Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkahelyemen elveszett egy csomag, benne egy személy étkezési utalványaival. Ki akarják velem fizetetni, de én nem akarom. Mit tehetnék? fórum

A munkahelyemen elveszett egy csomag, benne egy személy étkezési utalványaival. Ki akarják velem fizetetni, de én nem akarom. Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
87. adfa0d8bdb (válaszként erre: 86. - Ministry)
2010. aug. 5. 10:14
Helyes! Örülök! :)
86. Ministry (válaszként erre: 85. - Adfa0d8bdb)
2010. aug. 5. 09:45

Igen, nem kellett kifizetni.

Azt mondta, a főnök, ez egy jel volt, hogy ez az állapot tovább így nem tartható.

Kaptam zárat az ajtóra, azóta zárom. :)

2010. aug. 5. 09:42
Mi történt azóta? Megbeszéltétek a helyzetet?
84. doxikri (válaszként erre: 62. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 22. 13:10

Kedves Cimpike!

A munkaügyi bíróságra járás, nem műbalhé. Az a műbalhé, hogy mindenki sírdogál, hogy így, meg úgy átverik és nem csinál ellene semmit, hanem hagyja magát, mert különben nem lesz munkája!

Ezt pedig minden vállalkozó, főnök stb. maradéktalanul ki is használja.

Én 3x kerültem olyan helyzetbe, amikor közölték velem, hogy nincs fizetés és ez van. A negyedik alkalommal, elegem lett és elmentem a munkaügyi bíróságra. 7 másik társammal együtt. 2 évig tartott a per, minden olyan szabálytalanságért, amit elkövettek a munkavállalók ellen, feljelentést tetünk. A pert megnyertük. Másodfokon is megnyertük! Műbalhé???...NEM!! A becsületünk és a jogos követelésünk visszaszerzése!

Ministry esetében is legalább olyan fontos az, hogy ő-e a felelős vagy sem! "Csak egy kajacsekk"???...nem....mert, ha most egy kajacsekk, akkor legközelebb akár több százezer forintos kárt fognak így követelni rajta!

A munkaköri leírásában pontosan le van írva, hogy miért és milyen mértékben felelős! A munkaügyi jogszabályban meg az van leírva, hogy ezeknek a feltételeit a munkáltató köteles biztosítani!!!!

Külön megjegyzem, hogy csak úgy le sem vonhatnak a fizetéséből, ahhoz jegyzőkönyv és bírósági meghagyás kell!!!!! De legalábbis egy cégen belüli hivatalos tárgyalás!

Ha annyiban hagyja a dolgot és kifizeti szó nélkül, avval a becsülete nem marad meg, de támadhatóvá válik , ráadásul tudni fogják, hogy vele ezt bármikor megtehetik újra!

Miért mindig csak a dolgozók legyenek lojálisak a céghez??? Ők sem mindenhatóak és azért dolgozunk nekik, hogy hasznot termeljünk! Meg azért, hogy meg tudjunk élni a fizetésünkből......de a becsületünket nem feltétlenül kell eljátszani miatta és nem kell mindenáron behódolni a "magasságos cégvezetésnek"!!!!

A munkaügyi jogszabályok teljesen tisztán, érthetően leírják, hogy hogyan kell szabályosan levezetni egy hasonló esetben a kivizsgálást és a felelősség megállapítását!

Én Ministry helyében, ragaszkodnék ehhez!!!!!

83. manul (válaszként erre: 69. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 15:34

Cimpike! Vállald!


De Ő ne vállalja mert nem az Ő hibája!Semmi köze az egyenességhez,illetve annyi van,ha a főnöke egyenes és tisztességes ember lenne akkor eszébe sem jutna ezt kérni!

Én évekig dolgoztam vezetőként,soha de soha nem tettem volna ezt meg senkivel!

Szégyen és gyalázat!

Szép dolog a tisztesség de ébredj fel...!

2010. júl. 20. 15:15

Sajnálom, én előbb félreértelmeztem. Azt hittem valóban "nálad hagyták"...



:(

81. Ministry (válaszként erre: 80. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 15:14

És azért bánt, mert tudom, ha valamit elrontottam, odaálltam, beismertem, kijavítottam.

És most meg rám akarják verni, pedig semmi közöm az egészhez.

És az fáj leginkább, hogy ártatlanul vádolnak.

Mert ha én hagytam el, akkor vállalom, és vonják le, mert úgy természetes. :(

80. adfa0d8bdb (válaszként erre: 79. - Ministry)
2010. júl. 20. 15:12

Hát akkor ez tényleg "tűt a szénakazalban" esete... :(


Szomorú!

79. Ministry (válaszként erre: 78. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 15:10

Nincs gyanúm, mert bárki bemehetett addig, amíg nem voltam ott....

És mivel 1200-an vagyunk, nem tudok a "gyanúsítotthoz" odamenni blöffölni, mert akkor szinte mindenkivel beszélnem kellene :(

78. adfa0d8bdb (válaszként erre: 77. - Ministry)
2010. júl. 20. 15:08

Értem... :(


De akkor meg csak van gyanúd ki lehetett... Próbálj meg blöffölni h megvan a sorszáma és figyelteted...

77. Ministry (válaszként erre: 75. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 15:05

Csak mondta.

Épp ez a gondom.

Viszont annyira megbízom benne, hogyha mondja, hogy odarakta, akkor oda is rakta.

Csak előbb ért oda valaki, és valószínűleg elvitte.


Épp ez a gondom.

Nem hozzám tartozik a dolog, csak rám akarják verni, mert ő a főnök, és őtőle nem vonhatják le, mert mégis hogy nézne ki. :S

76. Ministry (válaszként erre: 74. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 15:04

Köszönöm, épp azt nem akarom hagyni, hogy felelősségre vonjanak, olyanért, ami nem tartozik rám.

Személyügyi részleg itt nincs.

75. adfa0d8bdb (válaszként erre: 72. - Ministry)
2010. júl. 20. 15:03

Ja, te ezt nem is láttad h odatette??!


Én azt hittem láttad, tudtad h ott van....

2010. júl. 20. 15:02

Ez személyügyi iroda, ami alapból el kell h legyen különítve egyéb részelgektől... hisz itt látszik mindenkinek minden bizalmas, személyes adat. Ki mennyit keres, kinek milyen hitele van... stb. ez senkire nem tartozik, tehát én nem hagyom h itt ki-be járkáljanak!

Mert ezt a rendszert alakítattam ki!

Bárkit meghallgatok, ha tudok segítek, de milyen nagy fokú felelőtlenség mindkét részről h kajacsekket kint hagytok az asztalon???

Az is felelős aki odatette, de az is aki ilyen rendszerben dolgozik h ezt megtehessék vele!

73. Kirani
2010. júl. 20. 14:55
Továbbra is azt mondom, hogy ha nem írtad alá, hogy átvetted, nem vagy köteles felelősséget vállalni, hiszen nem bizonyítható, hogy hozzád került. Ha a főnök rakta a asztalodra, akkor sem.
72. Ministry (válaszként erre: 70. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:53

Ő váltig állítja, itt hagyta.

És mivel főnököm, csak én hibázhattam :(

71. Ministry (válaszként erre: 69. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:52

Tehát ha bemennék, és azt mondanám, tegnap az asztalodon hagytam 100 ezer forintot egy borítékban, és elveszik, akkor kifizetnéd?


Mert ha igen, akkor hol dolgozol?

2010. júl. 20. 14:49
De kár ezen vitatkozni, próbáld meg tisztázni az illetővel, aki otthagyta neked felcetlizve!
69. adfa0d8bdb (válaszként erre: 68. - 7c1de072c3)
2010. júl. 20. 14:47

Mert ha az én asztalomról tűnne el, VÁLLALNÁM!


Miért, ki a hibás? Ezt nagyon vissza kéne fejteni, rossz az egész rendszeretek, hibás a főnök aki ilyen körülmények között hagy bizalmas adatokat/értékeket, hibás aki táptalajt ad ezt másnak h kihasználhassa (jelenesetben te), és sorolhatnám!

68. 7c1de072c3 (válaszként erre: 62. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:44
de te fényezed magad, hogy TE milyen egyenes vagy, megbízható, viszont piszkosul nem erröl van szó...ez nem becsületröl szól, hanem arról, hogy valaki elvigye a balhét...
67. Ministry (válaszként erre: 65. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:41

És mi az hogy ott hagyja???

Ez tőle kérdezd meg, ne tőlem.

66. Ministry (válaszként erre: 65. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:40

Hát itt lehet, csak úgy jönni menni.

17 főnököm van.

Most nekik mondjam, hogy tessék bezárni az ajtót, ha kimentél?


Egyszerűen nincs zár az ajtón, és ha becsukom a kilinccsel, bemegy valaki, majd tárva-nyitva hagyja.

65. adfa0d8bdb (válaszként erre: 63. - Ministry)
2010. júl. 20. 14:38

Mi az hogy ott hagyja??? Egy irodában bizalmas adatok vannak, ott nem lehet csak úgy jönni-menni...


Nálunk ez így működik!


De te kérdezted, én csak válaszoltam! Én úgy gondolom, te is hibás vagy, ezért jogos a követelés!

64. Ministry (válaszként erre: 62. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:38

És az egyenesség azt jelenti, hogy ki kell fizetnem, ha valami a hibámon kívül elveszik?


Rólam se feltételezi senki, hogy elvittem. Az összes irodához van kulcsom, de semmi nem veszett el eddig.

Csak arról van szó, hogy a központban el kell számolni vele, és ha nincs más, nekem kell kifizetni.

63. Ministry (válaszként erre: 60. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 20. 14:35

Kedves Cimpike!


1200 ember ügyeit intézem nap, mint nap, így tudom, néha elront valamit az ember a nagy kapkodásban.

Volt, hogy elkevertem egy levelet, de vállaltam érte a felelősséget.

Csak épp az a legrosszabb, amikor ártatlanul vádolnak valakit.


Nem engedem, hogy rám sózzanak? Mit csinálnál, ha míg kimész, valaki ott hagy valamit az asztalodon, elveszik, majd téged vádolnak, és ki akarják fizettetni?

Akkor most rám sózták vagy sem? Hozzá se nyúltam.

De ha nem rakom el, és azért veszett volna el, akkor is rám verték volna.

62. adfa0d8bdb (válaszként erre: 61. - 7c1de072c3)
2010. júl. 20. 14:28

Én nem így értettem.


Nálunk pont azért tisztelnek, mert nyílt vagyok és becsületes, őszinte. Megmondom a véleményem mindenkinek, nem hagyom magam bizonyos helyzetekben.

Viszont ha ÉN hibázok, akkor azt is vállalom, és ezt is tisztelik bennem. Volt már olyan h azzal mentem be a főnökhöz h "Hű, mekkora balfasz voltam, ezt és ezt nem jól csináltam, de most helyrehozom!" És nem volt belőle cirkusz, semmilyen balhé mert egyenes voltam, és vállaltam a felelősséget. Ma már olyan szinten bíznak bennem (és itt nem nyalizik senk senkinek) h egyedül dogozom, külön irodában...

Amit zárok, ezért nem fordulhat elő velem ilyesmi h elhagyok bárkinek is bármit...

Én egy kajacsekk miatt nem csinálnék műbalhét meg munkaügyi bíróságnál jelenetet, az h EGYENES vagy és megbízható munkaerő, sokkal fonotsabb sztem!

2010. júl. 20. 14:15

én maximálisan egyetértek ministryvel, hogy esze ágában nincs a hátát tartani ezért...pont amiatt, mert becsületes...sajnos rajtam is csattant párszor az ostor vége, és úgy gondoltam, úgy helyes, ha befogom a szám...hát a nagy büdös l-síp-szt! Azért szívatják, mert nincs ahhoz pofája, hogy szembemenjen az árral...amit meg is értek, nekem sem volt hozzá gatyám...ma már másképp csinálnám...sok olyan balhét elvittem, amihez annyira nem volt közöm, hogy még müszakban sem voltam, mikor megtörtént...aztán betellt a pohár...egy hónap volt a felmondási idöm...életem leghosszabb egy hónapja volt...de végre börtönben van a rohadék...remélem, ott is fog elszáradni...és tudod, mi volt a legrosszabb? hogy senki nem nekem hitt, hanem neki...mert ö a fönök, és mint olyan, automatikusan igaza van...és ez hol van elöírva???? Most gondolkodik el a környezetem, hogy jé, tényleg...mintha...

bocs, ez kicsit hosszúra sikerült, de gondolkodj el azon, hogy valóban jó dolog a sz...ás, csak nem mindig alakul úgy, hogy a jó végén állj annak a bizonyos faroknak...(bocs a stilusért)

60. adfa0d8bdb (válaszként erre: 39. - Manul)
2010. júl. 20. 13:54

Te így látod...


Én másképp!


Nekem a munkahelyem szent, és én ha hibázok akkor azért vállalom a felelősséget. Nem mindig hárítani kell, meg felelőst keresni...

Én magam nem kerülök ilyen helyzetbe, mert nem ENGEDEM MEG h bárki bármit rám sózzon... főleg értéktárgyat... pedig én is 90 emberrel dolgozom együtt!

Ha meg bármit is elvállalok, átveszek, azért tartom a hátam.

Lehet h neked nem fontos az őszinteség a melóhelyeden, de nekem az egyik legfőbb tényező.

S mellesleg pont ezért lettem személyügyes, mert az embereink érdekeit képviselem...

59. manul (válaszként erre: 55. - Ministry)
2010. júl. 20. 12:42
Ne is engedd!Igaza van!
58. manul (válaszként erre: 56. - Ministry)
2010. júl. 20. 12:41

Ezért nem kell foglalkoznod vele.Mondd meg,hogy nem fizeted ki mert nem vagy érte felelős.

Vagy mutassák meg,hogy hol szerepel az a munkaköri leírásodban,hogy a nyitott irodából eltűnő eszközöket Neked kell kifizetbned!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook