Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vitamint javasolnátok 2, 5 éves gyereknek a bölcsi megkezdése előtt? fórum

Milyen vitamint javasolnátok 2, 5 éves gyereknek a bölcsi megkezdése előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 4. 03:05
Még valami. Én napi 10000 NE D vitamint szedek pár hete. Az immunrendszerem nagyon jó, erőnlétemet növeli, sokkal könnyebben kelek fel reggelente és biciklizés, lépcsőzés közben érzem, hogy sokkal könnyebben megy (a D vitamin növeli az izomteljesítményt is). Téli időszakban az sem árt, hogy nem annyira depressziós az ember, mint anno, D vitamin nélkül. Remélem nem mentem az agyatokra a sok információval....
2013. jan. 4. 02:58
Még mielőtt valaki a D vitamin túladagolás veszélyével előjönne, leírom, hogy a túladagolással azért riogatnak minket, mert akkor a gyógyszeripar nem tudná eladni a sok gyógyszert. Túladagolás csak nagyon ritka esetben fordul elő (pl. ha valaki milliós nagyságrendű D vitamint fogyaszt). Ehhez képest a napi 2000-10000 NE D vitamin nevetségesen kevés. Ez mind le van írva Szendi Gábor könyvében.
2013. jan. 4. 02:51
Most olvasom Szendi Gábor Napfény vitamin c. könyvét. A civilizált népek általában kóros D vitamin hiányban szenvednek. Influenza ellen és általános immunerősítésre magas dózisú D vitamin szedését javasolja Szendi. Csecsemőknek min. 2000 NE (egység) D vitamint kellene szedni naponta (Vigantolból ez napi 4 cseppet jelent). Felnőtteknek 5000-10000 NE között. A könyvet olvasva ledöbbentem, hogy mennyi betegséget lehet magas dózisú D vitamin szedésével megelőzni és gyógyítani is (asztma, cukorbetegség, rák, csontritkulás, autoimmun betegségek, depresszió, szívbetegségek, magas vérnyomás ellen, termékenység növelésére, sportteljesítmény növelésére stb.) Ha már elkapta a gyerek vagy a felnőtt a betegséget, akkor pár napig a javasolt napi dózis többszörösét kellene szedni (15000-20000 NE egységet 3-4 napig). Én pár hete adom a 2,5 éves lányomnak a 2000 NE D vitamint és tényleg erősödött az immunrendszere. Amikor el kezdtem adni neki a D vitamint nagyobb dózisban (egyébként eddig is kapta a Vigantolt, de csak kis adagban, a napi egy csepp nagyon kevés, nem nyújt elég védelmet), szóval akkor elkapott valamit a bölcsiben és 15000-20000 NE D vitamint adtam neki pár napig és hamarabb meggyógyult). Azóta csak 2000 NE-t adok neki naponta és halolaj kapszulát is (Vitaking márkájút). Ez nem azt jelenti, hogy náthát soha nem fog elkapni, de arra grapefruit cseppeket adok neki és C vitamin rágótablettát. Influenza ellen jó a D vitamin, de nátha ellen csak részben véd (ritkábban kapja el a gyerek).
2013. jan. 2. 14:48

Nekünk is anno a Béres cseppet javasolták bölcsi kezdés előtt. Sajna nem ért semmit, két hét bölcsi, egy hét itthon. Aztán a bölcsiben mesélte az egyik anyuka, hogy nekik a Ribomunyl-t (itt a hoxán is van róla fórum) javasolták, és állítólag csodaszer :) Persze-persze... mindenesetre mi felirattuk a gyerekorvossal, és így utólag azt látom, hogy tényleg használt, az első fosós-hányós víruson még a Ribomunyl-kúra előtt esett át a kislányom, hosszú kínszenvedés volt, a második ugyanilyen víruson egy nap alatt túl volt, és sokkal enyhébb lefolyással - már a kúra után.

Komolyabb betegsége azóta sem volt, max picit náthás néha. Második éve jár már a bölcsibe, úgyhogy persze az is lehet, hogy az immunrendszere megerősödött szépen lassan magától is... nem tudom, nézzetek ennek utána, kérdezzétek meg a gyerekorvos véleményét... szerintem jó.

2013. jan. 2. 11:31

Sziasztok!

Meglepődtem 1-2 hozzászóláson. Borzalmas mit ki nem találnak egyes hitetlen emberek!! A gyerek ha óvodába,iskolába kerül (közösségbe) azért kapja el a bacit mert,némelyik gondatlan szülő úgy engedi el a gyerekeit közösségbe hogy taknya-nyála egybefolyik!! A mai gyerekek egymás szájába köhögnek,tüsszögnek wc után nem mosnak SOKAN kezet! Ezt egy normál gyümölcsös étrend sem védi ki! Én tapasztaltam! Gyerekeim állandóan betegek voltak,úgy jártunk oviba hogy 2 nap ovi 3 hét itthon!! 2 évig. És minden gyógyszertári vitamint kipróbáltunk,de nem volt hatása egyiknek sem. De én úgy gondolom hogy nem a vitaminokra kell fogni! Egyszerűen csak meg kell találni a gyereknek a megfelelő immunerősítő vitaminját. Tehát én mégis azt javaslom ne gyógyszertárban vásárolj a gyereknek vitamint,mert azok tele vannak kőolajszármazékkal! Mi amióta Nutrilite vitaminokat adunk a gyerkőcöknek sokkal jobban bírják a közösséget! Nem betegesek! És amióta az egész család alkalmazza senki nem volt beteg nálunk már 2 éve! Ez a vitamin 1 éves kortól már adható a gyerekeknek napi 1 -szer C-vitamin,multivitamin. 2 hét alatt épül be a szervezetbe,nincs benne káros anyag mert ezek fitotápanyagok!! Én nem sajnáltam rá soha a pénzt hiszen a gyermekem egészségéről van szó és inkább ez mint a gyógyszertári kutyulék. Én javaslom hogy kezd el nála minél hamarabb ezt a fajta vitamint,hidd el nem fogsz benne csalódni. 4 havi adag (120 db) van 1 dobozban és nem drága mert olcsóbra jön ki mint a gyógyszertári 1 havi adagja. Ha érdekel keress meg priviben,szívesen segítek neked.

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - C0066c35a1)
2011. ápr. 22. 18:53

A hipózott, átlátszó paprikát, répát, stb... Mert itt a város közepén nemigen jutsz máshoz.. Meg már a vidékit is savas eső öntözi, vagy inkább csak a berendezés a fóliasátorban, mert a szabadföldi nem gazdaságos...

Ezeknek már semmi közük 20 évvel ezelőtti önmagukhoz, és minden szükséges anyag is csak a töredéke bennük..


Anno mi se ettünk vitamint, esetleg télen 1-2 szem c vitamint.. 23 éves koromig soha semmi bajom nem volt... Aztán meg lett, mégpedig a szenyó gyerek-baciktól...


A fórumindító meg ötleteket kért..


Majd eldönti, mi a jó neki, mind ahogy én is, mi a jó nekem...

27. 53dfddad18 (válaszként erre: 26. - C0066c35a1)
2011. ápr. 16. 17:00
Helyes! Annál is inkább, mert nem csak vitaminokból áll a világ...
2011. ápr. 16. 11:22
Megfelelő táplálkozás simán kiváltja a vitamint. Zöldség, gyümölcs ... Én nem adtam neki semmit, mielőtt ment bölcsödébe, csak odafigyeltem arra, mit eszik.
25. 06bfdda89d (válaszként erre: 24. - 53dfddad18)
2011. ápr. 15. 21:48
...nemszintetikusak...ah...immmádommm...:D
24. 53dfddad18 (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 15. 20:29
Ezek a nemszintetikusak is felesleges pénzkidobás mind...
23. 06bfdda89d (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. ápr. 15. 19:03
:)
2011. ápr. 15. 10:05

Sziasztok. Szeretnék írni erről az ovis baciról. Sógoromnak van 2 lánya, nagyon betegek, köhögnek, lázasok, meg ami ezzel jár. Sikerült a mi családunknak is átadni, nekem az orrom folyt egy kicsit, a kisfiam, 2 napig lázas volt, a férjem is taknyolt egy kicsit, de nem vészesen. Ez volt 2 hete. Olyan szövődméne lett a férjem betegségének, hogy egy hete kórházban, van. A fülében az egyensúlyközpontot támadta meg, és az idegeket.

Nem tartom rossz ötletnek, hogy ha lehet, akkor támogassuk, legalább a kicsi immunrendszerét. Én C-vitamint adok neki, szőlőcukor formájában, ha beteg akkor multivitamint, meg néha ha eszembe jut, hetente 1-2szer adok neki még.

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. ápr. 15. 09:56

Valószínűleg nagy tapasztalatod lehet a dologban.(Egyébként azzal egyetértek, hogy iszonyat pénzeket szakítanak ezzel emberek, de az nem azt jelenti, hogy minden hatástalan..)


Ha valaki nagyon nem akar szintetikusat enni, még mindig ottvannak a só és légzőterápiák, tisztító gyógynövénykúrák, stb...


Sokat kellett ahhoz foglalkozni a dologgal, amíg sikerült megtalálni azt, ami segített rajtunk, mert a mai gyerekek nem úgy működnek, mint mi 25-35 éve. Sokkal durvábbak a bacik. Anyámék is csak kapkodják a fejüket, meg röhögtek rajtunk...egészen addig, amíg el nem kapták ők is a gyerekektől, és napokig feküdtek többször is. Azóta ők is jobban tartanak ezektől...

2011. ápr. 15. 09:49

Ja, még az előzőekhez: Ezeket általában 3-4 éves kortól javasolják. Én a kisebbnek 2 évesen már simán adtam ezeket, az orvos tudtával.


Persze figyelni kell, nehogy sok legyen a jóból, de egy 20-25 fős közösségbe járó gyereknél, hacsak nem szupi-immunrendszere van, kell valami kiegészítés... Inkább sűrűn kell őket váltogatni..


Ja: még a Broncho-Vaxom mellé az Isoprinosine-t is szokta az orvos javasolni.. Az előbbi inkább a baktériumok, az utóbbi a vírusok ellen jelent(het) védettséget...

2011. ápr. 15. 09:48
Felesleges pénzkidobás mind...
2011. ápr. 15. 09:45

Sziasztok!


Szerintem jobb többfélét kipróbálni, meg 2 havonta amúgy is váltogatni javasolt őket. Nekem 7 hósan mentek bölcsibe, úgyhogy egy pár dolgon átmentünk...


Először is, ha valaki komolyan dolgozni akar gyerek mellett, érdemes a védőoltásokon elgondolkozni. (Prevenar, Neisvac, bárányhimlő, influenza, stb..) Ezek nem feltétlenül védik meg a betegségtől, csak 2 hét helyett 3 nap alatt túlvannak rajta... Egy melóhelyen ez nem mindegy..


Aztán a vitaminok, meg egyebek:


-nyár végén (ha van annyi lóvé): 2-3 hét sóterápia, kitisztítja a légutakat, allergiásoknak is nagyon jó...


-augusztus-szeptemberben: a Broncho-Vaxom kúra


-Béres cseppek (mint sokan írták), C vitaminnal, meg a Grape-fruit is jó..


-Vas + C-s, vagy Multis Multikid


-Amik igazán jó készítmények, azok a LAKTOBACILUS tartalmúak, meg amik egyébként is probiotikumokat tartalmaznak: IMMUNO-KID(meg felnőtt is van), a PROGASTRO KID, a PROTEXI Junior. Ezektől a hányós-fosósokon is hamar túlvan, mert jobb a bélflórája..


-Van, hogy akkor is adok nekik Normaflore-t, ha nem is betegek, csak mondjuk a közösségben többen igen..


-Fülfájósoknál első jeleknél a Kövirózsa fülcseppet javasolt elkezdeni, meg orcseppezni, meg szívni, meg a thermo sapit feltenni... Egy idő után így elkerültük a nagyobb fülgyulladást...


-Hidegpárásító készülék beszerzése, főleg felső-légúti, meg tüdőgyulladós problémákhoz...


-Meg persze a rendszeres GYÜMÖLCSFOGYASZTÁS, ÉS SOK LEVEGŐ, AMIKOR CSAK LEHET, ÉS A JÓ ESTI ÖSSZEBÚJÁSOK, MERT A JÓ LELKIVILÁGÚ GYEREK ÖNMAGÁHOZ KÉPEST MINDIG JOBBAN BÍRJA...


- Kitartás, 5-6 éves korra még a korábban betegesebb gyerek is megerősödik...


- Nálunk már mi felnőttek kapunk el többmindent, úgyhogy mi is esszük a vitamint, de mi már csak romlunk...

2011. ápr. 15. 09:43
Forever Kids rágótabletta, nekünk ez vált be, 2,5 éve jár közösségbe a lányom, 1-2 nátha esett be.
16. edibest (válaszként erre: 6. - Aidababa)
2011. ápr. 15. 09:01

Az a tuti szerintem is. Az én kislányomnak 10 hónapos kora óta adom testsúlykilogrammonként egy cseppet Cebionnal együtt.

Nekünk bevált.

2011. ápr. 15. 08:59
Amway rágható multivitamin és C vitamin gyerekeknek. Mi előtte kipróbáltunk mindent, semmi eredménye nem volt, mióta ezt szedi még nem volt beteg. Pár hónap után volt eredmény. Azóta is szedjük.
14. titati (válaszként erre: 12. - Veruska3)
2011. ápr. 15. 08:56

Akkor az én gyerekeim erre rögtön rácáfolnak!


a legnagyobbam másfél évesen már bölcsibe járt és nem volt beteges, alig-alig hozott haza valamit.


A középsőm 3éves múlt, mikor közösségbe került és sokat volt beteg.


A legkisebbről még nincs tapasztalatom....

13. bettike2007 (válaszként erre: 12. - Veruska3)
2011. ápr. 15. 08:55
hát azért nem egészen ezért,itthon nem sok bacival találkoznak,még ott mindennel,azért én sem vagyok túl lelki kiegyensúlyozottságú ember és alig vagyok beteg,nem nagyon sok az összefüggés a kettő között.Igaz ezt a választ a betegségekre még nem hallottam.
12. veruska3 (válaszként erre: 10. - Bettike2007)
2011. ápr. 15. 08:52
A gyerekek nem azért lesznek betegek mert bekerülnek sok gyerek közé,hanem azért mert nagy a kötődés a szülőhöz és nehéz az elszakadás.Ez rendszerint lelki eredetű.(mint minden betegség)Azt hiszem erre nincs semmilyen vitamin,csak az együtt töltött idő.Az enyémek nem voltak bölcsisek és soha nem voltak betegesek sem az oviba sem pedig a suliban.Azt hiszem a kötelező bárányhimlőn kívűl nem is hiányoztak betegség miatt.
2011. ápr. 15. 08:16
En kiprobaltam MINDENT, semmi nem jött be. Mindig beteg volt. Oviban meg 2 evig betegeskedett, a 3. evre megerösödött. Most 1. osztalyos es jol birjuk. Csak sok sok sok gyümi es zöldseg,joghurtok, az amit javaslok. Anyagiakban ugyanott kössz ki.
10. bettike2007 (válaszként erre: 8. - Solmyr)
2011. ápr. 15. 08:12

én gondozónő vagyok,tény hogy amelyik gyerek bekerül a közösségbe és előtte nem volt beteg lehet,de nem feltétel hogy mindig,vannak gyerekek akik sűrűn aztán vannak akik csak időnként és van amelyik szinte soha,nem tudhatod,immunrendszer függő,ne aggódj:)

Tény hogy amelyik bölcsis már oviban lesz ritkábban beteg,de ha a tiéd oviba megy sulira megerősödik:)

2011. ápr. 15. 08:10
Calivitának az Infant Formula cseppek.Tiszta természetes anyagokból áll!Nem reklámozom,de én ezeket a termékeket szedtem terhesség alatt,most ezt adom a 2 hónapos babámnak és nagyon jók!!!Nézz utánna a neten!
8. solmyr (válaszként erre: 6. - Aidababa)
2011. ápr. 15. 08:08

10 kg testsúly feletti gyermekek szedhetik a Béres cseppet.

Megelőzés céljából:

* 10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 5 csepp

+ C- vitamint is kell vele együtt bevenni


Mi is kipróbáltuk a kisfiamnál, de rögtön megérezte az ízét bármilyen folyadékba is tettem bele azt az 5 cseppet, és egy idő után nem akarta bevenni.

Majd én is próbálkozom újra vmi új taktikával, mert mi az ovit kezdjük majd. (Ezekben a rágótablettákban nem nagyon hiszek.)


Bár úgy gondolom, hogy így is beteg lesz folyton a gyerek, nem is készülök másra.

2011. ápr. 15. 08:01
szerintem is béres csepp,augusztusban megy az én lányom is,juniusban én is elkezdem,6hetet mondanak még kifejti a hatását
6. Aidababa (válaszként erre: 5. - A6f314dfad)
2011. ápr. 15. 07:59
Béres csepp. Ha már lehet az ő korában. Én a többiben nem hiszek. Nekünk az orvosunk is csak ezt ajánlja.
2011. ápr. 15. 07:54

Sziasztok.

Kisfiam ősztől bölcsis lesz, és érdekelne ki mivel turbózta, turbózná fel az immunrendszerét?

Van esetleg, amit használtok, és bevált?

Szoktak esetleg ilyenkor valamit javasolni?

Köszönöm.

2011. ápr. 15. 07:53
Milyen vitamint ajánlanátok egy bölcsödébe készülő kisgyermeknek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook