Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jarvis: segítsetek, abbahagyhatom a szedését? fórum

Jarvis: segítsetek, abbahagyhatom a szedését? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Nikike1988 (válaszként erre: 30. - Eva7171)
2016. júl. 19. 14:36

Szia.

Engem èrdekelne milyen vitaminokat szedsz..:)

31. eva7171 (válaszként erre: 29. - Accelera)
2013. máj. 6. 18:41
Még az előzőhöz annyi,hogy magadtól már rájöttél nem kellene a gyógyszer.Jó úton indultál a többi rajtad múlik megtudsz-e fordulni 180 fokkal az eddigi életed kapcsán.Bocs a helyesírási hibákért,későn vettem észre.
30. eva7171 (válaszként erre: 29. - Accelera)
2013. máj. 6. 18:26

Szia!

Véletlenül tévedtem ide.Ha megfogadod a tanácsomat,szerintem jobban leszel.A gyógyszeredet dobd el jó messzire és az orvosodat felejtsd el.Kezdjél el c-vitamint szedni 3-szor legalább 1000mg-ot.Lenkeinek nagyon jó alapvitaminja van amit én most szedek.Minden betegség hiányállapotokra vezethetö vissza ne higgyél az orvosoknak ,mert a gyógyszer méreg a szervezetednek.Sok embertől hallottam a közelemben,hogy nincsennek jobban a gyógyszerektől.Ha elfogadod a tanácsaimat,írjál privátba megpróbálok lelket önteni beléd.Amúgy önzetlenül segítenék és semmit nem reklámozok csak megjártam már én is a felesleges köröket.Rájöttem a gyógyszermaffia és az orvostársadalom megvezet minket és nem érdekük az emberek egészsége,mert akkor kivesz gyógyszert.Várom válaszodatt ,hogy benne lennél az egészséged visszanyerésére.Akkor én szivesen adok neked tanácsokat.Még annyi,hogy velem beszedettek olyan sok gyógyszert 20 év alatt,ami 7 év alatt ürül ki a szervezetemből.De 1 éve semmit se szedek,és most azt tervezem a fogászaton nem kérek injekciót a fogtöméshez.(3 év után mentem el a fogaimat átnézetni és szerencsére csak egy pici luk van az eggyiken)Ssép napot neked.

2013. máj. 6. 09:18

Sziasztok!

Látom, már 3 éve nem járt senki itt, de hátha valaki benéz.

Én iszonyúan szenvedek a Jarvissal. Évek óta szedem, de nem tudom letenni. Már lecsökkentettem napi 1x 75 mg-ra, de ha elfelejtem egy este bevenni, akkor pokol a másnap. Ma is így jártam :( HAjnalban rémálmok, meg összehasonlíthatatlan furcsa szédülés, látászavar. És mikor teljesen felébredtem, akkor jöttem rá, hogy este elfelejtettem. Eddig kb 4x fordult elő az évek során, de mindig ezekre a tünetekre ébredtem. És akkor az egész napom gáz. Egyébként a Jarvis sem segít. Már rég nem a pánikrohamok okozzák a problémát... Ha csak annyi lenne. Évek óta folyamatosan vagyok rosszul. Szédülés, nyomás meg égő érzés a fejemben, rossz kedv, és egyéb tünetek, amik semmitől sem múlnak el. Már 3 pszichiáter kísérletezett rajtam, és előbb-utóbb mindegyik közölte, hogy nincs több ötlete velem kapcsolatban. 8 éve nem volt olyan napom, hogy jól lettem volna. És erre még ma rátett, hogy kihagytam este a Jarvist. Gőzöm sincs, mi lesz ma, hogy megyek dolgozni :(((

28. homern (válaszként erre: 25. - Nikike1988)
2010. júl. 18. 20:43

Elnézést,hogy csak most írok,de a kisfiam nem sok szabad időt hagy nekem :)

1 évig jártam a dokimhoz.Ő ugyan pszichiáter,de nem ragaszkodik a bogyókhoz.Begyakoroltatta velem mire gondoljak,mit tegyek,ha rámjön a roham(pl ha megijedek valamilyen helyzettől és elkezdek pánikolni).Nagyon sok variációt mondott,mindenkinek más jön be.Volt aminek már a hallatára is a röhögőgörcs kerülgetett...ki kell próbálni őket éles helyzetben.Azt ne kérd,hogy írjak példákat,mert nem tudnám így megfogalmazni,elég összetett.Még házi feladataim is voltak,naplót kellett vezetnem arról mikor milyenhangulatban voltam,mi válthatta ki,próbáltam-e pl bemenni egy boltba(nevetségesen hangzik,de több hét volt,mire be tudtam menni anélkül,hogy ájuldoznék).Beszélt a közeli hozzátartozóimmal is,akikkel mindennapos a kapcsolatom.Elmondta nekik milyen esetben hogy viselkedjenek velem,miben tudnak segíteni,mikor nem szabad segíteniük,hiába könyörgök,ilyenek.Nagyon megérte végigcsinálni.Sokszor azt mondogattam,hogy hülyeség,majd megoldom egyedül,nem vagyok én dedós,ha összeszedem magam tuti sikerül egyedül is...Jó,hogy volt,aki nem hagyta,hogy nem menjek vissza a dokihoz.

Másfél év múlva felköltöztem egyedül pestre egy 2500fős koliba,magamról gondoskodtam egy szál ismerős nélkül,csak az ösztöndíjamból.Hamarosan társaságba jártam,megtaláltam a párom,és most van egy 6 hónapos kisfiúnk.

Kisregény lett :),bocsi :)

Remélem tudsz belőle egy kis erőt meríteni,és elhatározod,hogy egy napig sem késlekedsz a dokikereséssel :)

27. d62762eb79 (válaszként erre: 26. - Nikike1988)
2010. júl. 18. 17:33
biztos lehetsz benne.
2010. júl. 18. 12:49

sziasztok

ez a 6.nap hogy nem vettem be a Jarvist

tegnap is éreztem ezt az enyhe hányingert,és olyan furán lüktet a fejem vagy mi.Elég kellemetlen de nem olyan durva.Remélem elmúlik most már..

25. Nikike1988 (válaszként erre: 24. - Homern)
2010. júl. 16. 18:09

szia

akkor érted miről beszélek..:(

Elvileg a Jarvis is enyhe de ki tudja..

Meddig jártál dokihoz? Elmesélnéd nekem hogy sikerült legyőzni ezt dolgot? Én is inkább a pszichológuson gondolkodom mert ő a lelki okokat keresi és nem csak bogyókkal bombáz(azt mondják)

24. homern
2010. júl. 16. 16:43

Hát, ez a nem merek egyedül menni sehova dolog ismerős :( Ha már a kapun kellett kimenni összefolyt előttem minden,és majdnem elájultam..

A hangulatom is eléggé ingadozott.

Szedtem egy enyhe gyógyszert(a pszichiáter azt mondta,amennyire kiismerte a személyiségemet erősebb nem kell,megoldjuk a nélkül is szép lassan)

Hát,az a gyógyszer tényleg nagyon enyhe lehetett,mert alig csinált valamit,abba is hagyatta. mégis nehéz volt letenni.Mintha az utolsó kapaszkodót is elvette volna.Szerintem ha c-vitamint kaptam volna valami dilibogyónak álcázva,attól is jobban lettem volna:)

Végül különféle gyakorlatokkal értük el azt,hogy mostanra szinte semmi tünetem nincs,de az eleje szörnyen nehéz volt :(

Szerintem nem pszichiáterhez kellene menned,hanem pszichológushoz.

2010. júl. 16. 15:51

gyogyót felírni tb-s doki is tud, egy fillérbe se kerül.

javaslom, h keress olyat.

2010. júl. 16. 14:30
Úgy lesz,csak találj egy jó dokit!
21. Nikike1988 (válaszként erre: 20. - Kacago325)
2010. júl. 16. 13:59

:)

legyen úgy:)

20. kacago325 (válaszként erre: 19. - Nikike1988)
2010. júl. 16. 13:54
Ne kínozd magad,majd ha meggyógyultál,minden más lesz!De addig is keresned kell olyan dolgokat amiben örömöd leled.Meglátod,elmúlik majd ez a sza%ság!!
19. Nikike1988 (válaszként erre: 18. - Kacago325)
2010. júl. 16. 13:49

én mindig magamat ostorozom...

igen igazad lehet

hiába lenne akaraterőm ha ez a sz*r erősebb nálam:(

Remélem egyszer jobb lesz majd:)

A legrosszabb hogy nincsenek barátnőim sem mert a régiek....(ez bonyolult)

Nehezen nyílok meg az embereknek és nem is tudom hol lehetne normális emberekkel ismerkedni meg lehet el se mernék menni:)

18. kacago325 (válaszként erre: 17. - Nikike1988)
2010. júl. 16. 13:44
Nem az akaraterőd kevés,hidd el,csak ez a sza.ság nem engedi hogy úgy élj ahogy szeretnél.Az meg tök jó hogy a párod melletted áll és segít.
17. Nikike1988 (válaszként erre: 16. - Kacago325)
2010. júl. 16. 13:37

igen és arról nem is beszélve hogy nem túl olcsó egy alkalom:(

Igen ezt mondom én is neki hogy ez igenis betegség és magától nem biztos hogy jobb lesz sőt lehet hogy rosszabb...

Azt mondja ő segít mindenben és megoldjuk együtt..bár így menne:) igaz lehet az akaraterőm is kevés ezt nem tagadom:(

Mindegy azt hiszem jobb lesz ha keresgélek dokit újra

Mindenesetre a Jarvist nem veszem be

16. kacago325 (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2010. júl. 16. 13:25
Igen,sajna ez probléma!Az én Dr.nőm is kicsit az.Én Paroxátot szedtem,egy ideig jó volt,aztán nem.Most egy másik fajtát,2 hónapig ez is jó volt,most nekem is vannak ingadozásaim.De még kivárok,ha nem alakul visszamegyek a dokihoz.Egyébként okés,hogy félt a párod,de sajna van az úgy hogy csak a gyógyszer tud kihúzni ebből a betegségből.Mert ez sajna,de betegség,úgy mint bármi más,ami testi tüneteket produkál,mint pl. magas vérnyomás,diabetes,stb.
15. Nikike1988 (válaszként erre: 14. - Kacago325)
2010. júl. 16. 13:17

szia

igen teljesen igazad van

Én tisztában vagyok azzal hogy ez a gyógyszer nem jó..

Amikor még jártam a pszichiáterhez akkor mondtam neki is de szerinte semmi gond ezzel a gyógyszerrel(érdekes).Valakinek biztos jó csak nem nekem...

Azóta elköltöztünk kb 4hónapja és itt még nem kerestem dokit. azóta csak szedtem ezt de már nem szeretném.

Tudom hogy keresnem kéne egy orvost itt környéken de még nem jutottam el odáig.:(

Igazából össze vagyok zavarodva nagyon.

A párom szerint nem kell nekem gyógyszer mert a gyógyszer semmire sem megoldás.Tudom hogy ő csak félt engem de nehéz neki megmagyarázni hogy anélkül nem igazán fog menni a dolog..

Azt még hozzátenném hogy eddig 2pszichiáternél voltam de mindegyik pénzéhesnek tűnt:(

14. kacago325 (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2010. júl. 16. 12:59
Szia!Ne haragudj,hogy beleszólok,de amiket leírtál,abszolult nem indokolja hogy elhagyd a gyógyit.Én is ebben a cipőben járok,nem a levegőbe okoskodok.Talán nem jó az amit most szedsz,és meg kellene próbálnod másikat.Persze doki-kontrollal.
13. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - D62762eb79)
2010. júl. 16. 12:47

a malamut már nincs meg:( sajnos:(


a pszichiáter háát nem tudom.

lehet pszichológus kéne..

a hangulatingadozás: néha felkelek és ok nélkül semmi életkedvem ,azonkívül néha ingerlékeny vagyok (ok nélkül általában), ok nélküli rossz kedv,stb..

Arról nem is beszélve hogy ha egyedül kell mennem valahova akkor általában inkább nem megyek mert nem merek vagy kísérettel:(

ja és teljesen elzárkóztam az emberektől ..

2010. júl. 16. 11:47

jók a kutyáid:)


ha ezek a gondjaid vannak, vissza kéne menni a pszichiáterhez.

a hangulat-ingadozás milyen? próbáld leírni. vagy legalább magadnak próbáld megfogalmazni, ha dokihoz mész.

11. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - D62762eb79)
2010. júl. 16. 11:36

aha értem

hát azt nem mondanám hogy nem vagyok krízis helyzetben mert sajnos az hogy egyedül menjek valahova rettenetes gondot okoz:( plusz hangulat ingadozásaim is vannak ..szóval nem tudom mi lenne a helyes:( tanácstalan vagyok:(

2010. júl. 16. 11:27

három hónapig maradtam gyógyszer nélkül.

az a gond, h közben felbomlott a 9 éves élettársi kapcsolatom, tulajdonképpen a gyógyszer abbahagyása is annak köszönhető - nem tudtam elmenni dokihoz... szóval kinlódtam 3 hónapig, aztán kértem újabb bogyót. de ez különleges helyzet, mert életem egyik legnagyobb traumája volt, amit szerettem volna antidepi nélkül kibírni, de végül nem sikerült.


ha te most nem vagy krízishelyzetben, a helyedben megpróbálnám bogyó nélkül.

9. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - D62762eb79)
2010. júl. 16. 11:15

jólvan remélem nem lesz:)

Köszi a segítséget.

Most már csak az a kérdés hogy tudok e bogyó nélkül lenni.A párom szerint a gyógyszer nem megoldás semmire és nagyon ellenzi(meg félt) de nem tudom:(

Te a Jarvis után szedtél mást?

8. d62762eb79 (válaszként erre: 6. - Nikike1988)
2010. júl. 16. 10:59

max. egy-két nap, de inkább szavaznék arra, h semmi bajod se lesz.

a rexetinről én is hallottam, h nehezebb letenni. a jarvistól ne félj.

7. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - D62762eb79)
2010. júl. 16. 10:56
csak azért "félek" mert régebben szedtem Rexetint.Na attól aztán nagyon rosszul voltam az elhagyásnál.2napig fetrengtem ,felkelni sem bírtam,szédültem áá az rossz volt:(
6. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - D62762eb79)
2010. júl. 16. 10:55

szia

Igazság szerint nekem is az elején hatott de aztán mintha semmit sem szednék..Akkor meg minek szedjem?

és ez a hányinger pár napig is tarthat vagy 1-2nap és vége?

2010. júl. 16. 10:53
szia. én szedtem jarvist, először 75 mg-ot, aztán 150-et. először nagyon jó volt, aztán már nem igazán hatott. én a 150-et csökkentettem először 75-re, aztán úgy, ahogy te csinálod. volt egy kis hányingerem, de semmi gond nem volt vele. simán elhagyhatod, ne aggódj. ha már 2-3 naponta szedsz 75 mg-ot, akkor le is teheted. egy kis hányingerrel számolj, de ez a legrosszabb eset.
4. Nikike1988 (válaszként erre: 3. - Homokóra)
2010. júl. 16. 10:52

ezen gondolkodom.

igazság szerint már hétfő óta nem vettem be.

mert én annyit tudok hogy fokozatosan kell elhagyni ezeket a gyógyszereket.

2010. júl. 16. 10:50
Próbáld meg...ha nem leszel furcsán pár napon belül, akkor elhagyhatod
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook