Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Telefonon hívtak, hogy fizessünk, közben nem rendeltünk semmit. Mit tegyünk? fórum

Telefonon hívtak, hogy fizessünk, közben nem rendeltünk semmit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. githaj (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2010. júl. 21. 10:48
Ha átvetted fizesd be, ha nem akkor bizonyítsák be ok hogy elkuldték azt neked. Én szgéppel kapcsolatos ún. konyvet rendeltem, de aztán elfogyott a turelmem, mert majd 3 év után sem volt meg minden lap. Lemondtam levélben, ami a lemondás hetében jott, azt kifizettem, de írtam nenekik még egy levelet, hogy kuldhetik saját felelosségukre, én nem veszem át és nem fizetem kiki. Azota békében hagynak.
30. 3265084553 (válaszként erre: 29. - Anka71)
2010. júl. 21. 10:37
A szóbeli szerződés is megállja a helyét jogilag. Bizonyára rögzítik is a beszélgetést. Pert nem nyernének vele, mert hiányos a tájékoztatás, és könnyedén tetten érhető a beugratás szándéka.
29. Anka71 (válaszként erre: 24. - 3265084553)
2010. júl. 21. 10:13

Hát ez az "adategyeztetés" nálunk mindennapos játék:(( Férjem pedig hülyegyereket játszva, rá szokott kérdezni, hogy "ez olyan fizetős?"

(És tényleg nem mentünk bele, aláírni meg végképp nem írtunk alá semmit, mert a csaj azzal jött, hogy ott az aláírás, ezzel cseszte fel az agyunkat).


De amúgy, ha pl. Te akkor rámondod, hogy igen, mehet tovább, akkor az már szerződés?


Ja, még annyit, hogy nekem a pár évvel ezelőtti esetem, amikor állítólag egy szakmai cd-t kaptam, itt még elmondanám, hogy: mondtuk nekik telefonba, és levélben is, hogy bizonyítsák be az aláírásommal, hogy átvettem a cd-t. Mire a válasz: nekik nem kell ezt bebizonyítaniuk, mert ők azzal, hogy nekem feladták postán (nem ajánlottan, nem tértisen, "csak úgy"), nekik ezzel már be van bizonyítva, hogy átvettem.

Na, erre kezdtünk mozgolódni a TV Ügyvédjénél, mert ez már sok volt:((((


Azért legalább így egymás dolgaiból is tanulunk.

28. manul (válaszként erre: 26. - 3265084553)
2010. júl. 21. 10:06
Támogatni foglak!:DDDDD
27. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Anka71)
2010. júl. 21. 09:36
Az nem mondtam, hogy ne reagáld le, csak azt mondtam, hogy ne fizessetek.
26. 3265084553 (válaszként erre: 25. - Manul)
2010. júl. 21. 09:32
Ha miniszterelnök leszek betiltom a telemarketinget.
25. manul (válaszként erre: 24. - 3265084553)
2010. júl. 21. 09:05

Én meg gyanútlanul jelentkeztem egy álláshirdetésre amiben ügyfélszolgálatos munkatársat kerestek részmunkaidőben remek fizetéssel és mi több otthonról interneten keresztül végezhető munka!

Tudtam,hogy valami nem stimmel de el akartam hinni,hogy jó lesz.

Fel is vettek és a tréning alkalmával derült ki,hogy itt kő keményen telemarketingről van szó és pont ezzel a dumával kellett volna etetni az embereket.

Én erre nem vagyok alkalmas így meg is szakitottam velük minden kapcsolatot még a rendszerükből is töröltettem magam!

2010. júl. 21. 08:56
Felhívtak, ADATEGYEZTETÉS céljából. Azt mondták hogy a cégünk benne van az internetes telefonkönyvükben és szeretnének egyeztetni hogy volt-e valami cégadat változás. Leegyeztettük az adatokat, futólag, mellékesen rákérdezett hogy akkor mehet-e tovább ezekkel az adatokkal. Már majdnem rábólintottam hogy igen, de gyanút fogtam: mibe fog ez kerülni?. Kinyögte hogy eddig ingyenes volt, (kéretlenül kerültünk bele), de ezután már fizetni kell évi 60.000,- Ft-ot. Ha nem kérdezek rá és igent mondok, szó nélkül küldték volna a számlát.
2010. júl. 21. 08:12

Elnézést,de mosolyognom kell ,hogy sokan milyen leveleket,telefonokat kapnak .Persze ,azért döbbenetes az emberek nemtörődömsége és hiszékenysége is !


Tényleg igaza van annak,aki azt mondja,ha egyszer fizetsz egy ilyen cégnek,akkor addig nem szabadulsz meg tőlük,amíg nem "ajánlod " fel,hogy jogi (peres útra) tereled az egész ügyet,ha nem hagynak békén !!

22. Anka71 (válaszként erre: 21. - Dindin19)
2010. júl. 20. 19:36

Hát, ez lesz. Most várom, hogy küldenek-e levelet, és arra azonnal reagálunk:((


Köszönöm, hogy írtatok, és köszi a bíztatást is.

2010. júl. 20. 17:59
kérjél írásbeli tájékoztatást, meg szerződésmásolatot arról, hogy mit is írtál alá
20. manul (válaszként erre: 16. - Anka71)
2010. júl. 20. 17:22
Az!És még mennyi minden van amiről mi nem is tudunk.A csalók nagyon leleményesek!
19. manul (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2010. júl. 20. 17:20
Tudom.Akkor is tudtam,hogy nem jogos de nem akartam kálváriát.Ma már nem fizetném be.
18. CsillagTM (válaszként erre: 14. - Manul)
2010. júl. 20. 16:37
pont az ilyen esetek miatt próbálkoznak...
2010. júl. 20. 16:13
A pofátlanság az, hogy akkor is küldik a csomagokat, amikor már lemondtam és nem fizettem, most meg megpróbálják behajtani.
16. Anka71 (válaszként erre: 13. - Manul)
2010. júl. 20. 16:05
Azért elképesztő, hogy ilyen van:((
15. Anka71 (válaszként erre: 12. - Zsú1965)
2010. júl. 20. 16:04
Szerintem pedig írásban, tértivevényes levélben reagáljál rá.
14. manul (válaszként erre: 12. - Zsú1965)
2010. júl. 20. 16:03
Ezt velem is eljátszották.Én befizettem mert nem akartam bonyodalmakat ilyen kis összeg miatt.
13. manul (válaszként erre: 4. - Anka71)
2010. júl. 20. 16:01

Ismerek egy személyt,aki kamu szolgáltatást ad el és néha küldenek kamu számlát is.Aki figyelmetlen az befizeti aki nem figyelmetlen és reklamál,annak egy idő után sztornózzák a számláját.

Ha nem vettéték igénybe a szolgáltatást akkor küldjétek el a jó büdös francba mert ezt érdemlik!

2010. júl. 20. 15:55
Nálam ez ELO próbálkozik be már néhány éve. Anno német nyelvleckét rendeltem tőlük, de nem mindet kaptam meg (postás miatt), majd lemondtam, és amit utána kaptam, azt bontatlanul visszaküldtem. Többször felszólítottak, a múltkor (2hónapja)behajtócégtől kaptam levelet, cca. 4e ft-ról van szó. Én sem tudom, hogy mit tegyek, nem reagáltam rá.
11. Anka71 (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2010. júl. 20. 15:44

Akkor nem fiezttünk, már megbeszélte a férjem a TV Ügyvédjével a dolgot, már hívtak be próba felvételre, és ekkor táncolt vissza az egyébként nagyon is ismert, könyvelőknek szakmai anyagot árusító cég.

Na de még egyszer nem akarnék ilyet:((

10. Anka71
2010. júl. 20. 15:43

Egyszerűen dühít, hogy dolgozunk mint állat, ma is éjfélig a gépnél leszek, a szemeim már kifolynak, és akkor ilyen tetű hiénák belőlünk akarnak megélni.

Már az is idegesítő, hogy napi (!) 10-15 olyan telefonom van, hogy hirdessek náluk, tőlük vegyek szakmai anyagot, hozzájuk menjek továbbképzésre. De én udvariasan megmondom, hog köszönöm, nem. Azt nem is gondoltam, hogy esetleg még ennél is messzebb mennek.

9. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Anka71)
2010. júl. 20. 15:42
de a végén minek fizettetek?!??
8. Anka71 (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. júl. 20. 15:39

Ez nem így van. Egyszer is jött egy levél, hogy nekem ilyen meg olyan szakmai anyagot küldtek, és fizessek x ezret (tudod, sok helyen hirdetek, és az ilyenek mindig megtalálnak, sajnos).

Nem reagáltam, mondván, nem vettem át semmi szakmai cd-t, menjenek a sunyiba. A végén többszörösébe került, akkor mondta a férjem, hgoy minden ilyet le KELL reagálni levélben, az kevés, hogy én nem vettem át semmit, nem kértem semmit.

7. CsillagTM (válaszként erre: 4. - Anka71)
2010. júl. 20. 15:38
szerintem blöffölnek...szard le. vagy mondd meg, h scannelje be a papírt, hadd nézd meg azt a bizonyos aláírást...
2010. júl. 20. 15:37
Egy fillért se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 20. 15:37
semmit :D nekem méleket küldenek rendszeresen, amiket én laza mozdulattal törlök:) ilyenen nehogy beparázz!:)
2010. júl. 20. 15:37

Leírom: Ma jött egy telefon a férjemnek, hogy az akármicsoda cégnek fizessük be a második félévi díjat. Mondtuk, hogy mi az elsőt sem fizettük, nem is kértünk semmit tőlük. Erre a p...-a tök arrogáns modorban: ott az aláírása a férjemnek, és be is fizettük az első félévi szolgáltatásukat.

A lényeg, hogy van egy weblapunk, és azóta persze ilyen hirdetős cégek bombáznak, hogy fizessünk be ennyit meg annyit, és előrébb kerülünk. Mi határozottan elutasítjuk, hogy köszönjük, nem kell, nem fizetünk (így is második oldalon vagyunk).

És SEMMI, de semmi kimenő levelet, faxot nem írtunk alá, sem a férjem, sem én, hogy kérnénk bármit is.

A nő pedig közölte, hgoy akkor átadja a végrahajtási osztálynak.

Ilyenkor mi van????? Hamisítottak valamit maguknak, hogy pénzt szedjenek ki belőlünk????

Egyből menjek ügyvédhez?

2010. júl. 20. 15:35
Hát ne fizessetek :)
2010. júl. 20. 15:35
De mit mondtak konkrétan? És mit kellene fizetni, ha-gondolom-nem is kaptatok semmit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook