Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikortól érdemes a gyerekeket úszásoktatásra vinni? fórum

Mikortól érdemes a gyerekeket úszásoktatásra vinni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 15. 10:40

Voltunk a wellnessbe ( itt van pár km, városi busz is meg ). És bizony egy elég pic baba, 3 hónapos körüli lehetett, bugyi, és tartotta az apukája mintha úszna. 31 - 32 °C vízbe. Az volt kiírva..

Úszni nem tudom mikortól kellene, de a vízhez való szoktatást pár hónapos koruktól lehet, ha van ilyen a közelbe.

2010. márc. 11. 11:39

Én orvosi végzettségű tanártól, aki a gyógypedagógusokat oktatja, azt hallottam, hogy a babaúszás KIMUTATHATÓAN KÁROS. Jót tesz a mozgáskoordinációnak, ellenben a 3 hónapos babák nem tudják még pontosan, hogy mikor kell(ene) levegőt venni, ezért enyhén hipoxiásak lesznek. Ez meg kifejezetten nem tesz jót a mozgásuknak.

Én a magam részéről, végzett orvosként nem viszem a gyerekemet babaúszásra.

2009. ápr. 23. 09:24
Mi Zójám 5 hónapos kora óta járunk Monorra babaúszásra.Már a 4-ik alkalomnál merültünk és mondhatom nagyon élvezi ezt a rendszeres szombatonkénti családi programot.Hol apa hol én "úszom" vele.Elötte otthon a nagy kádban már előkészítettem a nagymedencére úgy a kislányomat hogy a tarkóját megtartva szinte csak 2 ujjal lebegtettem a víz tetején,ide-oda húzva.
33. sodrak
2008. máj. 16. 19:41
Babaúszás már 3 hónapos kortól "kivitelezhetó". Éa nagyon jó! Csak az nem bizti, hogy van a közeletekben.
2008. máj. 16. 17:37

attól függ mit szeretnél elérni?

ha csak a vizet szeretnéd megszerettetni vele akkor akár kisbaba korban. de ebből ritkán lesz redes úszni tudó gyerek hisz ezek az ösztönből indulnak ki.

ha meg akarod úgy tanítani a gyereket hogy ha pl mentek a strandra és ne fulladjon bele a medencébe akkor szerintem 3-4 évesen .

és ezt lehet ugy fokozni hogy később sportolói szintre fejlesszétek :))

31. anan
2008. máj. 16. 17:26
3 hónapos kortól ajánlják!!
2008. máj. 14. 13:56
6 honapos kortol.
29. Laryan
2008. máj. 14. 13:40
Már újszülött kortól lehet vinni babaúszásra,utánna ahogy telik az idő folyamatosan lehet menni.Nagyon hasznos.
28. Serry
2008. máj. 8. 17:22

Sziasztok!

Kis-nagy fiammal 3 évesen kezdtünk el úszni járni. most anyagi okok miatt nem járunk. Nagyon élvezi a vizet ezért is kezdtük el, mert idén nyáron már nem tudok vele menni a vízbe. Kell a vízbiztonság. Szóval úgy voltunk járjon úszni, mert ha megszületik a tesó kell a vizbiztonság. Idén csak akkor fogunk strandolni ha minimum 3 felnőtt van jelen:(( Leventém szerette az úszás órákat. persze a figyelme nem az igazi kitartó és a különböző láb és kartempókból nem sokat tanult még meg. De a lényeg, hogy élvezi. S majd ha újra rendszeresen tudunk járni még többet ügyesedik. Az igaz,h a helyes és jó úszás megtanulásához 6 év körülinek kell lenni. Mert addiga kialakul a figylem koncentráltsága. Meg persze láttam rajta, hogy sokszor inkább kajlákodik a vizben. De arra jó volt,h nem esik kétségbe ha elmerül,vagy víz megy a szemébe. Nem kell nekem sem pánik szerűen rohannom a vizbe,h kihúzzam. Tanultam vizimentést, de nem próbálnám ki. Szóval minél előbb találkozik a gyerek a vizzel és lesznek jó élményei annál jobb és könnyebb.

27. supin (válaszként erre: 20. - Évike38)
2008. máj. 6. 08:18
Így igaz. Az unokámat is elsős korában vittük uszni tanulni. Meg is tanult..
26. Magdi8
2008. máj. 5. 22:42
Nekem a lányom 4 éves kora óta úszik rendszeresen. Már 10 éves lesz, de évek óta nagyon jól úszik minden úszásnemben. Mi az óvodával kezdtük, és szerencsére olyan a tanító nénink is, hogy testnevelés óra keretében hetente járnak úszni.
2007. nov. 12. 20:47
mi 3 évesen vittük a fiúkat., tudnak is úszni rendesen!
2007. nov. 1. 14:42
Ez szülőtől függ. Én már láttam csecsemő uszásoktatást is.
2007. okt. 4. 06:28
SZerintem már egyévesen hozzá lehetszokatni a vizhez és tanitgatni uszkálni harmatos53
2007. okt. 2. 07:22
Törölközőt mindeképp.
2007. okt. 2. 05:58

Mikor érdemes elkezdeni?

- Hamar, már az esti fürdetéskor felmérhetünk valamennyit abból, hogy hogyan viszonyul a vízhez a baba. Ha nem tiltakozik, amikor a kiskádba teszik, már tervezhetjük is, hogyan tovább. Persze az is lehet, hogy akinek a kiskád nem tetszik, a medence majd igen, ki tudja, mi jár az ilyen pici emberke fejében.

- Érdemes a babaúszást a baba négyhónapos kora előtt elkezdeni, amikor még működik a „búvárreflex” – azaz emlékszik még a baba a magzatvízben úszkálásra, nem ijed meg a víztől, és reflexszerűen mozog benne. Négy hónapos koráig a baba vízi viselkedését az ösztönös agy irányítja, az ősi reflexek még működnek.

- Négy hónapos kor után a babák magatartása sokkal bonyolultabbá válik, ezért jobb, ha oktatását tapasztalt úszómesterre bízzuk.

- A babák kétéves koruktól képesek a fejüket úszás közben a víz felett tartani, korábban csupán arra taníthatók meg, hogy reflexszerűen ne vegyenek levegőt a víz alatt, illetve hogyan mozgassák végtagjaikat odalent.

2007. szept. 18. 23:12

Szabályos úszásra tanulás csak iskolás korban, mikor a gyerek megérti a helyes kartatást stb.-t.

Vízhez szoktatás már nagyon jó ovodáskorban.

Nagy különbség van szabályos úszás és a strandi medence úszogatás között. Sokan úgy gondolják tudnak úszni, közben nem vízbiztosak.

19. évi75
2007. szept. 16. 13:44
én vittem a kisfaimat bébiúszásra, nagyon élvezte már pár hónapos kortól. aztán kérdeztem az ottani oktatót, hogy mikor lehet úszni tanítani a gyerekeket, és azt mondta, hogy 3-4 évesen már lehet, de a fiúkat 4-5 évesen.ahhoz hogy rendesen megtanuljanak úszni ez a kor a jó szerinte.
2007. szept. 5. 16:37
A vőlegényem kislánya 3 hónapos kora óta úszásra jár, és állítom jobban úszik, mint mi!!!
2007. szept. 5. 16:35
Már babakorában!!!!
2007. szept. 5. 09:12
ha nem fél a víztől szerintem ovodásan
15. dus
2007. szept. 5. 08:25

Sziasztok!

Én a nagyobbik fiamat 4 évesen kezdtem hordani úszni, de nem ment! Aztán következő nyár lett, 5 éves. Még mindíg em teszi az arcát a vízbe, csak pancsol! Azt monta az oltató, hogy majd jövőre! Az idén lett volna! Meg látta az oktatót és pánikszerűen menekült előle! Pedig aranyos csaj, nem durva, nem erőszakos! Nem eröltettük tovább, mert sírt, ha csak megemlítettük a dolgot!

Akkor apa eldöntötte, ő is meg próbálja! 2 hét után a gyerek feje a víz alatt van, "bugyborékol", siklik és (igaz, csak kar úszóval) ugrik a mélyvízbe! Nem sír, ha víz megy az arcába!

Tanultam az esetből, bátrabb lettem, mint 6 éve,a 4 hónapos babámat hetente 3-szor nagykádban "vízhez" szoktatom. Nagyon élvezi! Talán így könnyebben tanul majd meg úszni később!

2007. júl. 30. 22:13
Nekem most 4 éves, és jövő nyáron amikor az ovi után lesz úszótanfolyam akkor íratom be.
2007. júl. 30. 08:42
Sziasztok!Köszönöm a hozzászólásokat!Én is elvittem a gyerekeket!Mind a három nagyon gyorsan és könnyen megtanulták:-)Köszi mindenkinek!!
2007. júl. 26. 17:52
Az én unokámat már ovis korában vittük .Most volt elsős,de gyönyörűen úszik a mély vízben.
2007. júl. 26. 15:34
Én a lányaimat 6 éves korukban vittem úszni. Mind a kettő hamar megtanult.
10. LoLiNa
2007. júl. 26. 05:38
annakidején asszem 3ikba vitt az iskola minket. kb 8évesen. kötelező volt. nem tudom van e még ez, de nagyon jó és hasznos. ha nem is tanul meg profiul úszni, annyira elég, hogy ne fulladjon meg a vízbeN.
2007. júl. 21. 19:41
Én azt olvastam, hogy születés után 3 hónap, vagy a leghatékonyabb 6 éves kortól. Elvileg akkorra fejlődik ki a mozgáskordinációja, elvileg...:)
2007. júl. 21. 07:53

Vannak olyan helyek ahol már 3 éves kortól tanítják a gyerekeket.

Babaúszásra 3 hónapos kor után lehet menni!

2007. júl. 21. 07:05
Általába már 3 hónapos babákat is lehet vinni babaúszásra, de szerintem ez csak vízhez szoktatás, mert igazán úszni 5-6 éves koruktól tanulnak meg a gyerekek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook