Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
336. 099c0bed40 (válaszként erre: 335. - 5e055bda17)
2010. aug. 10. 11:57

:DDDDDD---- mint a rossz pénzt, mi????


Aranyos vagy, jólesik a nem létező önbecsülésem helyének ez a pár jó szó. :)

335. 5e055bda17 (válaszként erre: 334. - 099c0bed40)
2010. aug. 10. 09:58
Ne hazudj!!! Ismerlek...:-DDDDD
334. 099c0bed40 (válaszként erre: 333. - 5e055bda17)
2010. aug. 10. 09:49
Sajnos könnyebben mint Te azt gondolod..:DDDDD
2010. aug. 10. 08:42
MZ/X!!! Jelentkezem, hogy tudnál te hülyeséget írni:-)
332. db8a6d08b8 (válaszként erre: 331. - 099c0bed40)
2010. aug. 10. 07:05
:):):)
2010. aug. 9. 20:47

Nagy a csönd itt...vagy akkora hülyeséget írtam volna amire senki nem talál szavakat? :)

ne kíméljetek, széles a hátam----

330. 099c0bed40 (válaszként erre: 329. - 5e055bda17)
2010. aug. 8. 09:16

Szia, igen, értem, én nem is az Enzaprostra értettem hogy emberbarátabb szer lenne, hanem arra, hogy kitalálhatnának végre valami olyasmit, hogy aki korán észreveszi hogy terhes, annak ne kelljen átmenni a lamináriás kaparásos vákuumos őrületen, hanem lenne valami ami nem ennyire brutális plusz megalázó és lelket tipró módszer.

Tudom hogy már maga a művi AB is az,( már annak aki egyáltalán lelkizik rajta )de amikor a drága orvosok meg a T műtősszemélyzet még rá is tesz egy lapáttal gúnyos illetve szerintük marha humoros kis megjegyzésekkel, hát mit ne mondjak.....nem mondok semmit, csak azt, az én lelkemben szöges bakanccsal taposott hegek maradtak, amik az azóta eltelt 29 év alatt se voltak képesek begyógyulni.

Persze mindez az én hibám, miért estem teherbe---

329. 5e055bda17 (válaszként erre: 328. - 099c0bed40)
2010. aug. 7. 17:46

ÖNŐ, ez a hatóanyag nem emberbarátabb az abortusznál. Az enzaprost_F ugyanúgy prosztaglandin, fájdalomkeltő anyag, aemely arra ösztönzi a méhet, hogy összehúzódások közepette kiürüljön. Ezért a görcsök. A Myfegin ugyanez. Ezért az Enzaprost-F sem található fel, csak kórházi környezetben, de eddig ez nem téma, mert nem akarták kivinni a felügyelet alól.

A Myfegin az első, amit a Franciák akaratára orálisan, 7. hét előtt lehet szedni, de azt se úgy képzeld el, hogy otthon beveszed, azt plutty, és hawai.

Egyszerűen nem lehet tudni, hogy 7. hét előtt kinek a szervezete hogy reagál a prosztaglandinokra (nemcsak a vetélésre!!!!)- de arra is. Amúgy meg ritka az az eset, hogy egy spontán AB lezajlik úgy, hogy műtétileg ne fejeznék be. (kivétel azok a korai vetélések, amiről nem is tudunk).

Lehet, hogy lesz egyszer majd olyan szer, amit otthon bekapunk, és minden oké, de ez nem az.:-(

2010. aug. 7. 16:46

Sziasztok, szerintem is offoljuk, mert semmi értelme átmenni személyeskedésbe.


Az Enzaprost F oldat igen, itt is azzal indítanak 12 hétnél idősebb vetéléseket, sajnos anno volt részem megtapasztalni a hatását, hát nem semmi görcsöket produkál, az egyszer biztos.


Azon viszont mindenesetre és minden eddig leírt dologtól függetlenül igencsak elgondolkodhatnának a gyógyszerfeltalálók, hogy egy nőnek nem mindegy hogy milyen körülmények között és mekkora procedúra árán megszakíttat meg egy olyan terhességét, amit nem tud bevállalni, és amit nem maga-magán követett el, hiszen tudomásom szerint minimum ketten kellenek hozzá.

Annyi okos dolog született már gyógyszer fronton, erre miért nem tudnak valami olyant amihez nem kell olyan brutalitás mint a mostani abortuszokhoz.

Főleg ha valaki védekezés ellenére esik teherbe, és mondjuk már 2-3 hét után vesz tesztet mert figyel magára---legalább a hatodik hétig ( amíg a tapadás nem annyira erős és nincsenek csontszövetek illetve az embrió maga is pici ahhoz hogy szét kelljen darabolni) lehetne valami kevésbé "gyilkos" megoldás mint a vákuumszívó vagy a küretkanál.

Remélem hamarosan ki tudnak fejleszteni valami "emberbarátabb" módszert, már amennyiben egy abortuszt egyáltalán lehet emberbarátnak nevezni.

327. 5e055bda17 (válaszként erre: 319. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 7. 14:16

3 napig feküdtél kórházban 3 csepp vér miatt?

Ez is érdekes, belőlem 15 hetes elhalt magzatot vettek ki, szövődmény hegyekkel, de másnap este már otthon voltam...

na ne....

arról nem is beszélve, hogy kórházban nem fogják neked azt mondani, hogy kérem ez olcsóbb és......

Szerintem offoljuk ezt a témát...

326. 5e055bda17 (válaszként erre: 325. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 7. 13:59

De meg. Lehet. Annak, akinek van ehhez köze, és kompetenns rá és szakmabeli, az pontosan tudja, hogy mikor mit kísérleteznek, hol, mit hoznak forgalomba, mi és hogy használható. A páciensnek meg nem is kell tudni.

A véleményem a felelősségről csak annyi, hogy ha én nem szeretném, velem az orvos nem tudja ezt megtenni.

Azért az elég feltűnő, főleg a te esetedben, hogy az aszpirinről szakmai nyilatkozatikat teszel, de egy abortusztablettát meg elfogadsz....

Ja.... és nem a vér mennyisége a mérvadó, hanem az utána fellépő szövődmény.

325. db8a6d08b8 (válaszként erre: 323. - 099c0bed40)
2010. aug. 7. 09:58

AMIT ÍRTÁL TELJESEN EGYET ÉRTEK! én is így gondolom..de hát az orvosban megbízunk ugye..

és tabletta mellet teherbe esni...nem szeretném részletezni mit éreztem.az ember sok mindent megtesz ,de a végén jön csak rá ,hogy mennyire kemény játszma is .Én úgy olvastam hogy szegeden még kísérleteznek ezzel a szerrel,de erről nem lehet ,meg bizonyosodni.

324. 099c0bed40 (válaszként erre: 319. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 22:09

Hát azért az aszpirin nem annyira jó példa mert elég messze van a mifeprisztontól mellékhatások tekintetében------kb. annyira mint egy sima C vitamin a tömény Morfiumtól.


Hogy esetenként nem pontosan személyre szabott és eltalált a gyógykezelés illetve a gyógyszer, az előfordulhat ha a doktor valamit mellénéz vagy nem kalkulál be ( van amiről nem tehet mert nem előre megjósolható mellékhatás) de ez egyik sem illegális, azaz Mo-on nem forgalmazott szerekkel történik, azaz azt jelenti hogy minden szerre van kéznél megfelelően hatékony ellenszer, amivel egy esetleges mellékhatás gyorsan és biztonsággal kivédhető, azaz nem megy rá a beteg, mint ahogy simán rámehet egy illegális szerre.

323. 099c0bed40 (válaszként erre: 310. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 21:54

Szia, megmondom őszintén, az én állam is földig hullott meglepetésemben, de nem elsősorban a Te, hanem a Dokid felelőtlensége miatt.


A 4 hetes vetélés elvileg még nem jár olyan irtózatos nagy vérveszteséggel, és könnyebben is megy mint egy idősebb, ez eddig okés, de hogy egy orvos be merjen vállalni a mai világban egy amolyan " modern angyalcsinálást", hát, ehhez nem nagyon lehet mit mondani, csak azt hogy én a közelébe se mennék többet ha a helyedben lennék.

Persze hogy kíméletesebb és kényelmesebb Neked is mint befeküdni a kórházba és altatással kapartatni magát az embernek , de Aninak abban tökéletesen igaza van, hogy erre simán rámehettél volna ha ne adj isten valami szövődmény adódik....és tudod amire a nyakamat teszem, a Dokid azon nyomban félreállt volna, és letagadta volna hogy Ő bármit is adott, ebben 1000000 %-ra biztos vagyok. magyarán szólva simán @rban hgyott volna, mentette volna a maga bürkéjét.

Huhhh, hajmeresztő, eddig is megvolt a jól megalapozott "pozitív" véleményem a nőorvosokról ( tisztelet a ritka kivételnek) de amit ez csinált, kicsit nagyon meredek volt, ennyi erővel a konyhaasztalán is megműthetett volna, mint anno tette egy-két "hivatásos angyalcsináló".

abba se halt meg mindenki, csak akink nem volt szerencséje....

Én nem Téged hibáztatlak, mert ha úgy vesszük, Te nem tudhattad a sok mellékhatást é szövődményt, hisz laikus vagy, és csak elmentél hozzá segítséget kérni .

Lezárom, mert torkomban a gyomrom ettől a felelősségteljes hozzáállástól, amire némely fehérköpenyes "isten" jogot formál.

A lényeg valóban az hogy szerencséd volt, és hogy mostantól tudd, ez a szer nem hiába van Mo-on betiltva, hiába ajánlgatják mint "kényelmes és olcsó" megoldást, a Magad egészsége és érdeke miatt nem szabad élni vele!

322. 5e055bda17 (válaszként erre: 321. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 19:52

ehhez a szerhez te nem juthattál legálisan hozzá.

Úgyhogy ne reklámozd, mert a hozzászólásaidból teljesen érthettük, amit kellett. Ne mentsd, ami hiába való.

Aki ezt a szert Neked úgy ajánlgatja, hogy kevesebb kellemetlenség....stb...., az nem egyenes úton jár. Egyáltalán. A kórházban nem is tudod, hogy valójában milyen szert kapsz.

Felesleges erőlködnöd. Onthatod a primkót, mint az előző körben.

321. db8a6d08b8 (válaszként erre: 320. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:44
igen én ezt írtam Te pedig: "olcsó és nem jár kellemetlenséggel" nagyon nagy a különbség ,de látom a szövegértéssel bajod van:-)
2010. aug. 6. 19:14
"Olcsóbb mint a kórházi , művi abotusz, és nem is jár annyi kellemetlenséggel."
319. db8a6d08b8 (válaszként erre: 318. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:12

nem kell messzire menni az aszpirin a legismertebb és a legtöbb ellentmondással szembekerült gyógyszer.pl csak ezt nem reklámozzák.

én sem azt mondtam hogy gyógyszertárban vettem..és azt sem hogy nem kórházban töltöttem azt a 3 napot!

2010. aug. 6. 19:07

318. mlvkjfhg 2010-08-06 18:59

egy csomó olyan gyógyszer van forgalomban amit nem személyre szabottan alkalmaznak. . és nagyon sok műtét ill. kezelés előtt sincs megfelelő orvosi kor előzmény.

(válasz ani7005 317. hozzászólására)


Ezt majd magyarázd meg, mert én ölég sokat ismerek, de ez a csomó gyógyszer van forgalomban, amit nem személyre szabottan alkalmaznak, ez némi hiányosságra utal.

Csak az van gyógyszertári forgalomban, ami személyre szabottan alkalmazható, járóbeteg, vagy kórházi alkalmazásban.

Ez a hatóanyag, Magyarországon NINCS!!!! hangsúlyozom forgalomban.

Az meg elképesztő, hogy egy vetélésre te azt mondod, hogy egy kis vére trutty.

Ezzel a témával végeztem részemről, aki akarja cincálja.

Ostoba nőszemélyekkel, akik az egészségüket és netán az életüket veszélyeztetik fű alatt korrupt elismert, híres orvosok segítségével, nincs miről ......

Van egy jó könyvem, inkább az....

317. db8a6d08b8 (válaszként erre: 316. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:04
akkor nekem óriási szerencsém volt:)
316. 5e055bda17 (válaszként erre: 314. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 19:03
nekem nem kell képzelegnem, kőkeményen tudom, hogy mi....
315. db8a6d08b8 (válaszként erre: 312. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:02
nem azt írtam hogy olcsó,hanem olcsóbb ,minta kórházi küret!és nem azt hogy nem jár kellemetlenséggel,hanem " nem jár annyi kellemetlenséggel"
314. db8a6d08b8 (válaszként erre: 311. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 19:00
Te tényleg úgy képzeled,hogy olyan szörnyű vérzéssel járó valami:) még csak a havi dologhoz sem hasonlítható
313. db8a6d08b8 (válaszként erre: 312. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 18:59
egy csomó olyan gyógyszer van forgalomban amit nem személyre szabottan alkalmaznak..és nagyon sok műtét ill. kezelés előtt sincs megfelelő orvosi kor előzmény.
2010. aug. 6. 18:03

Olcsó, és nem jár kellemetlenséggel, ja csak a prosztaglandinoknak van egy olyan mellékhatása, hogy rá érzékenyeknek súlyos hörgőgörcsöt okozhatnak, nem véletlenül kórházi körülmények között alkalmazzák, mert fulladás is lehet a vége....Te például ki voltál vizsgálva, hogy hogy reagálsz a prosztaglandinra?

Ez egyébként is úgy hangzott, mint elbacott marketingszöveg- occsó és nincs kellemetlenség...

311. 5e055bda17 (válaszként erre: 310. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 18:00

Ész megáll!!!!! Bevetted a gyógyszert és otthon elabortáltál?

Hát nem is tudom mit mondjak. Ha szövődmény lép fel???

Az orvos és a te részedről is órisi felelőtlenség volt...

Ezt a gyógyszert kizárólag!!!!!! kórházban lehet alkalmazni, és a méhet a vetélés után kitisztítani.

Minden ezzel ellentétes felhasználás vétség...( a kismama ellen a legnagyobb)a következményeit nem részletezem.

Komolyan, bevetted, és ....Ezt már részletezd le légyszi, mert nem bírok magamhoz térni...

310. db8a6d08b8 (válaszként erre: 308. - 099c0bed40)
2010. aug. 6. 17:46
4 hetes voltam amikor elmentem orvoshoz(nagyon régóta ismerem ,neves ,elismert nőgyógyász)A tények ,és az állapotom ismeretében ajánlotta a legegyszerűbb abortusz lehetőséget.Olcsóbb mint a kórházi ,művi abotusz,és nem is jár annyi kellemetlenséggel.
309. 5e055bda17 (válaszként erre: 308. - 099c0bed40)
2010. aug. 6. 16:51

Megérdeklődtem szülésznő ismerősömtől is, mert nem szeretnék félretájékoztatni senkit.

Enzaprost F-ne khívják az egyik legtöbbször használatos prosztaglandint, RU-t nem.

Ausztriában is engedélyzett, lehet, onnét szerzik?! Fogalmam nincs.......

Ez nem vitamin, amit csak úgy kapkodni lehet. Nagyon helyes, hogy nem lehet hozzájutni csak úgy.

Én egyénként úgy értelmeztem a reakcióból, hogy neki kórházi körülményen kívül végezték így...de ha rosszul értettem, me culpa.

Éppen ezért lennék kíváncsi a történetre.

308. 099c0bed40 (válaszként erre: 301. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 12:00

Szia, Neked megcsinálták az RU-val?

Hogy a fenébe van ez, itt Győrben még azt is letagadta a Diri hogy akár egyetlen darab is lenne belőle bármelyik kórház nőgyógyászati osztályán kivéve Debrecenben ( vagy Pécsen) ahol Dr Szabó István Prof-ék vezetésével anno egy nagyobb létszámú kísérlet folyt, igen nagy sikerrel és biztató eredményekkel.

Akkor úgy tűnt, bevezetik , utána meg jött a sok egymásnak ellentmondó hír/rémhír hogy Jó-rossz, a vége aztán az lett amit Ani is ír, Mo-on elméletben nem végezhetnek vele vetélésindukálást, csak azokkal a feltételekkel, amit Ő írt.


Erre csak azt tudom írni ( szintén saját példa) hogy engem a 7 eü abrázióm közül HÁROM esetben kellett újrakaparni, mert "mégiscsak bent maradt valami".

Mikor kérdeztem hogyan fordulhat elő nem egyszer és nem kétszer, megkaptam a nagyon okos és intelligens választ valamelyik főokostól: én tehetek róla, ugyanis SZAR ( így szó szerint) a méhem, és már rég ki kellett volna dobatnom a megmondta hova (p-vel kezdődik), csak mivel elmebetegként ragaszkodom a hülye méhemhez, ezért miattam történik minden szarság.


U.I. : 43 éves koromban mintha elvágták volna, spontán megszűnt a 25 évig tartó vérzési problémám, a "szar" méhem pedig olyan szépen működik, hogy sokan megirigyelhetnék. Ennyit erről.


Bocsi, kicsit túl nagy ívben elkanyartam a mifeprisztonról, de sok bennem az egyéni sérelem.

307. 5e055bda17 (válaszként erre: 306. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 11:52
viszont itt épp az ellenkezőjére kérlek, neveket, helyet ne! csak a történetet! ez oltári kényes ügy...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook