Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Petúnia magot hogyan...? fórum

Petúnia magot hogyan...? (beszélgetős fórum)


2017. jún. 7. 11:26

Sziasztok!

Most van elöszőr petúniám és nagyon tetszik. Tudni akartam, hogy kell magot gyűjteni. Azt vettem észre folyamatosan van magja. Nagyon apró fekete színű. Amikor naponta leszeditek az elszáradt virágokat, nézzétek át van e a virágtalan részeken kis barna magház a virágok helyén. Amikor megérik kinyilik a kis barna magház és szórja a kis magokat. Már sikerült valamennyit begyűjtenem. Szerintem ez napi feladat, és a végére lesz sok kis mag. :)

11. pista55 (válaszként erre: 10. - Mendy)
2010. júl. 13. 17:58

Volt már itt ilyen kérdés a tavasszal. Majd megkérdezem az illetőtől Neki sikerült-e?

Én azt javasoltam Neki, hogy keverje be a magot buzadarával, vagy homok is jó, és szórja el mondjuk egy balkonládába. Így arányosabban el tudja szórni. Utána vékonyan takarja le földel. Fél centi bőven elég. Addig míg ki nem kel nedvesen kell tartani, mert ha a csírás mag kiszárad elpusztul. Ez a nagyvirágú petúnia elég sokára kel ki, főleg ha nincs elég meleg. Aztán mikor már megnőttek annyira, hogy el tudod palántálni, akkor szétpalántázod őket.

10. Mendy
2010. júl. 13. 17:41
Ha mondjuk veszek magokat, azt hogy ültetem? Minden cserépbe egy db magot? Vagy ami a zacskóban van az egészet egybe, egymás mellé?
9. 66cec28b76 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2010. júl. 13. 16:34
Én már februárban elszórtam a magokat(petuniát éppen nem) És régi tipusú ablakunk van,és közé tettemFélbevágott műanyag üvegekbe. Megvolt az üvegházhatás is. Lett így szekfűm,szászorszépem.
8. pista55 (válaszként erre: 1. - Mendy)
2010. júl. 13. 14:15

Magot lehet kapni a boltban is. Akik ezeket a nagyvirágú petúniákat termesztik, nem szedik a magját, hanem megvásárolják. Többnyire ezek hollandiából származnak. Valamikor én is próbáltam magját szedni, de mire be kellett volna érnie, valahogy nem találtam.

Ha lesz is magod, hol akarod megnevelni? Nem olyan egyszerű ám biztosítani számára a megfelelő körülményeket. Megpróbálhatod, de szerintem akkor is úgy fogsz venni virágot.:)

2010. júl. 13. 14:09

Sziasztok!


A férjem vett petúnia magot(nem drága),cserépbe tette kikeltek,és most gyönyőrűek :)


Azt mondta jövőre hamarabb elveti a magokat(melegebb helyen),és akkor hamarabb lesz belőlük gyönyörű virág


Lehet többszínűt is venni ,a milyenk is olyan

2010. júl. 13. 12:23
igen,mikor száraz akkor megleled benne a magokat..olvatam neten ,hogy épp hogy kell föld rá..
5. 66cec28b76 (válaszként erre: 4. - Mendy)
2010. júl. 13. 11:50
Amiből ki jőn a virág. Marad egy kis tölcsérke. És annak az alján van egy golyócska,szerintem abban lesznek. De meg kell érniük szerintem,és száradniuk. Őszig mindenképp.
2010. júl. 13. 10:06
Ezért lettem volna kíváncsi, hátha van olyan aki ért hozzá, amikor esténként leszedegetem az összefonnyadt virágot, azt kell vajon eltenni, vagy kiszáritani virágostól együtt, vagy kibontani belőle a magokat...hmmmmm
2010. júl. 13. 08:51

nagyon apro pici fekete magja van,én elültettem de semmi nem jött ki:(

virágjában van amugy:)

muskátliban nem tudom van e mag,nem inkább tőszaporitással ültetik?

2010. júl. 13. 08:48
Erre én is kiváncsi lennék. Sokan azt mondják,hogy ennek a virágnak nem lehet magot szedni. De könyörgöm,csak van neki. Én a multkor kiszedtem egy kis zöld golyócskát at elhullott virág tölcsáréből. Szerintem ott lesz benne ha megérik. Valaki még a muskátliból is magot szed. Na az hogy?
2010. júl. 13. 08:42
Tehát a kérdés az lenne, hogy petúnia magot szeretnék eltenni jövőre, hogy ne kelljen megint a piacon vennem, mert elég sok pénzt költöttem virágokra. Azt mondták az árusok hogy ezek a petúniák már januárban el lettek ültetve. Tehát én is megpróbálkoznék vele. De hogyan? Hol van a magja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook