Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánnyugdíjpénztárnál nyitottam... növekedési portfoliot válsztottam. mit jelent ez? a fizetés hány százalékát vonják le? fórum

Magánnyugdíjpénztárnál nyitottam... növekedési portfoliot válsztottam. mit jelent ez? a fizetés hány százalékát vonják le? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 21. 19:42
köszönöm
2010. júl. 20. 07:56
Ha jó befektetéseket választ a m.ny.pénztárad akkor neked ez mindenféleképpen jó,mert több pénzed lesz. Azt hogy ezt érdemes e megtartani, vagy a későbbiekben változtatni, majd az éves elszámolásból fogod megtudni + hogy inkább a biztosat választod vagy kockáztatsz.
2010. júl. 19. 22:36
köszönöm. vagyis ez részben jó, ha jól értem :) ha nyerek... és szerinted érdemes ezt megtartani,vagy egy kis idő múlva változtatnom kéne?
2010. júl. 19. 22:12

Nincs köze a levont összeg nagyságához a növekedési portfóliónak. Az azt jelenti, hogy nagyobb kockázatú befektetésekhez használják fel az általad befizetett összeget, vagyis többet nyerhetsz, de többet is veszíthetsz.

egyébként olyan 8-9%-ot vonnak le, ha jól emlékszem.

2010. júl. 19. 21:45
Magánnyugdíjpénztárnál nyitottam... növekedési portfoliot válsztottam. mit jelent ez? a fizetés hány százalékát vonják le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook