Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi kiadásra lehet számítani gyermekvállalásnál? fórum

Mennyi kiadásra lehet számítani gyermekvállalásnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. f77a773716 (válaszként erre: 92. - D781f12808)
2010. júl. 24. 06:56

Szia

150eFt abszolut nem luxus a butorért. Főleg, hogy mennyi minden van benne. És új, tehát még a kistesó is tudja majd használni.

Ha magunknak vennénk ülőgarniturát pl. az is kb. ennyi lenne és az csak egy ülőgarnitura.

Mivel első Babánk lesz (ahogy írtam is), nem tudom, hogy az apróságok mennyibe fognak kerülni, de az ismerőseim ezt az árat mondták a fürdetőre, cumisüvegre, esetleges mellszívóra, stb-re.

Amúgy láttam a kikában bababutor szobát akciósan 70eFt-ért, de a minősége elég silány volt.

De abban igazad van, hogy az össz beszerzés függ attól, hogy ki mennyiből él havonta.

És arról szerintem nem írtam, h később mennyibe fog kerülni a lányunk, mert fogalmam sincs, de törekedni fogok arra, hogy mindenből a legjobbat kapja meg, ha megtehetjük.

92. d781f12808 (válaszként erre: 19. - F77a773716)
2010. júl. 24. 06:22

Szerintem ez kicsit túlzás!

Mert ezek már luxus cikkek amiket te írsz!

Mi nem vettünk neki ennyiért bútort de viszont a biztonságára oda figyeltünk!

A hordozóra, gyerek ülés minőségére! Nem vettem volna soha használtat!

Szerintem ez attól is függ ki mennyiből él havonta!

Mi megvettünk minden tisztálkodási cikket is amit a doktornő felírt és 5000 ft-ból kijött!

És azóta csak popsikrémet kellett vennünk!

Pelenkát Liberot használunk és max 10000 ft!

Törlőkendőt Pampers-öt!

Szerintem ha mindent össze számolunk 20-25 ezer ft havonta a kicsi (5 hónapos).

A lányom 7 éves lesz ő már sokkal több pénzbe van! :)

De csak azért mert jár táncolni és zene oviba írattuk!

Ami szerintem luxus nem lenne muszáj de értük mindent megteszünk!

91. mandulacska2 (válaszként erre: 90. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 21. 09:03

Szia!


Semmi baj!Tényleg hasznosak voltak az infók. Köszi még egyszer mindenkinek.:))

2010. júl. 21. 08:34

Kedves Mandulácska!


Bocs, hogy kicsit offoltuk a topicot, de mostmár rendkívül tapasztalt lehetsz a témában érzelmi és anyagi oldalról is!


Szép napot!

89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 21. 08:32

Köszi!


Persze, jó a babázás, de azért vigyázni kell, mert meg lehet egy kicsit kattanni, ha a körülmények épp nem a legjobbak...

Hát igen, a ráfekvés még a jobbik vége... Azért szurkolok, és legfőképpen azért, hogy megvalósuljon a project...

88. aa35c27f5c (válaszként erre: 87. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 20. 20:48
Hú, akkor nagyon a finisben vagy :) Mi is szeretnénk még babát, de a kezdeti lelkesedés egy év után alábbhagyott. Na nem azért, mert már nem szeretnénk babát, csak úgy adódtak a körülmények, hogy majd jövő év elejétől fogunk ismét "ráfeküdni" a dologra. Szépséges és gyors szülést kívánok Neked :)
87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 20. 13:10

Azért túléltük, a koraszülött baba pedig meg most épp valahol a Dunántúlon kergeti a lányokat a hosszú szőke hajával...

Úgyhogy azért érek én itt rá ennyire fórumozgatni....

Ma azt mondta a doki, lehet, hogy jövő héten szülök, úgyhogy aztán megint nem fogok ráérni...

86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - F77a773716)
2010. júl. 20. 13:04

Így igaz!

A "normális" gondolkozás nem a jövedelemtől függ, hanem az intelligenciától... Örülök, hogy Nálad a kettő "együtt lenni látszik", mert ez megnyugtató, hogy még élnek ilyenek is ebben az országban.


Bizony, az iskoláztatásra jól teszed, ha nyitsz alapot... Nekem is nyithatna valaki... Most akarnak a szakmai ismerőseim egy másoddiplomára vagy szakmérnökire rábeszélni......


Most fogsz szülni, és lányod lesz? Látod, nekem ott állnak halomban a lányruhák... Előre is gratulálok!

Egyébként úgyis közben jön rá az ember mi az amire szüksége van, és mire nincs. Ha nem elég a 10 pelus, veszel még tizet, ha meg nem kell a mérleg, vagy akármi, eladod...


Tudod sajna ma olyan világ van, hogy nagyon sokaknál vagy pénz van, vagy ész...


Én már harmadikat várom úgy, hogy 8-an lakunk egy panelban. Bár most talán el tudunk majd menni egy albérletbe... Szóval nálunk nagyon nem a pénzről szól a gyerekezés...gondolhatod.

Egyébként én vittem a 6 hetes gyerekemet a nagy babakocsiban télen is, gépkocsi nélkül, mégpedig hetente 2X, az egyetemre, mert nagyon be akartam fejezni... hogy egyszer majd legyen esélyünk egy picit jobb anyagiakra. De közben rájöttem, hogy nem is az az igazán fontos... (bár nyilván nehezen nélkülözhető)


Boldog babavárást!!!

85. f77a773716 (válaszként erre: 83. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 20. 08:09

Tény, hogy akár 2millát is el lehet költeni a kicsire érkezésekor. De ha valaki gondolkodik, akkor nem most fogja ezt a pénzt elkölteni, hanem pl. akkor mikor iskolába megy.

Mi pl. ezt a pénzt inkább egy biztonságosabb személygépkocsira fordítjuk jövő tavasszal, amikor már tudjuk is hordani a picit ide-oda, meg nyitunk a születését követően egy folyószámlát számára, ahova tudjuk utalni a családipótlékot és esetleg még egy kisebb összeget (hogy ne a nulláról kelljen majd kezdenie, ha nagy lesz).

Nem vagyok topmenedzser, de a keresetem alapján a felső 10ezerbe tartozom, mégse jut eszembe az, hogy 150eFt-ért vegyek babakocsit és társait.

Sőt, sztem téli babánál a babakocsi is felesleges az elején, mert tavaszig úgyse nagyon viszed sehova, max dokihoz (oda meg elvileg kocsival és a hordozó bőven elég), tavasszal meg már ülni fog és akkor bőven elegendő egy olcsóbb sportbabakocsi.

Amúgy, én előszeretettel nézelődöm a 2 híresebb aukciós oldalon, mert szinte mindent meg lehet ott is találni.

Nem látom értelmét annak, hogy orrba-szájba vásárolgassak azért, hogy talán 1x felvesz egy több ezer ft-os ruhát. Pedig lányom lesz és olyan édes kislány ruhákat láttam múlthéten a Kenguruban, de csak az unokaöcsémnek vettem ott egy bodyt.

84. aa35c27f5c (válaszként erre: 83. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 20. 07:50
Jaj, úgy érzem félreértettél. Nem szeretnék én sem vitatkozni :) Sajnálom, hogy át kellett élnetek, hogy koraszülött babátok született, nyilván így más a dolog, teljesen átértékelődik minden ilyenkor, és a kiadások is totálisan mások, más arányban.
83. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 20. 07:40

Kedves!


(Nem vitatkozom, elhiszem, és egyetértek azzal, amit mondasz, csak beszélgetünk, nehogy már sértődés legyen, mert ez olyan jó kis oldal...)


Én pont azoknak az árait írtam, amikre te is gondoltál. Már legalábbis az alsó számoknál...

Meg ugye az volt alap, hogy az ember lánya nem kap meg semmit...


Egyébként szerintem ha valaki jól irányítja a rokonok, barátok jószándékát, akkor talán még hasznos dolgokkal is tudnak segíteni. Én erre az ötödik 3000Ft-os plüsállatkánál jöttem rá, amit a barátok hoztak. Utána azt izentem, hogy csak pelenkát... Az úgyis kelleni fog...


Meg hát ugye megállapodtunk, hogy szükség esetén mindenből lehet még olcsóbbat, meg mindent lehet nélkülözni, meg használtan venni... Egy átlag harmincas elsőbabás viszont nem fog..., és talán én se tettem volna, ha nem lett volna muszáj.


Meg az se mindegy, hogy milyen az egészség. Nekünk az első gyereknél nem is volt mérlegünk, normál gyerek volt, se vitaminok, se semmi, evett az mérleg nélkül is, még ma se hagyta abba. Aztán a második koraszülött lett, meg beteg, ott grammra mérni kellett, és ezt egy szobai mérleggel csak körülbelülre tudod megtenni, mert számított az 5-10-20g is.

Most meg a 3. terhességemnél nem terhesvitaminokat kellett szednem, hanem gyógyszereket, meg spec vitaminokat, hogy megmaradjon a baba, és még csak nem is tudtam dolgozni... No így egy kicsit gáz..


Meg persze az is igaz, hogy nyáron minden egyszerűbb.. de aztán eljön a tél is...


Egyébként az egyik ismerősöm most vár babát, topmanagerként, új lakóparki lakás, meg minden... No vele társaloghatnál... Mi el se tudjuk képzelni, hogy mi minden hülyeség van a világon, és mennyire meg vannak győződve róla, hogy az szükséges. De asszem nagyon kell örülni, hogy nem vagyunk olyanok...

82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 79. - F77a773716)
2010. júl. 20. 07:19

Jajj!


Nehhogymá ebből valami hülye vita legyen!!


Csak beszélgetünk! Ahhoz meg le kell írni a dolgokat, hogy a gondolatok kicserélődjenek...


Ilyen listát egyébként még életemben nem írtam.

Ha megnézel egy babaoldalt, ott vannak ilyenek, hát na azoknak tényleg a 3/4-edük tök felesleges. Meg hát itt írtuk, hogy igazából nem ez a valami, hanem a következő cirka 30év, aminek minden napját meg kell majd oldani. Aztán meg majd pipálgathatunk az unokák listáján......

Isten adja meg mindenkinek!!

2010. júl. 20. 07:03

Kezdeném ott, hogy pl a babamérleg totál felesleges. Ha nagyon mérni akarunk, ott a szobamérleg-ráállok babával és nélküle vagy elviszem az amúgy is kötelező tanácsadásra. Beleestem abba a hibába, hogy megvettem, jól be is zavart a szoptatásba, mivel mérleghez igazítottam, és képtelen voltam elhinni, hogy kevesebbel is beérte a babám, nem beszélve arról, hogy pl késő délután a legkevesebb a tej, viszont sokkal koncentráltabb, mint mondjuk hajnalban...


Orrszívó készülék? Sima porszívós orrszívó, elég belőle egy, mivel általában van hozzá pótfej is. Ebből is vettem (egészségkártyára) elemeset, hát mondhatom, hogy sz.rt se ért, az első adandó alkalommal eladtam, természetesen körülbelül féláron.


Terhesruha. Volt 3 terhesnadrágom és 2 terhes pulóverem, a többi mind nagyobb méretű normál ruha volt. A terhesholmikkal szerencsém volt, épp akkor nyílt a közelünkben egy német bolt, és nagyon olcsón, átlag 1500 Ft-ért tudtam megvenni darabját.


Terhesvitamin...Abból sem biztos, hogy a legdrágább a legjobb.


Ágyneműk. Ez is szezonfüggő. Egy gumilepedő kellett, két garnitúra rendes, pamutlepedő, egy textilpelus a buksija alá, és egy vékony babatakaró.


Babakocsi árával egyetértek, de ha kompletten nézzük, akkor egy jódarabig nem kell a gyerekülés.


Mellszívó az valóban mindenképp kell (már ha szoptatni akar az ember lánya).


Légzésfigyelő. Mi kölcsönbe KÉRTÜK, miután a szomszéd kislánynál légzési problémák adódtak, megijedtem, ezért elkértem tőlük, mert nekik akkor már nem kellett. DE. Ha a családban nem fordult elő tragédia, és a szülésnél nem voltak komplikációk, akkor nem feltétlen van rá szükség, nem beszélve a sok téves riasztást (angel care-nél tapasztaltuk).


Fürdőkád. Állvánnyal együtt (újonnan) vettük 2000 Ft-ért.


Lényeg, hogy én még így is sokallom az 500e Ft-ot, és ez is csak azt bizonyítja, hogy csak körül kell nézni, és nem szégyenkezni akkor sem, ha használtat vagy kipróbáltat vesz meg az ember az új ár töredékéért.

80. f77a773716 (válaszként erre: 74. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 20. 05:36
Az utolsó mondatodat értettem félre...
79. f77a773716 (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 20. 05:35

Szia


Hát, elég kioktatóra sikerült a hsz-ed.

Pedig, igazad van. én az 500-t csak a butorra írtam. Arra sokallom. Persze, ha összeadok minden apróságot, akkor biztos eléri ezt az összeget a babavárás. Főleg akkor, ha még fizetni is akarsz a dokidnak.

A Gilmore Girls-ben volt egy jó jelenet, mikor a kiscsaj betöltötte a 18-t, az anyja odaadott egy listát, hogy na, ennyibe kerültél. akkor mi is mondtuk Apával, h majd mi is készítünk egy ilyen listát és az első doki után még mondta is férjem, hogy 10e-ről indul a lista:)))

78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - F77a773716)
2010. júl. 19. 22:17

Kedves Rosie!


Éppen azt írtam le a hsz-emben,(72), és az utánam író is (73), hogy az első gyerekek a kisszobában pár ezer forintból "indultak", és úgy is megvoltunk, évekig...


De ha valaki arra kíváncsi (mint a fórumindító is), hogy átlag áron, egy átlag babavárás, babázás mennyibe van, FELTÉVE, HOGY NEM KAPSZ MEG SEMMIT, ÉS NINCS MEG A TÉMÁBAN SEMMID, és mondjuk évek óta erre készülsz, tehát azért valami kis forrásod van, akkor már más a helyzet. Nézzük tételesen:


(Nem téged akarlak oktatni Rosie, csak talán a fórumindítónak is ez egy kis összefoglalás)


Terhesruhák (50-100e)

Terhesvitaminok, gyógyszerek (20e-100e)

Bababútor(mondjuk egy-két szekrényke) (100-200e)

Babaágy (15-50e)

Matrac bele (8-15e)

Ágyneműk bele (5-10e)

Pelenkázó (8-20e)

Babakocsi (30-150e)

Autóba gyerekülés (15-100e,ez volt az egyetlen, amiből mi a legszuperebbet vettük, mert a baráti körben már mentett a gyerekülés életet. Még akkor is jó ha van, ha nincs autód, mert bármikor kellhet, akár a szomszédéba is)

Mellszívó (10-20e)

Légzésfigyelő (25-40e)

Tetrapelenkák (8-10-15e)

Fürdőkád (3-20e)

Kezdő rucik (minden) (30-100e)

Cumisüvegek, meg egyéb ilyesmik (3-15e)

Orrszívó készülék (2db) (5-10e)

Babamérleg (8-20e)

Kezdő tisztasági cuccok, krémek (10-30e)


Így, ha a legkisebb számokat adom össze, akkor is 350e ft jön ki. Márpedig nem fogod mindenből a legolcsóbbat venni, és még ezeken kívül is egy csomó dolgot fogsz venni. Persze, hogy lehet mindent még ennél is olcsóbban, csak az már nem biztos, hogy hosszú távon is olcsóbb lesz... Meg lehet egy-két dologra mondani, hogy nekem az nem kell, de másban meg többet költesz. Pl nekem a gyógyszerek nagyon sokba voltak, mert végig szednem kellett... A ruháknál meg, ha valakinek hivatalba kell járni terhesen, vagy épp tél van, kénytelen megvenni néhány jobb cuccot, egy gatya meg alsó hangon egy tizes. Mellszívóra, meg légzésfigyelőre én se gondoltam, hogy szükségem lesz, de aztán mindkettő muszáj volt, bár az első babánál ezeket a drága jó doktornéninktől (aki már az enyém is volt anno) megkaptuk kölcsönbe...

Szóval valahogy mindig van...


Szép napot!!!

2010. júl. 19. 13:54
Nyilván 500ezerért is lehet kapni akár egy darab kiságyat. Ha megtehetném sem kellene :) Vannak nagyon szépek viszonylag olcsón. Egyébként most rendeltem kompletten kislányomnak ifjúsági elemes szekrénysort, ha jól emlékszem, asztallal együtt 8 elemből áll, és szállítással együtt lesz 120 körül. Érdemes itt is megnézni: www.robinagyker.hu Mi innen rendeltünk. Remélem, a héten meg is érkezik. A nagyon olcsó kategóriájú bútorokkal megszívtuk, úgyhogy muszáj befektetnünk a kicsit drágábba... (igaz nem pont idevágó :D )
76. f77a773716 (válaszként erre: 74. - 4c1a787e8f)
2010. júl. 19. 12:29

hát az 500e túlzás

mi tegnap néztük bababutort és a szobát 180e-ből fullra be lehet rendezni

és nem használt, nem rossz minőségű bútorról van szó

2010. júl. 19. 11:01
sziasztok! köszönöm a rengeteg információt, tanácsot. Igyekszünk mi is majd spórolni, ha ott tartunk majd.
74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 19. 10:24

Szia!


Megnyugtat, hogy Te is így láttad...

Kb. ugyanazt írtad le, mint én.


Az "egyszobábanlakás", meg az otthonlakás tényleg a kezdő költséget minimalizálja, mert úgyse tudod hová tenni. Azért ha új gyerekszobát kell berendezni, elmehet az az 500e manapság, de persze, hogy kevesebből is lehet, pláne, ha nincs...

2010. júl. 19. 07:07

Mondjuk én kezdő kiadásnak sokallom az 500.000 Ft-ot.

8 éve 25 ezerből megvolt a pelenkázó+kiságy. Akkor még egy szobában voltunk kislányommal, így a mi szekrényünkben kaptak helyet a ruhái, később pedig kapott egy 2 fiókos, 5 polcos állószekrényt, kb 25 ezer Ft-ért.

Mivel szoptatásra készültem, így csak a biztonság kedvéért beszereztem 1 cumisüveget, és 1 cumit is. 10 db textilpelussal kezdtük, ami a mennyiséghez képest tényleg drága, de abból jobb a minőségit megvenni. A továbbiak során ebből még sokat vettem (babakocsira szél-nap ellen, kiságyba párna helyett, büfiztetni, stb.) Ruhák. Hát szerintem attól függően, ki mennyit akar/tud mosni, jó, ha minimum 10 body van (tescoban épp a napokban láttam 5 db-osat 465 Ft-ért), ugyanennyi rugi és vékony pulóver. Ez sem olyan hű de nagy tétel. Szezontól függően ugye bundazsák, kocsicipő, kabát, kardigán, de ezekből az első évben, vagy legalábbis míg babakocsihoz vagy anyukához van kötve, elég 1-1 darab.

Babakocsit tesz-veszen, vaterán szuper állapotban, olcsón lehet venni, én pl. ott adtam el a miénket, kompletten (márkás, hordozóval, mózessel, autós bekötőtalppal és egyéb extrákkal 40e Ft-ért).

A kezdő tisztálkodási csomag 20e Ft-ból simán megvan, nyilván ehhez úgy jön hozzá minden, ahogyan fogy, de korábban írtam, hogy ez a gyógyszereket leszámítva havi szinten nem volt több 5000 Ft-nál, plusz pelus, amit ha jól körülnéz az ember, akkor szintén "fillérekért" meg lehet venni. Volt, hogy a tesco filléres sarkában 100 akárhány darabos pamperst vettünk 3500 Ft-ért, csak azért, mert a doboza sérült volt.

Ha tényleg számít, hogy mi mennyibe kerül, akkor érdemes jól körül nézni. Nem az induló költség sok a babánál, hanem amikor már közösségbe kerül. Pl. az állami (elvileg ingyenes) bölcsi, ovi, suli havi szinten közel 20e Ft-ba kerül/gyerek, nem beszélve arról, amikor már önálló elképzeléseik vannak a divatról, stb.

2010. júl. 18. 15:52

Kedves Fórumindító!


Itt már sokan írtak, én se vagyok okosabb, de azért írok, azért van az oldal...


A kérdésre a rövid válasz: attól függ.

Bővített válasz: 20000-20000000.


Első gyermekem még egyetem alatt született, 2004.-ben. Amit én vettem neki, az kettő db. cumisüveg volt, 5 body meg 5 rugi, és két csomag tetrapelenka. A férjem nagynénjééktől kaptunk egy babakocsit. Oszt ennyivel indult...

Babaágy úgy lett, hogy az enyém még mindig keringett a családba, azt visszakértük (csak 25 éves volt). Ruhákat a család nagyobb gyerekeitől örököltünk, meg a védőnő is sokszor hozott, sokan úgyse tudnak vele mit csinálni. Egyébként, mint mások is írták, még ha venni is kell ruhát, akkor se az a fő költség, turikban, C&A-ban, tescoban lehet jó áron venni. Bútor számunkra szóba se jöhetett, egy fiókot kineveztünk neki a 10nm-es szobánkban.


(Azért még jó ha van az elején: légzésfigyelőd, mellszívód, autósülésed, kiskádad, kellő számú tetrapelenkád, esetleg egy pelenkázód. Ezt a szerények 100-120ezerből oldják meg egy diszkontban, de el lehet rá egy millát is költeni... Nem akarok reklámozni, de ajánlom az elefáni babadiszkontot, meg a medicoros légzésfigyelő párnát,...)


A második felnőtt az első nyomán. Most a harmadiknál már kicsit felszabadultabban vásárolgatok, végre legalább egy albérletbe költözünk... bizony tapasztalom, hogy rengeteg pénzt el lehet költeni tök fölösleges dolgokra, mert jólesik... Mindig mondom magamnak, hogy két cumisüveg elég egy egészséges, szép gyerekhez, ez már nálunk bizonyított tény...


Amik viszont a KÉSŐBBI havi kiadásokat nyomják meg, és talán ezeket nehezebb később folyamatosan fizetni, pláne, ha nő a gyermekek száma, ezek elérhetik az 50-70-90ezret is/hó.


-Patika! (vitaminok, oltások, gyógyszerek, stb..)

-pelus

-ha nem tudsz szoptatni, a tápszer, tejpép, stb..

-cipő! cipő! cipő! (abból még én se adtam szívesen használtat, és azokból a jók drágák, a láb meg NŐ.

-bölcsis kiadások, ovis kiadások. Nem csak a kaja, hanem a tisztasági csomagok, meg a gyümölcs, meg a váltócipő, meg a tornacipő, meg az úszás....

-Iskola, meg bérlet, meg kirándulások... AJAJJ!!!



Be is fejezem, mert megijesztm magamat is...


Mindenkinek jó babázást, és örüljünk nekik nagyon, mert azért nem kis dolog ez, lányok!!

2010. júl. 14. 16:47
Sziasztok! Mi is meg voltunk elégedve a tesco-s ruhákkal a mai napig szinte az összes ruhát ott vesszük pedig 3 éves a Manónk. Nekünk mindenből újjat kellett venni kisfiam születésekor bútor, pelenkázó, babaágy, babakocsi, hordozó, ruhák, légzésfigyelős bébifon ,kiegészítők. Semmiből nem vettük a nagyon drágákat mindenből a középkategóriát, így is összesen kb 500.000.- ment el az elején. Igaz a mi babánk koraszülött nem szopizott csak lefejt anyatejet éstápszert kapott. Havonta a babára fordított összeg kb 15.000.- voltés ebbe nem volt semmi extra
70. aa35c27f5c (válaszként erre: 68. - F77a773716)
2010. júl. 13. 18:18
Mi nagyon meg vagyunk elégedve a tescos ruhákkal. Míg kicsik, nem tudják elnyűni, és a nagyobb méretek is jó minőségűek. Egyetlen egyen sem feslett szét az anyag vagy engedte el a varrás...ellentétben a c&a-s pólóimmal, amik tűhegynyi lyukkal kezdték, aztán 2 mosással később már sok kis apró lyuk volt rajtuk. A tescos bodyk pl. kimondottan jó minőségűek :)
2010. júl. 11. 10:04
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Sokat segítettetek.:)))
68. f77a773716 (válaszként erre: 67. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 11. 09:07

A turikat csak megerősíteni tudom. Anyum egy csomót vett unokaöcsémnek és a kutya se mondaná meg róla, hogy használtan vette.

Ja, és állítólag a tescos, stb ruhák ugyanolyan jók, mint a brendonos, csak fényévekkel olcsóbbak.

2010. júl. 11. 07:26
Ja, ruhák tekintetében pedig jó előre kell gondolkodni, babona ide vagy oda...Még nem is volt a pocakomban második babánk, amikor pl. az auchangban megláttam, hogy 50 Ft-ért (!!!) 5 db ujjatlan bodyt lehet venni. Hát én vettem belőle. A Cora-ban első utam mai napig a leértékelt sarokhoz vezet, ahol aztán tényleg fillérekért dobálják utánunk a ruhákat. Tescoban épp tegnap voltunk a bébiosztályon, mivel ismerősöknél ikerbabák születtek. 70%-os leértékelés. Természetesen az "elmenős" ruhák, amikre a nénik odarohannak, hogy "jajj de tündér", stb. azok akciósan is 2-3 ezer Ft körül mozognak, de ebből nem kell tucatnyi. Én is tudom javasolni a turkálót, anyukám pl. vadi új, cimkés kabátot hozott 100 Ft-ért kislányomnak!
66. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2010. júl. 11. 07:24

Szia!

Attól függ. Mondjuk ha kapsz valakitől babaholmit (Bútor, stb.), akkor nyilván kevesebb. Ha mondjuk ezeket Brendonban és társaiban szeretnéd megvásárolni, akkor határ a csillagos ég. Egyébként babakocsit, minden bútort beleértve szerintem 150.000 Ft-ból átlagáron ki kell, hogy jöjjön a berendezés.

Egyébként épp a minap olvastam egy cikket, talán a storyban, hogy szegény Kinizsi Ottót kiírták a barátok közt-ből...És az alján összegezték, hogy mennyi a kiadás két gyermek után (esetükben ugye egy pelenkás, egy nem). Én ledöbbentem az ott olvasottakon. Havi szinten 10eFt-ot írtak játékokra, iszonyatos nagyságrendű pelenkaárat írtak, szóval "halandóként" baromira sokalltam. Szerintem onnantól kezdve, hogy megvettetek mindent az érkezésére, havi szinten nem vágja földhöz az embert. Legalábbis azt, aki tudatosan vállalja. HA szopizik a baba, akkor pelenkán, ruhán és tisztálkodási szereken kívül jóformán tényleg csak a pénztárcátok kérdése, hogy mi az, amit még megvesztek neki. Mi Johnsons fürdetőt, stb használtunk, de pl ezek havi szinten az 5000 Ft-ot SEM érték el, és akkor még sokat mondtam. Nyilván ez megint más tápszeres baba esetében, valamint a nem várt kiadások tekintetében (gyógyszer). Nem vagyunk eleresztve anyagilag, de arra sosem kellett panaszkodni, hogy a gyerekeink miatt ezt vagy az nem engedhetünk meg magunknak...Bezzeg a gázszámla :D

65. f77a773716 (válaszként erre: 54. - Mamcili)
2010. júl. 11. 06:48
Nem tarifások. De én eddig még meg vagyok elégedve az orvosommal és szeretnék neki adni és megtehetem. Akkor miért ne adjak?
64. mandulacska2 (válaszként erre: 61. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 10. 23:30
Szia! Köszi szépen. Szerintem mi se fogunk örökölni ruhákat, úgyhogy mi is venni fogjuk, csak turiban szerintem. Köszi még egyszer a választ. :))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook