Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minőségbiztosítási mérnök, mit lehet róla tudni?! fórum

Minőségbiztosítási mérnök, mit lehet róla tudni?! (beszélgetős fórum)

2010. júl. 21. 10:52
Én ezt a szakot választottam anno (élelmiszeriparon belül), de olyan kevesen voltunk jelentkezők, hogy nem indították. :( Viszont dolgoztam ezen a területen is. Bizony sok papírmunkát, precizitást, odafigyelést igényel.
2010. júl. 21. 06:42
Értem, köszönöm a hozzászólásokat:) Akkor ez még nem nekem való ;)
4. Regina005 (válaszként erre: 1. - Vivera)
2010. júl. 20. 19:47
Szia! Az én foglalkozásom ez. Ált műszaki diploma szükséges, de területtől függ (az élelmiszeripar pl más), lehet villamosmérnök, gépészmérnök v műszaki manager. Az angol nyelvtudás általában fontos, de ezt cége válogatja. Minőségtechnikák ismerete is elvárás legtöbb esetben, 8D, FMEA, SPC, PPAP, APQP, 5why, stb. A fő feladatok dióhéjban és általában a gyártott termékek minőségének állandó felügyelete, dokumentációk kezelése, riportálás a menedzsment felé, vevői reklamációk kezelése, kapcsolattartás a vevőkkel minőségügyi kérdésekben.
3. psycheee (válaszként erre: 1. - Vivera)
2010. júl. 20. 19:22
Én egy "ilyen" alatt dolgozom. Bizton állíthatom, hogy még sosem láttam dolgozni. :p
2010. júl. 20. 18:51
A párom anyagmérnöki végzettséggel dolgozik ilyen területen, de a gépészmérnöki ajánlott. Felelősségteljes, sok stresszel jár, de lehetőség van külföldi kapcsolatok létesítésére ezáltal fejlődési és előrelépési lehetőség.
2010. júl. 20. 18:44
Első sorban azok hozzászólását várom, akiknek ez a foglalkozásuk. Milyen végzettség szükséges hozzá pontosan és milyen a munkakör stb... Köszönöööm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook