Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Esküvői különlegesség fórum

Esküvői különlegesség (beszélgetős fórum)


2010. júl. 12. 09:24
nincs mit :)
14. rudyvica (válaszként erre: 13. - 3cbd320f88)
2010. júl. 12. 08:56
Júj de jó... köszi szépen :D
2010. júl. 11. 15:08

Hozzávalók:


A tésztához: 20 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 1 egész tojás, 20 dkg őrölt dió, 1 evőkanál kakaópor, 30 dkg liszt, A töltelékhez: 5 dl tej, 5 evőkanál liszt, 20 dkg cukor, 2 tojássárga, 15 dkg sütőmargarin, 1 csomag vaníliás cukor(de tehetsz bele akár kettőt is), meg aromák, amit éppen a fantázia elképzel, csak pelepötyögteted, hogy illatos és szép színű legyen...


Elkészítés:


A tésztához a vajat a liszttel elmorzsolom, a porcukor, az őrölt dió és a kakaópor hozzáadása után a tojással összedolgozom. Kikenem a formákat margarinnal, liszttel behintem, majd a barackmag formákba nyomkodom a tésztát és kisütöm. (Egy kicsit kilóghat a mélyedésből, úgy könnyebb kiszedni!) Ha kész, óvatosan kiveszem a formából, hogy ne törjön össze.


A töltelékhez a lisztet kevés tejjel és a tojássárgákkal simára keverem, a többi tejbe beleteszem a cukrot, és kevergetve feloldom, majd hozzáadom a lisztes tejet, és sűrűre főzöm (állandó keveréssel). A tűzről levéve hozzáadom a margarint és a vaníliás cukrot. (Robotgéppel simára lehet keverni, ha nem csomómentes.) A krémet hagyom kihűlni, majd 2 fél barackmagot összeragasztok vele. Porcukorral meghintem. (Másnapra a tölteléktől puhább lesz a tészta.)

Megjegyzés:


Nagyon finom és mutatós sütemény, de időigényes! (Kb. 4 óra az

elkészítési ideje, de előző nap megdarálható a dió és összeállítható a

tészta! Hűtőbe kell tenni ekkor!) Jó sütést!


Lehet olyat is csinálni, ha teljesen kész belemártod az egyik felét étcsokiba a másikat meg fehérbe...de az még babrásabb...

12. annamandala (válaszként erre: 10. - Rudyvica)
2010. júl. 11. 14:58
Ezt én is szertném!
11. annamandala (válaszként erre: 3. - Basset)
2010. júl. 11. 14:56
lehet nem voltam elég figyelmes lehet itt is van a recept.Még nem csináltam ilyet.Köszi a segítséget és a receptet.
10. rudyvica (válaszként erre: 4. - 3cbd320f88)
2010. júl. 11. 14:49
Szia, elküldöd nekem légyszi a barackmag receptjét?? Olyan rég nem ettem már, pedig ugy szeretem és én még sosem csináltam.
9. 3cbd320f88 (válaszként erre: 6. - 6f7760b318)
2010. júl. 11. 14:49
Bocsi, hirtelen ezt találtam...de ha gondolod keresek másikat csak neked :)))
2010. júl. 11. 14:49
Okés akkor meg tetszett előzni...sőt akkor a "egérkakinak " nevezett csokival és a színes tesójával is meg lehet szórni...
2010. júl. 11. 14:44

Hozzávalók: 25 dkg Rama, 20 dkg porcukor, 2 evőkanál kakaó, 1/2 dl fekete kávé, 1/2 l tej, 2 csomag csokipuding, 2 csomag nagy, vagy 4 kis csomag Albert keksz.


A pudingot, kakaót, cukrot szárazon összekeverjük. A Ráma-t felolvasztjuk a kávés tejben, majd hozzáadjuk a cukor, a kakaó és a puding keverékét. Besűrűsödésig főzzük. A kekszeket egyenként megkenve összeragasztjuk őket (mint a méteres süteménynél), majd a rudat kókusszal megszórt alufóliába csavarva a hűtőszekrénybe tesszük. Kb. fél nap múlva fogyasztható. Ferdén szeletelve tálaljuk.

2010. júl. 11. 14:43

Ez tényleg nem nehéz, és finom süti, azonban a képeken lévő, kissé hiányos! :)

A külsejét is be lehet kenni a krémmel, és megszórni kókuszreszelékkel. Isteni finom lesz tőle! :))))))

2010. júl. 11. 14:33

[link]


ez a süti...nálunk bármilyen ünnepélyen aratott...már megkerestem neked a receptet ha gondolod...nem nehéz és isteni finom...

2010. júl. 11. 14:30

Perec, stangli, ezeket lehet kombinálni, mákot szórni a tetejére, köménymagot, szezámmagot...

Anyukám a maradék tésztából két szivecskét csinált és még a nevünket is beleformázta, az volt kint az asztal közepén :)

De a barackmag, mandula, isler, linzer, hatlapos, albertkekszes csíkos süti...annak megvan a receptje, ha gondolod, de vigyázat gyorsan fogy...

2010. júl. 11. 13:59
Én imádom a barackmagot... Szép, finom, esküvőre való... :)
2. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Annamandala)
2010. júl. 11. 13:51
Szia, van egy oldal képekkel, csak ide nem akarom (merem) írni, ne legyen reklámíze :))
2010. júl. 11. 13:45
Augusztus 14. én a fiam esküvője.valami különleges szép aprósütivel szeretnék kedveskedni nekik.Kérlek segítsetek ötletekkel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook