Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik nem öregszenek.... fórum

Akik nem öregszenek.... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 19. 08:47
azoknak még mint a Fábrinak gyerekei születnek hatvannál is..
2010. dec. 30. 22:08
smink..testedzés..
2010. dec. 17. 07:50
érdekes én azt érzem öregszem...
2010. dec. 16. 18:00
Olyan jó ezeket újra és újra elolvasni ennyi idő után!Tényleg elgondolkozik az ember...
2010. aug. 6. 06:59
sajnos a kilokkal nekem is sok a bajom
2010. aug. 6. 06:43
Úgy érzem, én sem öregszem, csak az a baj, hogy nem nagyon akar lemenni az a plusz kiló...Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, kerékpározom, barnulok a strandon. Élvezem a szinglik életét.
2010. aug. 4. 13:07
azóta aludtam és biztos sok
49. alfoldi13 (válaszként erre: 48. - D5bef942d7)
2010. aug. 3. 14:19
azt hiszem a 17 év korkülönbség sok...
48. d5bef942d7 (válaszként erre: 47. - Alfoldi13)
2010. aug. 3. 12:36

... aham, észrevettem mostanság. Végülis ez van, ahol sok a gyerek... unoka.. ott az ember bizony azon kívül, hogy sok az öröm, mert az összesnek az örömét átérzi.... bizony sok a fájdalom is, és az is összegyűjtve lecsapódik a szülőknél.


A volt férjem annyi idős mint Te... nálam 11 évvel idősebb volt... a jelenlegi élettársa 6 évvel fiatalabb mint én... , teát nála 17 évvel fiatalabb... ezzel csak azt akarom jelezni, hogy az 55 éves kor... hm... még nem az öreg kor... tehát tessék összekapni kicsit magad. :)

47. alfoldi13 (válaszként erre: 46. - D5bef942d7)
2010. aug. 3. 11:45
néha kicsit magam alatt vagyok...
46. d5bef942d7 (válaszként erre: 45. - Alfoldi13)
2010. aug. 3. 11:21
... sokat foglalkozol mostanában a korosodással... feltűnt!
45. alfoldi13 (válaszként erre: 44. - D5bef942d7)
2010. aug. 3. 11:21
néha az ember olyan depis...
44. d5bef942d7 (válaszként erre: 43. - Alfoldi13)
2010. aug. 3. 10:43
.. ez olyan szomorúúúú... :(
2010. aug. 3. 10:29

Ahonnan jöttél, ott már nem hiányzol. Lassan több van már mögötted, mint amit még előre látsz. Egyre több az emlék, a furcsa ismerős ("Honnan is?") Nem lelkesít már annyira egy új kaland igérete, szívesebben játszol talán az elmúlt évek emlékeivel. Fellöktek megint, ki tudja hányadszor -nem harcolsz már. leporolod magad és mész tovább, hiszen így szoktuk, "ez az Élet"....Ez? És vagy már olyan bölcs, hogy ne osztogass bölcs tanácsokat. ("Minek? Kinek?") A gyerekeid felnőtt emberek. Nem érnek már rád, várod hát a ritka ünnepeket. A napok a metronóm egyhangúságával sorakoznak. Tik...tak...tik...tak..tik...tak..tik...tak.. (Valahol vol már egy ilyen topik.)

most találtam az indexen gondoltam ide jó

2010. júl. 25. 15:40
mi negyvenéve menetelünk egymás mellett
41. c38c80867d (válaszként erre: 38. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 22:06

Ahol nagyon nagy szeretet van, ott nem probléma, ez általában akkor van amikor fiatalon elindulnak és együtt másképpen öregszenek. Akkor még semmit és senkit nem vállalsz fel. Elindultuk és kész. Más kérdés az,hogy Te felvállalsz valakit idősebbnek és úgy szereted neg és tudod a buktatókat. De két 20 éves nem tudhatja,hogy 35 év mulva pl. a lányának nézik a nejét és Ő nem tudja feldolgozni és válik.

Azt hiszed ilyen nincs. Dehogynem bizony van. Nem is az hagyta ott a párját aki a fiatalos volt, hanem az aki nem tudta követni. Nem tudta feldolgozni.


Azért van az,hogy általában ezek a fiatalosabb tipusuak hölgyek és urak, később már lényegesen fiatalabb partner választanak és kiegyenlítődik. ott már mindkét fél tudja,hogy kit és miért vállal fel.


Elmondok Neked valamit. A legtöbb esetben az lép, aki idősebbnek látszik, mert nem tudja feldolgozni. Ezek inkább az ilyen kirívó eseteknél vannak. Ezzel senkit nem akartam bántani. Csupén ezekről az emberekről beszéltem. Kivételesen ismerem a világukat érintőlegesen. Nem könnyű nekik, de mégis szép.



Kedves vagy, de itt senki nem a fiatal fiúkról beszélt.Az adott dolog, senkit nem érdekel különösebben. Nekik az a feladatuk, hogy önmaguk legyenek, amíg lehetnek. Semmi több.


Nos a lényeg az amit mondtál onnantól,hogy szeretik egymást. Tisztán és őszitén, akkor semmi nem játszat közre. Ez a csodálatos szerelem, kapcsolat és házasság. De ugye tudod, hogy sajnos más fajta párkapcsolatok is vannak. Olyanok is akik már elve nem jók, vagycsak elvannak, ott ez is előtérbe kerül.


Ahol a tiszta érzelmek vannak, ott soha semmi nem jöhet negatívumnak, de arról szól, hogy szeretik egymást és elfogadják egymás életük végéig. Ez csodálatos azoknak akiknek sikerült, és itt valóban nem játszik szerepet a korkülönbség,mert azok találktak kortól függetlehül, akik szeretik egymást. De a másiknál, ami ma gyakori sajnos lehet gond ez is. Elnézés, ha félreérthető voltam. Nem akartam. Számomra egyébként a legszebb a csodálatos párkapcsolat, mely attól szép hogy szeretik egymást önzetlenül,tisztaszívvel és szerelemmel és senki más nem létezik számukra csak a szeretett lény.


De ilyen ajándékot csak kevesen kapnak. Pedig a legnagyobb kincs.

40. c38c80867d (válaszként erre: 39. - Tanbanya)
2010. júl. 21. 21:52

Bocsánat, de mielőtt hozzászól,kérlek olvasd végig a téma folyamatos levezetését, különben elhamarkodott véleményt hozol, ami kellemetlen. A téma egyáltalán nem arról szólt,hogy két egymáshoz illő ember szépsége oszt vagy szoroz egy kapcsolatban. Arról beszéltünk,hogy mi van abban az esetben ha két fél közül az egyik öregszik az idők során a másikon pedig egyáltalán vagy csak minimálisan látszik az idő.


Kvázi Te és egy Tőled 25 évvel idősebb lenne a párod. Ha így nézed akkor hogyan is van? Nos lehet,hogy akkor a véleményed kissé módosul igaz?

Ebben az esetben szólhat a külsőségekről is.


Mondjuk a Te párod nézne ki melletted 25 évvel fiatalabbnak - bár nem tudom a korodat - de képzeld el légyszíves. Nos? Látod?L Ez volt a vita témája.

39. tanbanya (válaszként erre: 38. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 20:39

Maximálisan egyetértek.

Ha a párkapcsolat a szépségről - a külsőségekről -szól, az régen rossz!

38. d5bef942d7 (válaszként erre: 37. - C38c80867d)
2010. júl. 21. 20:23

"Elvileg együtt jár a szépséggel a fiatalság." hm... erre szoktam mondani, hogy ééérzem, hogy öregszem, mert már minden fiatal fiút szépnek látok! :D


Nem vagyok benn biztos, hogy ez a dolog párkapcsolati problémákat okozhat, illetve, hogy valóban EZ okozza a problémát.... egy párkapcsolat a szépségről szól? ... persze, hogy nem. Az igazi kapcsolatban a párok szinte egykorúak (nem szó szerint), de átveszik egymás lendületét, aktivitását... ráhangolódnak egymás érzéseire... és ettől "hasonlóak" lesznek, nem? ... most az, hogy az egyik előbb őszül vagy sem, annak nem szabadna számítani.... vagy mégis? ;)

37. c38c80867d (válaszként erre: 36. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 20:09

Alap adottságok igen,de attól függ,hogy mennyire leszel rá életviteleddel,magatartásoddal méltó, csak akkor kapod meg az igazi ajándékot. Tehát nem egyértelműen. Azért van az,hogy nagyon sok szépnek indult nő, vagy jóképű férfi idők során sokat csúnyul. Azt szoktam mondani, hogy látszik, milyen ember és hogyan élte az életét. Ha nézed az arcát el lehet mondani, milyen emberrel állsz szemben. Minden arc beszél.


Igen! Elvileg együtt jár a szépséggel a fiatalság. Itt az a lényeg, ki kit tart szépnek. De ezeket az emberek mindenkinek szépek. Tudok olyan esetről, amikor egy ilyen szép emberről - független,hogy nő vagy férfi - beszélgetés közben - jelzést kapott arról,hogy egyre szebbnek és szebbnek látják és ezen véleményüket közölték is a jelenlévővel,aki csak szerényen elmosolyodott.


Általában azok valóban szép férfiak és nők, de itt 10-20 évekről beszélünk. Nem 1-2 évről. Meg lehet őket különböztetni.


Igen így van, füöggetlen, de ha a külsejével a belső harmónia is összhangban van, akkor az még plussz növelő tényező.


Párkapcsolat! Nos komoly problémát okozhat. Konkrét esetek alapján ismerem a témát. Tehát helytállóan tudok válaszolni.


Igen a partner gyorsabban öregszik. Érdekes esetet tudok mondani.


Egy szerelmes párról van szó. Élő személyek, tehát nevesítés nélkül.


24 év korkülönbséggel indult. Az egyik ugye ennyivel volt idősebb. Szerelem - házasságra való készülődés. Utolsó pillanatban esküvő lefújva, mondván, hogy sok a korkülönbség és később ez már szembetünő lesz. Az elhagyott fél részéről bánat, szomorúság. 10 eltelte után találkozás. A fiatalabb jóval idősebbnek látszott már, mint a megismerkedésükkor volt, és szinte alig észrevehető volt a korkülömbség. Ez döbbenetett okozott abban a félben, aki az elhagyó volt. Ismét szerelem ismét esküvő előkészület, ismét felbontás ugyanazért.


10 év tel megint. Tehát összesen 20. Az elhagyott gyönyörűbb lett mint valaha. Az elhagyó megőszült és össeesett. Ha hiszed ha nem, látszott korkülönbség, de a 24 évvel fiatalabb látszott idősebbnek. Ismét házasság felvetés, de már sima egyszerű elutasítás, mondván, bocsánat, de nem tetszik ma már nekem ahogy öregszel. Megöregedtél.


Nos a 24 évvel fiatalabb egy férfi és ma 40 éves, és a hölgy akit elhagyott szombaton megy férjhez egy tőle 30 évvel fiatalabbhoz.


Nagyon boldogok, és a férfi tisztában van mindennel, és néha azon derült,hogy vajon hogy is lesz az idősödésé. Én tisztelem őket, mert van miért.


Bocsánat,de mennem kell még válaszolok ha érdekel.


Az egykorúaknál van bizony gond.


Érdekes és igen lényegretörő kérdéseid voltak.

Köszönöm. Remélem tudtam segíteni. Szép estét kivánok!

36. d5bef942d7 (válaszként erre: 35. - C38c80867d)
2010. júl. 21. 18:14

... nem olyan régen találtam egy írást a (melóhelyi) gépemen, nem tudom, mikor mentettem le... és az arról szól, hogy a külsőnk, az hogy milyenek leszünk, már születésünk előtt eldől...


Mit jelent ez a "Te más vagy". ... mi ez az ajándék fiatalság... együtt jár szépséggel is... vagy "csak" a fiatalság van? ... netán, ha valaki egy bizonyos kor fölött még mindig fiatal(os) az már eleve szépnek is mondható? Vagy ez teljesen lényegtelen? Bár ugye szépnek azokat látjuk, akik azt a bizonyos harmóniát, kisugárzást tükrözik, amiről írsz.... de ezt pl. lehet tükrözni fiatalos külső nélkül is. ;)


Párkapcsolatok, szerelmek esetében milyen problémát okozhat? ... partner gyorsabban öregszik... vagy mi? Ezt nem értem...

35. c38c80867d (válaszként erre: 28. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 18:06

Igen! Kár 25 éves korod körül tudod,de legkésőbb 30-ban,hogy valami "nem stimmel":)))

Nézd aki kapja tudnia kell, hogy ez égi ajándék! Mert nem tudod megvenni és nem tudsz tenni semmit, hiszen hogy külsőleg ilyen legyél ahhoz a belsődnek is fiatal kell lennie. Ezzel egyetértesz igaz.

Bárki, bármit mond -hatalmas ajándék - mint az egészség. Azt hiszem ez együtt jár.


Ha elég okos, és inteligens vagy és valóban ajándékként kezeled és becsülöd az ajándékot, megfelelő alázattal - jól figyel arra amit mondok, mert fontos - alázattal kell kezelni.


Nos úgy, hogy másokkal szemben lenézően,meg nem értően viselkesz a külsőségeket illetően. Nem bánthaszt senki, mert Te más vagy. Ha igaz és őszinhte akarok lenni aki igazán teszi amit tenni kell annak a külseje és a látása, másoknak örömöt és erőt ad, ha hiszed ha nem. Hogy lehet igy is lehet ilyen is. Az ilyen embereket, sokszor megsimogatják, a haját a karját stb. Van egy kisugárzásuk. A jóság és a szépség együtt. Ez szeretet és csodálatot vált ki. Ez tény.Ezt Te fogadhatod természetesen és kedvesen mosolyogva. Nem teheted, hogy nem válaszolsz, ha szólnak. Akkor sem ha haponta kb. 10-sze dícsérnek meg és jönnek a kedves szavak. Mert az embereknek kell,hogy amit csodálnak az érinthessék és beszélhessenek hozzá. Ne légy olyan,mint egy kirakati baba, akit csodálni lehet, de elfogadni.Nem! Ne légy büszke, öntelt és hiú!


Nagyon jót kérdezel. Ha a belső megfelel - "annak a követelménynek amit az ajándékéért " elvárnak cserében, akkor a belsőbb csak szebb lesz.


Ha rossz irányba mész azonnal elveszik, ha viszont mindennap érzed és látod a pozitivabb változást akkor megmradtál önmagad.


A párkapcsolatok, szerelmek esetében kell odafigyelni.


Ahogy idősödsz értelmileg, úgy tudod még inkább alakítani a személyedet a tolerancia felé, mert látod és érzed, hogy az emberek milyen elesettek, és aranyosak is tudnak lenni. Hidd el ha észreveszik, hogy természetesen vagy akkor a reakció is bátrabb, és "megbocsájtják " Neked a másságot.


De ez sem egyszerű!



Aranyos vagy,hogy megértettél a plasztikát illetően:)

34. tanbanya (válaszként erre: 33. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 18:03

Hát alapból én is!

De akkor már csak a fizikai adottságokról beszélünk.

Nekem viszont fontosabb, hogy valaki haladjon a korral, és lélekben maradjon fiatal.

Így sokkal inkább megőrizheti jó kapcsolatát a következő generációkkal.

Gondolj a gyermek-szülő, unoka-szülő kapcsolatra, vagy akár a fiatalabb-idősebb kollégák közti kapcsolatra.

33. d5bef942d7 (válaszként erre: 32. - Tanbanya)
2010. júl. 21. 17:56
... de igen, ilyent is láttam.... de én alapból a filigrán embereket nézem mindig fiatalabbnak... :)
32. tanbanya (válaszként erre: 30. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 17:54
Ez aranyos...! De nem láttál még duci embereket mindkét nemből, akik tele vannak életigenléssel, humorral, és amikor kiderül, mennyi idősek, meglepődve állapítod meg, hogy idősebbnek nézted?
31. 5cd68775bb (válaszként erre: 19. - C38c80867d)
2010. júl. 21. 17:54

Nem félre értetél!:)

Vannak olyan idős hölgyek akik azt hiszik attól fiatalosak,pedig szerintem csak bohóc-t csinálnak magukból.Tudni kell mi illik egy idő után és mi nem.

30. d5bef942d7 (válaszként erre: 29. - Tanbanya)
2010. júl. 21. 17:51
... végülis a filigrán embereknél érzem, hogy fiatalosabbak... de ez nem ugyanaz a fiatalság, amiről beszélünk... hehe... vagyis amiről én beszélek. ;)
29. tanbanya (válaszként erre: 20. - D5bef942d7)
2010. júl. 21. 17:50

Sok ember van, aki a koránál fiatalabbnak néz ki.

Ez természetesen lehet genetikai adottság, az életmód adta lehetőség, vagy csak nem viselte meg úgy az élet, mint a többi embert. Mert néha ez is rányomja bélyegét az ember külsejére. /Nem beszélünk most plasztikai beavatkozásról!/

De az koránt sem biztos, hogy ők mind fiatalok maradtak lélekben, mentalitásban. Tehát nem igaz, hogy a kettő automatikusan együtt jár.

28. d5bef942d7 (válaszként erre: 26. - C38c80867d)
2010. júl. 21. 17:48

... leírtad, amire gondoltam... ha ajándékba kapjuk, akkor tudjuk-e micsoda érték? ... tudjuk-e megfelelő tisztelettel, természetesen kezelni?

Egyébként miként lehet vele visszaélni?

És ha már megkapjuk... nem hoz-e magával egy olyan egyéniséget alapból, hiszen tudható, hogy a belsőnk tükröződik a külsőnkön... nem lehet, hogy a harmonikus személyiség volt előbb, és az alakította a külsőt?


(Tudom, hogy nem a plasztikáról beszélgetünk ;).)

27. c38c80867d (válaszként erre: 25. - Punku1)
2010. júl. 21. 17:47

Ezzel viszont egyetértek tökéletesen. Ez a riasztó ebben.


Más kérdés hogy ez a folyamat hány éves korban kezdődik el. Ugyanis soknál már bizony 30-as éveknél, van akinél 40 de van aki 85 éves korában olyan, hogy csak lesel. Láttam 85 éves nőt leugrani a buszról farmer szerelésben, váltáskával, szellemileg topp. a haj divatos stb. és az unokája esküvőjét ment szervezni.


Az egész busz ámult és bámult, miközben a hölgy mosolyogva leszállt. Kb. 55-nek ha látszott. Pedig én mindíg öregítek mindenkit. Ja és egész életében keményen dolgozott.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook