Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet együtt mosni a baba ruháit a mi ruháinkkal? fórum

Mikortól lehet együtt mosni a baba ruháit a mi ruháinkkal? (tudásbázis kérdés)


22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 18. - Pandamaci)
2008. máj. 26. 13:41
Sztem helytelen, és gusztustalan a pici ruhákat összemosni a felnőttekével. Nekünk felnőtteknek nagyon más testneveink vannak, akár a férfi akár az anya használt alsó neműire gondolva akár a használt felnőtt zoknikkal az izzadt pólok mind belekerülnek a szennyestartóba közéjük keveredve a bébi ruhákat aztán ha összegyűlik egy gépre való adag addig akár pár napig is együtt vannak a szennyesbe mire bejutnak a gépbe. és most nem azért de én speciel még másik mosóport és öblítőt is használok a bébi ruháknak mint a mienknek. Ez a csöpség nem koszolódik még annyira és nincsenek olyan test nedvei mint a felnőtteknek és már megbocsás de lehet hogy egy lakásba élünk stb, ahogy írtad, de azokkal a testnedvekkel amivel a fehérneműinket érik azokkal a baba nem találkozik. Sztem undórító ezekkel a használt fehérneműkkel összemosni a bébiruhákat.
21. ALLICS
2008. máj. 26. 13:34
Én azért szoktam külön mosni,mert mással mosom az ő ruháit Gabi öblítőt eszek bele szeretem ha a kisfiamnak babaillata van.Persze előfordul,hogy 1-2 rakok a mi ruháinkhoz is.
20. HViki (válaszként erre: 18. - Pandamaci)
2008. máj. 26. 11:21
Én is pont így gondolom.
19. LoLiNa (válaszként erre: 18. - Pandamaci)
2007. nov. 14. 13:22
egyetértek :)
2007. nov. 14. 08:19

Miért is kellene külön mosni? Eltekintve persze a színek össze nem keverésétől. A baba külön él tőlünk? Másik konyhában készül a kajája, és másik konyhában eszik? Másik fürdőszobában fürdetjük? CSak azért fürdik babakádban, mert a normál kád még nagy neki, de milyest ülni tud, vagy már elég nagy, vígan elpacsál a "felnőtt" kádban. Külön bababoltban vesszük neki az élelmiszert?

A szülők és a gyermek családilag élnek együtt, nem?

2007. nov. 14. 06:52
Mi akkortól mostuk a felső ruháit együtt a miénkkel, amikortól már másztak. Az alsó ruháikat még kb. 2 éves korukig külön mostuk.
2007. nov. 13. 19:45
Most már együtt mosom.
15. dus
2007. nov. 13. 12:26
Van két fiam, a pici fél, a nagy 6 éve. Az ő ruháikat egybe mosom, de külön a mienktől!
2007. okt. 15. 11:17

Most is külön mososm, de csak azért mert nincs nekem rózsaszínű, piros meg ciklámen ruhám.

A sötéteket a mieinkkel mosom.

13. kamay1 (válaszként erre: 8. - Tengericsillag)
2007. okt. 15. 10:30

Pont így jártam én is.Ki is dobtam inkább mindet

:((

2007. okt. 14. 19:56
a tesóm külön mossa a keresztlányom ruháit, pedig már elmúlt 5 éves!
11. nora30
2007. aug. 11. 19:49
Én is együtt mostam mindig.
10. LoLiNa
2007. júl. 23. 06:28
Én a kezdetektől együtt mosom! mivel úgyis vasalni kell mindent, így az fertőtlenít, illetve a fehéreket fehérítős domestossal is kimosom és 95 fokon megy minden mosás
9. halimo (válaszként erre: 7. - Birogaby)
2007. júl. 4. 09:07

Hál isten nem érzékeny a babóm bőre:-)

Én mindenesetre Sensitive mosoport használok neki

de tényleg igaz,hogy koszosabb az ő ruhája néha mint mienk:-))

Mostmár nyugodtan összemosom a ruháinkat.

Köszönöm szépen mindenkinek

2007. júl. 3. 23:14
Én 1éves korig.de van akit az ilyen nem érdekel.Pirossat a fehérrel,bugyit a rongyszönyeggel,babaruhát alsógatyával.Igaz ettől a babának nem lett baja(szerencsére),csak a kölcsönadott ruhácskáimnak.
2007. júl. 3. 22:28

Most lesz 1 éves a kislányom,kb.2-3 hónapja már együtt mosom a ruháinkat.

Szerintem attól is függ,hogy lehet-e már együtt mosni,hogy mennyire érzékeny a baba bôre.Ha nincs ilyen gond,nyugodtan lehet együtt mosni.Mióta Kata mászni tud,meg lassan járni is,és ezt bárhol hajlandó mûvelni,nemcsak a lakásban,sokszor mocskosabbak az ô ruhái,mint a mienk.

Most már csak színenként válogatom a ruhákat,azt nem nézem mi az övé,meg mi nem,együtt teszem a gépbe.

6. contu (válaszként erre: 3. - Ildikó29)
2007. júl. 3. 20:29
Én is kb. 2 éves korától mosom együtt a ruháit a családéval.
2007. júl. 3. 18:32
Az en fiam 1 eves mult, de mar egyutt mosom a nagy fiaim ruhaival az ovet is.
2007. júl. 3. 12:04
Kisbabám 1 éves, külön mosok, mert nics mivel összerakjam a ruháit.(halványak)Persze, rengeteg a koszos ruhácska...
2007. júl. 3. 11:05
A is picurka ruhái2 éves kor után már lehet együtt mosni a család többi tagjáéval ez kivált akkor igaz, hogy ajánlott megvárni ha van több germek is a családba nehogy az esetlegesen oviból isiből hazahozott fertőzéseket ekapja a kicsi
2007. júl. 3. 10:47

Kislányom 15 hónapos,de még külön mosok neki.

Érdeklődnék,hogy ki mikor mosta együtt a a babó ruháit a saját ruháikkal??

2007. júl. 3. 10:46
Mikortól lehet együtt mosni a baba ruháit a mi ruháinkkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook