Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - de heti hányszor? fórum

Futás - de heti hányszor? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 27. 15:15

Sziasztok!


Én heti 5X futok, most már napi 9 km-t is bírom, amit kb. egy óra alatt futok le. Eleinte csak 2-3 km-t tudtam futni, aztán pár héttel később már simán ment a hat is. Két és fél hónap alatt sikerült elérnem, hogy most már egyszerre le tudok futni 9km-t!

2010. júl. 14. 13:38

Ezt a zenehallgatást én is kipróbálom. :)


Köszönöm a válaszokat. Asszem heti 5xfél órát fogok futni. 3 hete csinálom, de már érzem a hatását.

16. Binky
2010. júl. 14. 13:21
Lehet nekem is zenére kéne futnom, bár számomra a levegővételem jelenti a ritmust és lehet a zene csak összezavarna...most az vált be, hogy kiürítem a fejemet, mellőzök minden gondolatot és előre nézve kiszemelek egy pontot és nézem hogyan jön hozzám közeleb...próbálom valahogy érdekessé tenni a futást:D mert világéletemben azt utáltam legjobban, úszni szerettem a legjobban(úszóovi, jee:D).
15. CsillagTM (válaszként erre: 12. - Binky)
2010. júl. 14. 13:08
igen, úszni könnyebb, abból bármennyit megcsinálok...régen versenyúszó voltam :D
14. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Leiluuu)
2010. júl. 14. 13:07
hát na jó, de ráadásul tök lassan futottam, a 2 km-es táv volt 15 perc...anno "kúperen" 12 perc alatt simán megvolt a 2800-3000 m...
13. Leiluuu (válaszként erre: 11. - CsillagTM)
2010. júl. 14. 12:48

amikor még legelőször kezdtem a futást, akkor is csak olyan 30 percig birtam ,aztán egyre jöttem feljebb és feljebb ,míg elértem az 1órát megállás nélkül, végül 1 óra 10 percet, az eddigi rekordom 1óra 25 perc volt :D:D :O

Általában elég nekem Pontosan másfél perc séta utána futok megállás nélkül ,de ezt zene mellett tudom csak csinálni. Első 20-25 perc ugye a legnehezebb ,utána az ember átesik a holtponton, aahogy én is. Utána már nem lehet megállitani sem, ugy futok ,nem érzek fáradtságot. .:-) Eddig még nem volt probléma ,hogy elájultam volna vagy felment volna tulzottan a pulzusom ,szóval erre is probálok ügyelni. Fúú... kb. 7km-t futok le ennyi idő alatt. Ha csak durván 1 órát futok sétával- s mindenestül beleszámolva, akkor van éppenhogy csak 6 km.


Hmm.. :( Te is belejössz majd, és a 15 perc az nagyon is jó!!:-)) Gondolj azokra, akik pl 5perc után kifulladnak :O azoknak rosszabb. :-(

12. Binky
2010. júl. 14. 12:37

Én csak most kezdten futkározni(konkrétan az előző héten:D), és egyelőre maradok a fél órámnál. Először a fél óránál csak pár perceket futottam, azt se nagyon folyamatosan, most szinte az egészet végigfutom, sőt, beleteszek néha egy kis sprintet is. De egyelőre kötöm magamat a fél órához, bár mostanában volt kedvem többet is futni.


(Tegnap meg tegnapelőtt viszont úsztam, mert a futócipő feltörte a lábamat:D..úszni viszont 1 órákat szoktam, biciklizni másfeleket)

11. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Leiluuu)
2010. júl. 14. 12:30

huh, hogy bírsz annyit futni?! és mennyit futsz le annyi idő alatt?


én már 15 p után is kipurcantam 1 hónapja egy futóversenyen:S

10. ariadna (válaszként erre: 7. - CsillagTM)
2010. júl. 14. 12:30
Tavaly nyáron heti 5 alkalom 10 km futás és heti 6 alkalom otthoni torna Béres Alexandrára. Amikor kibírtam, hogy kevesebbet egyek, akkor nagyon szépen fogytam. 2 hónap alatt csak 6,5 kg ment le (58 kg-ról 51,5-re), mert szeretek enni. Ennek ellenére őszre nagyon legyengültem, lehet, hogy túl sok volt.
2010. júl. 14. 12:28

én heti 4-5x futok , napi 1óra 5 percet vagy 1óra 10percet, amiben első 2-3 perc séta, a levezetésnél pedig szintugy 1-2 perc séta. Szerintem nagyon jó dolog a futás, bár akinek a térdizülete ne mbirja, az ne erőltesse, tul sűrűn. Én már 4 éve futok, és soha semmi bajom nem lesz ennyi futástól, semmi izomláz, semmi. Szóval szerintem jó a futás arról nem is beszélve, hogy az ember totál felfrissül tőle utána :-)

Üdv!

2010. júl. 14. 12:22
én nem szoktam mérni magam,mert nem akarok fogyni,csak izmosodni.szerintem amúgy a futás a legjobb fogyókúra és formálja is szépen a testet.22 kilót híztam a Kicsimmel és most annyi vagyok mint régen,csak ugye nem olyan feszes.de egy pár alkalom futás után én már észreveszem magamon a változást.
2010. júl. 14. 12:15
és ki mennyit fogyott, mennyi futással, mennyi idő alatt?
2010. júl. 14. 12:00
Ez engem is érdekelne. Én hétfőn kezdtem, 20 perccel. Egyelőre minden második napra terveztem be.
2010. júl. 14. 11:59
Sziasztok!én heti 3szor futok 10kilómétert nekem így a kényelmes gyerek mellett.régen minden nap futottam 4km.szerintem ahogy jólesik.a 10 km után nem bírnék másnap is futni,érzem,hogy kell a pihenés.
2010. júl. 14. 11:53
2 éve futok, szinte minden nap:) Télen ez kicsit nehezebb, de szeptembertől júniusig heti 3 karateedzés mellett nem baj ha kimarad. Nyáron viszont estefele, vagy korán reggel, 1/2-3/4 órákat normál tempóban.
2010. júl. 14. 11:47
Szerintem heti 3x elég egy kezdőnek. Annyi a lényeg a mozgánál, hogy heti 1 nap pihenő legyen! Én úgy tudom!
2010. júl. 14. 11:47
3 hete futok, kisebb távokat, lassan, kényelmesen. Kb 3-4 km-t futok le 20-25 perc alatt. Nem tudom, hogy hány pihenőnapot iktassak be?
2010. júl. 14. 11:44
Futás - de heti hányszor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook