Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jól működő kapcsolatban 40 évesen babát vállalni? fórum

Jól működő kapcsolatban 40 évesen babát vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. 10ee523fed (válaszként erre: 61. - Maya80)
2010. júl. 28. 11:45
Tudod, erre azt tudom mondani, hogy a mostani eszemmel ilyenkor 40 körül a legjobb szülni. A türelem sokkal több, és sokkal másabb a kapcsolatom is a kisfiammal. Van egy nagy lányom is, 23 éves voltam, mikor szültem, de az akkori türelmem, meg a mostani ég és föld. Pedig nem különbségtétel, mert egyformán szeretem, féltem mind a kettőt, csak a tapasztalat. Teljesen más ilyen korban anyaságot megélni. Büszke vagyok rá, hogy sokkal fiatalabbnak néznek, mint amennyi vagyok.
66. Mudaka (válaszként erre: 64. - Beus70)
2010. júl. 28. 11:34
Köszönöm!
2010. júl. 28. 11:32
Mindenki aki negyven körül vállal babát, csak javasolni tudom! Én 38 elmúltam, amikor szültem a másodikat, de nem bántam meg...
64. Beus70 (válaszként erre: 63. - Mudaka)
2010. júl. 28. 11:29

Gratulálok a picikédhez,nagyon édes!

Sok sikert kívánok a kis tesóhoz!

63. Mudaka
2010. júl. 28. 11:25
Szia! Én 37 évesen szültem az első babámat és bizony még szeretnénk testvért is. Ha stabilnak érzed a kapcsolatodat, vállald be nyugodtan. Az orvosom szerint huszonévesen is ugyanakkora az esély a beteg gyermekre, és ráadásul nem is szűrik úgy, mint 35 év felett. A gyermek nevelését el lehet szúrni 20 és 40 évesen is. Van egy két huszonéves ismerősöm akiknek az anyukájuk neveli a gyerekét, viszi az óvodába, iskolába stb., mert anyuka még bulizni akar.
62. Beus70
2010. júl. 28. 11:01

Sziasztok!

13 éve vagyunk együtt a férjemmel,40 éves vagyok,és babát szeretnénk régóta!Még szép hogy bevállalnám,még évek múlva is,csak már jönne!

Ne gondolkozz ezen annyit,és ne foglakozz vele,hogy idegenek mit mondanak,ha Te úgy érzed hogy szeretnéd,akkor vállald! Engem egyáltalán nem érdekel,hogy ki mit szól majd,alig várom hogy büszkén mutogassam a nagy pocim! Sok sikert Neked is!

61. maya80
2010. júl. 27. 12:12

Én nem vállalnék már 40 körül babát, mert fel is kell nevelni...

Páromat az édesanyja 39 és fél évesen szülte, és nagyon sok ez a korkülönbség. Ráadásul egyedüli gyerek, és nagyon kényeztették, ami szintén nem vált a hasznára.

Tudom, hogy manapság nagyon kitolódik a szülés, de a női test úgy van "megalkotva", hogy 20 és 30 év között a legideálisabb egy gyermek kihordására.

Én 30 éves vagyok, most várom a második babámat, és már ezt sokallom. Már bánom, hogy nem szültem korábban.

Párom szereti a szüleit, de nagyon rossz neki, hogy már ilyen idősek. Nem a szégyen miatt, hanem mert már közel járnak a 80-hoz...

2010. júl. 27. 11:51
ha már van mindkettőtöknek, akkor szerintem ne vállalj babát.negyven évesen meg már nem lehet éveket várni, ilyenkor már egyre jobban csökken a petesejt termelés
59. lov.ildi (válaszként erre: 58. - Nika0504)
2010. júl. 16. 17:40

Szia!


Köszi szépen!

08.09-én fekszem be a Kórházba. Bianka császárral fog megszületni. Már nagyon várom,hogy a karjaimba vehessem.)

58. Nika0504 (válaszként erre: 57. - Lov.ildi)
2010. júl. 16. 15:30
...köszönöm a válaszod! Azért én drukkolok Nektek... :)
57. lov.ildi (válaszként erre: 56. - Nika0504)
2010. júl. 16. 11:55

Sziasztok!


Én nem értek egyet azzal,hogy várnod kellene.

Ha jól működik a kapcsolatod és szeretitek egymást és mind a ketten szeretnétek babát,akkor nincs mire várni.

20 évesen lehet "húzni" az időt. De 40 évesen nem szabad.

Mi már a kapcsolatunk kezdetén megbeszéltük,hogy szeretnénk gyermeket. Sajnos nem jött össze. Ha vársz még hónapokat és nem jön össze azonnal,akkor a végén még tényleg túl idős leszel a baba vállaláshoz.

56. Nika0504 (válaszként erre: 53. - Szemmelver)
2010. júl. 16. 11:47
...akkor mennyi együtt eltöltött időnek kell szerinted eltelnie,hogy ezen komolyabban el lehessen gondolkodni?
2010. júl. 15. 13:23

40 évesen simán belefér még egy baba. Persze ehhez az kell hogy mindketten egészségesek, fiatalosak legyetek, nem csak külcsínre.

A 35 év feletti kismamák szerencsésebbek, mert szinte minden vizsgálatot megcsináltatnak velük, pont azért mert magasabb a rizikófaktor betegségekre.

Én is 41 voltam, amikor bevállaltuk a 3-ik gyereket, de addigra 21 év volt az együtt töltött évek száma.

Én inkább a fél évet tartom kritikusnak. Bármennyire is szeretitek egymást, ez nagyon rövid idő.

2010. júl. 15. 13:06

Sziasztok!


Anyum 38 évesen szülte öcsémet. Soha nem volt probléma abból, hogy neki ilyen idősek a szülei (apja 43 volt akkor). Mára 26 éves lett, édesanyám 64 éves. Nem látszik annyinak és a gondolkodásmódja sem a korát tükrözi. :)

Nagyanyám 40 volt, mikor nagybátyámat szülte, ott sem volt gond.


Én is lassan 38 leszek, második férjemmel 2 hete házasodtunk össze és babát szeretnénk. Mindkettőnknek van egy fia ( 8 és fél ill. 4 évesek), de nagyon szeretnénk egy közös babát.


Katus

2010. júl. 15. 12:53

fél éves kapcsolatra nem vállalnék be gyereket semmi esetre sem

mi két éve vagyunk együtt,mindkettőnknek van már miért kéne még?

2010. júl. 15. 12:43

"Alsós tagozatban csufolták a Kírát és én kiosztottam a gyerekeket, hogy ne próbálják mégegyszer a Kirát csúfolni mert csunya vége lesz"


A lányod nem azért mondta el neked, hogy csúfolják, mert ezt várta tőled. Egyszerűen csak el akarta panaszolni a bánatát. Te meg ahelyett, hogy meghallgattad, megvígasztaltad volna cselekedtél, helyette.

Evvel még lejjebb taszítottad, mégjobban megvetik a gyerekek.

Csak azt látták belőle, hogy a te lányod egy gyenge kis virágszál nem tudja megvédeni magát.

És ezért téged útál, mert te hoztad ebbe a helyzetbe.

Ha hagytad volna, hogy megvívja a maga harcát és csak bátorítottad volna a háttérből akkor minden rendben lett volna. Egyre jobb lenne a kapcsolata a társaival is és veled is.

2010. júl. 14. 12:50
Mintha csak magamat olvasnám. A lányod megérzi, hogy nincs önbizalmad feszült vagy és nem tudsz uralkodni rajta így semmibe néz. Abba a hibába estél mint az én anyám és a legtöbb anya. Nem tud felnézni rád és tisztelni,mivel gondolom nem jársz trendi ruhákba nem sminkelsz és nem törődsz magaddal és minden anyának a gyereke az első, ezért elhanyagolják magukat. Az én anyámmal is ez volt a baj. Állandóan papolt ,hogyne káromkodjak ne szégyenítsem meg és ne égessem le. Ez a mai napig így van! ÉS odáig fajult a helyzet ,hogy 19 évesen elköltöztem mert nem bírtam tovább hallgatni, hogy engem tart hibásnak és rossz gyereknek a saját rossz nevelési módszere helyett. Anyám ezt sosem fogja megtanulni és megérteni,hogy én mire vágyok. Apámra is jobban felnézek pedig sokszor megvert és nem is foglakozott velem soha! Mára oda jutottunk,hogy szörnyű a viszonyom anyámmal menekülök előle nem tudom elviselni,de egyben sajnálom is. Apámmal jobb lett a viszonyom csak sajnos anyám irányítja. Azt tanácsolom neked,hogy próbáld elengedni a lányodat ne kényszerítsd hogy puszit adjon stb... mert az ő korában ciki.Ha nincs pénzed járj el turkálóba ott is ugyan olyan klassz ruhákat találsz amik divatosak csak olcssóbak. ne költs sokat a lányodra inkább magadra. Járj el sportolni akár ingyen futni meg kozmetikushoz. És költs inkább sminkre akár olcsóra is. Ha látja a lányod hogy nem csak vele törődsz és nem folytod meg a szereteteddel talán jobban fel tud rád nézni és nem alázd meg.Probáld ki amíg nem késő! Egyébként a férjeddel mi a viszonyod,mert ha a gyerek azt látja,hogy ellenségesek vagytok és a férjed sem tisztel téged akkor automatikusan a lányod sem fog.
50. Cservenák Vali (válaszként erre: 48. - Bujamaja)
2010. júl. 13. 13:50
Hát mit mondjak ez igy igaz ahogy 19 éves fejjel leirtad.Alsós tagozatban csufolták a Kírát és én kiosztottam a gyerekeket,hogy ne próbálják mégegyszer a Kirát csúfolni mert csunya vége lesz. Lehet,hogy az iskolában nem vagyok a gyerekeknek szimpatikus és nem vagyok már 20 éves és csufolják miatta a lányomat de ő nem mond ezzel kapcsolatban semmit.Én igyekszek mindent megadni neki amit birok anyagilag de például nem szereti ha puszilgatom ,ölelgetem, szeretgetem, Nagyon ritkán ad puszit is.Kiskorában csodálatos szép baba volt most is a szép kislányok körébe tartozik ezt mások mondják nem én mert persze minden anyának a maga gyereke a legszebb.A férjemnek mindene a lányom imádja őt első perctől fogva ahogy megszületett. Én is nagyon szeretem csak azt nem amit csinál és ahogy csinálja. Káromkodik rám mindennek elhord a sárga földig és én ilyenkor mit tegyek kérdés???? Megverni nemigen szoktam mert nem cél a verés,hanem inkább a beszélgetés.A tanulásával sincs különösebb gond,mint ahogy leirtam jár karatéra és már kék öves nagyon megy neki nagyon ügyes.Versenyekre visszük van sazkosztály aminek a vezetője a férjem mert öt választották meg a szülök. Most is voltubnk 3 napos edzőtáborba Alsópeténybe és a férjem szervezte az egészet persze a szülök besegítettek. Ott sem szólt hozzám a 3 napba egyszersem. Sőt amikor elindultunk azt mondta,hogy ne égessem., nem tudom,hogy mivel égettem volna le? Most is a medencébe voltunk és labdáztunk együtt.Időnként nagyon aranyosan viselkedik de csak időnként. Inkább a férjemmel beszéli meg a dolgait. Szóval nagyon sok baj van vele itthon az iskolában meg kiváló a magatartása. Szia És örülök,hogy leirtad a sorsodat irjál még magadról többet mert érdekel és hátha tanulhatok én is a hibákból.
2010. júl. 13. 09:09
bocsi rosszul írtam.."Cservenák Vali"
2010. júl. 13. 09:08
Kedves CSerevenák Vali!MIntha én és a szüleim történetét hallanám.Ez főként azért is lehet,mert a lányodat csúfolják az iskolában,ezért ilyen ellenséges veled.Mikor én 12 voltam akkor anyám 49volt.Minden áldott nap csúfoltak az iskolában hogy,na,mikor jön érted az öreganyád,az a majom?stb. persze hogy én is szégyelltem,meg olyan nevelést kaptam/kapok ami nem egy szülőhöz méltó.Kiskoromban is mindig ő volt az "anyatigris" hiszen nem volt más dolga és büszkesége mint én,és ha valaki bántott rögtön bejött az iskolába és elküldte a halálba,emellett ha én vagy valaki csúnyán beszélt vagy ilyesmi rögtön rászólt..ez a mai napig így van.Ő persze a mái napig azt mondja hogy ő a legjobb anya,én vagyok a hibás mindenért,meg infarktust kap miattam stb.meg hogy apám jogosan ver meg mert nem vagyok normális,mindig is "szarházi taknyosnak vagy bolondgyereknek" hívtak.Én persze midnig szégyelltem is őket,mert csúnyán öltöztek,háklisok,és mindig anyám magát állította be jónak,mindig mások meg én voltak a hibásak mindenért,14x költöztünk,sehol nem sikerült beilleszkednem stb.Szóval én 19éves fejjel annyira elvagyok keseredve,hogy úgy érzem soha nem kell se férj,se gyerek,ugyanis a lány gyermek általában olyan lesz mint az anyja.Vagyis én is csak olyan nevelést tudnék adni majd neki mint anyám nekem.Olyat pedig senkinek nem kívánok.
47. Cibatta (válaszként erre: 37. - Cservenák Vali)
2010. júl. 13. 08:55

Érződik a sok szomorúság a soraidból.

A gyerekeink a mi bensőnknek a tükörképei. A kislányod viselkedése csak a te belső harcodat, viszályodat mutatja.

A szívbetegségek is a szeretet kiteljesítésének hiányát jelzi.

Ha szeretnéd, hogy változzon az életed akkor kezdj el dolgozni önmagad békéjén és a kislányod rosszaságának mértéke is a jó felé fog billeni.

Nem őt kell megváltoztatnod, csakis magadat.

Azt írtad a gyereked csúnyának nevezett. Ha te odaállsz a tükör elé akkor te milyennek látod önmagad? Milyen gondolataid vannak önmagadról? Erre a kérdésre csakis önmagadnak felej, de őszintén.

46. c95c921ae7 (válaszként erre: 45. - Cservenák Vali)
2010. júl. 13. 08:46
:((
45. Cservenák Vali (válaszként erre: 42. - C95c921ae7)
2010. júl. 12. 22:17
Sajnos nekem nem telik se fodrászra sem kozmetikusra örülök,ha ételre telik, Jár a lányom karatéra és már kék öves egész évben sporoltama semmiből,hogy elmehessen az edzőtáborba Pilismarótra. Sokszor gondot okoz a tankönyv megvétele is. Szóval nem állunk valami rózsás anyagi helyzetbe
44. Cservenák Vali (válaszként erre: 41. - Lov.ildi)
2010. júl. 12. 22:13
Csak csodálni lehet téged sokan példát vehetenek tőled,hogy kitartó voltál, és spontán terhes lettél. Nagyon sajnálom amin eddig keresztül mentél,én tudom,hogy milyen amikor elveszit valaki egy magzatot mert én is elvetéltem 10 hetesen akkor 39 éves voltam azt hizzem akkor,hogy soha nem heverem ki a tragédiát lehet,hogy a jóisten igy akarta,hogy másfél év után egy egészséges gyereket hozzak a világra,habár a kromoszómákkal baj van mert nem egyeznek 80% más és 20% is más akkor azt mondta a genetikus hogy ha a lányom szülni fog akkor neki is megkell csináltatni a magzatvizvételt,de szerintem sok kihatása van lehet,hogy azért viselkedik ugy ahogy viselkedik a az eltérő kromoszómák miatt.
2010. júl. 12. 22:10
Az én hugim is úgy született, hogy 41 éves volt az anyukája, most 13 éves a kislány, de tök büszke a szüleire, hajjaj! De nagyon szuperül nevelték, okos lány, gyöngyörűszép és mégsincs elkapatva, nem szemtelenkedik, csupa szív gyerek. Mondjuk az anyukájáról se mondanám meg, hogy 55. A gyerek aktívan tartja őket :)
2010. júl. 12. 22:07

Akkor is..szomorú ilyet olvasni, hogy nem sok örömet látsz a gyerekedben. Téged is sajnállak, de őt inkább.


Mindenesetre egy barátnőm 41 évesen szült. Most 8 éves a kislány. Imádja..a szeme fénye. El is kényeztetik rendesen, de ki bánja. Mindent megtesz érte, viszi mindenhová. Ha a kislány rollerezni akar a városban, ő szalad. Mondjuk fiatalosan is öltözik, de nem ízléstelenül, fodrászhoz, kozmetikushoz stb. jár. Ad magára 50 körül is-és ez fontos is szerintem a gyereknek is, hogy . lássa, hogy az anyja ha idősebb is kicsit, de nincs szégyellni valója vele.

41. lov.ildi (válaszként erre: 38. - Cservenák Vali)
2010. júl. 12. 22:03

Szia!


Hetedik terhesség,de az első babám lesz.

Nagyon szépen köszönöm!

40. Cservenák Vali (válaszként erre: 39. - C95c921ae7)
2010. júl. 12. 21:59
Nem kell őt sajnálni mert nem ugy viselkedik ahogy kellene. Mint például elmegyek az iskolába mert otthon hagyta a tornacuccát és szinte zavar hogy menjek már azonnal haza és nehogy beszélgessek valakivel is szinte mintha szégyelne és amikor hazajött megkérdeztem tőle,hogy miért volt velem olyan amilyen erre ő azt felelte,hogy tül öreg vagyok és csunya na például ezért irtam le az előekben a véleményemet,csak nem akartam bővebben leirni,de most megtettem,hogy legyen másnak is képe róla. Szia
39. c95c921ae7 (válaszként erre: 37. - Cservenák Vali)
2010. júl. 12. 21:46
Szegény kislány:(
38. Cservenák Vali (válaszként erre: 35. - Lov.ildi)
2010. júl. 12. 21:38
Nagyon gratulálok első gyermeked lesz? Ha megszülsz feltétlen közöld itt a portálon. Vigyázz magadra mert én tudom,hogy milyen 40 évesen terhesnek lenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook