Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárki eljöhet a családból gyed-re? Én most igényeltem meg, de egy hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Folytathatja valaki más? fórum

Bárki eljöhet a családból gyed-re? Én most igényeltem meg, de egy hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Folytathatja valaki más? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 17. 15:09

gyesz=gyest

bocsi

2010. júl. 17. 15:09
Szerintem a gyedet csak az apa,de a gyesz már a nagymama is igényelheti,.
8. 298dc77b34 (válaszként erre: 6. - Handyy)
2010. júl. 17. 14:45
Nem. Csak a gyermek apja, mint lentebb is írtam.
2010. júl. 17. 12:36
Ja, anyuval egy háztartásban lakunk, ha ez is számít hozzá.
2010. júl. 17. 12:35
A 6 hónapot most fogja betölteni a gyermek. 7-8 hónapos lesz amikor vissza kell menjek dolgozni, és az érdekelne, hogy anyám igénybe veheti-e a gyedet, amit most fogok majd kapni. Vagy csak a gyest veheti igénybe, ami kb 25000 forint? Ez érdekelne, mert nem értek ezekhez a dolgokhoz.
2010. júl. 16. 17:50
A Tgyás a Baba fél éves koráig jár, azt tudtommal csak az anyuka veheti igénybe, a gyest biztos felveheti más is!A Gyed a baba fél éves korától jár, szerintem már azt is igényelheti más, sajnos sok ismerősöm gyermeke volt 7-8 hónapos korától bölcsödés, ott tanultak meg mindent.
2010. júl. 16. 17:50

Szerintem a baba nem 1 hónapos, hanem legalább hat, hiszen gyedet igényelt rá.


gyermekgondozási díjra jogosult:

• a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

• a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

+ gyermekgondozási díjat kérelmező személy a

gyermeket saját háztartásában nevelje.


Tehát még az apa kérheti, ha a fenti feltételeknek megfelel.

3. pethoevi (válaszként erre: 1. - Handyy)
2010. júl. 16. 17:46
én úgy tudom,h csak a baba fél éves korától lehet más gyeden vagy gyesen.
2010. júl. 16. 17:44
Nem lesz túl korai az egy kicsit?Nem akadékoskodásból írom! Tapasztalatból tudom,1 hónaposan az anya jelenti a világot a gyermeknek...Sztem min.fél évet próbálj meg otthon tölteni...De ez csak az én véleményem.
2010. júl. 16. 17:33
Bárki eljöhet a családból gyed-re? Én most igényeltem meg, de egy hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Folytathatja valaki más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook