Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A királydinnyét mivel lehetne kiírtani a kertből? fórum

A királydinnyét mivel lehetne kiírtani a kertből? (tudásbázis kérdés)


9. Leny
2010. júl. 13. 16:06

Huu, most néztem mekkora a telek:(

Utánaolvastam, és egy kertészmérnök írta, hogy kétszikü gyomírtó való rá, ami a füvet megkíméli, a királyfinnyével viszont végez!

És nem kell félni, mert játszótérre is írják, vizsont 2-3 napig kell csak "elszigetelni" a gyerekeket!

De egyébként egy kertészeti boltba elmondod hogy baba van, biztos segítenek!

8. Leny
2010. júl. 13. 15:59

Igen, szimpla asztali só!

Viszont megviseli a füvet is, úgyh csak a tőre tegyél, ha ez megoldható!(neki kis kertje volt, nagy területnél melós, de megéri)

2010. júl. 13. 15:48
Kézzel kitépkedés meg eleve kilőve. Kb. 800 négyzetméter és van mindenhol belőle jócskán. :( Úgy terjed mint a nyavaja. :(
6. Heni86 (válaszként erre: 4. - Mamcili)
2010. júl. 13. 15:47

Igen nálunk a vegyszeres gyomírtó ezért nem oké. Nem tudom elzárni a gyereket. Pont ott van az udvarban ahol a játszótere is. :(

Most őszig meg felrotálni se tudjuk mert akkor se tud kint játszani.

5. Heni86 (válaszként erre: 3. - Leny)
2010. júl. 13. 15:45

Szimpla asztali só?

Tényleg kidöglött tőle? Egy próbát megér ha igaz. Csak itt nagyon nagy a terület amin pár hét alatt teljesen elterjedt. :(

2010. júl. 13. 15:42

[link]


és még ezt találtam


Kertészetekben kapható kétszikű gyomírtó, ami a levelekre permetezve a füvet megkíméli, a királydinnyével azonban végez.

3. Leny
2010. júl. 13. 15:42

Szia!


Mamám sózta anno, és ki is halt szerencsére!

2010. júl. 13. 15:40
A gyomírtót kivéve mert van egy másfél éves pici fiam és miatta azt nem merem. :(
2010. júl. 13. 15:39
A királydinnyét mivel lehetne kiírtani a kertből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook