Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekfelügyelet, de mennyiért? fórum

Gyermekfelügyelet, de mennyiért? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 15. 15:08

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ha a témával kapcsolatban bármi eszetekbe jut, írjatok!

2010. júl. 14. 22:49

De mindenesetre szomorú, hogy egy anyukának ilyenen kell már előre tőrnie a fejét, nem maradhat otthon ápolni a beteg gyermekeit:(

Pedig az anyukának lenne melletük a helye...


Sajnálatos, hogy nem tolerálják a munkahelyeken, ha az anyuka a kisgyermekeit ápolná betegségük esetén.

2010. júl. 14. 22:46

Én mindenképp azt javasolnám, hogy olyat válassz, akire jó szívvel bízod a gyerkőceidet. Akiknél biztonságban tudod, hiszen életed legdrágább kincseit bízod valakire.


Ma már divatos a próbanap:) Hívd el azt, aki szimpatikus, majd bízd a gyerekeidre is a választást. Hiszen ők érzik, hogy ki az, akivel azt a pár órát eltölthetik.

De mindenképp olyan valakit válassz, aki tapasztalt, vannak gyerekei, vagy már kirepültek és azért még tudja, hogy mit tegyen pl. magas láz esetén, főként hogy eleve betegségnél vennéd igénybe a babysittert.


Kívánom, hogy találd meg azt a valakit, akire jó szívvel bízod a gyerkőceid.

2010. júl. 14. 22:05

sok sikert hogy megtaláld a megfelelő személyt arra ha kell a gyermekeidre vigyázzon!

ha bárkinek segíthetek ilyen helyzetben és pécsi akkor az szóljon

sziasztok

22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2010. júl. 14. 19:25

Azért is kezdek már most keresgélni, hogy mindkét oldalról legyen idő az ismerkedésre, senkit sem szeretnék a mélyvízbe dobni.

Szerencsére a gyerkőceim közvetlenek, barátkozóak, de ha valaki nem szimpi azt is megmondják.

21. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - 116212323c)
2010. júl. 14. 19:23

Igen, én is szeretném, ha lenne valami tapasztalata a gyerekek terén...pld egy nagymama valamennyire csak értene hozzájuk.

Más megoldás sajnos nem jutott eszembe...lehet, hogy nem ez a legjobb, sőt lelkiismeretfurdalásom is van, hogy pont akkor nem vagyok velük, amikor betegek, de sajnos az a tapasztalatom, hogy egy munkahely sem tolerálja a gyerekek miatti betegszabit és az első adandó alkalommal megszabadulnak az anyukától, vagy fel sem veszik.

Nem is betegesek a gyerekeim, remélem, nem sokszor lesz szükség erre a megoldásra.

20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. júl. 14. 19:17

A gyerekek, ha felnőtt van velük nem is játszanak, hanem az a fontos, hogy valaki beszélgessen velük. Anyukám is 70 éves, nagy hancúrra nála sem számíthatnak, de jól elvannak, ha ott maradnak, semmi probléma nincs velük...nem kell fára mászni utánuk, vagy rohangálni.:) Ketten is szépen eljátszanak, viszont arra szüksége van, hogy valaki figyeljen rájuk, és az étkezésükre.

A kicsiért a bölcsiben 12 ezret fizetünk (ez csak a felügyeleti díj), remélem, meg tudunk egyezni majd a felügyelet kérdésében is.

19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Mamcili)
2010. júl. 14. 19:13

Kisgyermekes anyukáknál fenn áll az a "veszély", hogy az ő gyermekei is megbetegszenek, ezt nem szeretném.

Az egyik védőnő felajánlotta, hogy a nyugdíjas klubban érdeklődik, hátha valaki elvállalja a lányokat.

Az ovis bölcsis dolgozók pedig napközben dolgoznak, és nekem is ekkor lenne szükségem a segítségre, délután fél 4-re már hazaérek.

2010. júl. 14. 18:50
a lényeg,h jól dönts!olyat válassz,akit a gyerekek megszeretnek!és megbízol benne...ez tényleg nem játék.sok sikert!:-)
17. pethoevi (válaszként erre: 16. - Hajnalfény73)
2010. júl. 14. 18:49
nah,az már én sem...:-DDD
16. hajnalfény73 (válaszként erre: 15. - Pethoevi)
2010. júl. 14. 18:42

Fiatal lánykát írtam...nem írtam oda kifejtve, hogy az nálam hány éves korra értendő.

Ez elég tág.

Én is fiatal vagyok még a magam közel 37 évével:) de semmiképp nem vagyok már lányka:)

15. pethoevi (válaszként erre: 14. - Hajnalfény73)
2010. júl. 14. 17:14

hát azok a szülők nagyon felelőtlenek.A huszonéves az már lehet jó.Van felelősségérzete és még tud játszani...


Nem húzom fel magam!Csak úgy írtad...nekem a 28 is fiatal! ;-D

14. hajnalfény73 (válaszként erre: 13. - Pethoevi)
2010. júl. 14. 17:06

Persze, nyilván nem is 28 éves korra gondoltam. Hanem sokan pl. nyári szünet idejére alkalmaznak 14-15 éves kislányokat is, mert jól eljátszanak a gyerkőccel.


Ezen nehogy felhúzd már magad! Nem is értem, hogy miért háborodtál fel??

13. pethoevi (válaszként erre: 10. - Hajnalfény73)
2010. júl. 14. 16:48
bocsmár,de az h fiatal,nem azt jelenti,h egy 15 éves tini...én 28 vagyok,de fiatalnak gondolom magam...én így értettem.és azt hiszem,ennyi idősen már felelősséget vállalhatok,nyilván 15 évesen nem...és ez a legkomolyabb dolog ebben az egészben.
2010. júl. 14. 13:12
semmi képpen nem olcsó csak gondolj bele...
2010. júl. 14. 13:11

Én szakképzett vagyok, szakmám csecsemő és kisgyermekgondozó-nevelő...dolgoztam egy családnál 2kisgyermek mellé kellettem na de elég sokat...

hidd el fontos hogy az illető azért normális legyen ha nem is szakképzett, csak gondolj bele, a gyermekeid még ha keveset akkor is vele lesznek és vesznek át az Ő viselkedéséből mintákat, tudod az egy dolog hogy ti is meg az intézmények is foglalkoznak velük, de a gyerekek igénylik azt is hogy a felvigyázójuk is aktívabb legyen.

A másik ha történik vmi, ne történjen, de nálunk volt pl hogy a kisfiú ette a szőlőt és egy nagyobb mag megakadt a torkán már kékült a szája az anyukája teljesen magatehetetlen volt én azonnal tudtam mit kell csinálni!

ha nyugodt szívvel akarsz valakit akkor mindenképpen gondold át ezeket, én itt Pécsen egy gyermekért kaptam 700ftot óránként

sajnos heves megyében fogalmam sincs mennyi lehet

2010. júl. 14. 09:59

A gyermekfelügyelet azért kissé "veszélyes üzem".

Én soha nem bíznám a gyermekeimet fiatal lánykára, csak mert jól eljátszik a gyerkőcömmel. Nálam az a fontos, hogy biztonságban tudjam a gyerekem. Ha ne adj Isten bármi baj történne, akkor tudjon fellépni az, akire bíztam a gyerkőcömet.


A másik pedig az összeg. Itt arról van szó, hogy alkalmi lenne a megbízás, azaz amikor épp szükséged van hirtelen a babysitterre, akkor te ugrasztod Őt. Lehet hogy épp valami programot szervezett, ha megbízható, akkor félre kell dobnia a programját és hozzád menni.


Egy gyárban ahol 5oo Ft-os órabér van ott azért napi 8 órát dolgoznak és havi szinten folyamatosan munkát bíztosítanak, viszont te csak alkalmilag bízod meg az illetőt. Épp ezért szoktak óránként 1000 Ft/óra fizetni.

Persze más az, ha mondjuk egy hétig kell reggeltől-du-ig mennie, akkor fix. árat is meg lehet beszélni.

De alapvetően itt felénk 1000 Ft/óra.

Sőt van egy ismerősöm, ő 15oo Ft/óra díjért dolgozik/gyerek...nálad két gyerkőc van. Általában az óradíj egy gyerekre vonatkozik.

Így két gyereknél azért ezzel is számolj.

Ha beadnád a két gyerkőcöd egy gyermekmegőrzőbe, ott is kétszer kellene a díjat fizetned, max. kedvezményt kapnál.

9. pethoevi (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2010. júl. 14. 08:46

értem.

ebben az esetben tényleg mindegy lehet,bár én már dolgoztam így családnál,és ott szempont volt,h legyek fiatal,mert a kicsinek az is számít,h tudjak játszani és ne csak üljek és nézzek ki a fejemből azért a pénzért.Ebben is van igazság.:-)

Viszont attól,h nem kell,h szakember legyen,az 500 ft-ot meg kell adnod legalább.De 450 alá semmiképpen nem mehetsz,szerintem.Főleg,ha neki kell hozzátok elmennie,mert neki az is költség.

8. mamcili (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2010. júl. 13. 23:26

egyik bölcsis vagy ovis nevelő vagy egy anyuka, nagymama nem vállalná el?

Ajáld fel, hogy te meg cserébe nyáron foglakozol a gyermekével :), vagy ha esetleg neki van szüksége segítségre és ti vagytok szabadok :)

7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2010. júl. 13. 23:11
Igazából a nagyobbik már ovis, a kicsi bölcsis, ott foglalkoznak velük + mi is itthon. Arra az időre kellene segítség, amikor betegek és nem tudunk itthon maradni, vagy anyukám nem tud eljönni, ezért is nem keresünk szakképzett bébiszittert. Ez nem jelent állandó elfoglaltságot, remélem minél kevesebbszer kerülne rá sor, de mégis megnyugtató, ha számíthatunk valakire.
6. pethoevi (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2010. júl. 13. 22:55

bocsi,h beleszólok,de gondold végig,h mire kellene a bébiszitter.

Csak hogy ne legyenek egyedül?Akkor ok az idősebb néni is.De ha azt szeretnéd,h aktívan foglalkozzon velük és játszon,akkor inkább fiatalabbat keress!!!

5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - 116212323c)
2010. júl. 13. 22:33

Heves megyében élünk, és a községben elég sok a munkanélküli, ezért is gondoltam, hogy valakinek biztosan jól jönne egy kis mellékes, vagy nyugdíjasoknak kis kiegészítés.

Mindenképpen olyasvalakire gondoltunk, akinek nincs kisgyermeke, mert ha betegek lesznek a lányok, nem szeretnénk, ha más kisgyermek is megfertőződne.

2010. júl. 13. 22:28
merre laktok a nagy országunkban?
2010. júl. 13. 22:11

Hát ez attól függ,h az ország melyik felén éltek...

Keleten 5-700 körül,nyugaton és Pesten min. 1000 ft/óra...

2. mamcili (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2010. júl. 13. 22:10
kb. 600 ft óránként,
2010. júl. 13. 22:07

Szeptemberben visszamegyek dolgozni. A munkahelyem időbeosztása sajnos nem engedi, hogy akkor maradjak itthon a lányaimmal, ha betegek lesznek, amikor szeretnék (iskolában dolgozom), kevés a tanár, a helyettesítés nem megoldható.

Arra gondoltunk, hogy a két lányom mellé keresünk valakit, aki vigyázna rájuk, amíg valamelyikünk hazaér.

Nagyközségben élünk, nem szakképzett gyerekfelügyelőre gondoltunk, és nem is állandó jelleggel. Viszont fogalmam sincs a bérezésről.

Ha valakinek van tapasztalata e téren, megköszönöm, ha segít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook