Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autót újat vagy használtat vennél..? fórum

Autót újat vagy használtat vennél..? (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. semmi6
2011. aug. 13. 19:25

Csak újat!

A használt akármilyen lehet, nem eredeti, km.óra visszatekerve! Meg még sok egyéb! Amire az ember nagyon ráfázhat!

2011. máj. 13. 12:19
??
2011. ápr. 27. 16:43

Használtat!

Az új már pár hónap alatt is rengeteget veszít az árából, nem éri meg.

2011. ápr. 27. 14:52
sx 4 16 ezer km van benne viszonylag uj gumikkal 2,2 millió két és fél éves 1,6 os motor..
2011. ápr. 27. 06:45
most a használtat nézzük
2010. aug. 7. 23:58

Szerintem ha nincs lóvé akkor használtat,de ne 20 évest..))))))((Oh)


Mondjuk én újra voksolok,megvan bennem az a "rossz",hogy vagy jót vagy semmit,mert az autóknál nekem az első a külső,ez nem azt jelenti,hogy sokra tartom magam csak jót akarok magamnak....)))))!!!!

Az én autóm nem szalon új,de nem látszik rajta semmi,totál egyben van!!!

Mondjuk nem árt szánni rá,(ha van miből)sokáig nem volt autóm,nekem sem,mert nem akartam elvonatkoztatni az álmomtól...most megvan(1,5 éves) és kit érdekel új vagy régi,csak gurúljon,de azért még mindi a külső a lényeg,az alapján választoma tütümet.....))))))) Nos a lélek kiöntésem után remélem kihámozható a lényeg/válasz...)))) Csummmmmmiii

2010. júl. 25. 15:54

Most, hogy visszaolvastam a fórumot, meglepődtem.

Nekünk voltak használt autóink, jó volt azokkal is hazajönni, de amikor az ember beül a vadiúj kocsiba a szalonban és előtte senki sem ült benne, új minden, új az illata, hát az az érzés, az nagyon jó.

2010. júl. 25. 15:44
Nyilván mindenki inkább újat, kérdés, hogy megengedheti-e magának.
2010. júl. 25. 15:41
ujat? használtat?
53. katus3 (válaszként erre: 48. - 498349b2bc)
2010. júl. 20. 11:33
Férjem melóhelye Skoda ,Kia,Hyundai és Ford szalon és szerviz volt,ma már hivatalosan csak Ford,de már azt sem kapnak,használt autók vannak a szalonban. 3 autóra 3 értékesítő!:-)
52. sajert (válaszként erre: 51. - 498349b2bc)
2010. júl. 19. 23:03
Tuti nem fiat volt, de nem jut eszembe a neve, már elég rég volt.
51. 498349b2bc (válaszként erre: 50. - Sajert)
2010. júl. 19. 22:02
megkérdezhetem véletlen nem fiat volt az az autó ?
50. sajert
2010. júl. 19. 21:36

Nekem volt használt is, új is.


Én rengeteget használom az autót. Az első autóm pár évesen vett, használt volt. Két éves használat után kigyulladt menet közben. Akkor azt mondtam, hogy soha többet használtat. A többi autós meg dudált rám(!!), gondolom azért, hogy miért álltam meg. Én meg szinte sokkot kaptam, mikor a füsttől alig láttam az autóban... Na, akkor azt hittem ottmaradok. Vaktában nyitottam ki az ajtót is, mivel nem láttam hogy jön-e autó.


A következő autóm új volt. SOHA, semmilyen baja nem volt. A kötelező szervíz három évig volt, én utána minden tavasszal és ősszel vittem ávizsgálásra a szomszédba (autószerelő), nézzék meg mi baja. Nem találtak soha semmit, csak ha mondjuk már km szerint időszerű volt, olajcsere stb... 160e km-t tettem bele 6 év alatt :-)). Gyerek születésénél kicsi volt méhészkedéshez.


Mostanit is újonnan vettem. A nem egészen két éves autó 44e km-t futott eddig. Ennek se volt semmi baja. Én a szakszervízben nem bízok meg, "átvizsgálásuk" után viszem az autószerelőmhöz is.


Én sokat autózok egyedül (mostanában a gyerekkel), én úgy voltam/vagyok vele hogy engem ne hagyjon az út szélén... A méhészkedés miatt meg úttalan utakon megyek vele, még segítséget se tudok hívni.

A használtnál se tudok, hogy ki hogy vezette, milyen terepen, milyen sérülései voltak, hány km-t futott ténylegesen.


Én is ismerek olyan embert, aki megrögzött használtautó-vásárló, lassan többet van szervízbe az autója, mint használatban.

2010. júl. 19. 21:11
ki és mért...?
48. 498349b2bc (válaszként erre: 47. - Katus3)
2010. júl. 19. 20:46
opel szalon és szervíz !sokat láttam !:-D
47. katus3 (válaszként erre: 45. - 498349b2bc)
2010. júl. 19. 18:36
Akkor nálatok is volt ilyen.:-) Pont ezt írtam a fórum elején én is. Te milyen szervizben dolgoztál?
46. badonyimariaeva (válaszként erre: 44. - Ficu00)
2010. júl. 19. 16:54

Pontosan!


Én is csak ujjat vennék, ha vennék!

2010. júl. 19. 16:50
ki hogy szereti.... így van nem is gondolnád hogy az az új autó mennyire nem is biztos hogy új ... hány olyan autót láttam és hallottam róluk amelyikek már szállítás közben tropára törtek ..és el lett adva újnak! nekem nem ér annyit az új...
44. Ficu00
2010. júl. 19. 14:06
Én viszont nem értem egyesek miért jönnek ennyire ezzel? Van, aki az újat szereti, tök mindegy, hogy az autó, ruha, bútor, akármi... Beülni egy új autóba semmihez nem hasonlítható jó érzés, na és az az új autó illat...
43. katus3 (válaszként erre: 42. - 498349b2bc)
2010. júl. 19. 08:56
Ezt nem mindenki érti meg,hogy nagy bukta az új autó. Férjem is dolgozott szervizben,ami szalon is volt. Történtek érdekes dolgok...,de gondolom neked nem kell mesélni.:-)
2010. júl. 18. 10:30
sziasztok ...kizárólag használtat veszek ! sokkal többe nézek egy két éves audi a 6 ot mint ugyan ezért az árért bármi új autót ..az új autó nagy bukó!a kötelező szervizek is csak lehúzásból vannak ...dolgoztam szervizbe...
2010. júl. 18. 10:26
ujat vagy régit?ki tudja..
40. Ficu00
2010. júl. 17. 11:47
:D
2010. júl. 17. 09:01
szóval uj lesz
2010. júl. 15. 14:40
hát az uj autó nem érték álló de ha szerencséje van az embernek legalább nyugalom....jönvele...
2010. júl. 15. 12:32
Ez érdekes téma kérdezzetek meg 1 jobb autószerelőt:)Nem fogja mondani,hogy ujjat kell venni.1-2-3 éves autót amin már előjöttek a hibák.Csakis használtat!
36. Ficu00 (válaszként erre: 35. - 5e48d37001)
2010. júl. 15. 11:56

Az én környezetemben van egy pár ember, aki próbált újat is, régit is, van aki csak régit és megállás nélkül javítnai, cserélni kell hol ezt, hol azt, konkrétan ki lett számolva, hogy annyi elmegy minden hónapban javításra, hogy annyiból lehet egy új részleteit fizetni. Az, hogy apukádék autójának nem volt még baja szerencse, én ennek kizárólag totálisan az ellenkezőjét láttam eddig csak.

Én továbbra is azt gondolom, hogy az a fél millió árcsökkenés megér annyit, hogy az ember újat vegyen (persze csak ha van újra pénz). Hiába mondják azt, hogy jaj csak pár ezer forint a javítás, de ez régi autóknál azt szokta jelenti, hogy nem indul. Tudom, láttam épp elég autónál.

Én azt gondolom az ember bármit vesz tisztában van vele, hogy ha használt akkor csak sokkal olcsóbban lehet eladni, akkor is ha úgy néz ki, mint az új. Tök mindegy, hogy babakocsiról vagy épp autóról beszélünk. Mert ezzel az erővel babakocsiból is vehettünk volna használtat mondván, hogy bukunk majd rajta száz ezret, ha egyszer el akarjuk adni. Ezt azért írom példának, mert ezzel is sokan úgy vannak, hogy nem vesznek újat, mert nem egy életre szól és nem lehet ugyanazon az áron eladni...

Mi újat vennénk/veszünk mindenből, nem kell egyet érteni. Csak a kérdésre válaszolva írtam le a véleményem, meg a tapasztalataimat.

35. 5e48d37001 (válaszként erre: 26. - Ficu00)
2010. júl. 15. 07:27

Egy új autó kötelező szervízelése,eszméletlenül drága,mert ugye ott kötelező vinni,egy használtnál,meg akkor visszük,ha baja van.Amúgy apukámék 20 éves wartbourgjának még nem volt semmi baja,semmit nem kellet cserélni rajta,csak műszaki vizsga előtt nézik át.Bár tudom ez szélsőség,de ettől függetlenül is úgy gondolom,hogy ez a 6 év nem egészen állja meg a helyét.

Én csak is újszerű használtat fogok venni,pedig van pénzem újra.

Más egy új autót,ha kihozunk a szalonból,már rögtön több száz,vagy akár 1 millával is kevesebett ér,nem úgy mint egy lakásnál,hogy áll benne pénz és nem romlik.

2010. júl. 14. 18:25

Használt, mindenképp.

Egy új autó annyit veszít az értékéből pár év alatt, aminél nagyobb pénzkidobás kevés van szerintem.

33. J.B.
2010. júl. 14. 16:28

Csakis használtat, jó régit, ami bevált.

Saját példám: 1-es vw golf, '78-as kiadás, kicsi de nekem elég, kicsi fogyasztás, olcsó fenntartás.

Ősszel azért kellett bontóba adni, mert egy bamba ember kb. 80-al belémjött.

A motorja azóta is megy egy másik ilyen autóban.

És megy és megy és megy.....

Majdnem megsirattam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook