Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Talán sosem értem meg fórum

Talán sosem értem meg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Talán sosem értem meg

1 2 3 4
120. 94786a70d9 (válaszként erre: 119. - Arianne113)
2010. aug. 15. 15:02
Hát van miért ne szeressem,tett róla bőven 5 év alatt, de ezzel a párom volt női is így vannak,az alkoholizmusa meg csak jobban ront rajta, a jellemén.
2010. aug. 13. 17:50
az én anyám örökösen féltékeny volt arra, ha én boldog voltam egy barátommal. Megpróbált keresztbetenni ott és ahogyan tudott. Vőlegényem persze nem hallgat rá, okosabb mint hogy ő azt gondolná. Volt hogy részegen rámászott a barátomra! tudjátok, csakúgy nemlehet valakit kijózanítani, sajnos beky a te esetedbe édesanyja párodnak megjárt már mindenfélét... te nem az alkoholistákat gyűlölöd hanem a tulajdon anyósodat akár józan akár alkesz. ez más. Okod is van rá, érthető. abban belátom igazatok van , hogyha a fia kimossa állandóan a szarból már csak kényelemből se szokik le mondván minek úgyis megment a fiam... de magára hagyni nemszabad teljesen ( ! ) megnézi jólvan megvan kész vége én is erre gondoltam, nem pedig arra hogy soha többet nemkeresi. ez az állapot úgyis sajnos addig fog menni amíg feladja a szervezete. anno én is pumpoltam ám józanon a szüleimet de mindíg az volt a válasz hogy ezt hagyjuk felejtsük el meghogy tereltek. Pedig ők sem tehetnek meg azért mindent.Jelen esetben egy egész család szenved miatta. fia menye családja. és ez nemjó. de ha szereti a fiát, belátom nemjó ötlet de lelki zsarolással lehet leteszi. a tulajdon fiának kellene azt mondania neki hogy anyukám nemszeretlek mert alkoholista vagy. vagy vedel bánatában, vagy abbahagyja.
2010. aug. 13. 17:04
arianna az a helyzet, hogy a fia sem tehet mást, mint magárahagyja. az italról leszoktatni nem tudja, de ha folyton megmenti és kimossa a szarból szó szerint, addig fenntartja ezt az állapotot. annyit meg lehet tenni megnézi időnként hogy él-e még, de SEMMI MÁST!
2010. aug. 13. 15:22
Egy megoldás talán lenne,ha inna és nagyon vészes lenne a dolog,akkor persze józanítsa ki...meg ami ilyenkor szokásos, de ha józan életét élné,akkor kellene azt mondani, hogy majd ha bizonyítasz anyukám,akkor találkozunk.Ez se jó,mert akkor meg ezért inna, nincs megoldás, így meg elveszi más életét, szét aggódja magát az idő alatt,amit a családjával tölthetne.Néha úgy gondolom így akarja magához láncolni a fiát, mert képtelen elviselni,hogy felnőtt és van családja.
2010. aug. 13. 15:18
Nana! Én nem kértem erre őt soha soha. Évekig néztem, hogy mit művel az anyja és mit tesz meg érte az anyja. Egyszer fordult elő ultimátum,amikor kismama voltam, anyósom ivot és én nem voltam hajlandó ebben a környezetben nevelni egy percig sem a lányaimat,anyós meg nem volt hajlandó elmenni haza a saját házába. Így mi jöttünk el albérletbe. Nem kértem meg rá, hogy hagyja el az anyját, esetleg arra, hogy ilyen formátumban tartson minket, a gyerekeit távol. Jelenleg szintén elment az anyjához és ez így lesz a haláláig. Anya iszik, ápoljuk, anya nem iszik dicsérjük, ez sem helyes. Ahogy leírtam, inkább a szerettei leckéztessék meg és talán lesz eredménye, ha az élet akkor az lehet végzetetes lesz. Lényeg, hogy sehogy sem jó, senkinek sem jó, csak annak aki iszik.
2010. aug. 13. 15:06
mégegy utolsó gondolat... elhagyná a párod az anyját teljesen... mert te erre kérted és ösztönözted az anyja idő közben elhunyna ... gondolj bele mit érezne a fia tuti azt hogy miért hagyta őt magára lehet élne még minden normális ember fejébe ez járna és hiába vígasztalnád azzal hogy dehát tudtad milyen volt örök életére benne maradna ez.
2010. aug. 13. 15:04
rémes ez a hajcihő... gondolj bele egyik oldalról házod te másikról az anyja, mit érezhet az a szerencsétlen.. gondolom mindenkinek meg akarna felelni, szeret téged és a gyerekeket de ugyanakkor az anyja szülte és nevelte fel, mindegy hogyan, akkoris. és anya csak egyvan hidd el az én anyám mi mindent megtett velem uhh... a felét el se meséltem a cikkben... mégsem hagytam magára igaz, annyit már nemfoglalkozok vele de maximálisan elhagyni sosem tudnám.
2010. aug. 13. 15:01
beky... nemkérheted rá a párodat hogy hagyja el a saját anyját teljesen! Te megtennéd? biztosan nem! ha szekálod vele a férjed két szék között fog a földre csücsülni, és beleroppan az örökös szekálásba, meg abba hogy nemtud segíteni a szülein. az anyján.
112. 94786a70d9 (válaszként erre: 111. - Jozsi.38)
2010. aug. 13. 13:25
Igen tudom, de aki volt mentor,az meghalt és nem tudom miért,de utána ő lett. Valószínűleg azért mert elméletben vágja az alkoholizmust, egészség ügyben dolgozott.Fogalmam sincs,amikor mondták az állam leesett! Párom erre azt mondta, hogy hátha a felelőség tudat és ez a magas kinevezés is arra fogja ösztönözni, hogy abba hagyja, azóta már vagy 4-5 alkalommal csúszott le eléggé mélyre.
111. jozsi.38 (válaszként erre: 110. - 94786a70d9)
2010. aug. 13. 13:22
mentornak? ez meglepne :) általában olyan emberek vállalnak/ vállalhatnak mentorságot, akik több éve józanok és csinálják a programot
110. 94786a70d9 (válaszként erre: 109. - Jozsi.38)
2010. aug. 13. 13:13
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!Azon már túl vagyunk, sőt képzeld el, hogy valami mentornak is kinevezték ŐT az anoniméknál. Ez már Csernus Imrét is megjárta. Hidd el,ez a nő nem akar leszokni az ivásról,senkiért ,semmiért, néha abba hagyja, de semmiből nem tanul.Nem tudom,hogy a párom meló után be e néz hozzá, vagy sem,foglalkozik e most vele. Az a baj, ha meg nem fog inni megint,akkor ugyan úgy fogadja mint eddig.Pedig így tényleg nem fog lemondani a piáról, itt már kevés az, hogy az élet majd megbünteti ért.Ha nem akarja azt a fia, hogy az élet szóljon neki közben, akkor józanul, részegen, de el kell hanyagolni maximálisan elhagyni.
2010. aug. 13. 13:08
próbáljátok meg rábeszélni, hogy látogasson el egy Anonim Alkoholisták csoport gyűlésre. ha beütöd a gugliba, biztos találsz infot, hol van hozzátok a legközelebb ahol ők is ott vannak. nem tudtok érte tenni semmit sajnos ezen kívül.
2010. aug. 13. 12:53
Eddig tartott a józansága, ismét iszik, 2 hónapig tudott ellen állni.
107. Arianne113 (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2010. aug. 11. 13:15
Nem kell énnekem semmilyen elismerés semmilyen érdem, nem azért teszem értük amit teszek hogy majd én legyek a hős, hanem csupán azért mert a szüleim. És megint nemértek egyet veled, édesapám nem csak önerőböl tette le a poharat, nagy segísége volt a rehab ahova elvitték, és miánts kicsit kijózanodott ( tehát nem hagyták inni egyfolytába ) és tudott kicsit is gondolkodni rájött hogy én vagyok az akiért érdemes élni. az egyetlen kislánya hiszen neki én mindíg kislány maradok. És bizony rájött arra is hogy milyen sokszor kihúztam a gödörből, én mégsem kérek érte semmit, csak hogy maradjon meg nekem.
106. 94786a70d9 (válaszként erre: 105. - Jozsi.38)
2010. aug. 11. 11:50
Ez így van totál. Azt hiszi,hogy nem iszik 2 hónapja és ezt ki is meri jelenteni,hogy ő már nem alkoholista.Elméletben tisztában van vele,hogy mi az hogy alkoholizmus és mondja azt,hogy ő is alkoholista, de nem érte még fel ésszel.
2010. aug. 11. 11:34
de a beteges gondolkodás mód is az alkoholizmus sajátossága. leáll néhány hónapra a piával és azt hiszi minden rendben van, bármikor le tud állni. de ez így önbecsapás
104. 94786a70d9 (válaszként erre: 103. - Jozsi.38)
2010. aug. 11. 11:31
Igen,erről is hallottam már,hogy el kell érni a mélypontot ahhoz,hogy beálljon a változás. Anyósom szerintem nem foglya elérni, mert ha iszik akkor kegyetlenül, ha nem akkor meg olyan egészségesen él,ha csinálnának egy vérképet nála, akkor valószínű tökéletes lenne. Kicsit skizofréniás is szerintem.Belátom,hogy beteg, de nem az alkoholizmusa miatt.
2010. aug. 11. 11:17
mert nem érte el a mélypontját, ami azt jelenti, hogy elismeri saját magának, hogy ez így nem mehet tovább és megoldást akarjon a problémájára
102. 94786a70d9 (válaszként erre: 101. - Jozsi.38)
2010. aug. 11. 11:08
Pontosan, anyósom is ilyen, a legrosszabb, hogy függ tőle és kívánja.Bár ha hónapokig megállja minden féle baj nélkül,akkor nem értem,hogy miért kezdi újra és újra.Nem kifejezetten csak az alkoholizmusa miatt "haragszok rá", egyszer kétszer kioktatott, hogy mi a helyes viselkedés családon belül,meg hogy mi lenne a dolga a nőnek..,Hát engem ne oktasson ki egy olyan nő aki maga alá szarik,hogy mi az elvárt viselkedés egy nőtől.Nem is beszélve arról,hogy elég rendesen bele mászott a családi életünkbe,kénytelenek voltunk mi elköltözni,mert ő nem akart haza menni.
2010. aug. 11. 10:45
az anonim alkoholisták úgy határozzák meg az alkoholizmust, mint egy fajta allergiát az alkoholra. a normál átlagra úgy hat, ahogy rád, de az alkoholistáknál "bekapcsol" az agyban valami és ők nem tudnak egy pohár italnál megállni. így a módszerük az hogy tudják hogy nem ihatnak meg egy poháral sem, mert az nekik nem elég,részegedésig vagy ájulásig isznak. azt tartják hogy csak az elsőpohárral nem kell meginni
100. 94786a70d9 (válaszként erre: 99. - Jozsi.38)
2010. aug. 11. 10:23
Ez így van, anyósomnál sem hiába volt a hasnyál mirigy gyulladás.Nehéz erre megoldást találni szerintem,és akik a legjobban szenvednek azok a hozzátartozók, jelen esetben Arianne.Ő jobban fél,hogy elveszíti a szüleit,mint a szülei a haláltól. Nagyon nehéz eset ez.Akár mennyire haragszok az alkoholistára emiatt, tudom,hogy nem tehetnek róla, mert pl. ha én becsíptem,mert volt rá alkalom,hogy fogyasztottam alkoholt, de másnap olyan rosszul voltam, hogy hónapokig nem tudtam ránézni.Vannak akik nincsenek rosszul tőle és lelkileg olyankor felszabadultabb az ember és a problémáit elfelejteti vele,pozitívan látja a dolgokat és ezért kezd el inni. De idővel az alkohol nyer,akkor az alkoholista azért iszik,hogy ne legyen rossz a közérzete,közbe a személyiségét és a testét lerombolja.
99. jozsi.38 (válaszként erre: 97. - 94786a70d9)
2010. aug. 11. 10:16
végülis van benne logika. ha azt vesszük nemsokára úgyis belehal az alkoholizmusba. vagy azért mert a mája felmondja a szolgálatot, vagy pedig leépül teljesen szellemileg-fizikailag
98. jozsi.38 (válaszként erre: 97. - 94786a70d9)
2010. aug. 11. 10:14
végül is van benne logika.ha azt vesszük hamarosan úgyis belehal az alkoholizmusba.vagy azért mert a mája felmondja a szolgálatot, vagy pedig totálisan leépül szellemileg-fizikailag az italtól
97. 94786a70d9 (válaszként erre: 95. - 94786a70d9)
2010. aug. 11. 08:22
Jut eszembe, hogy Csernus a páromnak azt tanácsolta, hogy írjon egy olyan levelet az anyjának,amiben elbúcsúzik tőle, mintha meghalt volna. Állítólag valaki ezt megtette és lett hatása.
96. jozsi.38 (válaszként erre: 94. - Arianne113)
2010. aug. 11. 07:55
és mit tudtál tenni értük, hogy abbahagyják az ivást? semmit. apukád le akarta tenni a poharat és megtette, de ez nem a te érdemed egyedül, hanem kizárólag az övé! anyukád se fogja letenni a poharat bármit is csinálsz
95. 94786a70d9 (válaszként erre: 93. - Arianne113)
2010. aug. 11. 07:49
Tudom, és nagyon sajnállak Titeket. Őszintén, ebben a helyzetben én is küzdenék, de egyszer fel is adnám, a gyerekeim miatt. Egy a lénye, nem szabad őket pátyolgatni. Anyósom egyszer volt Csernusnál is, hát soha nem alázták meg annyira,mint ott.A legnagyobb baj, hogy saját magától kell megtenniük az első lépést, Te hiába szeretnéd, hogy anyukád ne igyon, ha Ő inni akar, akkor fog is.Törődj velük, de nem kell túlzásba vinni, hátha egyszer észhez térnek. A saját életed legyen az első, attól rossz ember nem leszel,mert eddig is sokat tettél értük és ezután is meg fogod, mert a szüleid és szereted Őket. Ez pedig így van jól.
94. Arianne113 (válaszként erre: 91. - Jozsi.38)
2010. aug. 10. 18:47
Nem teljesen értek veled egyet. Mégpedig azért nem, mert ha csak úgy magukra hagytam volna a szüleimet, biztos hogy nem élnének már,és magamat hibáztatnám egész életemben hogy ha én ott lettem volna... ha én nem hagytam volna őket magukra... Belehalnék a fájdalomba. Örök harc ez, sajnos ezzel is egyetértek azzal is, nincs konkrét recept erre mert minden ember más és más.
93. Arianne113 (válaszként erre: 92. - 94786a70d9)
2010. aug. 10. 18:34
azért ne általánosítsd le az alkoholistákat. Mint ahogy én említettem a cikkemben, édesapámnak igenis oka volt inni, és megértettem őt teljesen. Vannak kényszerhelyzetek, amiből az ember nemtud szabadulni és akkor hova nyúljon gondolkozik. Nem ez a megoldás természetesen, de valahol megértettem őt. Én inkább sajnálom az alkoholistákat mint gyűlölöm. Sajnos te az aljasabb kategóriába csöppentél, de valahol gondolj bele ha a te szüleid innának neked hogy esne. Fáj a férjednek legbelül hogy neki nincs normális családja. ( elnézést az előbb írottért). Azért ez neki egy nagy lelki trauma lehet. Próbáld meg őt megérteni, és segíteni inkább mint gyűlölködni. Elhiszem hogy az ikrek fontosak ez természetes, de attól nemlesz jobb ha vitatkozol vele. előbb utóbb ő maga is rájön ahogyan én is rájöttem hogy hiába küzd. Nem kényszerítheted őt arra hogy zárja ki a családját az életéből. Megértelek téged is mert természetes hogy félted és emlékezteted őt hogy kötelessége is van.
92. 94786a70d9 (válaszként erre: 91. - Jozsi.38)
2010. aug. 5. 14:19
Ezt pontosabban a fia teszi meg, de mivel ennek a körnek nincs vége és ha még egyszer előfordul,hogy lealjasodik,akkor majd tanácsolom, megint a páromnak, hogy hagyja. De írtam már neked, hogy egyszer hagyta inni,abbahagyta a piálást,mert nagyon rosszul volt és hasnyálmirigy gyulladása lett, utána megint nem ivott, beetette a fiával azt, hogy Ő már többet biztos nem, ez nagy lecke volt és megint anyu volt a jó fej, aki segített a hülye menyének ( nekem) ellátni és segíteni az akkor még újszülött ikreimet akik hasfájósak voltak, emiatt pedig sírtak kimerülésik szinte állandóan. Na, ezt a segítséget a fejemhez vágták, hogy Ő mennyit segít itt nekem én meg lusta vagyok, és a barom párom pedig anyucit védte, meg dicsérte, nehogy megint igyon, fel kell az ő önbizalmát építeni... szóval többre volt becsülve ez a mocsok nő, mint az a nő aki a lányait kihordta egészségben. Próbáltam észhez térni, mert kezdő anyaként egyszerre kér gyereket ellátni, szoptatni... szóval,aki anya az tudja.Szóval, volt ebből egy kisebb cirkusz,majd egy időre külön váltak útjaink, ugyanis úgy gondoltam, hogy a páromnak sem ártana egy kis észhez térítő megleckéztetés. Lényeg, hogy mami örült is ennek, mert egy indok az ivásra, és ivott is, pici fia, pedig vigyázott rá, rázárta a házat, de ő kimászott a kerítésen... szokásos forgatókönyv. Majd hosszas könyörgés után megpróbáltuk a külön életet anyukától, ami persze jobb és anyós is leitta magát bánatában, mert a fia elköltözött a SAJÁT házából albérletbe, mert anyuka nem akart a sajátjába menni. Tehát gyűlölöm az alkoholistákat, és gyűlölöm ezt a nőt, mert ennek ellenére hogy iszik, a saját gyerekeivel is nagyon sok rosszat tett. Isten lássa lelkemet,én nagyon átérző és hamar megbocsájtó ember vagyok, sőt nem szoktam gyűlölködni, elfogadom az embereket olyannak,amilyenek, de ez a nő kétszínű és nem jó ember.
91. jozsi.38 (válaszként erre: 90. - 94786a70d9)
2010. aug. 4. 13:55
nem érted és nem fogod fel amit írok. amikor nem részeg éppen és az orra alá dörgölöd hogy nektek kell kimosni a szarból nem hiszi el. akkor fogja fel a helyzete súlyosságát ha benne hagyod a pisiben-kakiban és magához térve ezt neki kell megcsinálnia! az ivását pedig nem tudjátok kontrollálni bármennyire is szeretnétek, hogy ne igyon, az csak az ő döntése lesz!mossátok ki nyugodtan a szarból minden alkalommal és annál tovább tart ez a helyzet
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook