Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes Wartner-t használni a szemölcs eltávolítására? fórum

Érdemes Wartner-t használni a szemölcs eltávolítására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. Gázkonvektor (válaszként erre: 72. - Inf3rno)
2016. nov. 20. 12:36

Régi hozzászólás, de mivel te is barkácsmódszerrel próbálkoztál, leírom az enyém is.


Abból indultam ki, hogy a fagyasztás tulajdonképpen az égetés rokona, hasonló pusztító hatással bír. Mindkettő előnye, hogy lokálisan aktiválja az immunrendszert, ami elősegíti, hogy a szervezet legyűrje a kórokozót.


Mivel azonban a fagyasztást házilag nem tudtam kivitelezni (mélyhűtött akármi ehhez kevés szerintem, meg sem próbáltam), egyszerűen tüzes vassal égettem le a szemölcsöt.


Mivel a kezemen volt, ezt még meg is tudtam oldani egyedül. Gondolom, kézfogás során kaptam valakitől. (Mellesleg, hiába van egy olyan rigolyám, hogy férfiként utálom más férfiak kezét fogdosni, de ez egy ilyen szokás sajnos, hogy emberek kezet fognak, nincs mit tenni.)


Első esetben a szemölcs méretének megfelelő, 3 mm átmérőjű fémszöget reszeltem sík végűre, gáztűzhelyen felizzítottam, utána kis satuba fogva rányomtam a karfiolos jellegű szemölcsre.


Ezt így leírni egyszerű, de mint kiderült, igen erős pszichikai gátlása van az embernek a tüzes vasakkal szemben, amit többszöri nekifutásra sikerült leküzdeni, de megérte. A szemölcs teteje fehérre égett. Később, mint egy égési sebhez illik, volt kis gyulladás, ez már semmiség volt a műtéthez képest. Elmúlt, sima és üde lett a helye.


Később a kezemen máshol is kijött egy, ezt már tovább halogattam, talán tartottam a tüzes vastól, vagy csak bíztam magamban, hogy majd elintézem úgyis. Úgyhogy itt már 4 mm átmérőjű alkatrészre volt szükség, de azt is megoldottam.


Nem tudom, a fizetős bőrgyógyászok mennyit kérnek egy fagyasztásért, ahhoz képest ez elég gazdaságos volt. Bizonyára lehet kifogásokat felhozni ellene, de a leírásom mindenki tekintse csak érdekesség szintjén, semmit nem ajánlok senkinek, ez mindenkinek a saját belátása, felelőssége.

2016. szept. 6. 23:10
Sziasztok! Acetocaustin szemölcs ecsetelő eladó. nekem eltüntette a szemölcseimet, így erre az új dobozra már nincs szükségem. bontatlanul, blokkal együtt eladó.2019/02 ig megőrzi szavatosságát. eredeti ára 3195 FT, én 2000Ftért eladom.
2014. ápr. 26. 22:17
Én gyógyszertári FRISSEN ELKÉSZÍTETT szalicilsavas alkoholt(szörnyű szagú)-ra esküszöm, de tudni kell használni!! Ez mondhatni pár forint, mert "csak" a gyógyszerészek készítik el. Nekem sajnos másfél éven át tartott, míg megszünt moinden, mert hol keletkezett-eltűnt-újrajött. 5-6 alkalommal fagyasztattam is orvossal, de kimondhatatlanul fájt-lüktetett... SZóval a használata: Csak a szemölcsre tenni MINDEN ESTE, NEM ELFELEJTKEZNI RÓLA, én kis vattagombóc+csipesszel tettem és beragasztottam leukoplaszttal hogy ne fertőzzön mást. kb egy hét alatt bekeményedik nagyon, s ekkor 20 percig kell áztatni melegvízben(kellemes meleg). Ez megpuhítja, s én szikével csináltam, szinte vágni lehetett a felszínét és kikaparni, nem sajnálva, finoman, hogy ne vérezzen, mert azzal terjedhet, de nekem is néha úgy sikerült(ha vérzik, a szemölcs aljára értél elméletileg) Aznap nem ecsetelni, csak másnaptól. Nekem ezt jó párszor 5 körül kellett ismételni, s lehet látni, hogy regenerálódik a talpbőr. Ha már látod, lehet, hogy szinte jó, érdemes egy kis szünetet tartani, lásd, mennyire zsugorodott. De mondom, szerintem a keményítés utáni megfelelő áztatás és utána kikaparás a lényeg!
73. Kiss Ildikó (válaszként erre: 62. - Kiss Ildikó)
2012. okt. 30. 11:15

nem használt az ecet

megvettem a gyógyszertárba: KERALIT nevű tyúkszemirtót

tökéletes! 2 hét használat után eltünt minden :-)

bátran ajánlom mindenkinek

átlátszó folyadék, kis ecset van a pipetta végén, könnyen lehet bánni vele

2012. márc. 21. 20:16

A szemölcsöt általában vírus okozza, na most erről azt kell tudni, hogy a vírus belenyúl a célsejt DNS-ébe, hogy nagyobb korlátok mellett osztódjon. Szóval a szemölcs gyakorlatilag egy jóindulatú daganat, ami bármikot átalakulhat rosszindulatúvá, ezért nem kérdés, hogy kezelni kell.


Én sokallom az 5k-t a wartner fagyasztóért, úgyhogy az lesz, hogy beteszek egy csipeszt fagyasztóba, aztán azzal próbálom lefagyasztani. Ha az nem elég, akkor meg csinálok egy sóoldatot, aminek az oldáshője leviszi -25 fokra a hőmérsékletet, aztán megpróbálom azzal. Kíváncsi vagyok mennyi kell neki...

71. c0c56db0d6 (válaszként erre: 70. - 82499f2528)
2011. máj. 4. 13:38
És miért nem?
2011. ápr. 26. 19:25
nem....
69. af4dd29390 (válaszként erre: 69. - Anna102)
2011. ápr. 26. 17:23
Ezek szerint te már próbáltad. Én se hallottam még róla.
68. c0c56db0d6 (válaszként erre: 67. - Anna102)
2011. márc. 25. 20:20

Az egyéntől is függ az biztos, meg szerintem nem mindegyik szemölcsöt okozza vírus.


Te mit szoktál használni?

67. c0c56db0d6 (válaszként erre: 66. - Pipelo)
2011. márc. 25. 20:19
Hát ezzel én is szkeptikus vagyok, de lehet hogy legközelebb kipróbálom.
66. pipelo
2011. febr. 6. 23:12

Udv! En az elmult egy evben mindenfele "kencet" kiprobaltam.A Wartnertol a kulonfele szalicilsavas ecsetelokik,verehullo fecskefu kivonatig. Semmi sem hasznalt... :(

Aztan kb. ket hete veletlenul ratalaltam a youtube-on egy kis videora. Eloszor szkeptikus voltam, de BEVALT.

[link]


En nem almaecetet hasznaltam, hanem egy masik fajta fuszerecetet, de megneztem kesobb mindketto 5%-os (nincs jelentosege milyen ecet).

Szoval, 3 ejjel beboritod ecettel, napozben szalicilsavas ecsetelovel kezeled (este lemosod koromlakklemosoval), aztan harmadnapra bebarnul, olyasmi lesz, mint egy verholyag.

Kb. 7 nap mulva le lehet fejteni. Egy krater marad a helyen, a kozepen alatta fenyes piros uj bor. :)

Sok szerencset mindenkinek!

Ui: szerintem fontos, hogy ne feledkezzunk meg az utomunkalatokrol: kifozni a torolkozoket es amit lehet fertotleniteni, hogy ne kapjuk el ujra.

2010. nov. 8. 13:51
Én is használtam a Wartnert, de nekem nem segített. Ez a szemölcs a kezemen volt. Azóta kijött egy az orrom alatt. Eleinte azt hittem, hogy bőrkinövés, majd megjelent benne a kis fekete gyökér. És eléggé zavar. Valakii megtudná nekem mondani, hogy ezt kezelhetem e a Wartnerrel, vagy nem lesz más megoldás, csak a bőrgyógyász. :(
2010. okt. 5. 08:04
a szemölcs méretétől is függ. Páromnak 2xakkorára nőtt utána.
2010. okt. 5. 07:51
Teljesen igazad van! Ha nem tudod pontosan, hogy tényleg szemölcs-e, akkor előbb el kell menni az orvoshoz! Ha viszont tényleg az, és a kezeden-lábadon van, akkor érdemes leWartnerezni :) Nekem a könyököm mellett levitte
62. Kiss Ildikó (válaszként erre: 29. - Jobun)
2010. jún. 21. 13:30

köszi a jótanácsot

mi most elkezdjük az ecetezést

remélem sikerülni fog :-)

jelenkezek ha eltünt

2010. ápr. 11. 21:42
Sz@rt sem ér(t).
2009. aug. 19. 07:49

Sziasztok! Nekem a két kezemen van összesen 7 db. Ezekből 2 nagyobb, és zavaró is, a többi csak apró.

Kipróbáltam a wartnert, még anno a lábamra, és onnan egy idő után elmulasztotta ugyan, de a kezemről nem sikerült neki. Most megvettem ezt a Scholl féle Seal&Heal Verruca removal gel-t, nem volt egészen 1000Ft, most azt próbálgatom. Ha ez nem sikerül, utána jön az ecetes megoldás. Szóval nekem be is vált, meg nem is a wartneR. Igazából az a legfőbb baj vele, hogy drága, és mivel kevés szivacsocskát adnak hozzá, ezért nem tudja kihasználni rendesen az ember.

2009. júl. 20. 18:30

nekem 2 ujjamon volt. tobbszor eltavolitottak. ma mar nagyon brutalisnak hato modokon. mar az is durva ahogy az ujbegybe benyomtak injekciot, kanallal kivagtak es hasonlo kellemessegek. aztan kesobb volt az elektromos egetes. hasonloan kellemes es meg budos is mint allat. a melett hogy irto faj semmit nem ert, mindig visszanott.

aztan egyszer megcsinaltak nitros fagyasztopalcaval, ez nem fajt es tokeletesen elmult.

es elvileg ezt csinalja a wartner, en tutter ezt javasolnam barkinek (aki nem akar elmenni korhazba palcas kezelesre). minden mas a buveszkedes de legalabbis a nem biztos megoldas. azert tok jo hogy ma mar ilyeneket is meg tudnak csinalni hazavihetoben.

2009. júl. 20. 17:23

Most mutatott a szomszédom egy jó "szemölcseltávolítót".

Ez a Scholl terméke, 5ml és az van ráírva Seal&Heal Verruca removal


Rákerestem a neten és nagy nehezen ezeket találtam:


Scholl Seal and Heal szemölcseltávolító gél 1.130Ft



Kiszerelés:5ml


Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását irodalmi adatok és évtizedes felhasználói tapasztalat igazolja.


Összetétel:

Hatóanyag:

szalicilsav 12,50 m/m %

Segédanyagok:

kámfor, piroxilin, metoxi-izopropanol, aceton és ricinusolaj


Javallat:

Eltávolítja a szemölcsöt, tyúkszemet és a bőrkeményedést. Megakadályozza a szemölcsfertőzés továbbterjedését.


Alkalmazás módja:

A kezelni kívánt felület tiszta és száraz legyen. Cseppentsen 1-2 csepp gélt a szemölcsre, tyúkszemre vagy bőrkeményedésre naponta egy alkalommal és hagyja megszáradni. Ismételje meg a kezelést mindaddig, amíg a szemölcs, tyúkszem vagy bőrkeményedés eltávolítható lesz.


Figyelmeztetés:

Ne használja, ha a szemölcs, tyúkszem, bőrkeményedés körüli bőr berepedt vagy gyulladt.

Cukorbetegek és keringési zavarokkal küszködők csak orvossal történt egyeztetés után alkalmazzák.

2 évesnél fiatalabb gyermekeken ne alkalmazzák.

Szoptatás ideje alatt ne alkalmazza a gélt, mert a szalicilsav könnyen felszívódik a bőrről és átjuthat az anyatejbe.


Terhesség ideje alatt ne alkalmazzák hosszú ideig és nagyobb területen (pl. 5-nél több szemölcs egyidejű kezelése).


Ne folytassa a kezelést 12 hónapnál tovább, még akkor sem, ha a szemölcs, tyúkszem és bőrkeményedés nem távolítható el.


Szalicilsavval szembeni (pl. aszpirinek) túlérzékenység esetén bőrpír-, kiütés, viszketés tünetei lépnek fel. Amennyiben ilyen tüneteket észlel azonnal hagyja abba a kezelést!


forrás: [link]


Képpel:

[link]

A gyerek szemölcsére tettem, de sajnos máshova is került és csípte. Ezért 2 perc múlva letöröltem, de láttam, hogy máris használt valamit, kicsit kopott belőle.

2009. júl. 20. 10:38

Sziasztok!


Nekem a másfél éves kislányom popsija körül vannak szemölcsök. Ez azért fura, mert elvileg ebben a korban nem szokott, azt olvastam a hálón.

A bőrgyógyász látta és akkor még csak egy volt a popsiluk szélén. Érzéstelenítés nélkül letépte csipesszel, nem is vittem oda a kislányt többé. Csakhogy azóta elszaporodtak és ami szárító "pasztát" felírt, az alig használ.

Szerintetek próbáljam ki a Wartnert?

56. c1e9612cd3 (válaszként erre: 51. - Note)
2009. júl. 9. 01:24
Az egyik kolleganőm kisfiának voltak ilyen vackai, neki is rengeteg a végtagjain. Ő homeopátiás szereket kezdett el szedetni vele, és nyom nélkül elmúltak! Azóta is szedik a kis bogyókat a gyerekei, és tök jól vannak! Az immunrendszerük is megerősödött tőle! A bogyók nevét konkrétan nem tudom, de keress 1 jó homeopata orvost, és az megmondja, mit szedj!
55. alex19850921 (válaszként erre: 43. - Mr.az)
2009. júl. 8. 21:50
Folyékony nitrogén :) nem hidrogén
54. Cszsuka (válaszként erre: 50. - Zévy)
2009. jún. 25. 07:40

A melleden? orvosnak mutattad? Nem tudom elképzelni,hogy az szemölcs lehet...

Inkább ahhoz hasonló anyajegy?

53. 94e6ec2939 (válaszként erre: 51. - Note)
2009. jún. 17. 08:52
Nekem a wartner leszedte mind. Az van rairva asszem, hogy max 20 masodpecig szabad fagyasztani. Igy nem sikerult, ezert ujra probaltam tobb mint fel percig. Na igy az osszes eltunt hegek nelkul. Azota sincs...Probald ki. Kicsit faj utan, mert a fagyaszta egesi serulest okoz. De megeri.
2009. jún. 16. 14:15
Egy virágos mesélte, hogy aloa vera nővény belsejében lévő folyadékkal kezelte és leszáradt töle.
51. note
2009. jún. 16. 14:05

Sziasztok!!

nekem a kezemen van elég sok szemölcs...

van olyan ujjam amelyiken 4 db... kisebb rengeteg mindent kibróbáltunk már... kenőcsöktől a tapaszig... elhatároztam hogy lefagysztatom vagy lézeres beavatkozással tünetetem el... de sok ismerősöm mesélt már rólla hogy hiába csnálták meg... az ujján egy elég szép lyuk keletkezett... és elég hosszú idő után mikor a bőr vissza nőtt újból kijöttek a szemölcsök... ezt az ecetes módszert azthiszem kipróbálom... a körömreszelős is tetszik... de anyum szerint azzal is vigyázni kell mert ha el kezd vérezni azzal is lehet vérfertőzésem.. orvos azt mondta h ez tini korral jár... de már nagyon régóta semmi nem mulatszja őket el... mit tanácsoltok ??

50. Zévy
2009. márc. 23. 22:46
Szeretném megtudni h a szemölcs eltávolítása nem vezethet-e rákhoz,vagy más betegségekhez? Mert én szeretnék eltüntetni 1 szemölcsöt ami,a mellemen van és nagyon zavar!! tudnátok-e ebben segíteni??? Mert azt nagyon megköszönném!!!
2009. jan. 29. 13:54
Én a kisfiamnál használtam a DUOFILM oldatot,olcsobb sokkal és van olyan jó,mint a Wartner.
48. pacaja
2008. dec. 4. 13:37
Ezen az angol oldalon is sok hasznos tanacs olvashato [link]
2008. okt. 6. 16:01
Az ezüstkolloidot tudnám még ajánlani külsőleg is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook