Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi pénzt adnál a választott orvosodnak, ha csak akkor érne be a szülőszobába, amikor a baba már a hasadon van? fórum

Mennyi pénzt adnál a választott orvosodnak, ha csak akkor érne be a szülőszobába, amikor a baba már a hasadon van? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 19. 19:54

Egy büdös fillért sem!!Nálunk pont ez volt.Tartotta a markát,de elmondtam,hogy a semmiért hadd ne adjak már pénzt.Megkapta a szülésznő :))

Aki az István kh-ban szűlt,biztos ismeri is Erzsike nénit.Végül nem is bántam,hogy csak nála szültem :)))

53. kreti
2011. okt. 19. 19:52
Semennyit! Nekem nem volt választott orvosom,ö csak varrni jön oda,egyébként minden mást a szülésznő csinál. Legalább is nálam így volt. Nem beszélve arról hogy hagytak 13 órát szenvedni,és a reggeli váltós orvos kezdett el kapkodni és kiabálni mindenkivel és a végén mar annyi erőm nem volt hogy egyedül kinyomjam a babámat,ami úgy nyomtak ki,belekönyökölt a gyomromba. De már nem éreztem semmit sem akkor,örültem hogy túl vagyok rajta. Én csak azért adtam az orvosnak pénzt amiért olyan jól és felelősségteljesen viselkedett velem. 30 ezer ft-ot adtam neki 4 évvel ezelőtt.
2011. aug. 17. 22:15

Semennyit.

Ha meg megsértődik a doki, akkor hagyd ott. Van más szülész-nőgyógyász is aki el tud látni a továbbiakban. Nem kötelező nála maradni, főleg, hogy ennyire elkésett. Azért akármilyen gyors is egy szülés, akkor sem fél óra alatt születik meg a kis trónörökös, tehát lett volna ideje beérni.

El nem végzett munkáért, mit is lehetne adni.


Vagy ha nagyon akarsz, adj egy ötezrest, végülis "szétnézett odabent". Ha meg kevesli, szóvá teszi, meg is mondhatod az orvosnak, hogy nem számíthattál rá, amikor kellett volna.

2010. szept. 8. 12:42

Semennyit...eleve nem szép dolog ez a hálapénznek nevezett borítékdugdosás, de sajnos kis hazánkban ez elfogadott, és nem kevés helyen elvárt dolog.

Azonban, ha már az ember ad, akkor azért adja, mert az orvosa tökéletesen ellátta a feladatát(amiért ugye a fizetését kapja), és esetleg valami pluszt is nyújtott... pl nem csak szakmailag volt jó, hanem emberként viselkedett, több időt szánt rád, stb. A Te esetedben ez egyáltalán nem volt meg...nekem ez a véleményem.

2010. júl. 25. 14:20
Pláne, hogy utána is "hibát ejtett", nyilván ezért volt a gond most...
49. Nőci1
2010. júl. 25. 14:16
Semmit nem kapna tőlem:-))
2010. júl. 25. 14:11
Semmit ez ilyen egyszerű hiszen ha adok azt azért adom amit megtett értünk és nem azért hogy már akkor lásson minket amikor már mindenen tul vagyunk
2010. júl. 25. 14:05
na ezek után semmi................
2010. júl. 22. 16:02
Nem adnék neki semmit.
2010. júl. 22. 16:00

egyetlen forintot sem adnék neki,

alanyi jogon rá nekünk nőknek, nem majd még fizetünk is érte, miután fizetjük a Tb:SSSSS

vicces

2010. júl. 22. 15:58

Időközben egyéb fejlemények is történtek: tegnap úgymond elöntött a vér. Rohanás a kórházba, kiderült, hogy vérömleny volt a méhemben (ez nyomta a gátamat, mint a fene, fájt is napok óta, de azt gondoltam, ez szülés után normális...). Dokim persze azóta szabin van, így az ügyeletes orvos és a prof vizsgáltak meg. Kaptam szurit, tablettát, azóta rendben vagyok. Plusz még találtak egy 3 cm-es sebet a hüvelyemben, de azt inkább nem varrták össze, mert állítólag csak rosszabb lett volna...

Ezek után már én is inkább a "semmit" felé hajlok...

2010. júl. 21. 17:40

Hát, szerintem azért nem feltétlen tehet róla, hogy nem ért oda időben. Pl. mennyivel előtte szóltak neki?

Én is egy kisebb összeget, vagy ajándékot adnék neki, ha járni akarok hozzá későbbiekben, pláne, vagy megkérdezném, mire gondolt, és döntenék belátásom szerint.

2010. júl. 21. 14:24
Ha egyébként meg voltál vele elégedve, és magánrendelésen volt fix tarifája, akkor a továbbiakra nézve adj neki annyit, amennyit magánrendelésen szoktál.Nálam ott volt a doki, időben beért,de hulla fáradt volt,látszott rajta, hogy jó ideje talpon van, mondták is hogy nemrég ment haza.Gyorsan lezavarta a szülést, de mondanom sem kell a szülésznőé volt a munka nagyja.Nem állapodtunk meg semmiben, de megkapta a magánrendelés tarifa 10-szeresét, mert jó viszonyban voltunk, mindig normális volt velem.A szülésznőnek sajnos nem tudtunk túl sokat adni, de megfogadtam, ha még egyszer szülök, akkor őt kérem fel.Az első gyereknél is ő volt, a másodiknál is szerencsémre ő volt műszakban, harmadszorra már nem hagyom a véletlenre. :)))
2010. júl. 21. 14:03
Semmit!!!!
2010. júl. 21. 12:57
Én sem adnék
2010. júl. 21. 09:16
semmit
2010. júl. 21. 09:15

Egy volaljegy árát, hogy haza tudjon bumlizni.

És jó utat kívánnák neki.

37. Azurit
2010. júl. 20. 17:17
SEMMIT
2010. júl. 19. 21:27
Semmit!!!!!!!4
35. JUL17
2010. júl. 19. 21:23
SEMMIT
2010. júl. 19. 21:14
Semennyit...
2010. júl. 19. 17:40
Semennyit.
32. wiki76
2010. júl. 19. 17:10

szerintem is vigyél neki valami piát azt kapott is meg nem is.Ha amúgy meg vagy elégedve vele és még akarsz hozzá járni akkor intézd el ennyivel és kész.


Én ügyeletesnél szültem és azt tapasztaltam hogy kicsivel nagyobb figyelmet kaptam mint akinek fogadott dokija volt.Talán mert remek tananyag lettem a rezidens dokinőnek meg a tanulóbábának :)))))Ez a szép a klinikákban :)

31. Laleh
2010. júl. 19. 16:38

Én vinnék neki valami márkás piát, ,,oszt kalap".

Főleg, hogy amúgy fizettél neki minden vizsgálatkor.

Amúgy meg az annyira gáz, hogy az orvosnak van képe közölni előre, mennyit kér a szülésért. :S

Ezért nem kell megkérdezni. Mindenki annyit adjon, amennyire tellik neki.

2010. júl. 19. 14:51

kinni, ez normális, elég fura is lenne, ha ugyanaz lenne a "szolgáltatás" tb-ért mint plusz pénzért...


ettől még durva, hogy ez ma a szitu Mo-on

29. kinni
2010. júl. 19. 14:48

Probléma menetes terhességnél és sima szülésnél teljesen más a helyzet mintha bármi probléma van a terhesség alatt vagy a szülésnél komplikáció lép fel. Nekem az utóbbi volt, megnyugtató volt a fogadott orvos.

Sajnos a kórházban töltött idő alatt azt tapasztaltam, hogy van különbség az ellátásban annál akinek van dokija és akinek nincs:-(((

2010. júl. 19. 14:30

jogos, de ki lehet fogni jót, aki ügyeletes, stb.

de persze rosszat is

2010. júl. 19. 14:24

szia!

Én nem akarok senkivel sem vitatkozni,nem is azért írok.Nekem mind két gyerekemnél fogadott orvosom volt,aki azonnal jött a szülésnél.nem kért sokat és sokszor hívott az sztk rendelésére,hogy ne keljen fizetnem.És sajna észre vettem,akinek nem volt dokija azzal hogyan viselkedtek a kórházba,én nem adtam sokat,de azért a pénzért amit adtam foglalkoztak velünk és figyeltek ránk.Szerintem nem most lettek elrontva az orvosok,hanem már sokkal régebben.

2010. júl. 19. 14:23

Jogos a semmit.

De én telón megkérdezném a dokitól, mit van pofája mondani, legyen pár kellemetlen perce. :)

Aztán dönts, ahogy érzed.

De az egész összeget semmiképp, nehogy!!!


Én akit valószínűleg majd felkérek (amit nem tudom, hányadik hétnél szokás?), sosem mond tarifát állítólag, mindenki ahogy gondolja, ha nem akar, nem ad.

2010. júl. 19. 14:10

Nna most lehet engem utálni..

Mikor lesz már vége,ezeknek a pénzadásoknak?

Én nagyon rendes ügyeletes orvosnál szültem,akit előtte nem is láttam..

Szülés után közvetlen megöleltem,és megköszöntem neki!

Nem szántam,hogy adok pénzt,mert elvem,hogy nem adok..!

Én szültem meg a babát,ő pedig azért volt ott,mert a munkáját végezte,amiért fizetést kap!

Nem kellene mégjobban elkapatni az orvosokat,pláne ha már előtte perkáltál neki a terhesgondozásokért!

Kérdésre a válasz:Egyértelmű..semmit!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook