Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáshitel fórum

Lakáshitel (beszélgetős fórum)

1 2 3
72. Evka (válaszként erre: 66. - CsillagTM)
2012. dec. 30. 16:35
2011. decemberében a BB jó döntés volt. :)
71. CsillagTM (válaszként erre: 70. - CsillagTM)
2011. dec. 5. 09:05
valszeg mkit szid valaki.
70. CsillagTM (válaszként erre: 69. - Bcicus)
2011. dec. 5. 09:04
hát mindegy, ők lesznek...
69. Bcicus (válaszként erre: 68. - CsillagTM)
2011. dec. 4. 23:39
Konrétumokra nem emlékszem, de anó nagyon szídták őket, hogy szemétkednek.
68. CsillagTM (válaszként erre: 67. - Bcicus)
2011. dec. 4. 23:12
?
67. Bcicus (válaszként erre: 66. - CsillagTM)
2011. dec. 4. 18:53
Nem sok mindent, de jót nem halottam róluk a hitelezés terén.
66. CsillagTM (válaszként erre: 65. - Bcicus)
2011. dec. 4. 17:19

:)


a Budapest Bankról tudsz vmit?

65. Bcicus (válaszként erre: 64. - CsillagTM)
2011. dec. 4. 13:41
én itt vok.
2011. dec. 4. 10:30
van itt még vki?
2011. aug. 17. 23:13
naprakész(ebb) infója a hitelekről?
2011. jan. 11. 11:19

Nagyon megbántam ,mikor anno a tetőtér beépítéshez felvettünk 5 millát-Majdnem a dupláját kell visszafizessük 10 év alatt.

Évekig csak a kamatokat törlesztettük.

45 ezerről indult a kezdőrészlet,most 100 ezret vonnak már le.

Ráadásul forint alapú a hitelünk.

Azért is bánom,mert volt egy nyaralónk,amit ha akkor értékesítünk,és nem napjainkban--akkor nem lett volna szükség kölcsönre,és jobb áron meg tudtunk volna szabadulni a hétvégi házunktól-mondván,úgysem jártunk le.

Nagy tanulópénz volt:DD

2010. nov. 14. 16:16

Na,túl vagyunk a közjegyzőn is. Hát ez nem volt nagy dolog,felolvasták 5 perc alatt,amit már amúgy is tudtunk és mehettünk is. És ezért elkérni 80-90ezret?? Hát ez már pofátlanság,még szerencse hogy mi pont egy olyan akcióba estünk bele az Otp-nél,hogy elengedték a közjegyzői díjat. Kedden megyünk mégegyszer ügyvédhez,átadjuk a pénzt az eladónak,és utána 1-2 napon belül utalja a bank a hitelt is. Utána már miénk a lakás:))

Köszi a jó kívánságot:)

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Nyunyu22)
2010. nov. 9. 14:22

Közjegyző. A bank által elkészített hitelszerződést közjegyzői okiratba foglalják, felolvassák, majd kifizeted a díját. Ezzel a szerződéssel, illetve a jelzálog bejegyzési kérelemmel kell menned a földhivatalba, ott kifizetni az eljárás díját, érkeztetni a szerződést. Visszavinni a bankhoz, valamint azokat a papírokat, amik a folyósítás feltételeként kérnek, és néhány napon belül folyósítás.

Igen, ha minden OK, akkor simán. Legyen elegendő önerő, az értékbecslés hasonlítson a vételárhoz, megfelelő jövedelem, papírok megléte. ezesetben simaügy:)

Sok sikert, és érezzétek jól magatokat az új lakásotokban:)))

59. Nyunyu22 (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2010. nov. 9. 10:34

Hát igen,igaz. :) Csak amíg tervben volt csak a dolog, sok rosszat hallottam,meg hogy nem olyan egyszerű ám ez az egész,meg nem adnak olyan könnyen hitelt,ahhoz képest simán ment:)

Elvileg holnap megyünk közjegyzőhöz,bár még várom hogy hívjanak,hogy jó-e neki az időpont. Ott annyi fog történni,hogy megkötjük a szerződést a hitelkérelemre?

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Nyunyu22)
2010. nov. 8. 20:41

Szuper:)))

Cak annyit fűznék hozzá, hogy több mint felét kifizetted, igy persze, hogy lazán hiteleznek, ráadásul elég minimális az összeg is:)

2010. nov. 8. 18:19

Sziasztok!

Pár hónapja írtam ide,hogy lakást szeretnénk venni,amihez ugye hitelt kell felvenni. Jelentem,azóta megvan a lakás,amit megveszünk, 2 szobás, és 5,2 millióért vesszük meg. Az Otp-nél kérünk hitelt,és kb. egy szó nélkül,simán megkapjuk,pedig a fizetésünk nem a legjobb(nettó 70+80ezer forint). Most folyik a hitelintézésünk,az értékbecslő ugyanannyira becsülte a lakást,mint amennyiért megvesszük. Ezt csak azért írom le,hogy aki hasonló dolgokat tervez,és fél hogy nem kap hitelt,szerintem nincs minden veszve,meg kell próbálni. Igaz,mi nem tízmilliókat veszünk fel,csak 2,5 milliót.

Ezen a héten megyünk közjegyzőhöz,és utána már szerintem megkapjuk a hitelt is. Tényleg,valaki nem tudja hogy a közjegyzőnél pontosan mi is történik? Ezt kicsit elfelejtettük részletesebben megkérdezni:)

56. Bcicus (válaszként erre: 55. - Nyunyu22)
2010. szept. 4. 22:44
De ezt nem tudhatják előre. Azt mondhatják, hogy ilyen fizura ennyi pénzt valószínűleg kaphattok és, hogy egy ilyen és ilyen hitelbiztositékú ingatlanra ennyi hitel vehető fel. De a hitelbiztosítéki érték, cska az után fog kiderült, hogy mehkötöttétek a szerződést és kiment felmérni az értékbecslő, mert ha ő azt mondja, alacsonyabb a hbé-je akkor nem kapjátok meg.
55. Nyunyu22 (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2010. szept. 4. 22:15
Értem. Dehát nem hiszem,hogy az lenne hogy mondjuk visszamegyünk,és mondjuk hogy megvan a lakás ennyi és ennyiért,szeretnénk akkor a hitelt,és azt mondják h nem mégsem kapunk. jó,ha pl.jóval drágábbat szeretnénk mint amit a kalkulációkor mondtunk,akkor biztos azt mondaná h nem kapunk. De ha olyan értékűt veszünk mint amit megbeszéltünk,akkor miért mondanák hogy nem? Annyi volt a kikötés,hogy a barátomnak is kell egy számlát nyitnia az otp-nél,nekem már van ott. Ha lenne még vmi kizáró ok,akkor arra rákérdeztek volna,vagy mondták volna,nem?
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Nyunyu22)
2010. szept. 3. 21:43

Nem, az nem hihetlen. Miért ne kapnátok, de ez a kalkuláció nem ér semmit!!!! Nincs konkrét lakás, nem tudjátok mennyire értékelik fel, így nem tudják a hitelbiztosítéki értéket, stb. Tehát nincs mit számolni.

A fizetésetek nem gond, az elég ehhez az összeghez, de ennyit tud az ügyintéző, akkor mire mondta, hogy megkapjátok? Azt el is birálja valaki!

Ismerősöm akart felvenni személyikölcsönt párszáz ezret, a fizetése 100 nettó körül van. Az OTP-s ügyintéző azt mondta, hogy megkapja. Bevitte az összes papírt és elutasították, mert nem ott vezeti a folyószámláját.

53. Nyunyu22 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2010. szept. 3. 21:34
Csak a lakás ára van meg h kb mennyiért vennénk. Most csak egy kalkulációt csináltak nekünk,gondolom ha azt mondjuk h oké,akkor megkapjuk. most még csak érdeklődtünk. Vagy ennyire hihetetlen hogy kapnánk hitelt?
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Nyunyu22)
2010. szept. 3. 21:27

Ha nincs konkrét lakás, akkor mire kaptatok?

Mi alapján mondták, hogy megkapjátok?

51. Bcicus (válaszként erre: 50. - Nyunyu22)
2010. szept. 3. 21:21
Sok sikert.
2010. szept. 3. 20:56

Sziasztok!

Képzeljétek,voltunk az Otp-ben és kapunk hitelt simán:) Igaz, csak 2 vagy 2,5 milliót veszünk fel,mert van 2milla önerőnk és olyan 4-4,5 millás lakást szeretnénk. Amit persze még próbálunk lealkudni:) A konkrét lakás még nincs meg,de nemsokára végre elkezdhetjük az egész lakásvásárlást. Azért kellemeset csalódtam,bár így is sokat kell fizetni még,pl. kb 80ezer lesz ez az egyszeri első törlesztés. Ja és olyan 27ezer körül lesz a havi törlesztésünk.

Hát remélem el fogunk boldogulni,ugyanis nem vmi sok a fizetésünk, 80 + 70 körül van nettóban.

Na,mindegy,gondoltam leírom nektek,ha már segítettetek!

49. Nyunyu22 (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2010. júl. 23. 22:49

Persze,én sem gondoltam hogy elintézed nekem:)

Azt akartam kifejteni,hogy ha érdekel komolyabban a takarékszövetkezetes hitelajánlatok,akkor természetesen utánajárok majd. Bár valószínű hogy a barátom új beosztást kap,alacsonyabb fizetéssel,ezért lehet h mégsem lesz aktuális a téma:(

48. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Nyunyu22)
2010. júl. 23. 22:24

Kérdezz ha gondolod:) Természetesen ha belevágsz, akkor ne csak lehetőségként érdeklődj, hanem járd körbe rendesen a témát. Számolj!

Ja, nem úgy akartam ám a takarékos vonalat, hogy elintézem, csak csináltam volna egy kalkulációt, esetleg megkérdeztem volna, hogy elegendő e az önerő, stb., de természetesen a legjobb az ha te látsz/hallasz mindent.

Nekem nincs semmi érdekem ebben az egészben, és természetesen mással is eltudom tölteni a szabadidőmet:)

47. Nyunyu22 (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2010. júl. 23. 22:16

Hát nagyjából:) De gondolom ha komolyan belevágnánk,akkor ezt meg lehet érdeklődni mégegyszer pontosan.

Ja,itt a lakóhelyemen kérdeztem meg a takarékba,ha komolyan érdekel,akkor mégegyszer utánakérdezek,én,köszi:)

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Nyunyu22)
2010. júl. 23. 22:03

Azt irtad, hogy Takarékszövetkezetnél érdeklődtél?

Ird meg privátba, hogy melyik Tksz., megpróbálok utána érdeklődni a feltételeknek...

2010. júl. 23. 22:01

Akkor irom én a befektetést: Ha halasztott törlesztéses hitelt veszel fel, akkor van arra lehetőség, hogy úgymond befektetés jellegű biztositást köss.

Ha hitel mellé kötöd akkor általában azt az összeget kell fizetned havonta, amit elvileg a felvett hitel tőkerészére törlesztenél pl 20 eFt/hó. Ez az összeg megy a befektetésbe. Ez a befektetés mögöttes befektetése befektetésijegy általában, az sokféle lehet. Ezeket szokták az alapkezelők variálni a piac szerint.

Tehát ha hitelt veszel fel, akkor mondjuk lenne a havi törlesztésed 50 eFt, amiből fizetsz 20eFt-t a befektetésbe, és 30 eFt a banknak a kamatokra és költségekre. Ezek a befektetések különböző futamidejűek. Pl. 10 éves, ez azt jelenti, hogy 10 évig fizeted a befektetést, valamint a banknak a kamatokat és költségeket. Ha lejár a befektetés, akkor kötelezően a hitelbe kell törleszteni. Csak bizhatsz benne, hogy összejön annyi pénz a befektetésbe, hogy ne bánd meg, hogy 10 évig nem törlesztettél a banknak. Mert ugye, ha a tőke összegét a befektetésbe fizeted, akkor a banknál a felvett hitel összege semmit nem csökken 10 évig, csak 10 éven keresztül fizetsz a banknak változatlan összegre kamatot és költséget.

Érthető volt?

44. juci1975 (válaszként erre: 42. - Nyunyu22)
2010. júl. 23. 21:48

Nem, szerintem azt te mondasz az az izé amit minden bank akkor ad hogyha "meghalsz" meg ilyesmi! valami hitelbiztosítéki, vagy hitelfedezeti biztosítás a neve!


Ami nekünk van az egy megtakarítással egybekötött hitel! Abszolút más a kettő! A bank intézi azt amit te mondasz igen, viszont ezt amit én mondok ez arról szól, hogy ebbe gyűjtjük a tőkénket, és ezáltal hozamot termelve, előbb befejezzük azt! A férjem barátainak 6-7 éve van ilyen már, és amit láttam belőle csak pozitív volt! Nekem ez a tanácsadó nagyon kedvesen elmondta hogy is van ez! Ezért is ajánlottam nektek is a kérdések miatt!

2010. júl. 23. 21:47

Én nem igen ismerek olyan terméket a magyar pénzpiacon, ami hozam garantált, hacsak nem minimális 1-2 % os hozamról beszélünk.

És egy példa a garanciára: a magán és önkéntes nyugdijpénztáram is egy nagyon régi biztositónál van/volt. Allianznál. A válság kezdetét követő 1 év alatt 400 eFt-ot buktam a magánnyugdij pénztáramon, és 200 eFt-ot az önkéntesen. Pedig nem ezt igérték, és én is láttam a grafikonokat, és közgazdász vagyok, tehát én is értek hozzá, de én ennek ellenére nem ismerek Tőke és hozam garantált befektetést. A tőkét is csak 13 millióig garantálja az állam, és azt is már akkor emelték fel, mire mindenki vesztett már jó sok pénzt.

Azért kiváncsi leszek majd, ha az elsőknek lejár a hitel melleti megtakaritásuk, hogy mennyit hozott. A napjainkban hallható gyenge forint nem csak a deviza/valuta árfolyamokra van hatással, hanem az értékpapirokra is, és egyéb befektetésekre is. És az ilyen megtakaritások is értékpapirban vannak.

De mindenki döntsön ahogy akar....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook