Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kislányomnak nem ízlik a gyümölcs... fórum

5 hónapos kislányomnak nem ízlik a gyümölcs... (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. piroska103 (válaszként erre: 63. - Emmmy)
2010. aug. 24. 09:31
Nincs ezzel semmi baj. :) Majd amikor elkezd járni, akkor meg az lesz a baj, hogy mindig elszalad, futhatunk utána. :) Így van ez és ez rendben is van. :) Az elején kikészülünk, hogy rajtunk lóg, aztán meg azért, mert nem teszi. :) Jó lesz ez, nemsokára el fog játszani egyedül, meg reggel már megáll az ajtóban és mutat majd kifelé, hogy ki akar menni. :) Akkor azért nem lesz megállás. :) De jól van ez így. És hogy fáraszt? Természetes, hiszen az anyuka is csak ember és elfárad. :)
63. emmmy (válaszként erre: 62. - Olgi1977)
2010. aug. 12. 13:17

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat! Most ott tartunk, hogy elmúlt a leány 6 hónapos, teljes étkezéseket eddig sem váltottunk ki, de a sütőtököt megeszi. Kicsi adagokat ugyan de azért elfogadja. Ebbe ha keverek reszelt almát vagy körtét, akkor az is jöhet, a barackból csak nagyon kevés, a krumpli egyáltalán nem, ezenkívül még a rizspép és a répát. Szerintem a banánt is megkóstoljuk majd.

Hogy miért erőltetem? Nem erőltetem szerintem, főleg, hogy az elején annyiból állt a dolog, hogy megkínáltam, nem kérte, hagytam. Amúgy meg azért lenne jó, ha elfogadna valamit rendesen, mert amúgy imádom és szeretem a lányomat, de amíg csak az anyatej jó neki - kicsit morbid lesz a hasonlat - de olyan, mint egy kis ruhacímke. Fél éve nem voltam kozmetikusnál, pedikűrösnél, szerencse, hogy a fodrász 2 házzal mellettünk lakik. Annyit vagyunk kettesben (apukája rengeteget dolgozik) hogy még a cumisüveget sem fogadja el mástól, csak tőlem. A nagy melegben meg 2 óránként cicizik. Amúgy tök jó, hogy tudok szoptatni és tényleg hálás vagyok érte nagyon! Szóval csak annyit szeretnék, hogy egy picit több ideig ellegyen a cicim nélkül és én is kicsit élhessek, rendbe szedhessem magam. Vagy ez most így durván hangzik?

2010. júl. 21. 06:54

Miért akarod erőltetni nála? Van még tejcsid? Akkor adj neki azt, amúgy is 6 hós koráig elég neki. Nekem mindkét lányom 8 hósan fogadott el először bármi mást az anyatejen kívül. Az elsőnél még erőltettem és a végén már sírtam a sikertelenségtől. Pedig egszerűen ő még nem akart mást.

Ha már nincs tejcsi, akkor is maradj még a tápszernél, próbálkozz egy hét múlva

2010. júl. 21. 02:28
*darabos, bocsi
2010. júl. 21. 02:25

Az én kislányom két és fél éves, mi sokat kínlódtunk az étkezésekkel. Az én tapasztalatom az, hogy a legfontosabb most még neki az anyatej, ha adtam gyümit, vagy főzit, akkor utána szoptattam, így nem apadt el a tejem, 13 hónapig szopizott. Tovább szerintem nem is kell, de ebben megoszlanak a vélemények. Egy valamit nagyon fontosnak tartok, hogy tudd: amit ma nem eszik meg, nem biztos, hogy holnap sem eszi. Először is azért, mert hozzá van szokva a puha cicihez, tehát neki a kanalazás nem olyan nagy élmény és még arra is rá kell jönnie, hogy azt hogy kell csinálni, hogy kell enni tulajdonképpen. Mi azt csináltuk, hogy lereszeltük az almát és a levét próbáltuk neki adni, az ízlett neki és nem volt furcsa, hogy darabod. Hiszen az anyatej sem az! Hozzá kell még neki ezekhez szokni. Minden nap egy másik gyümölcsöt próbálj, a banán jó ötlet, mi tettünk az almához és a meggyhez is, na, azt nagyon szerette. De hidd el, hogy valamire ma azt mondja, hogy nem, néhány nap múlva meg falja. Egyébként meg egyél TE gyümölcsöket, jó sokat, hogy anyatejen keresztül szokja az ízét.

Méz kimondottan tilos egy éves kor alatt. Biztosan sok gyerek túlélte, hogy kapott, de volt jónéhány, aki nem, botulin mérgezést lehet kapni. A glutént is óvatosan, mert az is allergiát okozhat, akkor aztán kínlódhatsz eleget.

A bébiételekkel meg az van, hogy már a nyolc-tíz hónaposak között van tej meg glutén néhányban, de ha nem nézi meg az anyuka, nem is tudja, hogy az nem a 8-10 hónapos gyereknek való. Nem mindig jól vannak feltüntetve a hónapok. Bébiételt érdemes tartani otthon, hogy ne járj úgy, hogy nem ízlett neki, amit főztél és akkor mit adj neki? Azt is kóstolgathatja, mert nálunk például az elején csak az én főztömet ette, aztán volt, hogy csak bébiételt, aztán megint az enyémet, most meg eszik mindent, de azért kell a marketing. Érdekes, a bölcsiben állítólag repetáz is kér. Szóval trükkösek ezek a gyerekek, résen kell lenni. :) A hozzátápi (ami úgyis nem sokára lesz) nálunk az vált be legjobban, hogy főztem husilevest, turmixoltam, tettem bele egy kis tápszert és már ette is. :) Tudod, olyan hamar elszalad ez az idő, most olyan vicces utólag, hogy mit összekínlódtunk, hogy etessük, aztán már mindjárt ovis. :)

Jó próbálkozást! :)

2010. júl. 19. 15:28
Most sokat sétáltunk és nem kanalaztam, be a cumisüvegbe a cucc, nagylyukú cumival aztán séta közben is mehet a kaja :)))
58. Christineee (válaszként erre: 57. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 21:10

Ebben a melegben nem is csodálom ha rosszabbul tűri a dolgokat.

Ami az én fiamat illeti, így is játszik, meg dumál kaja közben, nem tudom mi lesz ha kanállal próbálkozok majd megint:-)

2010. júl. 18. 21:02
Amikor a kisfiam is nyűgösebb akkor én is a kaját beleteszem a cumisüvegbe, egy kis víz hígításképpen aztán add szaladjon...a pépet pillanatok alatt bekanalazza, de ezekben a nagy melegekben inkább a cumisüveges dolgot választottam mint a kanalazást, ígyse volt türelme hátmég ha szakaszos az evés, azt nagyon utálja :)
56. Christineee (válaszként erre: 55. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 20:59

Hu már várom azt az időszakot:-)


Egyelőre csak cumis üvegből megy a pép is gyümivel keverve. De kb 2 hét múlva újra elkezdem a kanalasdit, hátha:-)

55. 3cbd320f88 (válaszként erre: 54. - Christineee)
2010. júl. 18. 20:56
Majd belejösztök ti is...:)Aztán majd nézed hogy pép nélkül is úgy eszi mint kacsa a nokednit :)
54. Christineee (válaszként erre: 24. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 20:51

Ezzel nem értek egyet. ismimnél anyatejes baba egyből elkezdte enni a gyümiket, míg az én tápos babám meg nem.

Nem lehet általánosítani.

És csak 3 hét van köztük. A kislány 5 hónaposan már ette ezeket. Az én babám meg 5,5 hónaposan se.

Én csak péppel keverve tudom etetni vele a gyümiket.

53. 3cbd320f88 (válaszként erre: 52. - Egypt)
2010. júl. 18. 20:45
Árát nem tudom ajándékba kaptuk, de ezek szerint jobb is...:)
52. egypt (válaszként erre: 51. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 20:19
Egy gond van csak vele, mégpedig az ára... Kicsit drága ahhoz, hogy a gyereken kívül más is egye...:)
51. 3cbd320f88 (válaszként erre: 50. - Egypt)
2010. júl. 18. 18:32
Bevallom töredelmesen a kvm mellé meg-meg kóstolgattam párat :)
50. egypt (válaszként erre: 49. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 15:57
Többféle is van, ha jól emlékszem. Mi is sokáig csak babakekszet használtunk, egyébként finom is.
2010. júl. 18. 14:55
Háztartási kekszet én sem használtam, de lehet kapni 6-hós kortól babakekszet...Mil.ás.
48. emmmy (válaszként erre: 47. - Emmmy)
2010. júl. 18. 14:53
bocs nem 22 héttel, hanem 2 héttel fél éves kora előtt
47. emmmy
2010. júl. 18. 14:52

Bevallom őszintén a keksszel azért nem próbálkoznék most még, mert a közvetlen környezetemben van két picike kislány, akik glutén allergiásak lettek. Nem szeretnék kockáztatni.

Az én védőnőm szerintem egy kicsit modernebb gondolkodású, mert pl. nekem azt mondta a gyerekorvos 4,5 hónaposan, hogy minek ennek a gyereknek este tápszer, adjak inkább neki főzeléket. Aztán a védőnővel megbeszéltem, hogy én nem akarok főzelékkel kezdeni, pláne nem este elkezdeni a hozzátáplálást.

Ő is azt a nézetet vallja, hogy fél éves korig csak anyatej, és hogy a kóstolgatást elkezdhetjük 22 héttel a fél éves kor előtt. Csak most szabadságon van, amúgy meg nagyon nagy a körzete és sok a baba is, csak a legvégső helyzetben zaklatom szegényt kérdésekkel.

46. 3cbd320f88 (válaszként erre: 43. - Egypt)
2010. júl. 18. 14:42
ő az okosabb...érted...
45. 3cbd320f88 (válaszként erre: 41. - Emmmy)
2010. júl. 18. 14:41
ne add fel, majd fog ízleni...
44. 3cbd320f88 (válaszként erre: 40. - Emmmy)
2010. júl. 18. 14:41

:) 6,5 hónapos korában váltottunk másikra, de amíg kisebb volt egyszer másikat is kipróbáltunk, az is ízlett neki...én csak olyat adok a gyereknek amit meg is kóstoltam először onnan tudom, hogy mindegyiknek legalábbis nálunk más íze volt...

mi is ha-sal kezdtük, mostmár mezei van :)

43. egypt (válaszként erre: 17. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 14:40
Pedig glutén tartalmút nem szabad elvileg ilyen piciknek adni.
42. Danica16 (válaszként erre: 34. - Lisa65)
2010. júl. 18. 14:37
Méz nem ajánlott egy év alatt!!! De inkább másfél-2éves kortól...
41. emmmy (válaszként erre: 39. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 14:24
Én is annyira készültem rá, hogy majd itthon fogok pepecselni a főzelékekkel meg mindennel. Beszereztem már mindenféle robotgépet, gyümölcs centrifugát stb. Nagyszülőknél van is bőven bio kaja. Csak eddig nem ízlett semmi neki. Majd talán a zöldségek, vagy idővel lassan a gyümik is.
40. emmmy (válaszként erre: 38. - 3cbd320f88)
2010. júl. 18. 14:22
Mi 5 hónaposan még mindig az egyes tápszert kapjuk, nem is mondta a doki, hogy kellene már másik. Ráadásul hypoallergén és kesernyés az íze. Amúgy én a lányom 5 hetes kora óta menstruálok, olyankor is állítólag más az íze a tejnek, ráadásul túl vagyok egy epegörcsön is, azt is megérezte, szóval ízek terén meg van edzve!
2010. júl. 18. 14:00
A kisfiamnak én is mindig főzök, megpróbáltuk egyszer a boltit...köszöni szépen de nem kellett neki :) A gyümiket megette, de mióta már van minden azóta abból sem veszek...annó olyat vettem amit itthon nem tudtam megcsinálni...
38. 3cbd320f88 (válaszként erre: 26. - Maya80)
2010. júl. 18. 13:58

3 havonta változik a tápszer íze is, hisz az újszülöttnek, a 6-9-12 hónapos gyerkőcnek is más kell...leglábbis a mi tápszerünk eddig 3 félét próbáltunk mindegyiknek más az íze...

Azért mondta, hogy könnyebb talán a tápszeres babákat a hozzátápira nevelni, mert a barátnőmnek tiszta anyatejes a babája és nagyon nehezen megy a kajálás, és egykorúak a gyerekeink...de lehet hogy ő kivétel...

37. lisa65
2010. júl. 18. 13:58
Kérdezd meg a védőnőtől amúgy meg nem kell bele mennyiség, egy kiskanál bőven elég. De jó a banán is az almába pl. ebből sem kell sok!
36. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 34. - Lisa65)
2010. júl. 18. 13:53
5 hónaposan???
35. emmmy (válaszként erre: 34. - Lisa65)
2010. júl. 18. 13:52
azt már szabad? az elején, amikor a 6 hetes tanácsadáson voltunk, kifejezetten tiltották.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook