savanyú volt.

Viszavitte.

Mit gondoltok mit mondott első levegővételre a főnök?

"Nem kellett volan felbontani ,így hogyan vegyük vissza?"

Ez ám a logika.))

28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Tinendo)
2010. júl. 21. 14:31
szerintem az Okééé a legjobb, a zacskós habtejszín
27. lola81
2010. júl. 21. 14:31
Alapesetben én is a zacskósat mondanám, de ilyen hőségben néha még a boltba szálítás közben megbuggyan. Mi többszőr jártunk így legalább is. Dobozosból a Meggle, Parmalat, Milit szoktam venni 1 literest. Ezzel kisebb a baleset esélye!Habfixálóból is érdemes ismertebb márkát venni az Aldis pl- nem volt jó (nálam).
26. tinendo (válaszként erre: 25. - Lola81)
2010. júl. 21. 14:22
Melyik habtejszínt ajánlod?
25. lola81
2010. júl. 21. 14:20

A hulalának és társainak annyi köze van a tejszínhez (tej-szín vagyis a TEJ színe-java)mint a családi vagy reggeli italnak a tejhez. Lehet, hogy formatartóbb főleg ebben a hőségben, de akkor is csak egy zsírízű mű izé!

Mi szoktunk lúdláb tortát csinálni habtejszín felfőzve+ habfixáló. Az az igazi és sokkal finomabb!

24. tinendo (válaszként erre: 23. - Salabakter)
2010. júl. 21. 14:14

Erről még nem is hallottam.

Hol lehet venni?

2010. júl. 21. 14:08
A bianca olyan jó,hogy a hulala meg sem közelíti.Ez is növényi tejszín,mint a hulala,maester,rama,stb.
2010. júl. 21. 14:03
Köszönöm a tippet, akkor megpróbálom hulala-val. :)
21. tinendo (válaszként erre: 18. - Bared)
2010. júl. 21. 13:58

Tejszínes lúdláb torta

Hozzávalók 12 főre:

Piskótához:

9 tojás,

9 evőkanál cukor,

6 evőkanál rétesliszt,

3 evőkanál kakaópor,

1 teáskanál sütőpor.


Krémhez:

8 dl tejszín,

20 dkg min. 60%-os étcsokoládé,

2 evőkanál porcukor,

3 cl rum,

3 nagy marék magozott meggy (friss, mirelit vagy befőtt).


Díszítéshez:

maradék krém.


Elkészítés:

1. A krém alapját egy nappal korábban elkészítjük: felforraljuk a tejszínt, beletördeljük a csokoládét, beletesszük a cukrot, és addig főzzük, amíg a cukor és a csoki el nem olvadnak. Megvárjuk, amíg kihűl, és egy éjszakán át hűtőben tároljuk.

2. A piskótához különválasztjuk a tojások sárgáját és fehérjét.

3. A fehérjét 1 csipet sóval nagyon kemény habbá verjük.

4. Lassan, állandó habverőzés mellett belekeverjük a cukrot is, addig dolgoztatjuk a gépet, amíg szép fényes nem lesz.

5. Belekeverjük a sárgákat, tovább verjük a krémet.

6. Végül hozzádolgozzuk a lisztet, a kakaóport és a sütőport is.

7. Vajjal kikent, lisztezett tortaformába öntjük a masszát, és előmelegített sütőbe dugva 45 percig sütjük. (Közben folyamatosan lessük csukott ajtón keresztül, hogy viselkedik a piskóta. Ha már kb. 10 perce feljött, akkor jöhet a tűpróba. Előtte ne nyitogassuk az ajtót, mert összeesik.)

8. Ha a piskóta kész, kivesszük a kapcsos formából, és sütőrácson legalább 20 percig pihentetjük.

9. Ha kihűlt, keresztben háromba vágjuk.

10. A hűtőből kikapjuk a csokis-tejszínes krémünket, és habverővel legalább 10 percig dolgozunk rajta. Akkor jó, ha a hab olyan kemény lesz, hogy szinte "formázható". (Ezért nagyon fontos az egy éjszakás pihentetés. Ha a tejszínt először felforraljuk, aztán teljesen kihűtjük, gyönyörű kemény habot verhetünk belőle, ami később sem esik össze, mint a sima tejszínhab. Így a tejszínes krém nem fog kifolyni a tortából, és stramm módon fogja bírni a piskótalapokat is.)

11. A meggyet nagyon kinyomkodjuk. Levéhez öntünk egy pici rumot, és nagyon óvatosan bespricceljük vele a legalsó rétegnek szánt piskótát. (Legegyszerűbb, ha belemártjuk az ujjunk végét, és úgy rázogatjuk rá a levet a piskótára.)

12. Rászórunk egy adag kimagozott, nagyon erősen kinyomkodott meggyet (ha nincs eléggé kinyomkodva, eláztatja a piskótát), és rákenünk egy jó adag krémet, majd az egészre rátesszük a második emelet piskótát.

13. Ugyanezt megcsináljuk a következő piskótalapokkal is.

14. A torta oldalát is vastagon bekenjük a krémmel.

15. A maradék krémet habzsákba töltjük, és 12 kis csokifészket nyomunk a tetejére. Mindegyik fészekbe 1-1 meggyszem kerül. (Ezt már nem szükséges kinyomkodni.)

16. Hűtőbe tesszük legalább 2 órára.

2010. júl. 21. 13:52
Hu-la -la
2010. júl. 21. 13:48
Én a hu-la-lat szoktam sütikhez használni!
18. bared
2010. júl. 21. 13:46
én meg kérném szépen a receptjét:-)
17. 2a44b32e51 (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. júl. 21. 13:45
:))))
16. kefekötőke (válaszként erre: 15. - 2a44b32e51)
2010. júl. 21. 13:45
Megyek és tanulok.
15. 2a44b32e51 (válaszként erre: 10. - Kefekötőke)
2010. júl. 21. 13:44
14. tinendo (válaszként erre: 10. - Kefekötőke)
2010. júl. 21. 13:43
:D
2010. júl. 21. 13:43

"Összetétele: víz, hidrogénezett növényi zsírok, cukor, nátrium-kazeinát, só, stabilizátorok, E240ii, E463, emulgeálószerek: E472e, E322, E472b, aromák, színezék: E160e, dinitrogén-oxid. Tejet nem tartalmaz, de a nátrium-kazeinátot tejszínből vonják ki.

A laktóz-érzékenyek, a vegások azért választják, mert tejmentes, azonban nincsenek tudatában, hogy a jelentős mennyiségű káros transzzsírt tartalmaz. "

2010. júl. 21. 13:43

A hu-la-la-t én is szeretem.

De a recept szerint a tejszínt fel kell főzni a csokival. Szerintem ehhez a hu-la-la nem jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook