Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 éves fiam minden éjjel rosszat álmodik. Hogyan tudok segíteni neki? fórum

6 éves fiam minden éjjel rosszat álmodik. Hogyan tudok segíteni neki? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 1. 16:18
Én azt mondanám, hogy délután 4 után már neház étellel ne egyen, mert a szervezet a rossz emésztést is lereagálja, a másik, hogy a TV, számítógép nagyon nem jó az ilyen idős gyerekeknek. Ha a fiad ilyen jó képzelőerővel bír, akkor a lefekvés elötti órákban látott események sokat befolyásolnak abban, hogy éjszaka mit dolgoz fel a kis agya. Inkább szórakozzatok együtt, vagy még menjetek ki sétálni. Játszon jó nagyokat, hogy elfáradjon. Jöhet az éjszakai mese, amiben ne legyen gonosz boszorkány, de lehet mondjuk Villám McQeen, vagy Toy Story, vagy nem tudom te olvasted-e a 101 kiskutya eredeti 150 oldalas könyv változatát, amiből készítették a Disney változatot. Szerintem élvezné :) Főleg ha hangutánzóan olvasod :)
20. clugie
2010. júl. 19. 22:06
Szerdán elmentünk az állatketbe, sokáig dekkoltunk a hóbagolynál még a gondozójával is beszéltünk. Úgy tűnik a bagolyt kilöttük, mert azóta nem álmodott vele. :)))))
19. giga455 (válaszként erre: 18. - Clugie)
2010. júl. 15. 11:43
:D:D Jár a kis agya rendesen :D
18. clugie (válaszként erre: 15. - Giga455)
2010. júl. 14. 21:21
Tényleg az! :))) Mondtam neki ezt is, hogy képzejen el egy hűséges kutyát aki megvédi őt (van kutyánk, nem fél a kutyáktól), de erre is kitalálta, hogy mi van ha...
17. clugie (válaszként erre: 16. - Iviiiiii)
2010. júl. 14. 21:18
Mi az az álomcsapda?
2010. júl. 14. 13:49
Álomcsapda! Már ha nem tartjátok nagy hülyeségnek. Barátnőmnek mióta van, nem álmodik rosszat.
15. giga455 (válaszként erre: 14. - Clugie)
2010. júl. 14. 13:11

:D:D Kis buta :D

Mondd neki hogy akkor képzeljen ellenséget is a kismadárnak, aki őt védelmezi, és elbánik vele :D

14. clugie (válaszként erre: 13. - Giga455)
2010. júl. 14. 13:00
Köszi, lehet, hogy a suli is, de ezt nem mondja. Képzelőerő az van!!! Kérdeztem hogy lehet félelmetes egy kis madár és azt mondja elképzeli cápafogakkal :))))
13. giga455 (válaszként erre: 12. - Clugie)
2010. júl. 14. 12:38

citromfű nyugtató hatású, tényleg jó


Nem lehet hogy szorong az iskola miatt?

Ilyenkor eléggé fejlett már a képzelőerő :) Olyan is félelmetes lehet, amit mi nem is gondolnánk.

Szerintem az állatkert jó ötlet, főleg ha kettesben mentek :) Ha a pestibe mentek, nézzétek meg a fókasót, az én fiam imádta :D

12. clugie
2010. júl. 14. 12:30

Amikor született a tesója akkor volt már hasonló, nem ordítva, de többször felébredt éjszaka. Aztán úgy tűnt rendeződött a helyzet. Most kb. 2-3 hónapja tart, de igazán rossz csak 1-2 hete lett. Csökkentettük a tévézést, van esti mese és sokat beszélgettünk is róla. De pl, tegnap megeengedtem neki, hogy délután amíg a kicsi alszik megnézze a némó nyomában c. mesét, este már kitalálta, hogy az is félelmetes mert sokat menekülnek benne.

Azt találtam ki, hogy valamelyik nap elmegyünk ketteseben az állatkertbe a baglyakhoz és a varjakhoz :)

Most lesz iskolás :)

A citromfű tea mire jó?

11. bige
2010. júl. 14. 11:45
tudom, hogy 6 éves, de nem írtad mióta tart nála ez a folyamat.
10. bige
2010. júl. 14. 11:41
( Ranschburg Pál ) ( épp most tanultam :)
9. bige
2010. júl. 14. 11:35

a gyermekek 2-3 éves korában a gyermek legfontosabb "feladata" az önmaga felismerése. E folyamat egyik lányeges eleme a szeparáció. ennek során rá kell ébrednie, hogy nem azonos a szülővel, ennek eredményeképpen képes megfogalmazni önmagát. A lélekben zajló szeparációs törekvés rengeteg félelemmel, szorongással jár, melyek a gyermek játékaiban, álmában is megjelennek.Az álomban megjelenő képek mindig szimbolikusak, melyek néha könnyen, de lehet, hogy nehezebben megfejthetők.

Fontos, hogy a szülő leüljön a gyermek ágya mellé, olvasson, beszélgessen, a gyerek akár zenét hallgathasson elalvás előtt.


pszichológus a gyakoriság függvényében vagy pszichoterápiát javasol, vagy 1-2 megbeszélés alkalmával tanáccsal látja el a szülőt.

8. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Clugie)
2010. júl. 14. 11:29

Este kellemes zenét hallgatni, finom illatot alkalmazni, szép mesét, versikét mondani - az enyém az "Öreg néne őzikéjét" szerette nagyon -, hangulatos ágyneműt húzni; a szoba alapos kiszellőztetése. Gyermekpszichológusok alkalmazzák a rajzterápiát: a gyermeket nappal rajzoltatják.


Fontos a sorrend: levegőzés, könnyű vacsora, fürdés, esti mese, simogatás, lámpaoltás. Sok helyen alkalmazzák gyermekszobában a sólámpát. Hangulatjavító hatása is van.

7. bige
2010. júl. 14. 11:28

szia!

hajnal felé szokott felébredni? mióta vannak ezek az álmai?

2010. júl. 14. 11:26

Szia!

Én azt figyeltem meg hogy ebben a korban majdnem mindegyik gyerek rosszakat álmodik.Nekem a fiam is meg a lányom is...

Én nem engedem őket ijesztő meséket nézni.Nagyon sokat nem tudsz tenni.Kifogja nőni.

5. giga455 (válaszként erre: 2. - Clugie)
2010. júl. 14. 11:23

valami a kis lelkével lehet, amit nem tud feldolgozni.

Játékosan kéne oldani nála napközben a feszültséget. Pl. mesébe beépíteni a félelmeit, és az egyik plüssállat, vagy bármi kedvenc játéka, aki elüldözi a varjakat. Esetleg mesélni neki az igazi baglyokról, varjakról, mit esznek ilyesmi.

Este próbáljátok együtt bezárni az ajtót, hogy lássa zárva van, nem jöhet be senki.

Most megy iskolába?

2010. júl. 14. 11:22
Én a gyerekemnek citromfű teát adtam .Doki ajánlotta. Mi is ebben voltunk. Nem kell neki csak napi 2 deci. Nekünk bevált.
2010. júl. 14. 11:18

Kamilla/levendula tea, egy pohár meleg tej?

Valami 'idegnyugtató' kellene. És nem tudom, hogy engeditek-e neki a tv-t, de nekem kiskoromban az okozta a sok gondot, hogy leefekvés előtt pár órával, vagy közvetlenül előtte még tvztem.

2010. júl. 14. 11:16

Van valami öteletetek hogyan lehet átvészelni ezt a lidérc korszakot. Szegénykém minden éjjel többször is felkel van hogy órdítva rohan át hozzánk. Mostanban bagoly és varjú üldözi, de van hogy azt álmodja betörnek hozzánk.

Sajna az ágyunk elég kicsi ahhoz, hogy velünk aludjon, ráadásul a kistesója is gyakran felébred.

2010. júl. 14. 11:13
6 éves fiam minden éjjel rosszat álmodik. Hogyan tudok segíteni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook