Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti sikertelen fogyási kísérlet fórum

Szoptatás alatti sikertelen fogyási kísérlet (beszélgetős fórum)


2014. jan. 14. 16:42
én +30 kg-val mentem szülni. 5 kg ment le. Amikor elkezdtem odafigyelni az étkezésre(még szoptattam) lement megint 5. De az vissza is jött,pedig ugyanúgy figyeltem hogy mit eszek. Azóta lefelé nem mozdul, inkább felfelé...már nem szopizik a pici kb 2 hónapja... és semmi.Elkezdtem tornázni is,de mivel eredmény 0 ezért a lelkesedés is alábbhagyott. Terhesség előtt 4 hónap alatt 11 kg-tól szabadultam meg, azt hittem most is könnyen fog menni...kezdek elkeseredni :(
18. zzmm
2013. szept. 29. 04:58

Jaj de jó ezt olvasni.. Azt hittem csak velem van a baj. Szülés után közvetlenül lement 5 kiló, ami vissza is jött. Most odafigyelek, tornázom, de szinte nem is mozdul a mérleg. 5 hónapos a babám, jó lenne fogyni, mert amúgy is +10 kg-mal kezdtem a terhességet és még feljött 12.

Még hogy majd szoptatás alatt lemegy, mert akkor a legkönnyebb fogyni.. Ha-ha..

Amúgy még nekem nem is jött meg. Nektek igen?

2010. okt. 11. 12:36
10 kg fogytam a szoptatás alatt kb.Semmit nem csináltam csak a kislányom rossz alvó volt...De a 10 kg visszajött szoptatás befejeztével...Sajnos.
2010. júl. 13. 18:42
Szegény! Akkor én szerencsés vagyok, szülés óta tartom a 60 kilót. 5 hónapos a kicsi és szoptatom én is. A torna jó, de enni kell. Max azt tudod még csinálni, hogy délig csak gyümit eszel és vizet iszol. Utánna rendesen megebédelsz és valami könnyebet vacsizol. És sok vizet iszol. Közben legalább napi fél óra torna. Én most ezt csinálom, szeretnék egy 5 kilót leadni. Szerintem jó, laposabb a hasam is, pedig nem régóta csinálom és tejem is van!! :) Sok sikert
2010. júl. 13. 18:08

Ja, és persze, hogy az egyébként is modellalkatú barátnőm fogy a szoptatástól csontsoványra, de tényleg! Ő ezért volt már orvosnál. És a múlt héten mesélte, hogy minden nap ennie kell túrós palacsintát, mert annyira kívánja...

Nincs

2010. júl. 13. 18:05

Nem fogyózom. Tudom, hogy azt nem lehet, nem is ezt írtam, hanem, hogy odafigyelek (most már).

A gond az, hogy amikor pici volt, és egész nap sírt (hasfájós volt), este, mikor letettük jutottam oda, hogy egyek, sokszor először a nap során. Tehát a legrosszabbkor. A rossz szokás megmaradt. Aztán mikor már nagy volt a baj (feljött kb. 8 kg, a plusz 10-re), kezdtem odafigyelni (mozgás, kevesebb kaja...), és akkor döbbentem rá, hogy nem úgy megy lefelé, ahogy kellene. Nem kenem másra, meg tudom, hogy mozgás, és diéta, de pont ezért kérdeztem, hogy ennek ellenére nem úgy megy, ahogy "kellene". De akkor úgy látom, nem csak én járok ebben a cipőben...:)

13. mama80
2010. júl. 13. 14:07

Sziasztok!


Sajnos én is 5kg-mal vagyok súlyosabb,mint a versenysúlyom,pedig a kórházból csak 1-2kg felesleggel jöttem haza.De eltelt pár hét és felszaladt lassan ez a pár kg.Pedig nem eszek többet,és sportolok is(szerencsés vagyok,mert edzés mellett is bőven van tejem).Már megjött a menstruációm is,szóval kezdenek rendeződni a hormonok...,vagy addig ne is reménykedjek,amíg szoptatok?

Az ismeretségi körömben több olyan van,aki szinte csont és bőr lett a szoptatás alatt,én nem vágyom erre,de legalább a normális súlyom megtartásában bíztam.

12. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2010. júl. 13. 13:58

Ez is egyénfüggő,kire,hogyan hatnak a hormonok.

Pl a diane35 fogamzásgátló abbahagyása után,vannak olyan nők akik szinte megkopaszodnak annyi hajuk hullik ki,és van akinek 1 szál se.

Az átlag nem tud fogyni,aki ledobja magárol az összes felesleget a szoptató nők 30-40százaléka!Csak ők kapnak nagyobb teret a média és a szájhagyomány által.A sikerélményeket jobban hangoztatják a nőtársak,mint azt,hogy nem fogyok egy grammot sem.

2010. júl. 13. 13:47
de akkor kinek "olvadnak" akilók a szoptatás alatt?????
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Noisette)
2010. júl. 13. 13:45

Szia,amig magas a prolaktin szint,az átlag nem is tud lefogyni.

Nekem mindenki azt mondta,majd a szoptatáűs alatt lemennek a kilók,az orvosom meg csal legyintett,amig a prolaktin (tejelválasztásért felelős hormon)magas,kicsi az esély a fogyásra.

Illetve,kemény diétával és önsanyargatással elképzelhető,de nem tanácsos.

Nemhiába akik a magas prolaktinra szednek gyógyszert,szinte kivétel nélkül ducik.

Szopi után le fog menni,ne keseredjetek el!

2010. júl. 13. 13:43

Szia!

Egyetértek az előttem hozzászólókkal. A szervezet nem engedi a fogyást, mondhatni mindent hasznosít, amit megeszünk. Nekem négy hónapos a kisfiam és a súlyom stagnál. 77 kg-val szültem, utána lement rögtön az első héten 13 kg, majd még 2-3 kg két hónap alatt, de azóta is 61 kg körül vagyok. Sehogy nem megy lentebb (álomsúly 57 kg nálam), bármennyire is figyelek az étkezésre (sok párolt zöldség, rostok). Nem fogyózom, csak odafigyelek (tudom, hogy nem lehet fogyózni! :) )

A torna sem segít egyenlőre. Nem tudok jobbat, mint várni. Mondjuk szerencsés vagyok, mert már csak kb 3-4 kg plusz van rajtam, de ettől még elég vacakul érzem magam a bőrömben.

Legyél türelmes, jobbat nem tudok mondani! Figyelj továbbra is az étkezésedre és mozogj. Előbb- utóbb csak lentebb megy a mérleg nyelve!

2010. júl. 13. 12:50

hmm.... csatlakozhatok a klubhoz?

na persze.. "olvadnak" a kilók a szptatás alatt...

2010. júl. 13. 12:32
Én ugyanígy vagyok, csak hízok és hízok ahogy szoptatom a kisbabám :( Mindenki azt mondja: majd fogyózok ha már nem szoptatok. Csakhogy nem csak eszétikai probléma ez... iszonyatosan fájnak már a térdeim meg a bokám, alig bírok elmenni vele sétálni. Szóval valahogy mégiscsak fogyózni kellene, de hogy??? (még csk 4,5 hós a babám én meg már 95 kg vagyok :(
6. babszibobó (válaszként erre: 5. - Jenci80)
2010. júl. 13. 10:37
A 4.hozzászólásom kiegészítése: én az első babámnál elmentem dokihoz és akkor kaptam ezt a választ, most is csak ugyan ez van!
5. jenci80 (válaszként erre: 2. - Noisette)
2010. júl. 13. 10:28
Erre én is kiváncsi lennék...Nekem sokan mondták, hogy a szoptatás fogyaszt de én nem tapasztaltam. Nálam inkább fokozottan raktározódik a kalória. Régebben ha pár napig odafigyeltem az étkezésre (de nem éheztem)már olvadtak is a kilók. Most meg semmi bár nem fogyózok csak odafigyelek a bevitelre: rostok, vitaminok, ásványi anyagok és a sok folyadék meglegyen. Bár még szoptatni szeretnék pár hónapig de jó lenne ha utána lemenne a fölösleg. Rajtad hány kiló plussz maradt?
2010. júl. 13. 10:21

szia!

magát a fogyózást nem javaslom míg szoptatsz, DE ismerős a helyzeted.

A terhességem 62kilóval kezdtem és alig 69 kilóval mentem szülni (magyarul a babámon és a "tartozékain" kívül semmi), így a kórházat a kezdő súlyommal és két nagy dinnyével a mellem helyén hagytam el. Szoptatás alatt, hiába étkeztem "normálisan" mégis híztam (67 kiló), hormonális zavar, sajna sokan vannak ebben a cipőben. A dokim csak annyit mondott míg szoptatok ne is reménykedjek, valamint a piros napoknak is szépen rendeződnie kell, azzal míg a hormonháztartásom szórakozik, addig jobb esetben csak tartani tudom a súlyom, rosszabban akár még hízhatok is.

Ja, két terhességem/szülésem/szoptatási időszakom volt :-) Mindkétszer így jártam!

Így bátran merem állítani, amint a gond megoldódik fogsz majd tudni fogyni, a hasadon a csíkok elhalványodnak (bár el nem tűnnek)!

Türelem, mégha nehéz is.

Ja 3 hete nem szoptatok, már fogyózom 4 kiló lement!

2010. júl. 13. 10:13
Szoptatás alatt nem kéne fogyózni.
2010. júl. 13. 10:11

Sziasztok!

Lassan egy éve szoptatok (tervezem ,hogy abbahagyom lassan), és dagadtabb vagyok, mint terhesség alatt. Persze tettem/teszek érte eleget... Tehát nem éhezem, viszont odafigyelek, és már hónapok óta rendszeresen mozgok, de kb. 2-3 kg ment le. Járt valaki így, és esetleg tud azzal biztatni, hogy utána lemegy? :) Ja, és rendbejön a bőröm, hajam...:)

2010. júl. 13. 10:09
Szoptatás alatti sikertelen fogyási kísérlet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook