Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi kismamák fórum

Szegedi kismamák (beszélgetős fórum)


19. kiscicalany (válaszként erre: 18. - 171925f409)
2011. febr. 20. 14:32
Általában 6-7 hetes korban már van szívhang. Petezsák méretéből nem tudom sajna megmondani:( Ez mindenkinél más szerintem:)
2011. febr. 20. 13:04
Annyit kérdeznék még, hogy a doki egy 14 mm petezsákot látott akkor mikor lesz már szívhang 1 hét?
17. kiscicalany (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2011. febr. 19. 20:33

Igazán nincs mit, bármi van, igyekszem segíteni, előbb utóbb elkezded a tortúrát a terhestanácsadóban, a vérvételekkel stb. :)

Az még jó menet lesz :)

16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Kiscicalany)
2011. febr. 19. 20:22
Köszike:))
15. kiscicalany (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2011. febr. 19. 20:20

Amit mi beszélgettünk a kismamákkal, az a nyers tojás, nyers húsok (sushi), kerülése. Sajtból is van 1-2 amit kerülni kell, főképp az ilyen penészeseket, de trappista az mehet.


Nem igazán a vetélés miatt kell kerülni, hanem azért, mert a nyers dolgokban lehetnek olyan dolgok, amik eljutnak a picikéhez, és ártalmasak neki.


Amit használhatsz, azok a homeos bogyók, inhallálás, vagy van ez a lándzsás útifű szirup, azt lehet köhögésre.

Ha esetleg fogad, fejed fáj nagyon, akkor napi max. 1 db algopyrin v.panadol.


Ennyi jut eszembe most így hirtelen:)

14. 171925f409 (válaszként erre: 13. - Kiscicalany)
2011. febr. 19. 20:00

Köszi:)Annyit kérdeznék, hogy vannak tiltó ételek, italok amit nem lehet?Azt hallottam,hogy a löncs felvágottat,májkrémet,sajtokat,tojást nem lehet enni tonikot meg a kinnin miatt mert vetélést okozhat igaz ez?

Másik kérdésem az lenne, hogy van valami amit köhögésre lehet szedni valami köptető féle?Gözölni szoktam de nagyon ér valamit meg mézet szoktam enni

13. kiscicalany (válaszként erre: 12. - 171925f409)
2011. febr. 19. 14:40

Már csak napok - remélem :)

Van egy másik fórum, szegedi anyukákról babavárókról, de annyira összeszokott a csapat, és szinte mindenki már anyuka, hogy nem tudtam hozzászólni a dolgokhoz:(


Sajnos a szegedi kismamák nem nagyon akartak ide csatlakozni - remélem neked lesz társaságod, mert ahogy látom, még nagyon az elején vagy.

Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek.


Boldog babavárást!

2011. febr. 19. 13:40
Szia.Nem sokan vannak már:(Látom nem sok van már hátra:))sok szerencsét kívánok:)
11. kiscicalany (válaszként erre: 10. - 171925f409)
2011. febr. 19. 13:35
Én vagyok:)
2011. febr. 19. 13:05
Sziasztok van itt valaki??
2010. júl. 23. 08:26

Sziasztok!

Sehol senki?:(

Pedig annyi pocakos kismamát látok sétálgatni, senki sincs itt közülük?

8. Basset (válaszként erre: 7. - Kiscicalany)
2010. júl. 20. 15:33

Huh... Az a bajszi, hogy nevek nem ugranak be, ha ha valaki írja, hogy "tótgéza", akor azt tudom modani, hogy ja, ő jófej vagy hogy ja, ő tahó! :) egyébként utóbbi nem nagyon volt. engem molnár Dzsí béla szülesztett, okos, nagy fej, szimpatikus, de mellette megtanultam, hogy ha kérdésed van, komám, akkor most és ne halogasd!

míg benn voltam pásztor norbert volt az osztályosorvos, nem tudom, ő vállal-e szüléseket, elég fura figura, de én nagyon bírtam.

ezek voltak a patológián.

a posztoperatívon, ahol szülés után voltam, szinte mindenki marha jófej volt, nővér, orvos, mindenki... ott több dokival is összefutottam. volt egy kedvencem is, de ha agyonütnek se jut a neve az eszembe...

7. kiscicalany (válaszként erre: 6. - Basset)
2010. júl. 20. 07:37

Szia!

Bár én is ismerek néhány dokit, azért szívesen venném, ha leírnád kivel mi volt a tapasztalatod:)

6. Basset (válaszként erre: 5. - Kiscicalany)
2010. júl. 19. 20:10

Szívbeteg vagyok, gyerekkoromban ott műtöttek és ezért kellett ott szülnöm. Az első gyerekemmel nem sokáig, mert koraszülött lett, a másikkal másfél hónapot, mert nem lett az.

A terhespatológia elég jó. nekem az tetszett benne a legjobban, hogy külön ebédlő van... Ilyet még nem láttam sehol, szerintem marha jó ötlet, hogy nem az ágyba morzsázuk... :)

A nővérek átlagosak, nem hullajófejek, de nem is pokrócok. A dokik dettó.

A szülés után (császár) a posztoperatívon voltam 1 hetet, leszámítva hogy nagyon szarul voltam, nagyon jó volt. Ott isoanyatosan rendes mindenki!!!

Dokik? Érdekel valakit valaki? Hátha ismerem... :)

5. kiscicalany (válaszként erre: 3. - Basset)
2010. júl. 19. 19:46

Szió!

Miért kellett addig bent maradnod?

Mi a véleményed a szegedi női klinikáról?

4. kiscicalany (válaszként erre: 2. - Hékaréka)
2010. júl. 19. 19:45

Szia!


Te akkor már megnyugodhatsz, lassan túl van az első kritikus 12 héten.


Tünetek? Pocakfájás, de ez ugye attól van, hogy nő a méh, és egy pici baba fejlődik benne.

Szerencsére nem vagyok hányós, reggel abszolút nem vagyok rosszul, inkább délután kap el egy kis gyomorfelkavarós dolog, de rövid idő alatt el is múlik.

Ami abszolút pozitívum, az az, hogy a 75 A-s melltartóimat kinőttem, léphetek B-re. Ez hatalmas élmény, bár eléggé fájnak még, és kényelmetlen rajtuk aludni. Neked van még ezzel problémád, van a 12. hétre ez talán elmúlik nálam is?


Múlthéten voltam ultrahangon, 8,2 mm a kicsi és pulzál, ami nagyon jó. Szerencsére egy rendelőben dolgozom, így orvosban nincs hiány.


Veled mi a helyzet? Hogy érzed magad? Ultrahangon, laborban minden oké?

2010. júl. 19. 11:21
Én nem vagyok szegedi, de Szegeden szültem... Másfél hónapig voltam a terhes patológián.
2. hékaréka (válaszként erre: 1. - Kiscicalany)
2010. júl. 19. 10:55

Szió!


Én a héten töltöm a 12. hetet!

Hogy vagy? Tünetek?

2010. júl. 19. 10:38

Sziasztok!


Sehol nem találtam friss fórumot szegedi kismamáknak, így gondoltam nyitok egyet.


Én most léptem a 7. hétbe, és szívesen beszélgetnék környékbeli kismamákkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook