Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni ilyenkor...? fórum

Mit lehet tenni ilyenkor...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. júl. 15. 13:07

Tegnap megnéztük neten, és a rendőrség nem foglalkozik a játszótéri cigizéssel, hiába hívnám őket. :-(((

A közterület-felügyeletnek kell szólni, ők bírságolnak.

Még utánanézek, őket hogyan lehet elérni, és kijönnek-e...

92. mamcili (válaszként erre: 90. - Toprengo)
2010. júl. 13. 21:09

lakossági meghallgatás úgy tudom minden önkormányzatnál van...

próbáld meg...

91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Toprengo)
2010. júl. 13. 20:44

Nyomtass egyet ki Te, tedd műanyag borítóba és ragaszd ki. A szülők esetleg rácsodálkoznak, és az önkormányzat is esetleg a fejéhez kap.


Egyébként vannak közmeghallgatások az önkormányzatnál, fel kell vetni a témát, ha elsőre nem megy egyszer csak intézkednek. Tapasztalatból írom. Esetleg kezdeményezz a környékbeli szülőkkel aláírásgyűjtést, lehet a bölcsikban,ovikban is találni sok jó érzésű szülőt. A végén sok lúd...... Sok szerencsét hozzá!!

Az biztos, ha ideírod le csak, akkor nem fog változni semmi.

90. Toprengo (válaszként erre: 88. - Babszibobó)
2010. júl. 13. 13:46
Ez jó ötlet, csak az a gond, hogy nem ott lakunk, ahol a jástzótér van, így azon a lakógyűlésen nem tudok részt venni. :-(
2010. júl. 13. 13:45

Tegnap délután megint ott voltunk a játszótéren, és a csúszda melletti padon most egy másik anya gyújtott rá cigire. Nem szóltam neki, és ezt nagyon bánom. Gyáva voltam. :-(

Képzeljétek, jött a múltkori két cigizős anya is, és ők most nem gyújtottak rá... Igaz, mi hamarabb eljöttünk onnan, lehet, utána szívták.

88. babszibobó (válaszként erre: 81. - Toprengo)
2010. júl. 12. 20:26

Nálunk a közterületesek is szoktak járkálni, de még mindig rendőrt hívnék először!


Amúgy lakógyűlésen vagy hasonló lakófórumon (legyen )bármi is a neve, lehet kérvényezni a tábla kihelyezését!

Itt is a lakók kérték, a tábla kihelyezését!

87. cicaanya (válaszként erre: 13. - Toprengo)
2010. júl. 12. 17:52

sziasztok!!!!


sajnos az a nagy igazság,mi ilyen szülök vagyunk!!!

senki ne bántsa ne károsítsa gyermekünk egészségét se semmit!!!


de mikor igazad van,sajnos senki nem áll mellénk,ha egy valaki melléd áll (KÖZLEKEDÉSEN,UTCÁN,JÁTSZÓTÉREN)

na akkor a többi meg nem,nos te vagy a utolsó ...a világon!!!!

sajnos én ezeket át éltem buszon stb.....

pl:egy család áll mellém,akik 3megálló után leszálltak(TÉMA GYEREKEMEN AKKORÁT LÖKŐT EGY KIKENCEFICÉLT CICABABA ŐSANYA)hogy 4ülés közé majd nem be esett!!

hát miután meg kapta tőlem a magamét,én primitív voltam stb.....,sőt miután akik mellén álltak mert láttak mindent nos,még az egész busz előtt engem akart be állítani rossznak!!!!szép??

2nőci közölte a hibás őskövület pláza mamival,hogy hagyja rám hisz meleg van meg nézzen rám!!!!


lehet te én más felháborodik,és itt jól ki írjuk magunkat........de .......abban pillanatban senki sem segít!!

mondjuk én olyan vagyok,ha még ismeretlenül is,de én ott vagyok biztos segítettem volna!!!!!!!!!

és hozzá teszem 1hét múlva mit ad isten aki ezt mondta 7hónapos gyereket fogott az ölibe 85buszon és párjával volt!

legszívesebben be szóltam volna neki,de nem tettem,hangosan meg jegyeztem üvegből nézet "GRATULÁLOK!" remélem át fogja élni amit én éltem át és üvöltenem kelet!!

86. mamcili (válaszként erre: 60. - Toprengo)
2010. júl. 12. 15:12
hát akkor pont neki kéne téged támogatni...
85. mamcili (válaszként erre: 39. - Toprengo)
2010. júl. 12. 15:08

Én a minap számoltam meg, hogy hol volt, és hol áll ma játszótér...

Síralmas...

és csodálkoznak, hogy a gyerekek nem tudnak viselkedni, stb...

Nincs lehetőségük, hogy kitombolják magukat...

Nem tudják mit tegyenek a bennük lévő erővel, így rombolás lesz belőle...


Az itt lévő játszótér 6 éve lett "uniosítva", de

azóta már mindent fel kellet ujítani, vagy el kellett bontani. :(

szörnyű...és ha rászólok a gyerekre, az anya ugat velem...

pedig ezt pont neki kellett volna megtenni...

84. mamcili (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 12. 15:01
ez undorító...
83. Toprengo (válaszként erre: 82. - Mamcili)
2010. júl. 12. 15:00
Itt nincs kint tábla. :-(
82. mamcili (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2010. júl. 12. 14:59

ha az önkormányzat kihelyezi a táblát, akkor be kell tartani.


itt elég változó a kihelyezés,

játszótér válogatja,

de meglepődtem, hogy az új játszótérre nem tettek ki táblát...

81. Toprengo (válaszként erre: 77. - Babszibobó)
2010. júl. 12. 14:54
Kit értesz illetékes alatt?
80. Toprengo (válaszként erre: 75. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 12. 14:53
A játszótér is tele van csikkekkel. :-(
79. Toprengo (válaszként erre: 72. - 07c4794583)
2010. júl. 12. 14:52

Sziasztok!

Ó, sokféleképpen neki lehet esni egy embernek, minél többen utálják, annál jobban. Ezt most komolyan kifejtsem?

78. babszibobó (válaszként erre: 77. - Babszibobó)
2010. júl. 12. 08:55
vagy
2010. júl. 12. 08:54

Nálunk a Játszón tilos a dohányzás, táblával van jelölve és büntetés jár érte, persze hívni kell az illetékest vagy rendőrt.

Nem gyújt rá senki, vágy rácson kívül megy!

76. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2010. júl. 12. 08:15
Nálunk ugyanez a helyzet a játszótéren.Egyrészt a lakótelepi nyanyák lejönnek dumálni és cigizni,másrészt a szülök is ott cigiznek.Ráadásul a szülök,még arrébb se mennek a cigivel.A játszótér mellett meg két hatalmas (néha hárommal jönnek) kutya rohangászik szájkosár nélkül.Mivel nálunk a telepen mindenki mindenkivel jóban van,a homokozójátékok sem kizárólagos tulajdonúak ,vagyis mindent ki lehet próbálni és nincs fujjolás sem én nem szólhatok egy szót sem.Megjegyzem én nem ott lakom,de ez a játszótér van a legközelebb.Nem tudom miért csak engem zavar a füst és a kutyák?!? Nem hiszem hogy nincs erre illetékes aki rendet tehetne.Nem nagy dolog pár lépést tenni a kutyafuttatóig és 1-2 órát elleni cigi nélkül.ÉN ezt tudom,én is dohányos voltam a gyerekemig Van kutyafuttató,de nem használja senki.
75. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 74. - 07c4794583)
2010. júl. 12. 00:27

Nos..velem még nem történt ilyen,legalábbis játszótéren..

viszont ott,ahol rágyújtott bárki,ahol tilos volt,akkor illedelmesen megkértem őket,hogy legyenek szívesek félreállni,vagy nyomják el..

Szót értettek..

Persze ez a szerencsés változat..

Nem egy olyan eset is megtörténtvol,mikor egy adott szituban más nem dohányzó emberkék is mellém álltak..így mi voltunk előnyben..:)

Ami még nagyon irritál..-ezért viszont egyszer lefognak csapni..-az az utcán való szemetelés,vagy csikk eldobálás..azt nem tudom nem szóvá tenni..!

74. 07c4794583 (válaszként erre: 73. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 12. 00:14
ez megint ugyanaz a hozzáállás.. hogy miért NE vegyük igénybe a rendőrséget. a realitás valóban ez, amit írsz. de ki változtat rajta? majd a rendőrség magától?
2010. júl. 12. 00:06

Most kb.az a kép van előttem,hogy kijön két biztosúr,az egyik megszólal:

-nna mi a tényállás fennforgás?-és közben rágyújt,míg te panaszkodsz..- :DDD


Nos,sajna az a baj..hogy ha szólsz is a rendőröknek,aztán ők figyelmeztetik a dohányosokat,hogy ejnye-bejnye..másnap,neked esnek..mert felnyomtad őket..

ők füstölnek továbbra is,te meg muszáj leszel más játszóteret keresni..

Csak egy tábla kellene,hogy 30 rugó büntetés járna,aki dohányozni tilos helyen rágyújt..

de persze,ez a tábla ha fémből,netán vasból lenne,akkor egy éjszaka el is vinnék..

De ez már más tészta:S

72. 07c4794583 (válaszként erre: 69. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:40
és akkor mi lesz?
2010. júl. 11. 23:40

Most mennem kell, mert a fiam korán fog kelni.

Holnap jövök, lehet, már csak játszóterezés után...

Jó éjt!

70. babszibobó (válaszként erre: 69. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:39
ugyan mit tennének?
2010. júl. 11. 23:39

Félreértettél: nem a nőkre gondoltam, hogy nem fognak kedvelni, és igazából nem is érdekel. Engem amúgy is nehéz kedvelni. :-)

Arra céloztam, hogy ezen a játszón sok szülőt látok dohányozni! És ők bizony összefoghatnak majd ellenem...

2010. júl. 11. 23:38

bocsi írtam, lemaradtam, most látom, hogy mit írtál!


Mindent bele, fel a fejjel!

67. babszibobó (válaszként erre: 61. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:37

ne haragudj, nem kötekedni akarok, de tudom mégis úgy fog kijönni.

Feltettél egy kérdést!Mi válaszoltunk!

Ez az egy lehetőség van!

Azon kívül, hogy maximálisan megértjük a problémádat, mást nem tudunk tenni, csak beszélni róla.

Igazából milyen tanácsot szeretnél?


Vagy beletörődsz és hagyod magad, vagy lépsz és bízol a hatóságokban.


nekem jobb ötletem nincs!


Persze, ha nem kerülnék érte börtönbe, vagy lenne miatta priuszom lenne egy két ötletem (mint szerintem mindannyiunknak), de alacsonyodom le a szintjükre!

66. 07c4794583 (válaszként erre: 63. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:37
nem az a fontos, hogy mindenki kedveljen, hanem hogy normális, huszonegyedik századi körülményeket teremtsünk magunk köré a saját, gyermekeink és unokáink érdekében. ehhez kell tovább látni annál hogy majd milyen képet vág a kiscsaj a játszón; a gyereked gyereke is lehet, hogy itt fog felnőni, és lehet, hogy hálás lesz, hogy ezen a játszón szabályok vannak, lettek. mert kiharcoltad.
2010. júl. 11. 23:36

Ott volt egyébként egy másik apuka is a fiával, de semmit sem szólt ő sem, mint a párom.

Sőt, amikor a nők elmentek, és a páromnak mondtam, milyen dühös vagyok, a férfi mintha elítélően nézett volna rám. De persze nem tudhatom.

Csak olyan szörnyű, hogy ilyen butaságokkal kell foglalkoznom, ahelyett, hogy a fiammal játszanék, és ami még rosszabb, amit írtok, hogy senki nem tesz semmit!

64. 07c4794583 (válaszként erre: 61. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:34
nekem is rengeteg rossz tapasztalatom van velük, és megérik a pénzüket, de ha lehetőségem nyílik rá, hogy a kötelességükre - és a saját állampolgári kötelesességeimre - emlékeztessem őket, pl kihívom őket, ha jogsértő magatartást tapasztalok, azt megteszem. ilyen egyszerű!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook