Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után egy ujabb terhesség! De mikor? fórum

Császár után egy ujabb terhesség! De mikor? (beszélgetős fórum)


22. edadf283be (válaszként erre: 21. - Tonettó)
2010. aug. 1. 15:08

Gratulálok!!!

hogy érted azt hogy nagyon érzékeny a heged??milyen érzés ha letudnád irni pontosabban??köszi Anett

2010. júl. 30. 09:18
Megszültem, császárral. Azért császár után a következő terhességnél ne várjatok sokáig a kórházba menetellel, mert a heg elég érzékeny. Nekem konkrétan hajszál híja volt, hogy szétvált, mert hajnali 5-től este 7-ig otthon vajúdtam. Persze nem voltak rendszeresek a fájások, de azért 3 ujjnyira otthon kitágultam, szóval erejük volt. Bent nem sokat tökölt a dokim hála istennek, hamar megvolt a műtét.
20. edadf283be (válaszként erre: 16. - D9d8721118)
2010. júl. 23. 15:26

7 és fél honapjára rá,lettem ujra kismama.

és eddig minden rendben van,lassan a 21 hétben vagyok.

a gond az volt korán született 29hétre,Sopronban szültem ahol nincsen koraszülött intenziv,vagyis van de nem ennyire picinek,elvitték őt szombathelyre ahová sopronbol 10kor indult és sz.helyre 10:35re ért,de a leletein csak 12:05ko kedzték meg a kezelését,,meg sopron 2xintubálta szájonkeresztül amit nem szabadott volna igy megsértették az éretlen tüdöhártyáját ami ki is lyukadt neki,mikor sz.helyen lélgeztetőgépre tették másnap ennek mellékhatásként kapott légmellett,aminek következmnye hogy összeesett a vérkeringése,(alacsony lett) és ebbőlkifolyolag agykamrai bevérzése lett és ebbe halt bele!!!pedig 4kor azt mondták sokkal jobban van és 100% oxigénről levették 70%ra hogy ez mekkora elöre lépés,aznap 3 és fé orával késöbb közölték meghalt este fél7kor!!!azt hittem megörülök,menten összesetem,elkülönitettek külön szobába,tök egyedül,egész nap csak sirtam és nem hittem el,legerösebb nyugokat kaptam de nem használtak semmit sem,ez kedden volt .csüt,irtam a férjemnek egy sms-t amiben kértem legyen még egy gyermekünk ,és lám nem sokkal késöbb lett is ujtra itt a pocakban,7honap alatt rengeteget jártam kórházba,szülés utáni 4 napon trombozist kaptam 20cm vénában 5 helen zárodott el az ér és müteni kellett oktoberben,most ennek hatásként szurkálnom kell magam vagyis a férjem szurkál Clexánnal!!!de szinte minden honapban jártam nődokihoz hogy nézze a hegemet és mondja meg mikor lehet probálkozni,és akkor győrbe mentem el mert azt mondtam novemberben hogy soha többé Sopron és ott azt mondta a nőgyógyász hogy márciusban mehet a porba!!februárban már néha néha ráprobáltunk és márc 10.én volt meg utoljára és most itt vagyok ujra boldogan kismamként,neked is hasonlo sikereket kivánok,szia Anett

19. Tonettó (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2010. júl. 22. 07:18

Utoljára 36 hetesen nézték a heget. Egyébként túlhordáskor szokták állítólag. 36 hetesen 7 mm volt a hegvastagság, az állítólag nagyon jó. Fájni nem fáj, nem hiszem, hogy baj lenne vele.

Hát igen, ki bír várni? :))

18. d9d8721118 (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2010. júl. 20. 21:50
Hát biztos igy kéne lennie, de nálam kicsit kuszaság volt. Félreértettük egymást a védőnővel!
2010. júl. 20. 19:38

Lina!

most olvasom másik topciban a tanácsodat, hogy a kismami feltétlenül nézesse havonta a vérnyomását és a pisijét...


nem értem... ezt úgy kell külön mondani??? a terhesgondozóból addig el sem engednek, amíg nem pisilt az ember lánya pohárba...

vérnyomás, súly, vizelet minden alkalommal... sőt, még vizsgálat is havonta...

és nem ikres kismaminál, hanem általában, mindenkinél...


bocs az OFFért... de kicsit értetlenkedve állok a helyzet előtt, hogy ez nem mindenhol így működik...

16. d9d8721118 (válaszként erre: 15. - Edadf283be)
2010. júl. 20. 18:57

Tehát a szülés után 7 hónappal ismét terhes lettél? Azóta sincs gond, ugye?

Megkérdezhetem mi történt? Ha gondolod privibe is leirhatod, ha ugy érzed.

2010. júl. 20. 15:17

Szia.

én pontosan ugy jártam mint te.nekem is tavaly oktober 06 helyett julius27.én 29 htére született császárral meg a kisfiam és meghalt mint neked,

én most a 20.hétben vagyok.császár után 7 és fél honappal késöb a baboca akit tervbe vettünk kopogtatott,igy most a két gyermekem között 16 és fél honap lesz,de nem biztos hogy csásázr lesz ez is megprobálhatom a sima szülést mivel nekem már van két gyermekem akik simán születtek,de ha császár lesz az sem érdekel

14. youlcsi (válaszként erre: 13. - D9d8721118)
2010. júl. 19. 20:01
OK
13. d9d8721118 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2010. júl. 19. 20:00

:) :) :)

Jujj, de izgi :) Majd ird meg :)

12. youlcsi (válaszként erre: 9. - D9d8721118)
2010. júl. 19. 19:34
12hetesen egyértelműen fiúnak látta az orvos... 18hetesen látott valamit, de nem mozdult manó semerre, így csak "valami van ott" lett a vége... majd jövő héten újra lecsekkoltatom :)
11. youlcsi (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2010. júl. 19. 19:33

nem tudták eldönteni, hogy jó helyen van-e a babó.

az én mindenható dokim egészen az utolsó napig azt mondogatta, hogy csak ne neki legyen igaza...


nem lett :)


2naponta uh-ztak, mire végre az osztályvezető a reggeli viziten (ha-ha-ha... viziten uh... 4 orvos nézte :)) közölte, hogy ez intrauterin... :D

10. d9d8721118 (válaszként erre: 7. - Tonettó)
2010. júl. 19. 16:28

Gratulálok!!!

Húú, akkor már nagy az izgalom :) Nézegették is a hegvastagságot?


Jah egy év azért az hosszabb idő. Én októberben szeretnék teherbe esni, vagy legalább is elkezdeni a próbálkozást. De az még csak fél év.


Hallottam ismimtől, hogy egy ismerőse 5 hónappal császár után lett terhes, nagy babát szült, de minden oké volt.



Jó, tudom muszáj várni, és minél többet vár az ember annál jobb. De ki bir várni???

9. d9d8721118 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. júl. 19. 16:25

Kisfiú, kislány?


Jaj nekem szülés elött 1-2 héttel mondták, hogy fiú-lány. Egészen addig két kislányt tudtunk. Meg is vettük a lányos cuccokat :)

8. d9d8721118 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. júl. 19. 16:24

Hát gratulálok!

Látod, csak összejött!!! Miért voltál kórházban?

7. Tonettó (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2010. júl. 19. 15:40

Szia!

Pont egy év múlva estem teherbe, szoptatás alatt. Ugyan még nem szültem meg (szombatra, 24-ére vagyok kiírva), de nagyon nagy a második baba is, ennek ellenére a hegemmel minden rendben.

6. youlcsi (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2010. júl. 19. 06:54

Linám!

3. clostis ciklusból... ha nem jött volna babó, akkor köv hónapban vsz sor került volna a laparra... asszem beijedtek a petefészkeim a dokibácsitól :D

tesztelni sem akartam, mert minek? majd 1 hét kórház, amikor vártam az ítéletet, hogy élhet-e a babám, vagy netalán rossz helyen van... és most már csak 1 hét a félidőig... számomra teljesen hihetetlen...

5. d9d8721118 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2010. júl. 18. 19:34

Szia!!!

Miujs veled? Látom van van baba :) Hogyan sikerült? Mesélj!!!

2010. júl. 18. 19:34

Akinek nem saját tapasztalata van, hanem ismerősök, rokonok esetei azokat is szivesen veszem!!! Mindenből lehet tanulni.


Nem szeretnék úgy járni, mint legutóbb! Elég volt 4 babát elvesziteni. Egy esetleges hegszétválás miatt meg pláne nem. De persze egy év után sincs garancia arra, hogy ne legyen gond!

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2010. júl. 18. 19:08

Drága Lina!

köztem és a nővérem között is 18 hónap különbség van... ráadásul anyu nagyon rosszul az 1. császárból :/

igaz, ennek is már vagy 28-30 éve :)

tudom, hogy nem saját tapasztalat... és te olyat várnál... de talán ez is megnyugtató valamennyire (amíg olyan nem jelentkezik, aki saját bőrén tapasztalta)


remélem tudod, hogy teljes szívemből drukkolok nektek!!!

2. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - D9d8721118)
2010. júl. 18. 18:52

Szia!

Az unokaöcséim közt 11 hónap korkülönbség van és császáros szülés...és ez nem most történt,hanem 1977-ben :)

2010. júl. 18. 18:01

Sziasztok!

Dióhéjban: Ikerterhes voltam, sajnos korán megszültem, császárral július helyett áprilisban, 27 hetesen. Sajnos babáim elmentek.

A dokim azt mondta, ha lelkileg helyre jövök nyugodtan próbálkozzunk az ujabb terhességgel, az endokrinológus szintén ezt mondta. Rákérdeztem, hogy de mi lesz a heggel? Mi lesz ha szétválik, baj lesz és esetleg megint koraszülés lesz a vége, mert a heg nem birja? Erre az volt a válasz, hogy mire a baba elkezdene nőni, a kritikus 10 hónap 1 év ugyis eltelik.


Sajnos elég nehezen estem teherbe az ikerbabákkal is, és ezért mondták a dokik, hogy most amig tombolnak a hormonok, kell kihasználni a lehetőséget.


Elsősorban azok véleményére vagyok kiváncsi, akik teszem azt szoptatás alatt, vagy 1 évnél elöbb lettek ismét terhesek, és persze, hogy minden okés volt-e.


Én arra gondoltam, hogy fél évet várunk, és újra próbálkozunk.



Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy 1 évet kell várni! Csak ugye lehet 1 év múlva megint nem lesz esélyem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook