Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent pontosan: önkormányzati lakás bérleti joga eladó? fórum

Mit jelent pontosan: önkormányzati lakás bérleti joga eladó? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 15. 19:59

Azt jelenti, hogy lakást tudtál szerezni, ahol aztán, mint bérlő lakhatsz. Terhelve a bérlő jogaival és kötelességeivel.

Jogok: a bérelt lakás és (ha van) mellékhelyiségeinek (gondolok itt például külső kamra, önálló pince vagy pincerész, garázs) kizárólagos használata. A közös helyiségek használatára másokkal (közlekedő folyosó, mosókonyha). A közös berendezések használatára (lift, zárható rács).

Kötelességek: a használt (önálló) helyiségek bérleti díjának rendszeres megfizetése, a közös költségek előírt (megállapodás szerinti) befizetése.

És mint közvetlen fogyasztó a víz/csatorna, elektromos áram, földgáz és fűtési költségek megfizetése.


A bérleti jogviszony megszüntetésének lehetőségeit a Bérleti szerződés tartalmazza, úgy a bérbeadó, mint a bérlő vonatkozásában. Felmondási idő kikötése.

A bérleti viszonyt át lehet alakítani tulajdonosi viszonnyá, ha azt a vonatkozó rendelkezések lehetővé teszik. (Sok kritériuma van, hogy mit lehet csak bérleményként használni, és mit lehet megvenni, s főleg mennyiért.)


Azzal, hogy az "X" összeget kifizetted a bérleti jogért, annak átadásáért, egyértelműen csak, mint bérlő szerepelhetsz.

Annak idején mi is így adtuk el lakásunk bérleti jogát. Ezért is mertem e pár sort leírni. Felhívom a figyelmedet arra, hogy SZERZŐDÉS feltétlenül legyen, valamint a tulajdonos (adott ingatlankezelő) hozzájárulása, abban az esetben, ha az Állami bérlakás. Lehetőleg lakó ne legyen benne, mert azt kirakni, nehéz!

2010. júl. 15. 19:56
Köszi, pont az ilyen részletekre voltam kíváncsi. Nem tudom ki venné meg, mert a bérleti jog 6,7 millió Ft. Ha az önkormányzat eladja, akkor még ezen felül is kell fizetni neki ki tudja hány milliót. Ez kicsit zavaros. Köszi még egyszer!
6. 9cb35398ff (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2010. júl. 15. 19:50
nem teheti ki, amennyiben a bérleti szerződés határozatlan időre szól, és nincs felhalmozott hátraléka:)
2010. júl. 15. 19:48
Amíg az önkormányzat a tulajdonos, a javítási költségek is őt terhelik. Ezért nagy gond az, amikor az elöregedett régi bérházakat eladja az önkormányzat, mert a javításokat a vevők fizetik (tető, kémény, lépcsőház, vakolatok, kábelezés.....horror!!)
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Ariadna)
2010. júl. 15. 19:45
Nem értem egészen, hiszen a kérdésedben benne benne a válasz. Megvásárolod a jogot, hogy bérelhesd a lakást. Fizeted a költségeit, de nem a tied. Ha az önkormányzat eladja, neked elővásárlási jogod van.
3. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Ariadna)
2010. júl. 15. 19:45
Gyakorlatilag albérlő lennél a lakásban, az önkormányzat pedig a főbérlő. lakbért kell fizetni, nem közös költséget és az önkormányzat kitehet a lakásból. Tömören ennyi a lényeg.
2010. júl. 15. 19:39
Lakást szeretnénk venni és találtunk egy ilyet, ahol így volt a lakás meghirdetve. Azt sejtem, hogy a lakás tulajdonjoga nem lenne a miénk, de ez milyen hátrányokkal járhat?
2010. júl. 15. 19:38
Mit jelent pontosan: önkormányzati lakás bérleti joga eladó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook