Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Előző élet fórum

Előző élet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
21. anikko (válaszként erre: 16. - Smile72)
2010. júl. 20. 11:08
Jézus! ez durva! De lehet benne valami! Eszerint amint meghal valaki azonnal meg kell kapnia az új testet?
20. szöszi71 (válaszként erre: 16. - Smile72)
2010. júl. 20. 11:08
Ez elég érdekes, de talán igaz is lehet:)
19. Kirani (válaszként erre: 15. - C863b54f87)
2010. júl. 20. 11:08
Mostani életedben van valami szokatlan kapcsolatod a fákkal? Félelmek, kötődés, esetleg ilyen a szakmád, vagy bármi? Vagy én kombinálom túl? :-) De tudjuk, hogy sokszor jelenlegi betegségünk, félelmünk, életkörülményünk okát régebbi életekben kell keresni.
18. anikko (válaszként erre: 4. - 6c5f346e46)
2010. júl. 20. 11:07

Jujj kirázott a hideg!

Amúgy ez engem is érdekel, Nekem amikor anyukám meghalt, kicsit befordultam, és akkor kezdtem el nagyon hinni abban, hogy másik testben újjá születhetünk. És rá nem egész egy hónappal barátnőmnek megszületett a kislánya. Akkor meg voltam róla győződve, hogy igenis van rá esély, hogy anyukám talán így akar a közelünkben maradni, mármint az én és a kisfiam közelében.

Azóta nem mondom, hogy biztos vagyok benne, csak szeretném. De ezt szerintem soha nem fogom megtudni.

Na ez kicsit kattantnak hangzik. De amúgy nem vagyok az tényleg! :) Csak nehezen törődök bele a veszteségbe

17. Kirani
2010. júl. 20. 11:06
Arról már én is hallottam, hogy a gyerekek kb. 3 éves korukig emlékeznek az előző életükre. Ezzel kapcsolatban több könyvet olvastam, a legérdekesebb egy amerikai nő könyve volt, aki nagyobb csoportokat "emlékeztetett" elmúlt életekre és emberi kapcsolatokra, aztán leírta a tapasztalatait. Érdekesen egybevágtak... Szinte mindenki ismerte a mostanai családját, barátait, különböző szerepekben, előző életekből. Arra emlékszem, hogy örökbefogadottak is elmentek hozz, hogy megtudják a valóságot. Náluk az derült ki, hogy a vér szerinti szüleikkel nem volt kapcsolatuk régebben, de a nevelőszülőket ismerték előző életeikből... Félelmetes. A könyv egyébként: Helen Wambach: Hányszor születik egy ember? (1991). Érdemes elolvasni, sok mindenre rávilágít.
2010. júl. 20. 11:02
Nekem van erre az egészre egy sajátos elképzelésem (persze nincs semmi alapja, csak a személyes agymenésem eredménye). Tehát azt mondják, hogy mikor valakinek halálközeli élménye van, akkor egy szűk alagutat lát, a végén erős fénnyel. Mi van akkor, ha ez a látvány már a magzat látványa, aki épp megszületni készül? (szűk alagút = szülőcsatorna, erős fény = lámpa a szülészeten) Aztán talán azért van az, hogy némelyik baba sajnos holtan jön a világra, mert a lélek visszatér az előző testbe... Hmmm...???
2010. júl. 20. 11:02
Sziasztok!Nekem van egy ismerősöm,aki otthon van ebben a témában. Azt mondta, hogy én és a jelenlegi párom(nemsokára férjem) 250 évvel ezelőtt férj és feleség voltunk és volt 10 gyerekünk. Valami parasztok voltunk van mi és amikor ő elment otthonról,sokáig távol volt. Egyik alakalommal nagy vihar volt és az udvarunkban lévő fa kidőlt és rám esett. Akkor haltam meg. Most pedig ismét egymásra találtunk ennyi év után.
14. Kirani
2010. júl. 20. 11:00

Sziasztok!

Én is hiszek a lélekvándorlásban. Nekem nincsenek élményeim, emlékeim előző életekről, de a nagynénémnek volt egyszer egy furcsa álma, amiről egy látó megállapította, hogy az egyik előző életébe vitte el. Azt mesélte Nelli (nagynéném), hogy szokatlanul színes, élénk álom volt, tele érzéssel, hangulattal, benyomással. Nem voltak furcsa dolgok benne (pl. egyik pillanatban még itt vagy, másikban ott, vagy látsz valakit, aki egy férfi, de közben mégis tudod, hogy a húgod, vagy bármi hasonló, amit álomban gyakran tapasztalsz).

Ő egy fiatal lány volt, valahol keleten, és az apja férjhez akarta adni valakihez, akit nem szeretett. Volt egy titkos szerelme, aki elrabolta őt az esküvő előtt, és együtt menekültek lóháton. Emlékezett a ruhájukra, a lódobogásra és a félelemre, hogy utolérik/megtalálják őket. A sivatagon kersztül menekültek és az éjszakát valamilyen romnál töltötték. Ennyi volt az álom. Azt mesélte utána, hogy szinte olyan volt, mintha álmában filmet nézett volna, amiben ő szerepelt. Nelli hetekig az álom hatása alatt volt. Valahogy felzaklatta, de meg is nyugtatta. Azután elment egy látóhoz (ismerőse volt, szinte barát, nem kuruzsló, ezt már többször bizonyította előtte), aki megerősítette, hogy ez reinkarnációs álom volt. (Nem emlékszem pontosan az érveire, de többek között a részletessége miatt, a színes-szagos léte miatt, a nagy hatás miatt). A látó azt is mondta, hogy az álombeli férfi volt Nelli lelki társa, aki ebben az életében nincs jelen. Az volt a furcsa, hogy ezek után sok olyan játékfilmet nézett meg, ami az arab világban játszódott, sivatagban, lovas férfiak és csadoros nők, kereskedők és tevehajcsárok között, és mindig olyan érzéssel ült le a tévé elé, hogy valamit vár. És mindig csalódottan állt fel utána. Még annyit, hogy az arab világ mindig is érdekelte, már a hetvenes-nyolcvanas években is sokat olvasott erről, vallási-társadalmi írásokat, útikönyveket vett.

13. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Ebe747bfaf)
2010. júl. 20. 10:59
Brahiból kipróbáltam volna, de az orvos nem volt rá hajlandó (psichiáter-neurológus-ideggyógyász főorvosnál);
2010. júl. 20. 10:56
Egyébként tényleng nehéz elképzelni, hogy létezik ilyen. A lélek hol van addig míg emberi testet nem ölt?
2010. júl. 20. 10:55
... én arra emlékszem gyerekkoromból, hogy repülni akartam... mindig... és tudtam, hogy tudok... és néha össze is jött valamicskét...
10. smile72 (válaszként erre: 7. - D2925c534b)
2010. júl. 20. 10:54
Na ezekkel kapcsolatosan azért vannak fenntartásaim... Én csak úgy tudom ezt elfogadni (elképzelni?), hogy ember lélek csak emberi alakban születik újjá.
2010. júl. 20. 10:54
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mi, vagy ki voltam előző életemben. Biztos magyarázatot adna erre a sok szorongásra és kisebbségi érzésre ami bennem van.
2010. júl. 20. 10:52

Nekem meg az egyik ismerősömnek a kislánya látja a szellemeket ,pedig már 4 éves !

Meg régebben beszélt olyanokról,hogy ő iskolás , éppen játszanak az udvaron ..ehhez hasonlókat .

7. d2925c534b (válaszként erre: 4. - 6c5f346e46)
2010. júl. 20. 10:52

Hernádi Gyula könyvére gondolsz, nem Krudi.

Én is kiszámoltam anno, valami cickafarkfű vagy mi voltam :)

2010. júl. 20. 10:51

Sziasztok!


Én is hiszek a lélekvándorlásban. Egyszer én is olvastam valami olyasmit, hogy a gyerekek még pár hónapig emlékeznek az előző életükre, aztán szép lassan elhalványodik bennük.

2010. júl. 20. 10:50

Engem konkrétan az érdekel,hogy miért van az,hogy megismertem egy embert és most már 2 hónapja nem láttam ,de még mindig hiányzik és nem tudom elengedni .

Vhol azt olvastam,hogy ez azért van ,mert előző életünkben nagyon közel álltunk egymáshoz .

2010. júl. 20. 10:48

engem is érdekel..


van egy könyv..Krudi Gyula,lélek vándorlás..azt hiszem....ott ki lehet számolni,hogy mi voltál előző életedben..én állítólag fehér szantál fa voltam 16..valamennyiben...:)


és ahhoz mit szóltok,hogy a gyerekek állítólag emlékeznek az előző életükre,csak mire beszélni tudnának már csak kisebb utalásokat tesznek rá...én elhiszem..az unoka tesóm még kicsi volt,egyfolytában azt emlegette,hogy amikor nagy lány voltam...

először csak nevettünk rajta,de kitudja..

2010. júl. 20. 10:43

Én is!És nagyon el akartam menni hipnozisra csak nem jött össze .

Mit hallottatok róla?

2010. júl. 20. 10:42

Szia!

Engem is érdekel ez a téma és hiszek benne:)

2010. júl. 20. 10:40

Sziasztok !


NAgyon érdekel ez a téma. Én kezdek hinni benne .

Beszélgessünk róla .

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook