Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyszülők, babalátogatás fórum

Nagyszülők, babalátogatás (beszélgetős fórum)


22. cbe267d9cf (válaszként erre: 17. - Ági05)
2010. júl. 19. 13:34
Egy dolog biztos: ha Te és a férjed nem vagytok tökéletesen egy állásponton, és nem képviselitek kifelé ugyanazt, akkor bizony kikezdhető a kapcsolat, "hangolható" a férj. Ez viszont nem a gyerekről vagy az anyósról szól, hanem kettőtökről. Nekünk is tudatosan kellett erre figyelni. Anyósom eleinte játszotta azt a játékot, hogy mindkettőnket külön-külön felhívott ugyanazon kérdésben. És figyelte, hogy mit válaszolunk. Mikor folyton ugyanazt a választ kapta, leszokott erről. De ezt mi előre és nagyon tudatosan tisztáztuk egymás között a párommal. Nincs is vita a "ki látja a gyereket és ki nem" kérdésben. A férjem mindenben először engem kérdez meg, és együtt beszéljük meg. Az anyukájával pedig leült, és megbeszélte, hogy akár tetszik akár nem, neki mostmár mi vagyunk a családja, mi vagyunk az elsők, és ezért a mi kényelmünk és igényeink fontosak. Anyuka megértette. De ehhez kell a férj, aki ezt nyíltan kimondja és felvállalja.
21. Ági05 (válaszként erre: 19. - Hemos)
2010. júl. 19. 12:58

Köszi:)

Igazad van,semmi szüksége egy babának a dohányfüstre.

20. Alexa77 (válaszként erre: 19. - Hemos)
2010. júl. 19. 08:46
Teljesen igazad van, jó, hogy így ki merted nyilvánítani a dolgot. A babának és neked sem hiányzik az áporodott bagós lakás... Nem is értem, emberek hogy képesek telefüstölve élni.
19. hemos
2010. júl. 19. 00:27

Mi az én szüleimhez járunk hétvégenként, főleg azért, mert párom dolgozik és egyértelmű, hogy oda megyek.

Anyósnak viszont megmontam, hogy szívesen látom, de mi nem megyünk, mert ő cigizik a lakásban. Mondjuk nem akarja megérteni, miért gond ez nekem, de letojom, engem csak a babám érdekel.

Gratulálok a babához!

2010. júl. 18. 23:30

Nagyon vigyázni kell a sok látogatóval - nem csak nagyszülőkre értem -, mert könnyen rámehet a szopizás...

Mindenkinek, aki szeret titeket, meg kell értenie, hogy a nyugalom kell, hogy megszokjátok, megismerjétek egymást. A szülők meg pláne értsék meg...

17. Ági05 (válaszként erre: 16. - Cbe267d9cf)
2010. júl. 18. 22:09

Igen,egy lány valóban elsősorban az édesanyjához fordul tanácsért,segítségért.

De természetesen nem szeretném kizárni a férjem szüleit sem.De azt sem akarom,hogy csak én alkalmazkodjak,folyamatosan megfeleljek az elvárásaiknak.A sógorom sikerült a sógornőm ellen hangolniuk.A férjem mellettem áll,de elég befolyásolható,félek,hogy ez változni fog.

16. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Ági05)
2010. júl. 18. 21:39
Szerintem a gyereknek legjobb a saját megszokott környezete.Pici babánál főleg az jelenti a biztonságot, ha a szokásos tárgyakat, hangulatot, embereket látja maga köröl Nem beszélve a korábban mások által felhozott indokokról (influenza, tél, stb.). Egyébként is nehéz helyzet amiről írsz. Sokszok az emberek nem vesznek figyelembe természeti alaptörvényeket. Mióta világ a világ a fiú gyermek megy, a lány gyermek marad a "ház körül". És mióta világ a világ, a lány gyermek ELSŐSORBAN a saját anyukájához és családjához fordul, ha segítségre van szüksége az utód gondozásához. Teljesen természetes, hogy nem a férjed anyukájához szaladgálsz majd, ha kérdésed van, vagy ha valakire bízni akarnád a gyermekedet. De ha mégis hozzá fordulsz (mert nyilván a gyereknek az a jó, ha mind a 4 nagyszülővel aktív a kapcsolat), akkor azzal segítenek amit TE kérsz. Nem azzal, amit ők elképzelnek. Tapasztalatból mondom: előre tisztázni kell ezeket a viszonyokat. Az elején meg kell küzeni az anyai státuszodért, és az irányítás jogosultságáért. És ez csak akkor megy, ha a férjeddel egységet alkottok kifelé, a nagyszülők felé is. Ha ez megy, akkor helyreáll a béke, megszűnik a manipuláció, és minden megy a maga útján (az más kérdés, hogy a nagyszülőknek általában nem tetszik, ha alkalmazkodni kell, de nem lehet minden tökéletes)
15. Ági05 (válaszként erre: 14. - Arany1)
2010. júl. 18. 21:27
Örülök,hogy hozzászólt egy nagymama is.Nem olvastad végig akkor,nem is várnám el,ha betegek lennének.Kölcsönösnek kell lenni,ez természetes,én elsősorban az első hónapokra gondoltam,hogy inkább ők jöjjenek.De ők,illetve főként apósom azt várja,hogy mindenki az ő akaratának rendelje alá magát.Ha füttyent ugrani kellene.
14. arany1 (válaszként erre: 1. - Ági05)
2010. júl. 18. 21:19
Az aktívan dolgozó,betegségekkel küzdő nagy szülő nem elítélendő,ha nem tud rögtön ugrani.A fiataloknak sem könnyű órákat zötyögni agyerekkel,de ha akarja mególdható.A mi idönkben sem volt könnyű,babakocsi nélkűl mégis útra kerekedtünk.Bocsi,hogy beleszóltam.
13. Ági05
2010. júl. 18. 21:13
Őszi baba lesz,én is úgy gondolom,hogy tavasztól vinném csak(kivétel a karácsony).Kell még neki a biztonság,a megszokottság,s a hidegben sem szeretném hurcolászni.
2010. júl. 18. 21:05

Nálunk anyuék teljesen természetesen jöttek, sőt, az első két hétben még meg is sértődtek volna, ha visszautasítom mondjuk azt, hogy hozzák naponta az ebédet. :-) De rendesek voltak, nem telepedtek ránk, mindig megkérdezték, van-e valami, amiben segíthetnek, kicsit gyönyörködtek az unokában, aztán mentek is haza. De ha bármi kellett, csak telefonáltam és jöttek. Anyósom messze lakik, talán ha kétszer eljött, mi se nagyon mentünk, mert a lányom nagyon nem bírta az utazást, mindig végigrókázta szegény és üvöltött, szóval nem akartuk kínozni sem a gyereket, sem magunkat. De hiába hívtuk meg anyósomat mondjuk karácsonyra, nem akart jönni. Két éves a leányzó, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor látta a nagyanyja, de őszintén megmondva nem is bánom, elég gáz a nő. Szerencsére a párom is így gondolja. Rendszeresen felhívjuk, de nagyon ritkán találkozunk.

Egyébként egyetértek azokkal, akik azt mondták, hogy egy kisbabának, pláne ha ősszel-télen születik, semmi szüksége a nagy látogatóba menésekre. Plusz influenzás időszak... Az se nagy baj, ha túl sokan hozzátok se mennek szerintem.

11. Ági05 (válaszként erre: 10. - Masnesz)
2010. júl. 18. 21:04
Ebben az esetben ez teljesen érthető.
2010. júl. 18. 21:04
Hozzánk a szüleim nem nagyon szoktak jönni. A kislányunk négy hónapos, de ők még csak 2x voltak. Apukámnak fáj a lába, már nehezen jár. Tömegközlekedéssel 2 óra az út. Így aztán mi szoktunk 1-2 hetente átmenni. (kocsival)
9. Ági05 (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2010. júl. 18. 21:00
Köszi:)
2010. júl. 18. 20:58
Az apósom elmélete szerint a gyereknek kell menni a szülőhöz,ugyanígy az unokának is.A sógoromat pedig előttem is hergelték már a sógornőm ellen,hogy pl.biztos nem is beteg a gyerek,csak nem akarja vinni.Legutóbb szegény kislány végigköhögte a családi találkozót,mert menni kellett.
2010. júl. 18. 20:57
Gratulálok a Pocaklakóhoz!
2010. júl. 18. 20:55

Szia!

Nálunk mindkét oldalról jöttek, az első pár hónapban ez nem is volt kérdés (novemberi baba és nincs autónk). Amint nagyobb lett már könnyen mocorogtunk, így hol mi, hol ők jönnek.

De mint az előttem szólókhoz csatlakozva, ez tényleg a nagyszülők hozzáállásától függ, de én akkor is azt mondom az elején ha kíváncsiak jöjjenek ők.

Késöbb meg ahogy hozza!

5. Ági05 (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2010. júl. 18. 20:55
Köszi:) Én is így gondolom.
2010. júl. 18. 20:54
Lehet ám az is, hogy nem akarnak zavarni, mert ha mennek akkor meg az a probléma, hogy akkor mennek amikor szopizik, amikor pihenni szeretnétek, vagy éppen fürdetés van. Nehéz az egész mindkét dél részére. azt hiszem az őszinte megbeszélés alapján a legjobb a látogatás.
2010. júl. 18. 20:51
Ez a nagyszülőkön is múlik! A párom szüleihez nekünk kell felmenni, ők csak ha fontosabb ünnepség van akkor jönnek! Az én szüleim sem jönnek túl sokat, ott fele-fele arányban van a dolog!
2010. júl. 18. 20:45

Nálunk ők jöttek, aztán 3-4hét után mentünk mi először aszem, de nem szeretek menni pedig már 5hónapos, mert nem bír ott aludni valamiért...:S


Jobb ha Ők jönnek eleinte hisz a babónak kell a megszokottság:) plusz ha télen jön majd a baby nem neked kéne mászkálni a fagyban...

na meg te fáradt leszel és a legfontosabb Ő lesz, aki szeretné látni elmegy hozzátok:)

gratulálok a manóhoz:)

2010. júl. 18. 20:37

A férjem szülei gyakran szidják a sógornőmet a háta mögött,hogy nem viszi hozzájuk elég gyakran az unokát.A sógornőm pedig nekem panaszkodik,hogy csak egy évben 2-szer mennek a nagyszülők a gyerekhez.S ha megkérte őket,hogy vigyázzanak rá 1-2 órát,többször visszautasították,hogy fáradtak,nem érnek rá (nyugdíjasok).(Néhány buszmegállónyira laknak egymástól.)Most én is babát várok,s már mondják a férjemnek,hogy remélik,mi gyakrabban visszük majd.

A barátnőimnél azt tapasztalom,hogy főleg amíg a baba pici,szopik,a nagyszülők járnak látogatóba.

Nálatok ez hogy van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook