Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti étkezés / lehet-e diétázni? fórum

Szoptatás alatti étkezés / lehet-e diétázni? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. szept. 2. 12:39

Szerintem csak ésszerűen kell táplálkozni, nem kell különösebben diétázni, és sokat kell inni. Akkor peregnek le a kilók.

Olvasd el pl. Kiradahatir: Jó tanácsok szoptatós kismamáknak cikkét itt a HOXA-n, ma tette fel, teljes mértékben egyetértek, az a tapasztalatom, hogy a tej a táplálkozástól, mellmérettől függetlenül vagy van, vagy nincs.

Én nem eszem sokat, mindig is kisétkű voltam, de édesség nélkül nem bírnám ki, az mindig kell, melleim is mindig kicsik voltak, mégis sok-sok tejem volt mindig, és tudtam a gyerekeimet szoptatni 10-10 hónapig

2007. okt. 12. 18:49

Néha annyira szeretnék fogyni is, megszoptatni is, meg a gyermek is gyarapodjon... mindig aggodalmaskodom... de homeopátiás szereket nem szedek, sajnos nem hiszek ilyesmi szerekben

De senkise keseredjen el, állítólag szoptatás után könnyű lesz diétázni:))

remélem igaz

2007. okt. 11. 06:51
nem mert amitmegeszel abbol szaporodik a tej és igy hizik a gyermek
30. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Gkreka)
2007. szept. 19. 12:37
Szerintem az soha nem jó, függetlenül a szoptatástól.
29. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - Acibag)
2007. szept. 19. 12:36
Ekkora áldozatot csak meg tudsz hozni:DDD
2007. szept. 19. 12:34
Miért beteg vagy? Diéta az ,amikor megy a hasad, és csak krumplit ehetsz pl.
27. gkreka
2006. nov. 20. 08:59
szerintetek a 90 napos diétát lehet tartani szoptatás alatt?
26. malaga68 (válaszként erre: 24. - Omit)
2006. nov. 20. 08:51
Ja és még annyi, hogy természetesen fogat sem lehet a fél órák alatt mosni.
25. malaga68 (válaszként erre: 24. - Omit)
2006. nov. 20. 08:48

Szia omit,

minden homeopátiás bogyónál be kell tartani, hogy a bevétele előtt és a felolvadása után fél órával nem szabad enni. Minden ilyen kis adagolós kapszulában szedhető bogyóból 5 golyó egy adag, az urticaból naponta háromszor lehet bevenni. Ez azt jelenti, hogy hogy az adagoló kupakba csavargatással 5 golyót beügyeskedsz, majd azt közvetlenül a nyelv alá kell tenni, és ott hagyni, hogy felolvadjon. Fontos, hogy 5CH-s legyen, mert , ha jól mlékszem a 9CH-s éppen tejcsökkentő. És azért ne várj azonnali eredményt, el kell telnie jó pár órának, lehet, hogy egy napnak is.

24. omit (válaszként erre: 19. - Malaga68)
2006. okt. 11. 23:21

szia

kérlek írd le nekem, h hogy kell szedni az urtica urens bogyókat!!

nagyon köszönöm!!

23. Acibag (válaszként erre: 19. - Malaga68)
2006. szept. 24. 07:11

Én is szoptatok és nem nagyon fogyok, de megvan az oka is, hogy miért nem. Sajnos én is nagyon kívánom az édességet! Állandóan azt keresem, hogy mit ehetnék. :-(

5 napot kipróbáltam édesség nélkül, csak ennyi megszorítás volt, amúgy ettem normálisan. Az 5 nap alatt 2 kg ment le. Szóval a heti 1 kg-os normál fogyáshoz muszáj lenne édességet enni. :-)))

22. DODICA (válaszként erre: 19. - Malaga68)
2006. szept. 15. 11:55
Én is szedtem, nekem is bejött! :)) A védőnő meg azt mondhatott, amit akart. :)
2006. szept. 15. 10:46
Persze azért a tíz kiló plusszhoz hozzá kell még azt tennem, hogy éppen a terhességem előtt fejeztem be egy 90 napos kúrát, aminek eredményeképpen naggyából a megfelelő súlyomnál voltam. És ezt úgy tudtam is tartani, hogy maradtam a délelőtti gyümölcs evésnél.
20. malaga68 (válaszként erre: 15. - Marcusz)
2006. szept. 15. 10:44
Szerintem is betartható, csak akaraterő kellene. És nem hiszem, hogy káros. Mondjuk én a terhesség alatt tartottam be a négy napos előírásait, mert a dokim igen szigorú volt hízás szempontból. Max 10 kilót engedélyezett,és végig azon izgultam, ha túllépem bevág a kórházba. :-( Hát nem léptem túl, de ennyi gyümölcsnapot nem kívánok senkinek. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de igen gyors szülésem volt, kb. 4 óra, és igen rövid fájdalmas szakasszal, 1,5 óra. A másik oldala viszont, ezt sem tudom, hogy ez okozta-e, de csak 3 kilós volt a gyerkőc, pedig én nem vagyok egy filligrán, és a párom is és én is 3 kiló felett születtünk.
19. malaga68 (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2006. szept. 15. 10:37

Szia Hoxa,

én is szeretnék fogyni, és én is szoptatok. Én nem a terhesség alatt híztam el, hanem a szoptatás alatt. :-( Nagy a stressz és csokival kezelem. Rendszeresen kérek tanácsot szoptatási tanácsadótól, ilyen olyan problémával kapcsoalatban, és szerinte nyugodtan lehet egy-egy gyümölcsnapot tartani, akár négy naponta is, ha bírod. Én nem bírtam eddig, bármi gond van gyerekkel, vagy a családdal nagyon kívánom az édességet.

De most nem is erről akartam írni, hanem hogy a tejet a szopi tanácsadó szerint úgy lehet növelni, hogy gyakran rakod mellre a babát, a tej és a baba igénye egymáshoz igazodik. Én még annyival változtattam ezen, hogy rendszeresen szedek Urtica urens 5Ch-s homeopátiás szert, bár a szopis tanácsadó szerint ez nem befolyásolja a tej mennyiséget, én mást tapasztaltam. És úgy hallottam, hogy másoknak is bejön. Persze vannak olyanok is, akiknek nem. Egy próbát megér. Ha két nap múlva sincs nálad hatása, akkor nem működik neked. Ha nem ismered a homeopátiás szereket, akkor írj , leírom, hogy hogy kell őket helyesen alkalmazni.

18. Hoxa
2006. jún. 24. 16:14

Köszi! :)


Terhesség alatt is vizsgálják a vizeletet a védőnők, szóval muszáj, hogy legyen neki stixe.

A ketózis nem mindig szorul orvosi felügyeletre, merthogy az atkins alatt is ketózisba kerül ugyebár a diétázó. Mivel ez a cukorbetegséggel is összefüggő tünet lehet, ezért írják, hogy kell az orvos. De ha szénhidrátszegényen táplálkozik az ember lánya, akkor is ebbe az állapotba kerül, ami nem káros (legalábbis rövidtávon). De Atkins papa is írja a könyvében, hogy terhesség, ill. szoptatás alatt nem szabad csinálni. Maximum a későbbi fázisokat. Tehát szerintem ha zöldséget, gyümölcsöt eszel, kenyeret és társait nem, akkor a zöldségekből, gyümölcsökből kerül annyi szénhidrát a szervezetedbe, amennyi még nem okoz gondot. De azért érdemes lenne egy átlag napodon kiszámolni, hogy mennyi a bevitt CH. Szerintem legyen minimum 100 gramm körül a szoptatás miatt.

2006. jún. 24. 15:24

Köszi, hogy válaszoltál:

Gratulálok a honlapodhoz!


Kimásoltam egy írást:

Ha valaki nagyon keveset eszik vagy koplal annak a szervezetében ketontestek keletkeznek. Ennek következményei az acetonszagú lehelet, a hányinger, a hányás, a gyengeség, a hasi fájdalom, a fáradtság, az aluszékonyság és a levertség is. A ketózis még enyhe állapotában is orvosi kezelésre szorul.


Na, nekem ilyen nincsen. Amúgy nem hiszem, hogy a védőnőmnek van ilyen csíkja.

16. Hoxa
2006. jún. 24. 14:43

Szia Marcusz!


Szerintem jól csinálod. Ha annyi szénhidrátot viszel be, hogy ne legyél ketózisban, de kevesebb a megszokottnál, akkor minden rendben van.

Azért a ketonokat én megnézetném a védőnőnél a helyedben egy csíkkal, hogy tényleg ne kerülhessenek a tejbe. Így jól be lehet állítani a szénhidrát szintet.


Én a terhességem egy ideje alatt (amíg el nem szállt velem a ló) így tartottam a súlyom, míg a baba növekedett szépen. De ketózisba nem szabadott kerülni, ehhez 120 gramm szénhidrát kellett naponta.


Hoxa

2006. jún. 24. 14:34

A kisfiam 6 hónapos, még szopizik, plusz mást is eszik már.

Nincs még egy hónapja, hogy elkezdtem fogyni.

Rohamosan.

Oka:

kevesebb szénhidrátot viszek be, olyanokat eszek, amit az atkins szerint lehet, de nem viszem azért túlzásba. Sok zöldséget, sok husit, sajtot és kevés mást. Kenyérfélét nem eszek egyáltalán. Sem krumplit, tésztát. Egy héten egyszer megeszek egy kis sütit és mindennap egy óriás túrórudit. 70,6kg-ról indultam. 66,1 vagyok.

A lényeg, hogy ha meg is kivánom az édességet és nem bírok ellenállni, akkor sem adom fel. Másnap újra figyelek.

Csináltam már olyat is, hogy nagyon beakartam tartani a "diétá" és nagyon megakartam enni még egy rudit, hát bevettem a számba, ízlelgettem, megrágtam és kiköptem. Bocs, ha gusztustalan, de hatásos. :)


És a fiamnak semmi baja, méreganyag meg ilyesmi, szerintem hülyeség, és a tejcsi sem lett kevesebb :) És sokkal jobban érzem magam. Amúgy meg miért lenne káros, ha több zöldséget eszek és kevesebb kenyeret? Szerintem még a tejem is egészségesebb lehet azóta.

14. Ekka
2006. jún. 1. 13:23
Igaz, hogy én nem vagyok Anyuka, de azt olvastam valahol, hogy az első 5-6 hónapban nem célszerű fogyókúrában kezdeni. Egészségesen étkezni igen, de fogyizni Tilos!
2006. jún. 1. 13:15
Van egy szerencsés ismerősöm, aki szépen, heti 0,5 kg fogyással visszajutott a terhesség előtt súlyához. Hát igen, nem mindenki van ilyen metaboizmussal megáldva. Sajnos én sem. :(
12. Hoxa (válaszként erre: 11. - Molntak)
2006. ápr. 4. 16:54

Na itt meg is állt a dolog. :(

Bár mit is várok, mikor összevissza eszem, amikor és amit találok.


Tesóm mondta, hogy volt egy ismerőse, aki baromira sokat fejte magát, azzal a céllal, hogy a nagymértékű tejtermelés miatt könnyebben lefogyjon.

Nekem még a nagyobb mennyiségű tejet sem sikerült elérnem, nem hogy még a fogyást becélozni...

11. molntak (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2006. márc. 24. 12:58

Úgy látszik te azon szerencsések közé tartozol, akik fogynak szoptatás alatt. Nekem mindenki azt mondta fogyni fogok és nem is fogytam:(

De te igen:) Örülj neki.

10. Hoxa
2006. márc. 24. 12:57
Már 1 kilót fogytam. Akaratomon kívül. Sajna nincs nagy étvágyam, pedig tesóm finomakat főz nekünk.
9. *Gyöngy* (válaszként erre: 6. - Lelkesa)
2006. márc. 12. 17:01

Engem is az vidít fel, hogy a sógornőm állítása szerint (aki védőnő+kismama) olvad róla a zsír, mert a pici szépen leszivattyúzza.


Majd gondolatban mozgósítom szoptatás előtt a zsírraktáraimat....

Ja, és a tornáról sem feledkezem meg.

2006. márc. 12. 10:21

Köszi Startlap !


Meg ha csak havi 3 kg-ot fogyunk...ami ugye nem sok, azért 3 hónap alatt tornával kombinálva szép eredmény nem??

2006. márc. 12. 10:20

Sok jó tippet és tanácsot találtok itt is:


www.anya.lap.hu

www.vedono.lap.hu

6. lelkesa (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2006. márc. 12. 10:15

Találtam egy rövid cikket...végül is szerintem ez a lényeg:

Itt is azért említi a szénhidrát fontosságát, de azon belül azért lehet minőségi kaját is enni :-)



"Gyakran vetôdik fel a kérdés, hogy szabad-e fogyókúrázni a szoptatás idôszakában. a válasz igen, lehet szoptatni és fogyni, de csak megfelelô ütemben. Diétázhatunk, de körültekintôen. Ügyelni kell arra, hogy ne fogyjunk heti 1 kilónál többet.

A fogyókúra alatt kombinálni kell az egészséges zsírszegény diétát a mozgással. a hirtelen fogyás veszélyes a babára is, mert méreganyagokat szabadít fel, melyek normálisan a zsírszövetben raktározódnak, bekerülnek a véráramba és kiválasztódnak a tejbe. a szoptatás segít felszabadítani a terhesség alatt lerakódott zsírt, amely azt a célt szolgálta, hogy felkészítse a szervezetet a tejelválasztásra.

A szoptatós anyák kb. 800 kalóriával többet égetnek, mint akik nem szoptatnak. Szülés után kb. 300 kalóriával kevesebbre van szüksége a szervezetnek, mint elôtte. Ha nem szoptatunk, akkor is legalább napi 1200 kalóriára van szükség, hogy egészségesek maradjunk. Ennek 20 százaléka fehérje, 30 százaléka zsír, a másik fele pedig szénhidrát kell hogy legyen."

5. Hoxa (válaszként erre: 4. - Lelkesa)
2006. márc. 12. 10:13

Hát valami rendszert én is ki fogok találni, hogy figyelni tudjak rá. Persze nem Atkinst...

Az a gond, hogy családi vonalon a szoptatás alatt is híztak a nővéreim. Remélem nem genetikai okból...

Azt olvastam, hogy kb. 500 kcallal kell több napi kalória, mint egyébként, ennyi kell a tejtermeléshez stb.

4. lelkesa (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. márc. 12. 10:06

Nem tudom...mondjuk akkor én még nem is hallottam az Atkins diétáról. "Normálisan" étkeztem, úgy értem mindent ettem...nekem sajnos így is annyi volt, amennyi pont a babának kellett, minden cseppért megszenvedtem. Fél éven keresztül 3 óránként fejtem, hogy ne apadjon el...pedig aztán meg volt a CH bevitelem :-)


Szóval alapvetően nem hiszem, hogy ilyen mértékben befolyásolná a tej mennyiségét a CH bevitel, jó persze, nem lehet Atkins alapján enni...szerintem! De ha már az ember az édességre odafigyel, meg próbál kisebb adagokat enni tésztából, rizsből, kenyérből, stb...akkor az szerintem nem lehet gond.


Én is ezt fogom megpróbálni, mert rajtam most több felesleg lesz, mint az első babánál :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook