Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság? fórum

Szobatisztaság? (beszélgetős fórum)


29. raniko
2010. júl. 16. 14:16

Sziasztok!

Nekem két 24 hónapos iker unokám van.Most kezdtük a bilizést-több,kevesebb sikerrel.

Nyáron kisebb a veszélye hogy megfázik ha bepisil.

Egy biztos a kisgyereknek "fel kell nőnie" ahozz

hogy megértse mit kell csinálnia.

És mivel minden kisgyerek más ritmusban fejlődik ezért más,más időben tanul meg valamit.

Az egyik gyorsabban,a másik lassabban.

Az unokáim sem csinálnak mindent egyszerre.Hol az egyik ügyesebb valamiben hol a másik

Szerintem igazából az anyuka látja hogy mire képes a gyereke, erőltetni felesleges mert csak egy szorongó felnőtt lesz belőle.

28. Bri* (válaszként erre: 26. - Csucsumucsu)
2010. júl. 13. 21:38
Na látod, ez a ciki! Belenevelte a szorongást a gyerekbe!
2010. júl. 13. 20:12

Sziasztok!

Fiam november közepi születésű és így fél évet csúsztunk mindennel,mert csak jó időben, nyáron kezdtem a szobatisztaságot.Nem szerettem volna,hogy megfázzon vagy felfázzon. Én így láttam helyesnek a pelus nappal 2,5 évesen nyáron lekerült végleg és most 3,5 évesen pár hete éjjel sem kell már pelus,kidobtuk:)

Abszolút rendben van a kis élete és örül,hogy nagypasi lett és most már 24 órán át bugyizhat tudatosan:)))

26. csucsumucsu (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2010. júl. 13. 14:08

Sziasztok!

Mi a gond ezzel?

A mai korszerű pelusok már nem olyan kényelmetlenek, mint anyáink idején a textilpelus+nylonbugyi. Nincs kipirosodás, fenékcsípés. A gyerek nem annyira motivált.

Az én kislányom is 27 hónapos volt amikor szobatiszta és ágytiszta lett két hét eltolással. A játszótéri korabeli gyerkőcök közül ő elsőként.

Eleinte matrica-jutalmazással bátorítottuk is, majd ez egy kis idő után elmaradt.

Egy ismerősöm a kislányát 1 éves korára szobatisztává ,,nevelte,, A gyerek még közvetlenül iskolakezdés előtt sem akart Wc-re menni, csakis bilin, a szoba közepén volt hajlandó a dolgait elvégezni...

25. BBZS (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 13. 13:59

Sziasztok!


Az én kisfiam 34 hónapos és kb. 2 hete szobatiszta és ágytiszta. Nekem is már tavaly nyáron mondogatta a család, hogy ültessem, ültessem. Mondtam, majd a virágot ültetem, gyereket nem.

Beszélni nem tudott értelmesen, hogy szólna, hogy jön valami?

Aztán télen, kora tavasszal úgy kezdtük, hogy este a fürdés előtt egyre hosszabb időt volt pelenka nélkül, ha pisilt elmondtam neki, hogy ez mi. Ráült aztán a bilire, de csak onnan nézte a tévét. A nagy áttörést az hozta, hogy egyszer mikor felállt a biliről belecsempésztem egy kis vizet, mikor újra visszaült és felállt, nagyon örültünk, hogy van ott valami, azt hitte ő csinálta és megértette, hogy a bili azért van, hogy oda produkáljon valamit. Tavasszal már nappal is egyre többet volt pelenka nélkül. Kaki nagyon sokáig gatyába ment. Nem zavarta őt, ment vele egy kört a motoron, vagy épp lecsúszott a csúzdán, nem győztem kivakarni a fenekéből, csak szagról éreztem meg, hogy bekakilt. Persze a türelmi idő után leszidtam egy kicsit. Itt viszont az segített, hogy amikor az ilyen agyonnyomott kakit töröltem ki a fenekéből szólt, hogy fáj neki. Mondtam, hogy ha mindezt bilibe csinálnád nem fájna, amikor törlöm ki a feneked. És - hát igazán "rossz" szülő módjára - beígértem neki Kindert, ha bilibe megy a kaki, ha nem ment, akkor én ettem meg a Kindert. Szóval 2 hete nincs bepisi és nincs kaki, minden csak bilibe. Szerencse, hogy napjában nem kakil háromszor, csak kb. 2naponta egyszer, de azért a Kindert most kezdjük elhagyni :-).

Ami az én gondom még, hogy egyedül nem tud gatyát lehúzni és bilire ülni.

Másik gondom, hogy a drága nagyszülők az udvaron próbálják állva pisiltetni - a hangyáknak, apukám, pisiljünk a hangyáknak - agyamra megy, mert a gyerek még nem tudja sugárban lőni és pisis a lába, zoknija, cipője, ruhája, keze, kezem. Egyelőre örülök, hogy szól és tolom a fütyi alá a bilit. Ráérünk még fa mellett állva pisilni.

Kitartást, mindent úgy csinálj, ahogy neked jó és ahogy a gyereked fejlettsége diktálja. Lesz sok "baleset", de van mosógép, ki tudod mosni.

24. Bri* (válaszként erre: 21. - 25cde08762)
2010. júl. 13. 12:55
Senki nem mondta, hogy erőltetve lett szobatiszta, csak azt, hogy nem szabad erőltetni. Ha megért rá, akkor oké, ha nem nem. Ennyi. De attól még egyik gyerek sem jobb vagy több, hogy 1,5 vagy 3 évesen szobatiszta. Erre semmi sztenderd nincs.
23. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - 25cde08762)
2010. júl. 12. 19:20
félreérted. nem az a baj hogy egy 1,5 éves szól és bilibe pisil.a 2évéseknek szóló beszólás afárasztó hogy mindig magyarázkodni kelljen egy anyának miért nem szobatiszta a gyerek
22. jenny30 (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 12. 17:51

Kedves Jutka,úgy örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot! :-)

Az én kislányom most lett 2 éves, és már az idegeimre mennek az okos ismerősök, hogy "Miért van még mindig pelenka a gyereken???" Hiába magyarázom, hogy próbálkozunk, de a kislányt egyszerűen nem érdekli az egész, játékból ráül a bilire, de belepisilni nem akar.... Wc-re eddig kétszer tudtam rácsücsültetni, attól meg elkezd zokogni, talán fél, hogy beleesik, vagy ilyesmi.... Szóval, én is küzdök a nagggyon okos hozzászólásokkal! De most már leszerelem őket annyival, hogy bili nem megy ugyan, DE mondókát mond, énekel, hatalmas a szókincse, barátságos, mosolygós, kell ennél több??? :-)

Egy gyereket nem a pelenkája határoz meg! :-)

Kitartás az anyósékhoz!!!!

2010. júl. 12. 17:23
Nemértem miért hiszi azt mindenki,hogy aki 1,5-2évesen szobatiszta az csakis erőltetve lett a bilire.Az én kislányom mint azt már írtam is,21hónaposan 3nap alatt szobatiszta lett.Az egyik nap mondtam Neki,hogy ha pisilnie kell szóljon,és odamegyünk a bilibe és abba pisilunk.Szólt is rá 20perc múlva.Megdicsértem nagyon,mondtam,hogy legközelebb is,ha érzed,hogy jönni akar a pisike ugyanígy szóljál.Másnap végig szóllt,egyszer sem pisil be,sőt a bilibe is kakilt onnantól kezdve.Harmadnap pedig már ha kint voltam a konyhába,a kislányom pedig bent,már nem is szólt nekem,csak magától odament a bilihez,és belekakilt.Szóval SOHA nem ültetgettem rá 5percenként,nem lett kényszerítve.Ez az Ő akarata volt,hiszen a második naptól kezdve nem fogadja el a pelust.Persze nincs elkésve még egy 2,5éves gyerek sem,de nemveszít vele senki semmit,ha kipróbálják éredt-e már rá.
20. Bri* (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 12. 13:12
Az én fiam 21 hónapos és esze ágában sincs bilizni. Szól, hogy kaka, de akkor, amikor már akció van. A pisi nem is érdekli. A bilire ráül, feláll, ráül feláll, neki ez még csak játék. A gyereket nem bilire kell szokatni, hanem megérik rá. Addig ülhet rajta, ameddig türelme van és VÉLETLENÜL lehet eredmény, de az még nem bilizés. Én a helyedben elfelejteném a bilizés témát még egy jó darabig. Én sem erőltetem a gyerkőcnél, nehogy az ellenkezőjét váltsam ki.
19. jozsi.38 (válaszként erre: 17. - Elszabadult hold)
2010. júl. 12. 09:03
húú hogy én mennyit hallgattam azt a szomszédasszonytól hogy miért nem ültetem rá az 1éves gyereket a bilire,bezzeg az ő lánya 1,5évesen már szobatiszta lett :) azt meg se hallotta hogy 1másodpercig se marad rajta lefogni meg nincs értelme
18. cony4
2010. júl. 12. 08:05
Anyukám mesélte, hogy ők is gyerekkorukban másfél évesen már szobatiszták voltak.De ez nagyon ritka.Anyu azért sosem szólt le, hogy én miért nem szoktatom már le a pelusról.Sajnos másfél évesen még nem képesek a gyerekek arra, hogy szobatiszták legyenek.Legalábbis a legtöbb nem.Van olyan ismerősöm, aki 7-8 hónaposan ültette a bilire rendszeresen, és újjongva mesélte milyen okosak az ő gyerekei, amikor azok VÉLETLEN belepisiltek.Hát én csak mosolyogtam ezen.De szerintem ez már a tudatlansággal és a butasággal egyenlő.Jóhogy nem már akkor ülteti rá, amikor a kórházból hazahozza.A gyereknek 3 éves korára mire oviba megy le kell szokni a pelusról, nincs mese.Addig van idő.Természetesen lehet próbálkozni előbb, de az erőltetés semmi jó eredményre nem vezet.
2010. júl. 12. 07:34
T.Jutka78! Hallgasd meg a jó tanácsokat a kedves jóakaró okosoktól, mosolyogj, és csináld úgy a gyereked körüli teendőket, ahogy jónak látod :)
2010. júl. 12. 07:23
még jövőre se leszel elkésve vele. a fiam 2,5 évesen lett szobatiszta,rá két hónapra ágytiszta.előtte nyáron nem érdekelte a bili, kár lenne erőltetni majd megérik rá magától
15. t.Ili (válaszként erre: 14. - 01905cce8c)
2010. júl. 12. 07:23

Természetesen tudom.

Csak azt adtam tovább,amit hallottam.

Egyébként nekem két gyerekem van.A fiam 2,5 ,a lányom 2 évesen lett szobatiszta.

Ezen a módszeren én is elszörnyedtem,azért is maradt meg bennem,hogy most elmesélhessem nektek.

Lehet,hogy más is látta ezt a műsort.és megvédi az én leminösített tapasztalatomat.

Egyébként,van aki már 8 hónaposan megy.Most,hogy ne mond,hogy nincs tapasztalatom,-az enyémek 1 évesek voltak.(most 28,ill.22 )

14. 01905cce8c (válaszként erre: 13. - T.Ili)
2010. júl. 12. 00:55

Nem akarlak bántani, de látszik, hogy mennyire nincs tapsztalatod.


Tudod Te, hogy mekkora egy nyolc hónapos gyerek? Az a kicsi még mászni sem tud teljesen, nem hogy szólni, hogy pisilni fog.

13. t.Ili
2010. júl. 12. 00:32

Sziasztok!

Csak azért szólok a témához,mert láttam valahol a tévébe,hogy valaki új módon kísérletezik a picik szoktatásával.Kb.egy éve láttam,és már nem nagyon emlékszem.de valahogy úgy csinálja ,hogy a gyerekek segítenek a pisi,kaki eltakarításában.Állítólag nagyon eredményes.Nem ritka,hogy már egy nyolc hónapos is szól előre.

12. 01905cce8c (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2010. júl. 12. 00:23

Mint már írtam próbálkozom, hisz, ha kint vagyunk, csakis kisgatyóban van. Néha, szerintem csak időzítés kérdése lepisil egy-egy növényt, de ez kb. 20-ból 1 alkalom. Ettől függetlenül gatyóban van kint az udvaron, ha becsurog, hát becsurog, vagy gatyó néklül, de nem a szobatisztaságért, hanem, hogy kicsit had szellőzzön, és mert olyan jól érzi magát pelus nélkül. De ettől még nem szobatiszta.


Ha bent vagyunk és becsurgat, a járólapon a pisin egyet lép és akkora hátast dob, hogy egyből agyrázkódása lesz. Na bent ezért nem engedem, hogy pelus nélkül legyen. Padlófűtés, járólap mindenütt, azon egy kis pisifolt és máris vágódik hanyatt.

2010. júl. 12. 00:07
Az én kislányom 23hónapos,és már 2hónapja szobatiszta.Kiváncsiságból kipróbáltuk a bilit,és annyira megtetszett Neki,hogy 3nap alatt szobatiszta lett.Már nem is viselné el magán a pelust.Szól,hogy pisilni,vagy kakilni kell.Viszont soha NEM erőltettem,csak kiváncsiságból megpróbáltuk,és rögtön értette.
10. anyany
2010. júl. 12. 00:05

szerintem is felesleges. a 16hós még picike.

amúgy most mi is csak próbálkozunk. az én kislányom 2 éves múlt. de csak próbálkozunk.

eddig 3szor sikerült a bilibe. ha nem megy, nagyon, akkor kéri a pelust.

de azért örül, hogy szellőzhet a feneke.


a család meg hallgasson. "bezzeg"

meg ha már ott a gyakorlat. akkor úgysem lesz az olyan nehéz.

9. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 12. 00:03
Én csak azt nem értem,miért nem próbálod most?:)
2010. júl. 11. 23:58

Miért kéne egy 16 hónapos gyereknek szobatisztának lenni? A legtöbb gyerek 3 éves korára érik szobatisztává, sőt, éjszakára még biztonságból pelenka kell.

Nekem is van jó pár ilyen ismerősöm. Persze, hogy szobatiszta a gyerek, amikor 10 percenként ültetik a bilire.....

Ne foglalkozz a rokonok véleményével. Saját gyere, saját tempó...


"A gyermeket súlyosan károsítja, ha fejlettségénél hamarabb, a felnőtt akaratára , erőszakosságától kényszerítve lesz szobatiszta. Súlyos, hosszantartó pszichoszomatikus károsodás a következménye, vizelési, székelési nehézségek, félelem, szorongás, dadogás, éjszakai felsírás, nyugtalanság, agresszió, ideges tünetek. "

[link]

7. krautmanno (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 11. 23:55
A nyár nagyon jó a szobatisztaságra.Nincs rajta sok ruha,könnyen letolja a gatyát.
2010. júl. 11. 23:53

Szerintem is jól csinálod.A fiaim elmúltak 2 évesek,mire elkezdtük használni a bilit.Ha erőlteted,csak ellenérzést váltasz ki a bili iránt.Ne kényszerítsd!

A húgom kislánya 2,5 éves,pisilni már pisil a bilibe.De még bekakil és ez nem is izgatja.

5. ebba518fdb (válaszként erre: 3. - A5f2072932)
2010. júl. 11. 23:53
ez is teljesen gyerekfüggő.. :) a nagyobbik fiam 3 évesen lett teljesen szobatiszta, a kisebbem, pedig már 20 hónaposan elkezdett magától bilizni..
2010. júl. 11. 23:52
Teljesen igazad van, ne hallgass a sok okosra!
2010. júl. 11. 23:51
Szerintem egyáltalán nem vagytok elkésve a bilizéssel. A nagyfiam három évesen lett szobatiszta, három és fél évesen ágytiszta, a középső két és fél évesen lett szobatiszta, három és fél évesen ágytiszta, a kicsi most augusztusban lesz négy éves, de még éjszakára pelusos.
2. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. júl. 11. 23:50

szia!


szerintem teljesen jól teszed, hogy nem erőlteted.. :) egyik fiamat sem erőltettem.. meg kell rá érniük, a saját kis tempójukban.. :) szerintem nagyon is jó anyuka vagy, mert figyelembe veszed a manód igényeit.. :)

2010. júl. 11. 23:45

Ma itt volt a férjem kedves családja, anyós, lánytestvér stb. kioktattak, ugyan burkoltan, hogy mennyire szar anya vagyok, mert a 16 hónapos fiamat még nem szoktatom a szobatisztaságra.


És tényleg nem. Ha nappal kint vagyunk az udvaron, csak kisgatyóban van, ha rákérdezek néha lepisili a növényeket. De ennyi. Szerintem csak véletlenül. Nem erőltetem, nem kényszerítem, ha becsurog, hát becsurog. Leveszem a pisis gatyóz és kész.


De szerintük, ennek a gyereknek már szobatisztának kellene lenni, mert náluk minden gyerek másfél évesen már pelenka nélkül járt, aludt.


Ehhez képest én vagyok a lusta szülől, aki kivárja, hogy a gyereke elérje azt a kort, hogy egyedül pisiljen.


Az első gyerekem pl. kétévesen egyik pillanatról a másikra dobta le a pelust, soha többé nem használta, nem is kellett. De a kakilást mégis megszenvedtük, mert eljátszotta az időt. volt ott szorulás, hashajtó, fenyegetés stb. még végül, idegességemben, amikor már a gyerekkel együtt bőgtem, mert nem kalált, hogy úgy mondjam "rábeszéltem". Tudom, hogy ez sem volt jó, de használt. Azóta ezzel nincs gond.



És a kérdésem: Tényleg annyira el vagyok késve, hogy a 16 hónapos kisfimam még nem biliztetem?. Sőt, még nem is nagyon akarom kényszeríteni, hogy szobatiszta legyen? Semmi bajom a pelussal, én úgy gondolom, hogy a jövő nyárig nyugodtan hordhatja. Ettől én egy lustam anya vagyok?


Nem kényelemből pelenkázom, csupán azt gondolom még egy évet még várhatunk, a jövő nyárig, hogy szobatisztaságra neveljem. Még akkor sem lesz két és fél éves, ha tavasszal elkezdi "locsolni" a virágokat, nyár végére, mire kettő és fél lesz már teljesen szobatisztává válik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook