Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem eszik a gyerek... fórum

Ha nem eszik a gyerek... (beszélgetős fórum)


1 2
40. orsolya33 (válaszként erre: 1. - C0a3449bb0)
2011. jan. 30. 11:43
Én a dokidra hallgatnék. Valószínű fogzás, ha magadból indulsz ki, Te sem vagy mindig ugyan olyan étvágyú. Velünk is megesett, én is tiszta ideg voltam. Nyugi, majd megjön az étvágya. Ha nem ennél Te is három négy napig, Te is fogynál. Velünk is előfordult, el fog múlni. Próbálj meg adni neki kézbe fogható ételt,próbálkozzon az egyedüli falatozással, lehet jobban esik majd neki és élvezni fogja.
2011. jan. 30. 11:29

Sziasztok!

Egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek.

2,5 éves a kislányom és december elejétől január 10-ig semmit nem evett, de szó szerint, kivéve a joghurtot, amiből a gyümölcsdarabokat is kitúrta.

Csak tejen és teán élt.

Én is kiborultam, főleg hogy január 1-én megszületett a 3. gyermekem így még nehezebb volt.

Ha próbáltam neki levest adni akkor remegve üvöltött. Eljutottunk arra a szintre, hogy már nem is volt széklete. Így drasztikusba léptem át:

1-2. nap: Erőszakkal adtam neki leves levét(mondtam neki igyál rá teát és hamar lemegy, így 1 kanál leveslé, 1 korty tea), 2. nap már egyedül ette a levet.

3-4. nap: erőszakkal beletömtem a levesből a tésztát is(minden kanálba egy tészta, az elöbbi módszerrel, teával)

5. nap már kicsit ellenkezve, e már a megszokott teás módszerrel elfogadta a tejfölös tésztát

csak ezt ette a 8. napig, naponta 2-3szor, mikor már ő kérte azt amit mi ettünk. Most már mindent eszik, szinte állandóan kér enni, van széklet és én is megnyugodtam. Azóta ő is boldogabb.

Így csak tanácsolni tudom, hogy fel a fejjel és legyetek határozottak.

38. ice kuszi (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2010. nov. 14. 15:11
Mi két hónapos kora óta küszködünk az evéssel. Most két és fél éves. Gyógymódot még nem találtam, csak arra jöttem rá, hogy akármilyen keveset eszik, éhen halni nem fog.:-) Úgyhogy én már rég nem stresszelek. Ha éhes lesz, majd kér... ha mást nem, csokit.:-(((
37. kingi7
2010. nov. 13. 16:22

Hát kedves anyukák ebbe beleestem én is :((( el vagyok kenődve...nem akar enni a lányom...

ami jöhet: vajas kenyér, kenyér, tea, túró rudi... eddig evett, mégha volt ami nem volt az inyére egy két dolog... most meg... foga nem jön kint van 16 foga. Rettentő hisztis... valaki, valami "gyógymódot" tud? Ma például egy negyed banánt, meg egy korpovit kekszet evett. Hiába próbáltam kínálni.

36. mamcili (válaszként erre: 32. - C0a3449bb0)
2010. júl. 12. 14:22
hidd csak el :)
35. velociraptor (válaszként erre: 32. - C0a3449bb0)
2010. júl. 12. 09:06
Szuper!!!!!!
34. c0a3449bb0 (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2010. júl. 12. 08:54
:)
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - C0a3449bb0)
2010. júl. 12. 08:47
Na látod! Biztos titokban beleolvasott a fórumodba, és rájött, hogy mennyire aggódsz miatta! :-) Örülök, hogy örülsz!
2010. júl. 12. 08:05
Este megette a főzeléket! Még most sem hiszem el... Nem győztem dícsérni... :)
2010. júl. 11. 17:59

és ha tápszert adnál neki?

Lehet hogy jön a foga, csak te nem látod, ő érzi, hogy az inyét használnia kéne....

Folyadékot iszik?


Ezt csinálta az én lányom is, mire rájöttem...

Nem lehetet az inyén látni, már csak azt. hogy áttört a foga...

Ráadásként mi mindig betegek is lettünk...

30. velociraptor (válaszként erre: 24. - C0a3449bb0)
2010. júl. 11. 16:59

Akkor szerintem próbáld étkezéseknél, csak közétek ültetni és egyszer megkínálni. Ha nem eszik hagyd.Rágcit evés előtt két órával persze már ne adj Neki.

Sok mindent produkál egy gyerek míg felnő.Nekem volt amelyik a gyümölcsöt, volt amelyik a húst utasította el egy darabig, és volt amelyik alapból keveset evett. Mindig igyekeztem egyszerűen kezelni a történetet és túl jutottunk a dolgokon.

Ez most nem fog vigasztalni, de bár hány féle étkezési anomáliát produkálnak szemünk fényei, egy a végeredmény:kamasz korhoz közeledve minden fiú megeszi a világot...


nyugi.....és hidd el lazíts a szabályokon....rendben, hogy ne adjunk kakaót, vagy tejbegrízt egy három hónaposnak, de tíz hónaposan? Generációkon át felnőttek rajta a csecsemők, és a kicsik imádják...

2010. júl. 11. 16:55
Vitaminok? Egy barátnőm a hoxáról bérest adott a gyermekének, és azóta egészen jól eszik. Próbáld ki esteleg! :9
2010. júl. 11. 16:54
Most mennem kell, köszönöm mindenkinek a segítséget, még írni fogok hogy alakul!
27. c0a3449bb0 (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2010. júl. 11. 16:51

Igen, ezért nem értem én sem, nem tömtem, ha nem kellett neki inkább hagytam... Ő meg ment szépen tovább játszani...


Várok még egy kicsit hátha megjön az étvágya, bízom benne, csak ne fogyjon tovább...

26. andi6020 (válaszként erre: 20. - Velociraptor)
2010. júl. 11. 16:49
Alapból én sem aggódnék, sokkal több a rosszul evő gyerek, mint azok akik jól esznek. Nem is ezzel van a gond, inkább azzal, hogy már az étel látványától sír. Ez főleg abban a tudatban furcsa, hogy az anyuka, mint írja, nem erőszakoskodik a gyerekkel (nem tömi). Ergo neki az evés nemhogy kellemes, de riasztó "élmény".
25. c0a3449bb0 (válaszként erre: 22. - Erababa1111)
2010. júl. 11. 16:47

Az a baj, hogy csak a tízórait eszi meg, utána semmit! Lehet az akár gyümölcs vagy tejpép, egyszerűen nem kell neki...

Próbáltuk a figyelem elterelést de az se vált be...


Remélem csak időszakos lesz ez nála...

24. c0a3449bb0 (válaszként erre: 20. - Velociraptor)
2010. júl. 11. 16:42

Persze mindig kap a mi kajánkból, reggeliből, illetve kapna, mert ha elé teszem a kis falatkákat csak tologatja vagy dobálja, ha viszont a szájához emelem akkor már sír...

Nem tudom mi válthatta ki ezt nála...

2010. júl. 11. 16:41

Az Anyukám meséli ugyanezt rólam, Ő is az idegösszeroppanás határára jutott, éhező afrikai gyerekekkel álmodott stb.


Akkor a gyerekorvos azt tanácsolta neki, hogy naponta 3x kínáljon étellel ill. mondja el hogy mi a menü. Akkor engem már a konyhába sem tudott kivinni sírás nélkül. Ha kértem, ettünk, ha nem kértem, akkor a következő étkezésig csak folyadék. Rágcsa, nassolás semmi. Pár nap alatt egyszercsak kértem valamit :) és attól fogva lassacskán minden étkezéskor elfogadtam valamennyit.

2010. júl. 11. 16:41

Szerintem se adj még Neki tejet, kakaót meg főleg ne, mert koffein van benne...

A rágcsi nem kaja, és nem hiszem, hogy ettől majd "jól" hízna a gyerek.

A gyümölcsöket szereti a picúr? Ha azokat megeszi, nyugodtan turmixolj Neki többfélét össze, hátha így a melegben ezt jobban elfogadná (természetesen nem melegítve!).

Én anno eleinte csak gyümölcsöket adtam a gyermekemnek kevés csirkehússal turmixolva, mivel semmilyen zöldséget nem volt hajlandó megenni. Amúgy ha a tápszert megeszi, add neki azt kanállal, s csempéssz bele különböző gyümölcsöket vagy valamilyen gabonafélét, hogy táplálóbb legyen. Ajánlom a kölesgolyót vagy a bulátát...

Ez jutott eszembe, ha van kérdésed, írj nyugodtan, hátha segíthetek! :)


Ja! Még valami: adj a kicsi kezébe kanalat, vagy énekelj neki evés közben, esetleg mondókázzatok, hogy ne az evésre figyeljen. Nekem így sikerült.

21. Norchy
2010. júl. 11. 16:41

Szia,

hasonló cipőben járunk...múltkori mérésnél nekem is fogyott a lányom, de most visszahízta. de hogy mitől, nem tudom.

igaz, ő még szopik napközben 2szer, meg estére, és éjjel ahányszor ébred, tápanyagban ez nem hiszem h sokat jelent egy mászkáló babának.

ami nálunk beválik néha, hogy nincs saját tányér hanem Apa v az én tányéromból eszik, v leteszem a kaját a kisasztalára és "ott felejtem" akkor rögtön érdekes, mert olyan mintha nem lenne szabad... így eszeget, de ha saccra 50g-t megevett az már sok...

ezt csak azért írtam, mert ezeket mondtam a dokinak, meg látta a gyereket erre viccesen megjegyezte h az evés csak opció, nem kötelező. :)

én egy időre megnyugodtam, sztem neked is nézze meg doki, és megnyugtat :)

2010. júl. 11. 16:39

Lehet, hogy idiótának fogsz bélyegezni, de változatlanul azt mondom, ne aggódd túl, meg mivel a kicsi közel egy éves, kicsit lazíts a szabályokon.

a gyerekek nagy része imádja a kakaót a tejbegrizt, főleg ha újdonság.

A kukó tök jó, mert nem cukros.Olyat próbáltál már, hogy ha Ti esztek odaültetni és például kis császárszalonna -kenyérke katonákat adni, vagy bármit amit Ti esztek?

Amúgy, ha banánt eszik, mint írod, az is egy csomó tápérték.

19. c0a3449bb0 (válaszként erre: 17. - Mikebubu)
2010. júl. 11. 16:34
Nem, megnézte a doki, az rendben van...
18. c0a3449bb0 (válaszként erre: 15. - Mikebubu)
2010. júl. 11. 16:33
6 foga van, de ezzel is szerencsénk volt, mert egyáltalán nem viseli meg, nem sír, nem nyűgös miatta...
2010. júl. 11. 16:33
És még valami..minden rendben a szájában? Szájpenész, afta? az is fájhat, és akkor érthető ha az étel látványa is sírást okoz: az ételt összeköti a fájdalommal.
2010. júl. 11. 16:33
Pedis sosem volt hasfájós sem, sosem ütötte ki semmi kaja, nem volt szorulás, mi lehet vele egy ideje?
2010. júl. 11. 16:31

Kb ugyanezt csináltuk a fiammal. A fogyasztott mennyiség kétségbeejtő volt. Nehéz volt, de belenyugodtunk abba, amit a doki mondott: majd eszik, ha éhes lesz. Bár az is igaz, hogy ő nem vesztett a súlyából, de hízni se hízott.És igaza lett. Pár hónap múlva megint eszegetett, bár még 3 évig! aggódtam egyfolytában , mert ijesztően kevésnek tűnt. Néhány hónapja azonban ez a visszájára fordult: mostanában csak eszik, eszik, eszik. Az öccse meg most nem. Már igyekszem nem aggódni. Te se aggódj, várj, rendbe fog jönni.

Még egy ötlet:nem lehet hogy jön a foga? Nálunk egy-egy fog előtt minden gyerek étvágya alábbhagyott.

14. c0a3449bb0 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2010. júl. 11. 16:31
Hát az lesz... :(
13. c0a3449bb0 (válaszként erre: 11. - Velociraptor)
2010. júl. 11. 16:31
A kuki jöhet minden mennyiségben, azt szereti... De pl a kiflivéget csak dobálja...
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - C0a3449bb0)
2010. júl. 11. 16:30
Azért ez így egyáltalán nem "normális". Én mindenképp felkeresnék a helyedben egy gasztroenterológust. Attól, hogy nem éhes, még nem kellene sírógörcsöt kapnia a kaja látványától!!!
11. velociraptor (válaszként erre: 6. - C0a3449bb0)
2010. júl. 11. 16:28

Nyugodtan adj Neki ebben a korban tejet, kakót, jó ötlet a joghurt is, és akkor nyugodt lehetsz, hogy megkapja a tápanyagot. És tényleg ne feszkózz...

hogy álltok a "rágcsival"?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook