Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai illetve iskolai támogatás, kinek jár ki jogosult? fórum

Óvodai illetve iskolai támogatás, kinek jár ki jogosult? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 29. 07:33

ez megvan:zamosvölgyi Péter fideszes városvezető úgy véli, hogy a kormány által nemrég kiadott rendelkezésnek az a pontja, amely szerint csak azok a családok kaphatják meg a támogatást, amelyek esetében a szülők iskolai végzettsége nem éri el a nyolc általánost, sérti az esélyegyenlőséget.


A polgármester azzal érvel, hogy sok olyan család él nehéz körülmények közt, ahol a felnőttek tovább tanultak, ám ennek ellenére nem találnak munkát. Így a szabályozás bünteti azokat a hátrányos helyzetű embereket, akik megpróbáltak felemelkedni, de ez eddig nem sikerült nekik.


Szamosvölgyi Péter azt mondta: a jogszabály általa vitatott pontja elfogadhatatlan kivételt tesz, ezzel alkalmas arra, hogy megossza a társadalmat.

2011. ápr. 29. 07:32

Nem akarok senkit elkeseríteni,de az óvodai és iskolai támogatás,csak annak járakinek8 általánosa van vagy az sem,de intézménybe akarja adni a gyerekét.Első alakalommal 20ezer ft,utána 10ezer.


Javaslom a rendkívüli gyermekvédelmit,ezt évente 4szer lehet igényelni!

12. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Roxyn)
2011. ápr. 29. 07:04
Igen. Ha eyire kevés a jövedelmetek érdemes beadni.
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Smumika)
2011. ápr. 29. 07:02

Gyermekvédelmire gondolsz?Mikor ingyen étkezhet a gyerkőc?

Az egy főre jutó jövedelem,nem haladhatja meg a netto 37ezret.

Ha ez alatt vagytok érdemes beadni.

10. Roxyn
2011. ápr. 28. 20:13
sziasztok!én is az óvodai támogatásról érdeklődnék.szeptemberben megy oviba a fiam,én szociális segélyen vagyok a páromnak magyarországon nincs bejelentett munkahelye mert külföldön dolgozik. vajon én kaphatok szerintetek?köszönöm
9. geridina (válaszként erre: 8. - Smumika)
2010. júl. 15. 10:11

Hát, ha még csak most igényled, lehet, hogy kicsúszol belőle.

Egyébként pedig bele kell férned a jövedelemhatárba. Mindent vigyél magaddal, a MÁK-tól igazolást a családi pótlékról, valamint a jövedelemigazolásotokat.

8. smumika (válaszként erre: 6. - Geridina)
2010. júl. 15. 10:09

köszi mert most fogják adni az ovodai támogatást és én nem tudtam nekem jár e mert 4 éves a kisebbik a nagy fiam meg most fog kezdeni suliba akkor megyek a hivatalba intézkedni

gyermekvédelmit kapok amugy.

7. smumika (válaszként erre: 5. - Kitrákotty)
2010. júl. 15. 10:07
gyev-gyermekvédelmi
6. geridina (válaszként erre: 4. - Smumika)
2010. júl. 15. 10:01

Ha rendszeres gyvt-t kapsz, akkor kapod az óvodai ingyen étkezést, és a tankönyveket az iskolába, valamint kétszer egy évben egy összeget, amiről értesítenek, mikor kell bemenni


Arra kell figyelni, hogy mielőtt lejár, 1 hónappal be kell adni az újat. Amúgy 1 évig él, aztán újra kell igényelni.

5. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Smumika)
2010. júl. 15. 09:59

mi az a gyev?


külön kell igényelni úgy tudom

4. smumika (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2010. júl. 15. 09:58
és külön igényelni kell vagy ha kap valaki gyev-et akkor kapom a támogatást ?
3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Smumika)
2010. júl. 15. 09:56
akik rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülnek.
2010. júl. 15. 09:55
Meg kell igényelni és kinek jár csak nagycsaládosoknak ?
2010. júl. 15. 09:55
Óvodai illetve iskolai támogatás, kinek jár ki jogosult?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook