Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Globális felmelegedés Ukrajnában fórum

Globális felmelegedés Ukrajnában (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Globális felmelegedés Ukrajnában

2010. júl. 16. 23:54

szerintem is a lényeg a segíteni akaráson van,és ki tudja,talán még a szomszédodon is lehet segíteni,ha észreveszed,van módod és lehetőséged rá,akkor miért hagynád ki,nem?

hajrá Basset,csak így tovább,még sok ilyen jó szolgálatot és cikket:)))))

5. loch ness (válaszként erre: 4. - Basset)
2010. júl. 16. 08:38
Én nem éreztem sértő szándékot, sőt, csupa jóakaratot. Csak ennek az írásnak a kapcsán nekem is eszembe jutott, hogy Magyarországon sokszor vagy semmit nem lehet hallani Kárpátaljáról, vagy ezt az arculatát mutatja be valaki. Viszont egy jószándékú látogató, mint te is, ezt nem feltétlenül tudja, ezért nem árt felhívni rá a figyelmet. De amit írtál, az nagyon figyelemreméltó volt, és sajnos valószínűleg Magyarországon is sok helyen vannak ilyen állapotok, ha nem is pl. egy árvaházban - mert ott is van, ahol szörnyű állapotok uralkodnak, van, ahol meg emberséges körülmények. Azt szokták mondani, hogy Ukrajna a lehetőségek országa, mert itt minden lehetséges :(
2010. júl. 15. 20:08

Sziasztok!


Bocsánatot kérek mindenkitől, akit megsértettem, nem állt szándékomban. Amit a cikk végén leírtam, jobbára nem tapasztaltam, hanem egy olyan ember mesélte, aki évek óta ott él és ezeket a dolgokat valóban a telepekről mondta, amik - valljuk be -, Magyarországon éppúgy léteznek, mint ott - hasonló állapotban. Megdöbbentett, ezért írtam le, legfőképpen azért, mert eszembe jutott épp az, amit mondtatok, hogy itthon talán ugyanez van, és attól, hogy nem a szomszédom csinálja és ezért nem látom, még létezik...

Egyébként tényleg olyan volt, mint egy időutazás - csak kapkodtam a fejem, hogy hol vagyok... Jobb oldalon a 20 évvel ezelőtti Magyarország, baloldalon Merci felvirágozva... Nagyon különleges ország... Ugyanakkor gyönyörű, tényleg, ahogy mentünk Tiszaújlak felé, Csetfalva felé - wow... Nagyon szép!

És mint mondtam, írtam, az emberek iszonyatosan jófejek voltak velünk mindenhol, én ennyi szeretetet már régen kaptam... :) és mondom: MINDENHOL, még a boltban is...

2010. júl. 15. 17:10

Nem tudom, mennyire általánosítás a cikk. Én gyakran járok Kárpátaljára, és azt hiszem, amit leírt, az valóban úgy van. De az is igaz, hogy jó lenne Kárpátaljának nem csak ezt az arculatát bemutatni, mert szinte mindig ezzel találkozik az ember, és azt hiszi, hogy valami lesüllyedt nyomortanya az egész, pedig nem igaz. Ott is vannak egyetemek, munkahelyek, bankok, kulturális lehetőségek, sokan élnek hasonlóan a magyarországiakhoz képest, csak van egy sajátos íze az egésznek. Erdélynek többen ismerik ezt a sajátos ízét, jó lenne, ha Kárpátaljának is meg lehetne ismerni, mert nagyon színes, sokrétegű és izgalmas. Csak sajnos vannak olyanok, akik kifejezetten félretájékoztatják a jószándékú embereket, pl. az, aki szokott írni a szegény beregszászi gyerekekről, akik csak azért láttak végre húst, mert ő vitt nekik... Amikor pedig Beregszászban normális körülmények között normálisan élnek az emberek - talán a hegyi falvakban vannak ilyen állapotok, de semmiképpen nem ott. Szóval, nem árt figyelni, ki az, aki jószándékú, és ki az, aki csak átveri a jószívű adakozni vágyókat.


Basset! Nagyon szép a missziótok, örülök, hogy ilyen jó szándékkal mentetek Kárpátaljára. Jobb lett volna azért, ha Ukrajna helyett Kárpátalját írsz, mert ez annyira különálló tájegység, hogy sokszor az ott lakó ukránoknak is Ukrajna a hágón túli területeket jelenti. Természetesen ez a missziótok szempontjából nem lényeges kérdés, az ott lakóknak és a gyakran odajáróknak viszont azért fontos.


szedlakovics - azt írtad, újságíró vagy. Esetleg te nem tudnál írni egy cikket ide a hoxára? Mert te bemutathatnád úgy Kárpátalját, ahogy az odalátogató nem látja, csak azok, akik ott élnek. És akkor máris árnyaltabb lenne a kép. Szívesen elolvasnám!

2010. júl. 15. 11:47
Azért így ez a cikk túlzás. Kárpátaljai magyarként, azt tudom mondani, hogy nem kellene ennyire általánosítani. Igen itt is van szegénység,nyomor. De talán Magyarországon (az anyaországban)vagy a világ bármelyik országában nincs? Mert nem hiszem. És az a baj, ha megjelenik egy cikk, egy riport akkor csak a nyomort írják le. Pedig ez nem igaz. Itt is ugyanúgy élnek az emberek, a gyerekek tanulnak, a felnőttek dolgoznak. És lehet, hogy a romatelepre jellemző az, hogy nincs nincs vakolat a házon, és nincsenek ablakok, ajtók. De máshol nem, az utcák rendezettek, és szépek. És ezt úgy tudom leírni, hogy én itt élek Kárpátalján. És fiatal vagyok, diplomát szereztem, egy újság szerkesztőségében dolgozom. Rajtam kivül rengeteg a fiatal, aki tele van életerővel. Tehát nem kellene általánosítani, mert egy - egy ilyen cikk elolvasása után, elszomorodik a szívem, hogy csak ennyit látnak az emberek Kárpátalján? És ami a legrosszabb, hogy azokban az emberekben, akik még nem jártak itt, ez a kép fog kialakulni, hogy itt mocsok, szegénység, tetü, bolha, megerőszakolt gyermekek, éhező felnőttek vannak. Mert higyje el, Tisztelt Cikkíró, hogy csak ez fog megmaradni abban, aki elolvassa ezt a cikket. Nagyon szép dolog az, hogy szolgálatot teljesitenek itt Ukrajnában, és az Istenbe vetett hitet hirdetik. Igen ez nagyon szép dolog, de nem kellene lejáratni a kárpátaljai magyarságot, mert mi is tisztaszívü, érző, hittel teli emberek vagyunk. A másik dolog pedig itt nemcsak romák élnek, hanem más nemzetiségüek is. akik normális rendezett, anyagi háttérrel rendelkeznek. Természetesen, sok az elmaradottság minden téren, de nem ezt kellene kiemelni. Segiteni kell, de nem mindegy milyen áron. Mert, úgy mint nekem, más kárpátaljai magyarnak is fájdalmat okoz ez a cikk. Mert lehetne nem csak a szegénységről irni...
2010. júl. 15. 10:08
Egy ukrajnai keresztény szolgálat története: pár óra egy internátusban Tiszaújlakon, egy délután a mezővári romatelepen, egy délelőtt a beregszászi Golgota Keresztény Gyülekezetben. Egy forró hétvége a hűvös Ukrajnában.

Ugrás a teljes írásra: Globális felmelegedés Ukrajnában

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook