Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondási minta!Segítség kellene! Előre is köszönöm! fórum

Felmondási minta!Segítség kellene! Előre is köszönöm! (beszélgetős fórum)

1 2
31. tiszmo
2013. jan. 2. 15:56

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Hasonló a helyzetem,mint a 12. Töri hozzászólónak,csak én nem hagytam el az országot.

Gyes-em juniusban lejár,a munkahelyemre várnak vissza.Viszont én kaptam egy kedvezőbb állásajánlatot,amit jan. 15-ével kezdhetnék is.

Kérdéseim:

-milyen módom kérjem a munkáltatómat a munkaviszony megszütetésére,

-kötelezhet-e a felmondási idő letöltésére,ha igen,a felmondási idő (2008-tól vagyok ennél a cégnél)letölthető-e az összegyűlt szabadságokkal,

-mennyi szabadságot köteles nekem pénzben kifizetni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 30. 18:40
Örülök, akkor sok sikert a következőhöz ;)
29. gyöngyszemü (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2012. okt. 30. 17:49
Minden rendben ment! Elengedett, kiadott minden papíromat, és kifizetett korrekten. Nagyon örülök! Köszönöm hogy "segítettél"! :-)
28. michelle.r (válaszként erre: 27. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 29. 19:03

Ez tulajdonképpen korrekt. Nem volna köteles elengedni rendes felmondással, de belemegy. Azért az is érthető, hogy neki is meg kell oldania a pótlásodat.


Igen, azzal tényleg vigyázz, hogy mit írsz le. Esetleg kezdhetnéd azzal, hogy felhívod az újakat, és elmondod, nem megoldható az azonnali kezdés és nem is szeretnél úgy távozni, hogy gubancod okozol a régieknek. Valószínűleg úgy fogják értékelni, hogy felelősségteljes és korrekt vagy, ez jó pont :)

27. gyöngyszemü (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2012. okt. 29. 19:00

Neem 30 nap volna de a felét követelheti 15 napot, na most holnap beadok neki egy rendkívüli felmondást indoklással, ezt ő kérte, esetleg úgy elenged. Csak amit indoklásnak írok nehogy azt mondja hogy rágalom... :-(

Nem tudom meddig várnak az új helyemen :-( mert ez egy nagyon frankó mindent betartó komoly munkahely...

26. michelle.r (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 29. 18:55
Ez még három hónap? Megvárnak az új helyen?
25. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2012. okt. 29. 18:02
Nem enged el mert ez így nem fer....... nem vagyok próbaidőn, és maradjak még a felmondási idő leteltéig... durva volt!! :-(
24. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 22:33
oké! :-)
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 28. 22:30
Sok sikert ;) Írd meg, hogy alakul!
22. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 22:27

Már rég készültem erre. Remélem nem vonja le negatívan... Innen mennem kell, oda meg vissza hívtak.... Tisztában vannak vele hogy miért jönnék el...

Most írtam egy közös megegyezéses papírt.

Köszönöm hogy írtál! :-)

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 28. 21:46

Kicsit elhamarkodtad a dolgot. Azért arra vigyázz, hogy az új munkaadó levonja a következtetést abból, hogy bánsz a munkahelyeddel, ha jobb lehetőséget látsz.


Igyekezz a közös megegyezést elérni.

20. gyöngyszemü (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 21:01
Hát köszönöm!! Most kicsit elbizonytalanodtam, írtam egy Rendkívüli felmondást hogy holnap átadom neki... (mivel szerdán már az új helyemen várnak a kilépő papírokkal). De így most nem tudom mit tegyek hogy ne járassam le magam, nehogy én jöjjek ki belőle rosszul. :-(
19. michelle.r (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 28. 20:54

Igen, de azt is jelenti, hogy téged sem rúghatnak ki olyan egyszerűen.

Ez így túl általános, szerintem nem állná meg a helyét.


Kérj tanácsot timycat-et, nagyon profi a munkajogban ;)

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 20:45

Huu :-( Tehát hiába 6 hónapra szól a szerződés nem jöhetek el 3 hónapon belül egyből??


Nem túl korrekt, és egészség károsító a hely amit már nem bírok, és egyéb szemétségeket csinál....

Indokolhatom azt hogy: Nem biztosítja az egészséges munkafeltételeket és ezzel veszélyezteti az egészségemet?

17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 28. 20:38

Ha a szerződésben nincs belefoglalva a próbaidő, akkor nem vagy próbaidőn.


Ha rá tudod venni a közös megegyezésre, nyert ügyed van.

Rendkívüli felmondással a másik fél súlyos szerződésszegése esetén élhetsz, ha ellehetetleníti a munkavégzést. Ez esetben egyoldalú jognyilatkozattal mondhatsz fel, vagyis neki nem kell elfogadnia. Viszont az indokaidnak meg kell állniuk a lábukon.

16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 20:28

Rendkívülivel szeretném. Azt írja hogy: Határozott időre szóló munkaviszony csak közös meg... vagy rendkívüli felmondással illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali hatállyal szüntethető meg.


De konkrétan nincs belefoglalva hogy 3 hónap próbaidőn vagyok. Ilyenkor mi van?

15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2012. okt. 28. 20:21
A határozott idejű szerződés alap esetben normál felmondással nem felmondható, majd lejár a szerződésben meghatározott időpontban. Hogy próbaidőn vagy-e vagy sem, az egyedül a szerződésedből derül ki ;)
2012. okt. 28. 20:15
Sehol senki???
2012. okt. 27. 18:35
Segítség! Még sose mondtam fel, nem tudom mit írjak és hogyan! hétfőn beszeretném adni a felmondásom. Másfél hónapja vagyok papíron ennél a cégnél határozott idejű szerződéssel. Hogyan mondhatok fel hogy azonnal még aznap eljöhessek??? Próbaidőn vagyok attól függetlenül hogy ez konkrétan nincs leírva?
12. Töri
2012. jan. 18. 10:51
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Hamarosan lejár a gyesem, de időközben elköltöztünk Magyarországról, így a munkáltatómhoz már nem tudok visszamenni dolgozni. Szeretnék ezért felmondani, ha lehet közös megegyezéssel. Meg is találtam Silk által bemásolt erre vonatkozó lehetőséget, de nálam a szabadságos pénz kifizetése is fenn ál, melyett gyed-gyes után jár. A felmondásom csak levélben tudom megtenni, mert nem tudok haza menni emiatt. Kérdeztem a régi munkaügyisünket, aki azt mondta, hogy ez járt 2012-ig, tehát nem veheti el a cég, de nem tudja azótta változott-e ebben valami, hisz most ő is otthon van gyeden. Javasolta, hogy nyugodtan írjam le miért szeretnék kilépni, meg fogják érteni. Már csak a levelet kellene megírnom, ehez kérnék tanácsokat, mert ilyen helyzetbe még sosem kerültem. Köszönöm.
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - Silk)
2010. júl. 16. 08:46
Persze.Tudom és értem.
10. silk
2010. júl. 16. 08:38

Na, akkor még egyszer. Amit én írtam: természetesen a munkavállaló, ha közös megegyezéssel meg szeretné szüntetni a munkaviszonyt, oda állhat a munkáltató elé és beszélhet vele, mint ember az emberrel. Ezt mondjuk érdemes is megtenni. Általában a közös megegyezéssel nem szokott gond lenni, nem szoktak ragaszkodni a felmondási időhöz. Viszont, ha beszélsz a főnökkel és azt mondja, foglald írásba, hogy mit szeretnél, akkor leírhatod, amit lejjebb írtam, hogy kéred a közös megegyezést. Ha okés a dolog, akkor a munkáltató kitölti a közös megegyezésről szóló megállapodást, ami arról szól, hogy ti (munkáltató és munkavállaló) megegyeztek, hogy a munkaviszonyt közös megegyezéssel, felmondási idő és egyéb követelések nélkül megszüntetitek. Ezt mindkét fél aláírja. Remélem, így tiszta.


Különben pedig azért csatoltam be azt az írásos kérelem mintát, mert arra irányult a kérdés.

2010. júl. 16. 08:05

ja bocsi, amit ő írt, az a "kérelmezem, hogy közös megegyezéssel", ami kissé szokatlan, hiszen ha közösen megegyeztetek, azt nem kell kérelmezni.


inkább így szokott lenni:


1. egyoldalú felmondás


"alulírott xy kérem munkaviszonyom mai nappal való megszüntetését"


ebből 2 példány kell és az alján alá kell íratni azt is a főnököddel, hogy a "felmondási kérelmet átvettem yz.. aláírás", és az egyik példányt megtartod, ezzel bizonyítod, hogy átvették a felmondást.


2. közös megegyezés


"xy munkavállaló és yz munkáltató felek megállapodnak a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséről, mely hatályos mai nappal (vagy holnapi, vagy dátum, hogy mikortól, ez megbeszélés kérdése).



szóval közös megegyezésről nem lehet csak úgy ukmukfukk papírt beadni, azt meg kell beszélni, hiszen azért "közös megegyezés", mert érdekegyeztetés alapján jött létre. szóval ezt kizsarolni nem lehet.

2010. júl. 16. 08:05

Én odaálltam az igazgató elé, és két mondatban elmondtam. Ugyanolyan ember mint én.

Szerintem nem kell rajta túlpörögni.

7. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2010. júl. 16. 07:57
Mindkét időpontot bele kell írni. Onnastól számítják a felmondási időt is.
6. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. júl. 16. 07:57

Ezt szerintem úgy értette, hogy amit a 2. hozzászólásban írt, az egyoldalú felmondás (te mondasz fel), amit viszont te szeretnél, ahhoz általában a munkáltató ad mintát.


Normális helyeken ez úgy zajlik, hogy a közvetlen főnöködnek megmondod, hogy beszélni szeretnél vele, és elmondod, hogy találtál jobbat, stb, és közös megegyezést szeretnél. Amennyiben nem éri derült égből villamcsapásként őket, és találnak pótlást a helyedre, bele szoktak menni a közös megegyezésbe, akár már aznap vagy másnap elédteszik a papírt.

Ha ez nem megy gördülékenyen, akkor viszont neked kell felmondani, erre az eredeti munkaszerződésed szabályai vonatkoznak, vagy a ptk, és előforulhat, hogy kénytelen vagy a felmondási időt (általában 30 nap, de lehet, hogy neked más van a szerződésedben) ledolgozni.

2010. júl. 16. 07:52
Sziasztok! Én is lesem, miket írtok, felmondásközelben vagyok én is. A felmondásban nem kell megindokolni,hogy miért mondasz fel? Jah, és melyik dátumot kell írni? Amelyik nap beadod, vagy pl (ha 1 hónapos felmondási idő van), az 1 hónap múlva esedékes napot?
4. cb82b220ce (válaszként erre: 3. - Silk)
2010. júl. 16. 07:39
Ő is írni fog egy másik papírt miszerint elfogadja? Vagy ezt most nem értem pontosan...
3. silk (válaszként erre: 2. - Silk)
2010. júl. 16. 07:38
A munkaviszo9ny megszüntetésére irányuló megállapodást a munkáltató fogja kiállítani, de ahhoz is tudok mintát mutatni, ha érdekel!
2. silk (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2010. júl. 16. 07:37

Írj egy kérelmet, hogy kéred a munkaviszonyod közös megegyezéssel való megszüntetését, ilyen és ilyen dátummal. Elegendő, ha ennyit írsz!

A jogtárban ezt találtam hozzá, megpróbálom beilleszteni. Az alján ott vannak a jogszabályi helyek is:



Kérelem a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséhez


…....................................

munkáltató neve, címe



Kérem, hogy a .............................................................................................. munkáltatóval .......................................……………….. óta fennálló határozatlan idejű munkaviszonyom ....................................................... napján, közös megegyezéssel történő megszüntetéséhez hozzájárulni szíveskedjék.



Kelt ....................................................................


.....................................................................

munkavállaló



Vonatkozó jogszabályok:

Mt. 87. §


Vonatkozó bírósági döntések:

BH 1993/469. BH 1999/331.

BH 1995/680. BH 1994/512.


Kommentár:

A munkaviszony megszüntethető a munkáltató és a munkavállaló közös megegyezésével. A munkaviszony megszüntetésére irányuló megállapodást írásba kell foglalni. Közös megegyezéssel történő megszüntetés bármikor történhet, azonnali hatállyal vagy későbbi időpontban. A munkaviszony megszüntetése történhet a felek egybehangzó ráutaló magatartásával is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook