Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ellenvélemények az intimtölcsérről? fórum

Ellenvélemények az intimtölcsérről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. okt. 24. 12:49
sziasztok! a wishen kaphato szilikon kehely mennyire megbizhato? mármint fertözés szempontjábol, ha ki van fözve ? mint pl a laly cupp kehely, vagy intimo kehely ami orvosi szilikonbol van? várom a válaszokat, köszönöm
57. Sweety 22 (válaszként erre: 56. - Bellydane Girl)
2018. márc. 25. 21:53

Szia!


Ha jól tudom az kínai kehely és nem 100 % orvosi szilikonbol készült. A görcsök és a fájdalom emiatt lehet! Érdemes lenne egy másikat kipróbálni ami megbízhatóbb. Patikákban pl. Lehet kapni Ladycup intimkelyhet, az 100 % orvosi szilikon. Az oldalukon fent van a patikalista ahol már lehet kapni, de van webshopjuk is. Sajnos a jó minőségű kelyhek drágábbak, de ez az első dolog amiről le tudod szűrni h biztonságos vagy sem! Nézz utàna szerintem!

2017. márc. 17. 19:48

Szia Mindenki!

Látom, hogy nagy a szünet, de nekem is segítség kéne, ha valaki benéz és van tapasztalata véleménye.

Szóval vettem egy "Aneer" márkájú intimtölcsért, L-es méretben, mert 36 éves leszek és szültem 3 gyereket, természetes úton. Az első tapasztalatom pozitív volt, bár éreztem, hogy bent van és ez azért kicsit zavaró volt, de sebaj még sportoltam is vele, és élveztem a biztonságot. Éjjel végre nem kellett bugyit, pizsit és ágyneműt cserélni... mert nem folyt ki annyi. Persze egy betétet azért kellett betennem, de csak biztonsági hálónak.

Aztán még 2x próbáltam, de nem bírtam pár percnél tovább. Iszonyatos fájdalmaim lettek. Könnyen a helyére kerül és nem is tudom nagyon sem lejjebb sem feljebb tolni, mert "becuppan" a helyére, de olyan iszonyatosan fájt tőle az alhasam és a derekam, hogy ki kellett vennem. Leülni nem is tudtam vele, csak feküdni! Amikor kivettem azonnal elmúlt az az iszonyatos fájdalom és maradt a "sima" menzeszes görcs. Nekem hátrahajló a méhnyakam, nagyon, és a 3. gyerek után úgy lecsúszott a méhem, hogy.... -bocsánat, de talán nem ciki ha leírom- a férjem se nyomhatja be akárhogy tövig, pedig a gyerekek előtt nem volt gond.


Vajon hogy lehet, hogy először bevált utána meg 2x nem? Érdemes lehet vennem egy S-es méretet, vagy az meg ki fog esni, ha tüsszentek? :D


Írjon akinek van véleménye!

2011. dec. 5. 14:33
Tulajdonképpen,melyik az eredeti intimtölcsér? Én úgy olvastam, hogy a Mooncup az eredeti,a többi utánzat.
54. d0b7178f40 (válaszként erre: 49. - Deedee84)
2011. dec. 5. 13:55

én akárhogyan próbálltam összhajtani feljebb lejjebb, szárazon nedvesen, ülve, állva, gugolva........ szóval ami ötletet kaptam kipróbálltam, de akkor is kifolyik mellette. az M-es kényelmes, az L-es hosszú és kényelmetlen. mivel átmérőre mindkettő egyforma, egyik sem vált be.Sajnos. Csak azt nem tudom, hogy hogy a fenébe tettem fel 1* úgy, hogy jó is olt, és csurdig volt, és nem folyt ki. De ez 3 hónap alatt 1* sikerült.Nem vagyok finnyá, tehát bátran felnyúltam és megforgattam, hogy biztosan kinyíljon.De 99%-ban 1 óra múlva már mellé is folyott. benne meg semmi nem vol vagy nagyon kevés.Pedig jónak találom a tölcsért. ötlet szempontjából.attól tartok, ha veszek másikat, ami esetleg puhább, akkor is így járok. De akkor kinek reklamálok? mert itt a városon belül 1 helyen szóltak vissza, hogy elfekvőben van egy. volt ahol nem is hallottak még ilyet.

Mert azért ez nem olyan mint egy cipő, hogy kicserélem egy másikra ha nem jó.......

2011. dec. 4. 12:17
Sziasztok! Akit esetleg érdekelne egy Mooncup-os Lady di csomag az írjon privit, mert van egy vadi új eladó intimtölcsérem. :)
2011. aug. 11. 12:02

Azt olvastam, hogy a könnyíteni lehet a felhelyezést valmi vízes alapú síkosítóval. Én eddig anélkül raktam fel, bár tény, hogy az elején én is bénáztam, és biztos ami biztos, kiegészítésnek raktam be betétet is az első napokban és éjszakára, de erre most már (2-3 ciklus után) nincs szükség. Örülök, hogy rátaláltam, mert a betét és a tampon számomra mindig annyira kényelmetlen volt. Örökösen arra figyelni, mikor kell cserélni!? És ha netán kicsit belefeldekeztem a munkába, jött az átázás, vagy "pálott" érzés.

Az intimtölcsér azért is jó, mert ugyan a menstruációt úgy emlegetjük, hogy "vérzés", azért mégsem csak vérből áll, hanem a méhről leváló nyálkahártyából is. Amit pl. a tampon, legyen bármilyen magas nedvszívó képességű is, nem tud felszívni. Ezért is egészségesebb az intimtölcsér.

A felhelyezési problémákra csak azt tudom tanácsolni: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás! :D

51. Csipkerózsika (válaszként erre: 50. - Kisbaris)
2011. máj. 2. 15:21

Az enyém 100% orvosi szilikonból van, és tényleg akárhogy tudom hajtogatni.

Ennek viszont annyi hátránya van, hogy előfordulhat, hogy nem nyílik ki: behorpadásos szindróma. De már kitapasztaltam, hogy valamelyik irányba oda kell nyomni a hüvely falához, és akkor elengedni, úgy már kinyílik, nincs gond.

2011. máj. 2. 14:59
Úgy látom a többi weboldal képei alapján, hogy ami nem Mooncup-os tölcsér, az puhább anyagból van, mert én a C-hajtogatós és a középen behajtós technikán kívül sehogy nem tudom hajtogatni az enyémet, mert már a kezemben kiugrik. Így is sokszor azzal bénázok, hogy hamarabb kinyílik mint kellene és akkor már nem tudom feljebb tenni a vákuum nyomás miatt.
2011. máj. 2. 11:33

Sziasztok

Szombat óta próbálgatom az intimtölcséremet. Hát az én véleményem, hogy miért nem korábban találtam rá :-D

Én Meluna-t választottam, mert úgy voltam vele, ha nem jön be, akkor nem dobok ki sok pénzt az ablakon. Elsőre sikerült felraknom, igaz második nap (tegnap) bénáztam egy sort, mert felrakás közben megfordult valahogy, hogy és jó 10 percig bénáztam mire sikerült kiszednem.

Olyan kérdésem lenne, hogy esetleg nagyobb befogadó képességű van-e a Meluna L-esnél, mert a ciklusom első napján ez is "csak" 2-3 órát bírt ki. Igaz ez a tampon-betét kombinációs kb. 1 óra alatt átázáshoz képest jóval több, de hátha akad nagyobb.


Csipkerózsikának:

Nekem a "7-es" hajtogatási mód vált be, a többi nekem sem nyílik ki. [link] Itt megtalálod a különböző hajtogatási technikákat. Nekem a C-s egyáltalán nem jött be. Csak azt nem értem, hogy miért csak az van benne a használati utasításban ?!

48. kisbaris (válaszként erre: 47. - Csipkerózsika)
2011. máj. 1. 13:56
Egyetértek, az én tapasztalatom is ez!
47. Csipkerózsika (válaszként erre: 46. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 30. 19:34

No hát megkaptam. Először "csak úgy" gyakoroltam a felrakást, kivételt, eleinte nem volt könnyű. Már elfelejtettem, hogy anno a tamponnal is mit szenvedtem, mára meg már rutin. Hát ezzel is így van.

Most kezdtem el "élesben" használni. Jobb, mint gondoltam.

Nekem csak az okozott némi nehézséget, hogy elég rövid a hüvelyem, így picit nehéz megtalálnom a helyét, hogy ne tegyem se túl magasra - ahogy olvasgattam másnak is sikerült már a méhszájat megtisztelnie vele, ami elég kellemetlen és kényelmetlen, én is tapasztaltam... - ,és a szárát teljesen le kellett vágnom, mert az nagyon zavart.

Most már mondhatom, hogy kezdek érteni hozzá, elsőre sikerül feltennem és kivenni is nagyon könnyű. És sokkal tisztább, mint bármi. Sehol egy csepp, csak ahol lennie kell. Kiborítani lehetetlen, ahhoz nagyon bénának kell lenni.

Semmi szag, tisztításnál sem, szinte hihetetlen.

Nagyon kényelmes. Én abszolút elégedett vagyok vele.

2011. ápr. 18. 13:39

Én is most rendeltem meg, kíváncsi vagyok nagyon.

Nekem nincs ellenérzésem vele kapcsolatban, a betéthez képest a tampont is undorítónak tartották használni, amikor megjelent a piacon. Ma pedig szinte mindenki csak azt használja.

Remélem beváltja a reményeimet.

Komfort és környezetvédelmi szempontokból is nagy lépés, ha valóban jó.

45. kisbaris (válaszként erre: 42. - Katoca5)
2011. febr. 10. 11:03
Nem úgy van, hogy nem kell mélyre felhelyezni? Egyik dolog, amiért megtetszett, hogy nem kell felnyomni a méhszájig (ami nekem nagyon érzékeny, főleg mikor megvan). Akkor hogy tud rácuppani? Bocsi, az értetlenkedésért, én még csak várom, hogy megérkezzen a futárral, de próbálok informálódni a használat előtt.
2010. okt. 19. 08:09
Nekem nem tetszik ránézésre.
2010. okt. 18. 22:08

Sziasztok!

Nekem is MeLuna-m van, és csak reggel este kell cserélnem. Útálok cserélni nyilvános helyeken, meg a munkahelyen. Így legalább nincs rá gondom egész nap! Kell az elején egy kis gyakorlás, de nem tudok rá rosszat mondani. És én is nyaraláskor vettem a legnagyobb hasznát.

42. Katoca5 (válaszként erre: 41. - Ac7e7ad779)
2010. júl. 13. 15:47

Szió!

Én LadyCup-ot használok, ott 2 méret van, abból is a nagyobbat (az életkorom végett :o) ) Én úgy csinálom, hogy U alakba hajtom meg, aztán zutty fel. :o) Ott fent pedig szépen kinyílik. Nekem még nem volt olyan gondom, hogy nem nyílt ki. Inkább az, hogy túlságosan rácuppant a méhszájamra (erős volt a vákuum), de ezen úgy segítettem, hogy egy ujjammal a tölcsér szélét megmozgattam és így adtam egy kis levegőt. :o) Szerintem hasonló módon - az ujjaddal igazgatva - te is ki tudod nyitni a tölcsért, ha magától nem tette meg. De ha mégse, akkor vedd ki és tedd fel újra. :o)


Kata :o)


U.i.: Amúgy nyugodtan üthetsz entert a szövegmezőbe, nem szabad elküldeni a szöveget. :o)

41. ac7e7ad779 (válaszként erre: 40. - Katoca5)
2010. júl. 13. 12:42
Igazából te vagy itt úgy látom az egyetlen, aki egyáltalán használja. Amúgy én is használó vagyok, igaz, még nagyon kezdő, mint ahogy itt a hoxán is kezdő, ezért tettem fel ilyen bötén a kérdést. Merthogy még folytattam volna, de nyomtam egy entert mert azt hittem, új sor jön, hát erre fel is került a kérdés. No szóval, a lényeg, hogy nekem annyi gondom van vele, hogy nem mindig nyílik ki, még nem találtam meg a technikáját, ezt a csavargatós mutatványt amit ajánlanak én nem tudom kivitelezni, hátha van valami jobb ötleted. Amúgy a nyilvános helyen történő használatra szerintem a legjobb megoldás a tényleges csere, vagyis ha kettő példányt birtokol az ember, így ha valamit elbénázol, van egy steril, no meg a használtat letörlöd WC papírral, és diszkréten kiviszed elöblíteni, utána tasakjába vissza. Amúgy te melyik fajtát és méretet használod? Nekem a MeLuna legnagyobb van, mert nagyon erős a vérzésem.
40. Katoca5 (válaszként erre: 35. - 5bfba16667)
2010. júl. 13. 09:39
Egyáltalán nem büdösödik be, de jogos a felvetés. :o) Sőt, ha most belegondolok ebbe, a tampon használatával kellemetlen szagok is szoktak lenni, a tölcsérkével ilyet nem tapasztalok.
39. Katoca5 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2010. júl. 13. 09:36
Nálam így történik, de a biztonság kedvéért mindig van nálam egy üveg víz. (Eddig még nem kellett.)
38. globus (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2010. júl. 12. 20:47
Az injekciósok panaszkodnak, hogy nincs vérzésük egyáltalán (Depo-pro..ra)
37. globus (válaszként erre: 35. - 5bfba16667)
2010. júl. 12. 20:46
Állítólag ez nem történik meg, mert levegőtől elzárt helyen van. A baktériumok szaporodásához levegő szükséges, a badella tartalma ettől már lényegesen áthatóbb illatú :)
36. andi6020 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2010. júl. 12. 18:57
Nekem ilyen spirálom van. Hormont alig tartalmaz. 5 éve nem menstruálok, és ez egy csoda ahhoz képest, hogy 23 naponta jött meg, és 10 napig tartott. Nem cserélném el semmire.
2010. júl. 12. 18:47
Én me arra, h mennyire büdösödik az be? azért mégiscsak "állott"
34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Katoca5)
2010. júl. 12. 18:38

és akkor annyira ritkán kell cserélni, hogy reggel otthon, majd munkaidő után megint otthon?

Nekem nem az elvével van problémám, hanem a csere megoldhatóságával mondjuk egy nyilvános wc-n

2010. júl. 12. 18:36

Nekem van ilyenem és ellenvéleményt nem tudok írni. :o) Én nagyon szeretem.


Valaki írta, hogy nyakig véresek leszünk, amikor kivesszük. Nem, egyáltalán nem leszel véres, hiszen a tölcsérBEN van benne a vér és azt csak akkor borítod ki, ha bénázol :o) (esetleg amikor még tanulod, hogy hogy is van ez). Nekem az erős napokon is simán kibírja, hogy 10-12 órát van fent, nem lesz csordultig tele, tehát úgy ki tudom venni, hogy nem csordul ki...

2010. júl. 12. 18:11

Teljesen jól érzed..

Sok sikert a Babához:)

31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - 5bfba16667)
2010. júl. 12. 17:48
babát akarunk lassan, nem pálya, csak valahogy biológiailag átgondolva egészségtelennek érzem a hormonális rendszer ilyen felborítását, illetve kikapcsolását
2010. júl. 12. 17:46

Van tablettás verziós, beültetős hormonos.

Eléggé körbejártam a témát kb 1 éve, és nekem ez a beültetős( nem mensi megszüntetős foggátló) jött be..

Amúgy mivel ez már 1 éve volt, és már akkor is volt, biztos vagyok benne, hogy most is van, még mindig..

Amúgy rá tudsz keresni a guglin.. nem elsőre fogja kidobni, de 10-15 perces keresés után bele tudsz mélyedni..

Bár szerintem ezért nem érdemes..

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - 5bfba16667)
2010. júl. 12. 17:41
nem hallottam róla, mi az?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook