Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Veszélyesek-e az étvágycsökkentők? fórum

Veszélyesek-e az étvágycsökkentők? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 30. 00:39
Minden ijen mesterséges szerek veszéjesek a szervezetre,másképp bróbálkozzál!
29. 1247d35ab8 (válaszként erre: 28. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 28. 11:54

Ebben igazad van!

Sok a téves állítás.

:)

28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 27. - 1247d35ab8)
2009. jan. 28. 11:48

"Nekem nem okozott egészségügyi problémát a korpatabletta. Azoknak sem, akik 10 éve szedik."


Még másoknak igen. Nincs olyan ami mindenkinek egyformán jó. Nem is olyan értelemben írtam mintha káros lenne, hiszen vegyileg nem reakcióképes az emberi szervezetben. Csak azon voltam kiakadva mikor olyan dolgot mondott valaki hogy tápértékben a zabpehely és a zabkorpa azonos.

27. 1247d35ab8 (válaszként erre: 24. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 28. 11:23

Nem azt írtam, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás helyett kell korpatablettát enni!!!

Vannak olyan emberek, akik többet esznek a kelleténél, és emiatt híznak, nekik jó ez a módszer.

Én nem vagyok orvos, se gyógyszerész, úgy tudom, Te sem. Egyébként én is vegyész vagyok, igaz én "csak" a robbanóanyag- gyártás területén dolgoztam. :) Nekem nem okozott egészségügyi problémát a korpatabletta. Azoknak sem, akik 10 éve szedik.

26. supin
2009. jan. 28. 07:23
Igen!Minden tabletta veszélyes!
2009. jan. 28. 00:41
Lehetnek veszéjesek,próbálj természetesebben fogyni.
24. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 23. - 1247d35ab8)
2009. jan. 27. 12:47
Aha veszélytelen, semmi tápanyag nincs benne és nem emészthető.
2009. jan. 27. 12:09
Nekem gyógyszerész javasolta a korpatablettát, teltségérzetet okoz, és veszélytelen.
22. Cica54 (válaszként erre: 21. - E2290c720f)
2009. jan. 27. 11:52
Szia szép az eredményed gratula Neked megirnád priviben az étvágycsökkentö nevét, receptre lehet venni? További sok sikert
2009. jan. 26. 12:17
jan.2.-án kezdtem el egy új éhségcsökkentő kapszulát,-12 kg-nál tartok,semmi bajom tőle,sőt energikus vagyok.Az étrendemet úgy válogatom össze, hogy minden fontos vitamin,ásványi anyag legyen benne,de érdekes,mert szinte ezeket a kajákat kívánom.Az, hogy nem eszem meg együltő helyemben 1/4kg fehérkenyeret,két tányér kifőtt tésztát,és zsírban-szaftban tocsogó cupákos husikat,szerintem nem hiányzik a szervezetemnek. A vércukrom a karácsonyi zabálások idején 17 volt,azóta csak diétával 7,2! A haskőrfogatom -12 cm-t csökkent.Naponta iszom tejeskávét,fogyasztok fehérjét,salátákat,főtt zöldségeket,és nem vagyok éhes,közben főzök a családomnak finomabbnál-finomabb kajákat és nem ácsingózok rajtuk.Az önbizalmam növekszik,amikor dicsérnek, hogy látszik az eredmény.A közérzetem kitünő.Ezért nem szabad feladni!
2008. dec. 29. 20:34

A szervezetünk túlélésre van programozva.Minél kevesebbszer eszel, annál többet akar raktározni, lehetőleg zsírban.Minél tovább csinálod, annál jobban kiürül a szervezeted vitamin és ásványi anyag raktára. Amíg ezeket nem pótolod, addig mindig éhes leszel és újra hízol.Igaz az éhségérzetedet most elnyomod, de ez inkább merénylet az egészséged ellen!

Nem muszáj hinni nekem, olvass utána!!! :))

És érd el azt a súlyt amire áhitozol, de egészségben ! :))

2008. dec. 28. 16:12
PinnoThin-t használok étvágycsökkentőnek! nagyon jó, tényleg! Naponta csak kétszer eszem, reggel egy lightos reggeli, délben meg egy lightos ebéd! azt is max 4ig fogyasztom el!
2008. jan. 29. 14:30
ami gyogynovenybol keszult azok nem,mast nem ismerek.
2008. jan. 29. 09:55
na mindegy ma megrendeltem a Rapid Slim-et, majd beszámolok róla, hogy milyen hatása van :)
16. kisnyussz (válaszként erre: 15. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 29. 09:54

nem is azt mondtam, hogy a Rapid Slimtől lesznek szálkásak, hiszen ez csak egy étvágycsökkentő, a szálkásítás szakaszáról pontosan tudom, hogy milyen kemény, mind az étrendjében, mind az edzésprogramjában.


pont azért, mert a szálkásítást időszaka a nehezebb végigcsinálni, pont az elkerülhetetlen időnként rájuk törő éhség miatt (a tömegelésnél nem éheznek), szóval ezért gondoltam, hogy ha nekik segít a Rapid Slim az éhség ellen, akkor talán nekem is fog.


nem azt várom, hogy fogyjak tőle, csak hogy vegye el az éhségemet :)


fogyni az étrendtől fogyok :)

15. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 13. - Kisnyussz)
2008. jan. 28. 20:20

Ez aranyos volt:)) a testépítők nem az ilyen Rapid izéktől lesznek szálkásak.

Igen, tudják hogy kell helyesen enni.(bocs, de azt te nem valószínű, hogy végig tudod csinálni, egyrészt azért, mert túlságosan spártai az étrend, ha nem akkor pedig túl sok a gyógyszer,- vagy mindkettő egyszerre.)


Egyébként próbáld ki nyugodtan, ártani nem árthat.

2008. jan. 28. 14:39

valaki próbálta már a RAPID slim SX-et ?


elvileg csökkenti az éhséget... én ki fogom próbálni, veszíteni valóm nincs... nem kell hogy fogyasszon, csak ne érezzek már végre folyton ilyen nagy éhséget, és akkor már elégedett leszek vele. szoktam mozogni is sokat, azzal nincs gond, csak éhes ne lennék annyira olyan sokszor :)

2008. jan. 28. 14:37

egy testépítő weblapon találtam a következő terméket:


RAPID Slim SX


ime a link: [link]


A testépítők eléggé tudják, hogy kell szép zsirszegény, de izmos testet építeni, ahhoz pedig nagyon tudni kell helyesen enni, nemcsak edzeni. Gondolom ők is éhesek sokszor, feltételezem kamu termékeket csak nem reklámoznának egy ilyen honlapon.


Elvileg nem nagyon hiszek a csodabogyókban, de a testépítőknek valahogy jobban hiszek az átlagnál, hiszen ők bizonyítottan szép testet tudnak csinálni, tehát valamit csak tudnak.

12. dundy
2007. szept. 12. 09:17
Szerintem nem. Én is szedtem, mértékkel lefogytam, azóta is tartom. Évente 1x-2x ismétlem meg. Fogyni ugyan még fogyhatnék de ezt inkább mással érem el. A következő ilyen hónapom a december lesz, főleg az ünnepek miatt.
2007. aug. 7. 14:32

Szerintem igen, de aki túlsulyos az nem foglalkozik vele amig mennek le a kilók, csak aztán mikor abbahagyja a szedését kétszeresét szedi vissza, ezt

tapasztalatból tudom. Nagyon sok féle fogyasztószert kiprobáltam, kisebb-nagyobb skierrel, de ami tartósnak bizonyult volna olyan nem volt, és gyomor és nyombél fekély lett a vége.

2007. jún. 9. 18:41
igen, nekem amiatt vettek ki a vakbelemet, bebizonyitottak, h attol volt, semmi ilyet nem szedek, max a reductilt!
2006. jún. 29. 15:51

Azt hiszem a króm az természetes étvágycsökkentő. Van egy olyan tabletta (nem ócsó 1600 vagy hogy / doboz / 1 hónapra elég) króm és L-karnitin van benne, hatnak a nemtom mire, étvágycsökkentenek, a pajzsmirigyet serkentik működésében. Én szedtem Atkins alatt, és jó is volt, semmilyen mellékhatását nem fedeztem fel.


Most meg a legjobb étvágycsökkentőm van (bibibi), a stresz, a munkahelyem és a folyamatos ideg az angol miatt, és a kiutazás miatt. Remélem nem fogok rohamban fogyni (bár nem hiszem :) ).

2006. jún. 29. 15:17
Ja,bocs eltértem a témától!Veszélyesek-e???IGEN!Nagyon kell vigyázni vele!
2006. jún. 29. 15:13
Attol hogy valaki étvágycsökkentőt szed,attól még nem biztos,hogy fogyni fog!Ez csak azokat segiti akik már elböntötték úgyis lefogynak.Mert hiába nincsen étvágyad attol még sokszor eszel,(mert mindenki eszik,meghagyta a gyerek,csak ezt a 2falatot stb.) és ezt a szokást nem győzöd le nem ér semmit az egész!Szoval akarat nélkül az étvágycsökkentő sem ér semmit!!!!
2006. máj. 20. 22:05
Évekkel ezelőtt szedtem csak receptre kapható, orvos által felírt étvágycsökkentőt (a nevét inkább nem írom le, azóta kivonták a forgalomból), s valóban hatott addig, amig szedtem. Mikor abbahagytam, azonnal megnőtt az étvágyam, ráadásul legalább egy hétig tartó elvonási tüneteket produkáltam (szédülés, émelygés, hidegrázás stb.).
2006. ápr. 6. 17:47

Én is szedtem még 5 évvel ezelőtt étvágycsökkentőt.

Soha nem lettem annyira vékony, mint akkor.

Aztán abbahagytam a szedését és többszörösen visszahíztam az addig leadott kilókat.

Persze ez valószínűleg az én hibám is, de az étvágycsökkentőnek is van benne szerepe.

2006. ápr. 6. 15:21

Talán ide tartozik..

Én véleményeteket szeretném kikérni egy étrendkiegészítőről, a Metabolról.

Tapasztalatok érdekelnének.

Köszi!

2006. márc. 28. 15:12

Fogyasztó gyógyszerek


Az étvágy ellenőrző központja az agyban van. Néhány gyógyszer csökkenti az étvágyat az éhségközpont befolyásolásával. A fogyasztószerek segítenek a diétázóknak, azzal, hogy az éhséget elnyomják. Akkor hatásosak, ha diétával és testmozgással párhuzamosan szedik, de a diétát és a testmozgást nem helyettesítik. Ha nincs akaraterőnk a fogyáshoz, nem is fog sikerülni. A hosszútávú testsúly kontroll életmódváltozást és az egész életen át tartó evési szokásokat igényel. Az étvágycsökkentők használatát rövid időre szánják, amíg az evési szokások és az életmód változása bekövetkezik.


A fogyasztó tabletták csak vényre kaphatók, az orvosi utasítástól eltérő szedésük súlyosabb következményekkel járhat, mint maga az elhízás. Fogyókúra esetén a diéta miatt kialakuló hiányállapot pótlására a vitaminok, nyomelemek és vaskészítmények alkalmasak és szükségesek.


A sibutramine (Reductyl) növeli az étkezést követő teltségérzést, és a szervezet alapanyagcseréjét. Mellékhatásai vérnyomásemelkedés, szapora szívműködés, izzadás, szájszárazság, álmatlanság.


Az orlistat (Xenical kapszula) a fentiektől eltérő úton fejti ki hatását, közvetlenül a bélben. Gátolja a zsírbontó enzimeket, így a táplálékkal az emésztőrendszerbe kerül zsírok nem tudnak lebomlani és felszívódni. Mellékhatásai főként emésztőrendszeriek (zsíros-olajos széklet, gyakoribb székelés, erős székelési inger).


Egyszóval: csodák sajnos nincsenek !

2006. márc. 28. 15:07
A fogyasztószerek, mint minden szintetikus készítmény, mellékhatásokat produkálhatnak. Ezek közül a leggyakoribbak: a nyugtalanság, az idegesség és a kopaszodás is. Ráadásul fogyasztó hatásuk csak addig tart, amíg szedik őket. Ennek oka, hogy a tabletta szedéséhez nem társul életmódváltás. Ha tehát, nyugodtan esszük kedvenc zsíros, cukros ételeinket, mellette folytatjuk mozgásszegény életünket és szedünk csodabogyót, elkezdődhet a fogyás. Tegyük fel, hogy akkora szerencsénk van, hogy sikerül elérnünk az álomsúlyt, abbahagyjuk a fogyasztószer szedését. A korábbi életmódunk nem változik, hiszen mitől is változna meg? Az eredmény: nagyon gyorsan visszahízzuk a leadott kilókat (általában még többet is), és anyagilag sem kis veszteség ért bennünket, hiszen ezek a készítmények nagyon drágák. A legnagyobb csapás pedig a lelki sokk, hogy képtelenek vagyunk lefogyni, és ilyen dagin kell élnünk életünk végéig
1. Hoxa
2006. márc. 11. 17:47
Veszélyesek-e az étvágycsökkentők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook